Silgard alebo Cervarix?

emilly
18. júl 2008

Ahojte chcela by som sa vas opytat ci uvazujete nad ockovanim ak ano, ktorou vakcinou a preco. Ja sa akosi neviem rozhodnut.

krasulka
18. júl 2008

emily, ahojky, ja mam 24 a dala som sa zaockovat Silgardom. TAkze ja mozem odporucit ten. Je v praxi viac overeny. Nemala som ziadne neziaduce ucinky z neho akurat ten den vpichu ma trosku svrbel ten vpich ale inak nic. 🙂

ewwe
19. júl 2008

ahoj ja som sa dala ockovat silgardom a odporucil mi ho aj moj dr., este v septembri ma caka posledna davka, tiez som nemala ziadne vedlajsie ucinky, a oc. latka ma vysla na 4 200 sk /jedna/

ikke
31. okt 2009

phoebe003 • 2d • Dnes o 17:07
Ahojky všem, potřebovala bych poradit. Kamarádka prodělala rakovinu děložního čípku. Poté byla očkována vakcínou "cervarix" ( první dávka) potom svůj stav konzultovala s lékařem z německa, který ji předepsal a doporučil spíše silgard, (který si už zakoupila) problém je v tom, že už má první dávku cervarix-u a neví, jestli se můžou kombinovat popřípadě po jak dlouhé době je možné přeočkování. Její gynekolog má momentálně dovolenou a na internetu jsem se toho moc nedozvěděla, krom toho, že jeden doktor doporučuje cervarix, druhý zase silgard... A pak kdo se v tom má vyznat. Předem děkuju všem za odpovědi.

phoebe003
31. okt 2009

Ahojky všem, potřebovala bych poradit. Kamarádka prodělala rakovinu děložního čípku. Poté byla očkována vakcínou "cervarix" ( první dávka) potom svůj stav konzultovala s lékařem z německa, který ji předepsal a doporučil spíše silgard, (který si už zakoupila) problém je v tom, že už má první dávku cervarix-u a neví, jestli se můžou kombinovat popřípadě po jak dlouhé době je možné přeočkování. Její gynekolog má momentálně dovolenou a na internetu jsem se toho moc nedozvěděla, krom toho, že jeden doktor doporučuje cervarix, druhý zase silgard... A pak kdo se v tom má vyznat. Předem děkuju všem za odpovědi.

vejirka
31. okt 2009

Ahoj holky, mě naočkovali v rámci studie, kdy se testovala účinnost té vakcíny, už v roce 2004. Byl to Silgard.

Nikde se ale moc neříká, že kromě těch pár typů virů HPV, proti kterým vakcína chrání, jsou ještě dalších spoustů druhů, proti kterým nechrání. Ty sice nejsou tak časté, ale jsou.

A právě některým z nich jsem se nakazila někdy já a ten mi způsobil těžkou dysplázii, tj. těžké předrakovinné změny na čípku. Nemám děti, ale i tak jsem musela na konizaci, protože mi akutně hrozila rakovina.

Takže já jsem stopro pro očkování, ale klidně se vám může stát to, co mi - dáte za to 10 tisíc a stejně vám to před rakovinou nemusí ochránit ☹. Ale určitě si tím snížíte tu pravděpodobnost. Holt jsem měla smůlu 😢

estrellita
31. okt 2009

tak ja jsem ockovana Cervarixem, ale lekar me dvakrat upozornil na to, ze je to proti asi 4 nejcastejsim virum, proti zbytku ne.
vejirka drzim palce, aby se deti co nejdrive povedly 😉

estrellita
31. okt 2009

tak jsem ted koukla do ockovaku a mela jsem nakonec Silgard 😉

jaspina
31. okt 2009

Já jsem byla s čípkem i na operaci a i pak výsledky vycházely furt blbě, že hrozila další operace. \tehdy mi doktorka doporučila Silgard a od té doby - už je to tak 2 roky jsou výsledky o.k., takže já můžu jen doporučit.. 😉

consti
31. okt 2009

Ahoj, já mám taky Silgard a ok. Doktor mi ho doporučil právě proto, že jsem měla nějaké změny na čípku a nevycházely mi dobře výsledky. Je to totiž dobré i jako přeléčení, posílení imunity. Nelituji těch peněz, momentálně mám výsledky naprosto v pořádku 😵.

zuzka82
1. okt 2010

Ahoj Kočky....uvažujem o ockovami Silgardom..mam 28 rokov ,pricom stare informacie uvadzaju ockovanie do 25 roku veku...tym padom vraj uz to nejako nema ucinok...davali ste sa niektora ockovat aj neskor ako v 26.roku zivota? popripade aky je nazor vasich gynekologov?
dakujem

erickaa
1. okt 2010

@zuzka82 ahoj, ja som sa dala očkovať tesne pred 26-tkou, tak, že posledná vakcína mi vyšla na narodky 26 🙂 Takže som ti asi moc nepomohla, ale skús napísať nejakým doktorom, ktorí odpovedajú na niektorých stránkach..

zuzka82
1. okt 2010

@erickaa aj tak dakujuem pekne..snad sa tu nejake take baby najdu...dnes mi to moja doktorka odporucila, tak to zvazujem..nemam ziadneho ineho znameho gyekologa,aby som si vypocula aj iny nazor..

terinda
1. okt 2010

Zuzko, já se taky nechala očkovat a třetí dávka mi vyšla chvilku před 28. naroz. 😉
Měla jsem Silgard, Cervarix ještě nebyl 😉 a doporučil mi to gynekolog.

majkaa76
11. nov 2010

@zuzka82
môj gyn. mi odporucil ockovanie aj napriek vyssiemu veku, vraj tie info su starsie a mozu nim ockovat aj zeny po 25-tke.
uz mam dve ockovania za sebou, vo februari posledna davka,,, 😉

katy633
17. nov 2010

ahojte mne pred rokom doktorka povedala ze to ockovanie je do 26rokov, a toho roku ze sa ockovacia doba predlzila az do 45 myslim,tak som cumela

gabuci
21. mar 2011

Nám tiež doktor odporučil Silgard.

petot
22. mar 2011

Samotný výrobca pri testovaní vakcíny zistil, že ak je žena už nakazená HPV, tak vakcína spôsobuje ZVÝŠENIE rizika rakoviny o 44,6%. To sa veľmi nepropaguje, však? Dlhodobá účinnosť voči rakovine krčka maternice nie je vedecky dokázaná, pretože vakcína je na trhu príliš krátko. Zato však nežiaduce účinky sú už dobre známe, v USA je oficiálne ohlásených 64 úmrtí a takmer 1000 hospitalizácií. Známymi následkami sú kolaps, trombóza, syndróm chronickej únavy, roztrúsená skleróza, ochrnutie.

Obidve vakcíny sa vyrábajú novou metódou, kedy sú bielkovinové štruktúry geneticky modifikovaného vírusu množené pomocou bunkových štruktúr hmyzu. Mňam.

Zrejme najvýznamnejším rizikovým faktorom rakoviny ženských orgánov (najmä prsníkov, vaječníkov, i krčka maternice) je nedostatok jódu, ktorým trpí značná časť populácie. Dôkazy o tom sa hromadia už 40 rokov. Ďalšími rizikovými faktormi sú fajčenie a hormonálna antikoncepcia. Vírus HPV je len poslednou kvapkou, aj to len v prípade, že je imunitný systém oslabený a infekcia pretrváva dlhodobo.

cora73
22. mar 2011

Alebo kuknite aj sem:

http://www.slobodavockovani.sk/news/nedavajte-g...

alebo sem:

http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...

ja by som dcere nikdy toto kratko testovane ockovanie nedala,hlavne po tych umrtiach,co su na svete-celkom staci,ze na nasich detoch testuju ockovania povinne... 😠

cocci
22. mar 2011

@petot promiň ale píšeš nesmysly...mám mezi příbuznými odborníka na tuto oblast, tak o tom něco vím...nedostatek jódu způsobí možná tak problémy se štítnou žlázou, ale zrovna u nás, kde se už několik desítek let obohacuje sůl jodem a takřka vymizela struma, je to hloupost...Hormonální antikoncepce možná může o nějaké tisíciny promile zvýšit pravděpodobnost rakoviny prsu (ale to kvůli ženským hormonům, které má v těle každá žena i přirozeně a spíše to záleží na rodinné dispozici a také prostě individuálnímu imunitnímu systému), navíc nynější HAK je nízkodávková a dokonce studie prokázali snížení výskytu rakoviny vyječníků, dělohy a i tlustého střeva...Očkování nezvyšuje riziko rakoviny pokud žena již má protilátky proti HPV, pokud se infekce zaléčí a následně se očkuje, považuje to většina lékařů za takřka stejnou ochranu jako by byla očkována žena neinfikovaná...A ano, ve světě se očkují i ženy vyššího věku - 45let, i zde je tato možnost, ale nehradí to ZP. Co se týče úmrtí následkem očkování, jde povětšinou o alergické reakce, které se ale mohou vyskytnout po jakémkoli jiném očkování - klíště, chřipka,žloutenka atd., prostě se to stává a na to, kolik již bylo očkováno žen, je to opravdu stejné riziko jako u jiné vakcíny...Hlavní rozdíl mezi Silgardem a Cervarixem je ten, že Silgard je i proti vnějším projevům HPV infekce - tzv. kondylomatům, neboli genitálním bradavicím, je proti určitým typům viru HPV, které nejčastěji způsobují rakovinu čípku. Cervarix je proti myslím čtyřem typům. Silgard se doporučuje mladším ženám, které nemají stálého partnera (větší riziko že mohou mít kondylomata), cervarix těm se stálým partnerem, ale záleží na anamnéze a posouzení lékařem, který svoji pacientku dobře zná a zná i její rodinné dispozice k rakovině atd...Ale ani toto samozřejmě není záruka, že čípek bude OK, nejdůležitější je chodit pravidelně na cytologii!!!!Ale je to možnost, jak se chránit trochu více...Je to asi jako bezpečnostní pás v autě, o hodně sníží pravděpodobnost úmrtí při nehodě, ale ve hře zůstává dalších x faktorů- rychlost jízdy, stáří a stav auta, airbagy, místo, kde sedíte, kdo jede proti vám...není jen rakovina čípku, ale taky prsu, vaječníků, všech dalších orgánů, nad tím nesmí člověk přemýšlet! Nejvíce úmrtí žen - rakoviny čípku, pak prsu, dále infarkty a mrtvice...Čili očkování není všezachraňující, ale je významným posílením těla v boji proti HPV, důležité je udržovat se v pohodě, nestresovat se, hýbat se, chodit na preventivní prohlídky, prohmatávat si prsa a když si teď můžu pomoct i proti HPV proč ne? Mimochodem, já jsem očkovaná Cervarixem...

bambi2
22. mar 2011

@petot nechaj ich, oni vedia o vakcinach viac ako ty 😉 nech sa len dalej ockuju... na niekom musia farmy profitovat nie??!!! 🙂 niekto ich musi uzivit...

petot
22. mar 2011

@cocci Obávam sa, že odborník má neúplné a zastaralé informácie. Že jód potrebuje iba štítna žľaza, to si mysleli endokrinológovia kedysi pred 60 rokmi. V skutočnosti je jód potrebný pre každú bunku, a v ostatnom desaťročí sa dokonca preukázalo, že niektoré tkanivá prsníkov majú jódovú pumpu fungujúcu proti gradientu, tak ako štítna žľaza. Vaječníky a prsníky patria k orgánom s najvyššou koncentráciou jódu v tele. Štúdie na zvieratách a dokonca už čiastočne aj na ľuďoch preukázali preventívny účinok jódu proti rakovine ženských orgánov. V súčasnosti prebieha fáza III klinickej štúdie ohľadom liečby fibrocystického ochorenia jódom.

Ohľadom rizikových faktorov, fajčenie 20 a viac denne zvyšuje pravdepodobnosť rakoviny krčka maternice 2,5-násobne, HAK v prípade užívania 10 rokov a viac 2-násobne. Sú tam ďalšie faktory, pozri si to sama: http://info.cancerresearchuk.org/cancerstats/ty...

To, že zaočkovanie už infikovanej ženy zvyšuje riziko rakoviny uviedol samotný výrobca v predregistračných štúdiách: http://www.fda.gov/ohrms/dockets/ac/06/briefing...

Ohľadom úmrtí a ťažkých následkov vakcíny, pozri si analýzu organizácie Judical Watch: http://www.judicialwatch.org/documents/2008/JWR...

mitote
20. apr 2011

ja jsem naockovana Silgardem, byla jsem v 18ti (pred 4 roky) a jeste jsem to i stihal pred prvnim pohl. stykem... popravde nechapu ty neustale odpurce ockovani a tim, ze se na to muze umrit...umrit muzete na cokoliv, i na to z evas bodne vcela a dostanete alergickou reakci....myslim ze pravdepodobnost je asi tak stejna 😀
nicmene jestli je alespon 1% sance, ze dky ockovani nedostanu rakovinu, tak za nej dam klidne trikrat tolik....

teuflerin
17. máj 2011

ahojte, chcela by osm obnovit temu, najde sa tu niekto???? potrebovala by osm poradit

eaka
3. jún 2011

Gardasil označují experti v USA za nejnebezpečnější vakcínu, která je v současné době aplikována lidem.

http://poradna-ariadni.webnode.cz/ockovani-prot...

ajka24
18. aug 2011

@cocci ja som sa dala na cervarix. Odporučil mi ho lekar. vcera som dostala prvu vakcinu. mala som velmi zlu reakciu. nevedela som o vedlajsich ucinkoch po dnesnej noci viem. ruka ma nebolela len v mieste vpichu ale totalne cela az po prsty. bolala ma tak ze som nemohla v noci spat. vecer pred spanim pre nevolnost, s pocitom ze kazdu chvilu zvraciame som okrem unavy dostala triasku. o 3,00 rano som pre bolest isla zobrat tabletu od bolesti. Ale ako som vstala a presla do kuchyne mi zacalo hucat v usiach a citila som ze tak ze kazdu chvilu odpadnem. zapila som rychlo liek. nevidela som uz nic iba hmlu ked som si stihla este lahunut a nohy kolmo priet o stenu. Tlak mi klesol tak ze som stracala vedomie. neviem ci som ho aj nestratila precitla som ked som zistila ze zvraciam na posteli, bola som spotena ako po odpadnuti. nevladala som nic iba som si znovu vylozila nohy oprete o stenu ktore mi medzi casom padli. doma nikto nebol, bola noc a ja som nemala odvahu zliezt a vykrocit po telefon. Aj taketo su vedlajsie ucinky. vyrazny pokles tlaku ktory je u mna nizky aj normalne sposobil kolap. mam strach z dalsej vakciny aj pod dohladom lekara. Nechcela by som byt jednym aj ked zriedkavym ojedinelym vyskytom umrtia. Ruka ma boli aj dnes i ked to je uz ovela miernejsie a bolest nie je taka prenikava len pri nejakom pohybe. Hlava ma boli cely den a tlak je stale nie prilis vysoky 96 horny a 58 spodny. Neviem co s tym ale ak nevyberiem 3 ockovania nema to zmysel a ked budem pokracovat tak hrozi podobna reakcia. poviem vam ze by som sa nerada zadusila vlastnymi zvratkami po ockovani cervixom. Dnes som toho nemohla moc najest. Iba na obed nedelna polievka to bolo vsetko co moj zaludok vedel prijat a tak som pila aspon vela tekutiny - cistej vody. Nechcem nikoho strasit lekar ktoremu som hned na druhy den volala povedal ze sa s takouto reaciou este nestretol i ked sa to v ojedinelych pripadoch moze stat podla pribloveho materialu k vakcine. Mam strach s pokracovania v ockovani.

petot
24. aug 2011

@ajka24 Budem za strašiaka, ale dobre si to zváž. Telo Ťa dôrazne varovalo.

Spomínam si na jednu diskusiu, kde mladá pani písala, že po prvej dávke (neviem, či Silgard alebo Cervarix, ale ony sú prakticky rovnaké) mala krvavé podliatiny na končatine, po druhej dávke už ich mala po celom tele, a pýtala sa diskutujúcich, či si má dať tretiu dávku. Tak som (slušne) napísal niečo v zmysle komu niet rady, tomu niet pomoci. Silgard je totiž známy práve poruchami zrážanlivosti, poruchami tlaku (ako si mala Ty), celkovo poruchami krvného obehu, a tiež trvalými násedkami vo forme syndrómu chronickej únavy alebo lupusu (samozrejme, oficiálne "súvislosť nie je preukázaná"). Niektoré dievčatá zomreli práve tak, že po vakcíne skolabovali a už im nikto nevedel pomôcť. Iné sa zdravotne zosypali a postupne odišli.

Podľa mňa, na to, že nikto nevie, ako je to vlastne v skutočnosti s účinnosťou tejto vakcíny v zmysle prevencie rakoviny, a dostupné údaje ukazujú skôr na reklamnú bublinu než na veľký zázrak, mi to pripadá dosť veľké riziko. Ja viem, vakcína bola drahá. Ale zdravie sa peniazmi nedá vyvážiť. A riziko rakoviny krčka maternice sa dá znížiť (popri monogamii a doplnkovom jóde) viacerými spôsobmi. Prečítaj si napr. http://rizikaockovania.sk/dok/anh/Zaostrene_na_...
http://rizikaockovania.sk/dok/vran/HPV_vakcina-...

jabadaba
24. aug 2011

@petot dikes za info, takze som rozhodnuta odmietnut ockovanie, ktore mi gynekologicka predvcerom navrhla. Radsejv budem posilovat imunitu inak ako takouto casovanou bombou. Este manzel spominal v suvislosti s tymito vakcinami vedlajsi ucinok - neplodnost.

bambi2
24. aug 2011

@jabadaba velmi dobre rozhodnutie, musim priznat!!!!!! 🙂

bella22
24. aug 2011

Já jsem naočkovaná Cervarixem, podle mnohých odborníků je účinnější.

bella22
24. aug 2011

@jabadaba neplodnost? Tak to bych vám tu mojí "neplodnost" přála, otěhotněla jsem napoprvé😀. Hlouposti...Až se udělá nějaká validní retrospektivní studie, tak pak se může něco takového tvrdit.