Silgard alebo Cervarix?

emilly
18. júl 2008

Ahojte chcela by som sa vas opytat ci uvazujete nad ockovanim ak ano, ktorou vakcinou a preco. Ja sa akosi neviem rozhodnut.

pici
26. aug 2011

@bambi2 nebojim sa o teba, napisala som, ze asi vies co robis... cize vies co robis na zaklade info :D

pici
26. aug 2011

dobru noc baby...

bambi2
26. aug 2011

@pici viem co robim, inak by som to nerobila... a viem aj preco to robim... a idem uz spat konecne... dobru noc

moni
27. aug 2011

@bambi2
aby som nebola off topic, dam len jeden link na studiu HPV u muzov (podla nez je prevalencia az u 65.4%)
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17955432
Google toho vyhadzuje tiez pozehnane 🙂

terioza1
27. aug 2011

@bambi2 to jedno dite z milionu muze reagoat spatne u jakekoliv vakciny, ne jen u tehle 🙂

terioza1
27. aug 2011

@mitote moc dekuju 🙂 A jeste k tomu puvodne jsem mela 3 vacky - trojcatka... takze opravdu plodna jsem 😀 Jak rikam a jak je muj nazor - kazda vakcina ma urcite riziko, lide se jen boji neceho noveho..... Je pravda, ze nejaka holcicka 13ti leta zemrela v anglii na zrovna tuhle vakcinu, ale v ty dobe byla nejaka nemocna... Uz se ale nepise a nemluvi o tom, kolik deti zemre na reakci jine vakciny... Tohle je proste "novinka", tak se o tom mluvi, tak jako se mluvi treba o smrti z praseci chripky atd, ale uz se nikde nemluvi o tom, kolik lidi zemre na normalni chripku.... 🙄 😒

terioza1
27. aug 2011

@aduskatt zlatko, me delali vytery z cipku u gyndy - cytologii .. pakjsem musela cekat na vysedky a pak mi doporucili spat jen s jednim partnerem... ptali se me pak taky, jestli mam staleho partnera, nebo jestli ne a budu jeste menit. Tak jsem e na ne tak podivala, rekla jim, ze opradu nevim, ale jelikoz mi bylo necelych 19, rekla jsem, ze nejspis to nevydrzi a pichli mi tu vakcinu v nemocnici, ktera toho ma v sobe vic.... Stalo me to snad 11,500,-Kč

mitote
27. aug 2011

@terioza1 mas naprostou pravdu 🙂

petot
27. aug 2011

Pokiaľ ide o nežiaduce účinky, vec sa má približne takto.
1, Všetky nežiaduce účinky, ktoré sa uvádzajú, už boli niekedy niekým ohlásené.
2, Ak ide o nežiaduce účinky uvedené aj s odhadom výskytu (napr. 1:10-1:100) tak pravdepodobne ide o nežiaduci účinok odhalený už počas povinných klinických skúšok, ktoré vo svojej hlavnej fáze trvajú len niekoľko dní.
3, Ak ide o nežiaduce účinky ktoré prichádzajú pomalšie (napr. Guillain-Barré syndróm) tak nejde o nežiaduci účinok zistený v klinických skúškach, ale o hlásenia z postmarketingového sledovania, čiže už po uvedení na trh.
4, Ak takéto nežiaduce účinky majú uvedený aj odhad výskytu, napr. 1:10000, tak sú pravdepodobne ďaleko častejšie, pretože ohlásených je len 1-10% zo skutočného výskytu nežiaducich účinkov.

Pokiaľ ide o neplodnosť, obava pri vakcíne Silgard by mohla plynúť napríklad z obsahu látky polysorbát 80, ktorá pri experimentoch na potkanoch viedla k neplodnosti. Neexistuje výskum na ľuďoch, takže v podstate nikto nevie, čo to robí.

Takže nemôžem tvrdiť, že vakcíny spôsobujú neplodnosť (samozrejme okrem genocídnej akcie WHO na Filipínach v 90. rokoch s tetanovou vakcínou). Ale nikto ani nemôže povedať, že vakcína plodnosť neovplyvňuje - jednoducho na to neexistuje výskum.

jabadaba
27. aug 2011

@bambi2 bambi, ale v tomto ma zasa pravdu Mitote, co sa prenasania HPV virusu chlapmi tyka. CItala som viacero studii, jednoducho vdaka ich anatomii - konkretne predkozka na penise je "pachatelom". Staci, ze muz vystrieda viacero partneriek, moze mat hygienicke navyky dostatocne, predsa len to nepostacuje na to, aby sa spod predkozky dostalo vsetko co tam byt nema. A tak sa pekne odovzdava HPVcko dalej, inej a inej zene. Je dokazane, ze muz vdovec, ktoremu zomrela zena na karcinom cervixu opatovne ohrozi zenu dalsiu. Takisto sa preukazalo, ze v krajinach kde je bezna obriezka sa tento neduh vyskytuje minimalne, ak vobec. Preto zrejme bolo namieste uvazovat aj o chlapcoch v pripade vakciny. Len ja to vidim riadne kratkozrake a akesi plac sem plac tam riesenie, pretoze hoci bude nejaky chalan zaockovany, tka predkozku mat stale bude, sam mozno HPV cko nezlizne, napr. v podobe genitalnych bradavic, ale bude veselo odovzdavat dalej vakcina nevakcina. Z tohto hladiska nevidim logicky dovod na ocokovanie chalanov, to je skutocne zrejme len biznis tah. Tam nech sa radsej riesi predpozka, ked je takym zdrojom nakazy. Len z toho nekapnu take prachy, ze ano.

lucinocka
27. aug 2011

nestihla som ani jedno ani druhe 😅

bambi2
27. aug 2011

@jabadaba ved ja sa nehadam, ze nema pravdu... 😅 ja len hovorim moj nazor, ze by ma zaujimalo kolko muzov ten virus "naozaj" prenasa... by som chcela videt nejaku tu studiu ale od nezavislych vedcov... 😉

jabadaba
27. aug 2011

@bambi2 jasne, ved ja som to nebrala, ze sa hadas. 😉 Len som chcela doplnit, ze to neni ziadna haluz. Neviem Ti dat linky na konkretne studie, ja som sa tym jeden cas prehrabavalaa hodne a popri tom som ponachadzala zaujimave clanocky odkazujuce na rozne studie. V USA tusim najviac sa tomuto fenomenu venovali, tam je vela obrezanych muzov vhladom na siroku zidovsku komunitu, ako aj neobrezanych a asi niekoho trklo pospajat si suvislosti a povenovat sa im. Neviem do akej miery by si potrebovala nezavislu studiu a nezavislu od coho...tu podla mna ziaden biznis nekape. Leda tak chirurgia a masove obrezavanie, ale tazke prachy by z toho neboli.

moni
27. aug 2011

@bambi2
ako su podla teba nezavisli vedci? 😕
dala som ti priklad jednej studie, chces viac?

mitote
31. aug 2011

@moni podle me nezavisly vedes neexistuje 😉 jeden je podplacen z jedne strany, druhy z druhy, kdo neni podplacen, ma svuj nazor a jeho vzkum slouzi pouze k tomu, aby ho obhajil...a dalsich motivu proc ma vyzkum dopadnout tak nebo tak je u vedcu asi milion, takze nezavisly vedec podle me neexistuje 😎

moni
31. aug 2011

@mitote
😀 ja sa citim dost nezavislo ako vedec. rozhodne ma nikto nechce podplatit. ale to bude tym ze robim zakladny vyskum 😅

mitote
31. aug 2011

@moni tezko rici...paklize je ti uplne jedno, co vyzkum ukaze, pak ok, ale obavam se, ze vetsine vedcu zalezi na tom, jak vyzkum dopadne 😀

moni
31. aug 2011

@mitote
no jasne ze potesi, ak sa hypoteza ktoru mam, potvrdi. ak nie, treba hladat ine vysvetlenie. ale uz sme poriadne off topic 🙂

mitote
31. aug 2011

@moni a o tom to je 😀

lucousek085
1. nov 2011

a na jaké místo se Silgard očkuje? díky 🙂

lucille85
3. nov 2011

očkuje se do ramene 🙂 oba typy vakcíny...Btw podle posledních studií u Cervarixu i po 8,5letech přetrvávají stále vysoké hladiny protilátek, Silgard má studie zatím jen na dobu asi 5let a s nižšími hodnotami. Cervarix taky chrání proti více typům viru, ovšem ne proti genitálním bradavicím (ty ale nedělají karcinom čípku).

luk25
23. apr 2012

ahojte zvažujem že sa dam zaockovat silgardom, a preto sa chcem opytat mal niekto nepriaznive ucinky z tohot o ockovania?na nete je kopec veci o tom jedny hovoria že je to fajn ine studie že je to totalna volovina ohrozujuca zdravie, tak teraz komu verit?dakujem

petot
24. apr 2012

@luk25 Zbežne som pozrel do oficiálneho amerického systému hlásenia nežiaducich účinkov VAERS, a vyšlo mi, že HPV vakcíny majú spolu ohlásených 21049 nežiaducich účinkov, z toho 9488 riešila pohotovosť, 1054 si vyžiadalo hospitalizáciu, 595 zanechalo trvalé následky a 75 skončilo smrťou.
http://wonder.cdc.gov

Záznam vo VAERS nie je dôkazom súvislosti s vakcínou, ale lekári, ktorý niečo ohlásili, túto možnosť považovali za možnú alebo pravdepodobnú. Na druhú stranu, podľa odhadov býva ohlásených 1-10% nežiaducich účinkov (väčina lekárov si neplní ohlasovaciu povinnosť), takže skutočný počet je pravdepodobne vyšší.

Najznepokojujúcejšie správy, ktoré sa objavujú ohľadom HPV vakcín, sú zrejme obehové ťažkosti (kolaps, poruchy zrážanlivosti) a autoimúnne ochorenia typu lupus alebo roztrúsená skleróza.

Zváž si riziko/benefit. Možná ochrana pred 2 z 15 údajne karcinogénnych kmeňov HPV po dobu cca 5 rokov (o dlhodobej účinnosti nie je dosť údajov) vs možnosť nežiaducich účinkov, ktoré zriedkavo môžu byť aj vážne. Niektoré rizikové faktory pre vznik rakoviny krčka maternice sú omnoho závažnejšie než HPV, napríklad fajčenie a hormonálna antikoncepcia. Je tu aj významný faktor životného štýlu - vernosť vs promiskuita.

beatinka
30. apr 2012

Ahojte. neviem, či sem táto otázka patrí, ale skúsim... Bola som zaočkovaná Cervarixom, keď som mala 24 rokov, čiže pred takmer piatimi rokmi, dcérka mala skoro 2 roky. Bolo to dosť na tesno, ale vtedy sa vravelo, že ak sa to stihne do 25, bude to ok.
Chcem sa opýtať, aká je asi šanca, že by som mohla dostať rakovinu krčka? Vraví sa, že ten HPV sa do tela môže dostať už pri prvom styku a nemusí sa nijako prejaviť, čiže som ho už mohla mať v čase očkovania... Vie sa niekto k tomu vyjadriť? ďakujem

aduskatt
30. apr 2012

@beatinka ockovbanie proti HPV chrani menej ako 8 rokov, takze mozes dostat, nechrani 100% a zo vsetkych moznych druhov chrani iba proti mizivemu mnozstvu. A ano, mohla si mat v tele uz aj v case ockovania a je asi 1% sanca dostat to inak ako stykom........drzim palce, aby si bola OK.vsetko toto sa prebera zo zaciatku temy

bobocka
30. apr 2012

@petot tak to je sialene tie statistiky!!!! uplne otrasne cisla.ani pod hrozbou basy by ma nik nedonitil toto ockovat.co je vela, to je dost. 😠

luk25
7. máj 2012

@petot
@bobocka ja uplne chapem vsetky tie statistiky, ale aj tak by som rada vedela od zien co boli ockovane silgardom ci sa to oplatilo, a ci mali nejake vedlajsie ucinky, dakujem

zulik
8. máj 2012

Luk25, moje 19-letá dcera má cca 14 dnů po druhé injekci Silgardu a žádné vedlejší účinky nepozorovala a nepozoruje. Osobně nejsem pro očkování "proti všemu, co existuje" ale toto očkování jsem chtěla své dceři umožnit, neboť ze strany jejího otce je bohužel dost lidí s karcinonem. Zvažovali jsme to dlouho i za pomocí gynekologa. Vedlejší účinky musí být vždy popsány všechny, jaké se kdy při testech vyskytly a každý člověk je jiný, na každého to může působit jinak. Přeji, ať se rozhodneš správně 🙂

tara
24. okt 2012

neziaduce ucinky sa mozu prejavit aj neskor. u mojej sesternici sa prejavili o rok neskor. jedna sa o dlhodoby proces, kedze pridavne latky z vakciny sa akumuluju v tele dlhe roky.

kidgam
24. jan 2013

Tak kto toto nepochopí... tomu skutočne išiel rozum na dovolenku.