Silgard alebo Cervarix?

emilly
18. júl 2008

Ahojte chcela by som sa vas opytat ci uvazujete nad ockovanim ak ano, ktorou vakcinou a preco. Ja sa akosi neviem rozhodnut.

mitote
26. aug 2011

@bobocka a teda at hledam na internetu jak hledam, ani slovo o nejake jine nebo rozsirene cytologii, nez je zakladni-normalni.

petot
26. aug 2011

@mitote Povodne sme diskutovali o HPV vakcine, az kym si sem nezacala tahat od detskej obrny az po africke deti. Na to som uz len reagoval. Moje nazory sa Ti nemusia pacit, ale to, co som napisal, sa da overit z verejne dostupnych zdrojov. Interpretacia je potom uz vecou osobnej preferencie, moja interpretacia je voci ockovaniu negativna.

Spat k HPV, ta vakcina bola testovana 5 rokov u 270 starsich zien, a vzapati sa zacala plosne predavat predpubertalnym dievcatam, dokonca niektori lekari zanietene prorokovali dozivotnu ochranu pred rakovinou. Zda sa to len mne, ze tu niekto urobil z dievcat pokusne kraliky?

mitote
26. aug 2011

@petot plosne predpubertalnim devcatum? No promin, ja byla mezi prvnima naockovana a bylo me 18 😀 😀 😀

sorciera24
26. aug 2011

@mitote podla tvojich prispevkov sudim, ze toho o ockovani moc nevies.....
inak by si nevypustila blud typu, ze bratranci dostali mozgovu obrnu preto, ze neboli proti nej ockovani 😀 po prve si zisti, co je detska mozgova obra !proti ktorej sa neockuje ani nikdy neockvoalo 😉 ) a ze je to sakra rozdiel oproti detskej obrne.......
po druhe....nase hygienicke podmienky a podmienky v Afrike snad ani porovnavat nemusime (petot uz vysvetlil toho dost...podstatneho...)
no a o tretie, vies vobec co si si nechala zaockovat? (aby sme sa vratili k povodnej teme)......tvoja odpoved bude isto: ano...tak potom viees, ze obe tieto vakciny su vo Francuzsku na zozname prisne sledovanych liekov pre ich nebezpecenstvo a neziaduce ucinky (a po tomto precitani, okrem ineho, by som ja osobne musela byt blba sa dat zaockvoat).......je to tvoja volba, ale neobhajuj nieco, co az take "super" nemusi byt (ani nie je)......bud rada, ze nemas neziaduce ucinky ako mnohi z nas, ktori problematiku ockovania zacali studovat prave kvoli nim.... 😉

mitote
26. aug 2011

@sorciera24 vis co, kdybys cetla pozorne, milionkrat jsem napsala, ze ockovani ma klady a zapory, nekdo ho vidi pozitivne, nekdo ne...v dobe kdy ja se nechala ockovat pochybuju, ze by na seznamu bylo. A vis co? JSem rada, ze jsem nackovana, vazne jsem, jestli je alespon 1% sance ze me to pomuze pred rakovinou tak me to ockovani za to stalo.

sorciera24
26. aug 2011

@mitote ved ok, pre mna je zase dajme tomu riziko vaznych neziaducich ucinkov (keby bolo 1%, ale je tych % ovela viac) vacsie ako hrozba konkretnej rakoviny (okrem toho, ucinok vakciny zatial nie je overeny, ze ci vobec je a kolko potrva)...asi tak.....

olifcek
26. aug 2011

@mitote taktiez je XY percentualna sanca, ze Ta to zabije. bravo.

@sorciera24 @petot dakujem za vase info. je super mat i taketo info, nielen tie super, pozitivne.

ja som si presla konizaciou krcka.. ale ockovat by som sa nedala ani za svet. prave kvoli info, co mam a tie informacie mi dal uznavany gynekolog a neskor som sa ich dozvedela i tu, na MK.

mitote
26. aug 2011

@olifcek kolik lidi bylo nackovano a kolik to zabilo?

olifcek
26. aug 2011

@mitote ak mas o informacie zaujem, najdes na nete. skus aj linky, co dat @petot poztiet. ja sa tu nejdem rozpisovat ani nic podobne, podla mna je to strata casu. ti, co maju zaujem vediet, info uz dostali, a ti, ktori chcu zit stale vo svojom svete, v nom budu zit nadalej. je dobre premyslat, zbierat info.

a i keby to zabilo co i len 10ludi, ver, ze by si bola nerada, keby tam bolo i Tvoje dieta.

pekny zvysok dna prajem

bohuli
26. aug 2011

Ahoj, já očkovaná nejsem, jsem s manželem už 7 let, je mi 29 a primář co mě ošetřuje mi řekl, že to u mě nemá žádný smysl, snad jen při změně partnera. Taky řekl, že v jedné vakcině jsou 2 subtypy viru a ve druhé 3, ale celkově jich existuje přes 70. Takže mi stejně nikdo nezajistí, že nedostanu těch dalších 68! Podle mě je to spíše lobby.

jabadaba
26. aug 2011

@mitote velmi prehanas a uvadzas extremne priklady. Priklad tvojho sefa je priklad extremizmu hraniciaceho s istou formou fanatizmu. Ale tak, aj taki ludia su, co uz....To, ze po istych riadnych prestreloch farma biznisu si uz clovek zapina cervenu kontrolku neznamena, ze je fanaticky magor co odmieta apriori vsetko. Ty si skutocne myslis, ze nejaka prasacia chripka skutocne je a bola? Fakt tomu veris? Samotni lekari, ti co sa ovsem neboja usta otvorit Ti povedia na plnu hubu, ze nebudu predpisovat ATB. pretoze tie obvykle problem vyriesia, a farma biznis zdravych ludi nepotrebuje. Rovnako je to s HAK: Masivna pracka mozgov zien, aka je nemoderna ta, ktora sa nou nenapchava, aka je zaostala a pod. Pricom je taaaaak dobre zname, co za svinske rizika HAK so sebou nesie. A preco sa nevyraba verzia pre muzov? Lebo by ju nezrali. Nie su tak manipulovatelni. Vsade sa podvadza len pre zisk, nenazrane spolocnosti idu cez mrtvoly - kazdym dnom sa prevaluju svinstva aj z potravinarskeho priemyslu co za sajrajt ide na pulty, hlavne ze z toho kvapnu prachy. Tak preco slepo verit? Poviem Ti, uz som ostrazita. A som presvedcena, ze nie zbytocne.

mitote
26. aug 2011

@jabadaba nejsou to extremy, ale na kazdem najdes neco dobe a neco spatne, verim, ze pro nekoho je HA dobra, pro me ne, kazdy to ma jinak. Ale treba odkazy co jsou vyse jsou pouze na weby, ktere jsou proti ockovani a ktere pise nekdo, kdo je proti ockovani, takze to pro me take neni relevantni dukaz. Dukaz nebo informace o ockovani pro me jsou relevantni takove, takove, ktere zmini klady i zapory, vytknou chyby ale zaroven reknou co je prinosne a ktere jsou podlozeny vyzkumy. To jsem na predeslych odkazech nenasla. A uz vubec jsem tam nenasla kolik zen je proockovanych a kolik jich umre, alespon nejake procento.

jabadaba
26. aug 2011

@mitote extrem je ten tvoj sef. Vies, ono je to neskutocne zlozite spravne sa rozhodnut, najma ked ide o nieco tak dolezite ako zdravie a zivot celkovo. Som laik, mozem verit a posliehat sa bud na jednu stranu - farma priemysel, ze mi chce skutocne dobre, a ze mu nejde len o to, aby mal dalsiu statisticku polozku na ktorej zarobi. Alebo budem verit odporcom ockovani. No komu? Snazim sa uz zamyslat, kedysi som to nerobila, pre mna bola automatika akceptovat to co sa nukalo a vyzadovalo co sa ockovani tyka. Dnes som opatrna, ostrazita, mam obavy a beriem vazne aj tie negativa, ktore sa vzdy vyplachnu, tak ako v pripade Gardasilu cize naseho Silgardu. Najviac ma vsak mata to, ze skutocne ja sa nemam na zaklade coho uplne spravne rozhodnut, nie som chemik, ani biolog, an i iny do veci vidiaci vedec. No nie je to jednoduche, mozno by to bolo keby som bola ak ako Ty presvedcena o vylucnej prospesnosti danej vakciny. Ale nie som. 😖

mitote
26. aug 2011

@jabadaba to neni ze bych byla presvedcena o 100% perfektni vakcine, ale pro me je treba hodne prevence...a v momente, kdy me nikdo neni (zvlaste tady ti odpurci) predlozit presna cisla a procesy, tak nemam duvod verit ani jim, ani farma firmam. Verim odborne literature, ale rozhodne ne tomu, kdo co napise na webove stranky 😉

petot
26. aug 2011

@mitote Keby si si tie materialy precitala, zistila by si, ze pouzivaju oficialne informacie. Niektore som si osobne overil. Jeden pisal dokonca lekar. A ked veduca vyvoja obidvoch HPV vakcin napriek moznym problemom v zamestnani vyhlasi, ze je obrovskym experimentom davat ju dievcatam, tak to stoji za zamyslenie.

A ano, ta vakcina sa dava bezne 9-13 rocnym dievcatam a dokonca aj nase ministerstvo zdravotnictva by ju chcelo nasadit ako povinnu (!) a pritom jednym dychom priznava, ze nevie, ktore kmene HPV su rozsirene na Slovensku. Mozno su to celkom ine kmene ako tie 4 vo vakcine, v tom pripade je vakcina zbytocna. A ak niektory z tych kmenov na Slovensku rozsireny je, a ak vakcina skutocne funguje, tak zanedlho nastane tzv. serotype replacement, cize zacnu byt castejsie tie kmene, ktore vakcina neobsahuje. V takom pripade je otazkou casu, kedy sa vakcina stane zbytocnou. A dalsia vec je, ze o par rokov oznamia nutnost preockovania, pretoze protilatky proti jednemu z kmenov klesaju uz po 5 rokoch a o ostatnych nie je preukazane, o kolko dlhsie vydrzi "ochrana", a ci vakcina naozaj chrani pred infekciou }pretoze hladina protilatok nezarucuje imunitu, to snad nemusim vysvetlovat|.

olifcek
26. aug 2011

@mitote ak si za prevenciu, tak vakcinu tykajucu sa temy nepotrebujes. Zdravy ziv.styl a monogamia + prav.prev.prehliadky Ti plne postacia.

jerryjanka
26. aug 2011

uvažovala som o očkovaní silgardom, najskôr som prekročila vek 26 rokov /ten neskôr ktovie prečo predlžili na 40 - žeby preto aby viac predali???/ , potom neboli peniažky, a potom som dostala rozum 😀 😀 😀 😀 😀 chvalabohu za to

bambi2
26. aug 2011

@mitote vies co mne nejde do hlavy??? ked nam chcu vsetci "pani odbornici" len to najlepsie, preco je tolko chorych ludi na tejto zemi??? ved s ich vedomostami a pomocou by mali byt vsetci zdravi... nie?!!!! 😉 ved na to ich tu mame a napriek tomu je viacej chorych ludi ako zdravych... to nedava logiku dievca! 😒

jerryjanka
26. aug 2011

@bambi2 máš recht dievča - ale na to sa musí najskôr vyzrieť aby sa to pochopilo v širších súvislostiach.

mitote
26. aug 2011

@bambi2 mozna je vice nemocnych, ale drive se takoveho veku jako dnes nedozivali, drive kdo se dozil 60 let byl hdone stary, dnes je 80 let zcela bezne a porad se to prodluzuje...a logicky cim je nas vic a cim jsme starsi, tim jsme nemocnejsi...take drive nebylo tolik pristehovalcu, kteri sem tahaji neoci, ktere tu byli uz vymyceny

bambi2
26. aug 2011

@mitote ty si odkial prisla??? praveze dnes ludia zomieraju uz bezne v styridsiatke, osemdesiat rokov sa dnes uz malokto dozije!!!! a vsetko zavinuje chemia ci uz v potravinach, vakcinach, liekoch atd... prave vdaka nej sa skracuje zivot!!! tu ide o dochodky, stat profituje, farmalobby profituje, lekari profituju...boze dievca, ako moze byt takto niekto slepi??????? a to este v dnesnej dobe... nechapem... 😖 este chcem dodat, manzelova babka, zomrela asi pred 8 rokmi ako 96 rocna, jej muz bol mladsi ale zomrel vo veku 92 rokov, ich rodicia sa tiez dozili okolo 90tky, tak neviem o com meles... poznala som tiez par ludi, co sa dozili viac ako 80 rokov a viac ale dnes sa to uz len tak lahko nevidi. staci pozret do novin umrtne oznamenia a co nevidis od 40 po 60, sem tam nejaky 70 ale 80 tomu hovorim vzdy "zazrak"...

mitote
26. aug 2011

@bambi2 no to nevim, u me v rodice se bezne vsichni dozivaji 80 let a vice. Jediny kdo umrel p padesatce byl clovek co cely zivot kourel dve krabicky denne a vypil denne X litru vina.
Nejsem zaslepena, ale komu mam verit? Mam verit, ze kdyz si zlomim nohu ze sroste sama spavne, nebo mam jit ke zmanipulovanymi lekari, kteremu jde jen o profit? Ha?

jerryjanka
26. aug 2011

@mitote ale tu nikto nehovori o tom že liečiť sa doma - alebo to niekde tu čítaš? lebo ja nie? hovoríš o hruškách medzi jablkami fakt. uplne mimo. proste tu ide len o to neveriť slepo všetkému a všetkým reklamám, a neísť s davom ako ovca pred porážkou... ale používať vlastný rozum.

mitote
26. aug 2011

@jerryjanka ale to mas stejne, porad vykladate jak jsou lekari zmanipulovani farmaprumyslem...clovek je ale potrebuje...bud to bude respektovat a necha se osetrit, nebo nebude, a pak je nema vyhledavat. Kde je nejaka ucta k lekarum a jejich povolani? Vsechny je hazite do jednoho pytle, ale jsou i dobri lekari, kterym je predevsim o zdravi a blaho pacienta.

bambi2
26. aug 2011

@mitote keby som si zlomila nohu, tak si ju dam zasadrovat aj ja... ale, ockovanie je uplne nieco ine!!!! tu ide o profit, o nic viac iba o profit!!!!!!!!!!!!!!! najviac sa zaraba na ludskej hluposti a nevedomosti... nejaky pan "odbornik" prisiel na to, ze ludia sa boja chorob a urobia vsetko preto, ked sa im mozu vyhnut. preco teda nevymyslet ockovanie a este sa tym aj obohatit?? dobry napad!!!! ale uz dlho fungovat nebude... ludia sa zacinaju prebudzat... a dufam, ze aj ty sa prebudis "este" vcas...

jerryjanka
26. aug 2011

je to bohužial iba skusenosť ľudí, možno je pár fajn lekárov ale je ich čím dalej tým menej, je pre nich dovolenka vindii viac ako zdravie pacientov, bohužial poznam takych a je ich viac ako tych správnych... jednoducho každy si hľadí už len do svojho vrecka a nejaka Hippokratova prísaha už nikomu nič nehovorí, Lekár už dávno nie je pre nich poslanie, bohužiaľ v 99% je to len povolanie. A ano potrebujeme ich, ale zasa vyhladavať ich za každu cenu a rvať do seba všetko čo odporučia... no kto chce kam pomôžme mu tam. ved ked niekto chce nech si da do seba pichnuť pre mna za mna aj vakcinu proti prasacej chripke, proti kiahnam, sezonnym chrípkam, a iné špecialitky. U mna je to tak že Ďakujem neprosím. Bohužiaľ som sa poučila až ked som videla čo vakcíny robia - na svojej vlastnej dcérke. ☹

mitote
26. aug 2011

@bambi2 no ja si myslim, ze vsechna ockovani nejsou bezpredmetna
@jerryjanka promin, ale myslim si, ze to, ze nejak edite ma nejakou spatnou reakci neni takov pruser, vem si kolik je na svete lidi a jedna vakcina, kazdy clovek je individualni, kazdy reaguje na vse uplne jinak, takze je dost logicke ze i na jakekoliv ockovai kazdy reaguje jinak...ja jsem treba nikdy na zdne ockovani nemela reakci...a verim, znam dobre lekare, za ktere bych dala ruku do ohne, jen clovek musi chtit je najit

bambi2
26. aug 2011

@mitote ty si mozno nikdy na ockovanie nemala reakciu, dakuj Bohu, ze si nebola jednou z obeti!!!!!! ono sa to nemusi prejavit dnes ale po rokoch!!!!!!!!!! a co budes robit potom?? budes stastna, ze si nedostala rakovinu krcku maternice a budes dakovat, ze si dostala radsej alzheimer???

jerryjanka
26. aug 2011

@mitote ty si presne ten pripad- ved ked zomrie jedno dieťa to nevadi, hlavne že sme všetcia chránení, len by som chcela vedieť ako by si reagovala keby sa to stalo tvojmu dieťatku - ale neprajem ti to aby si to tak nebrala. Len proste fakt sa ide cez mrtvoly a to nie je že nejaké dieťa, v mojom okolí je toho toľko, len sa pred tým akosi zatvárajú oči. nehovoriac o tom že je veľmi diskutabilné ktoré očkovanie ma u takych maličkých detí význam... ale to je do inej témy skôr. asi by si ani nevedela čo sa deťom dáva do jedného roka za svinstvo aj ked viac ako polovica je fakt diskutabilna, ako Hep B