Skúsenosti s očkovaním proti HPV - 14 ročné dievča

bevina
6. feb 2021

Dobrý večer,
Máte prosím aktuálne skúsenosti s očkovaním proti HPV (14 ročne dievča). Ceny vakcíny a ci preplácaju vakcínu poisťovne - dôvera.
Ďakujem

322sima123
7. feb 2021

@bevina prosím Vás nedávajte si ockovat Vase chudata dospievajúce deti týmto svinstvom. Posielam video o svedectvách deti a rodicov po svete o strašných nežiadúcich učinkoch tejto HPV vakcíny... ochrnutie az smrt..

322sima123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bevina
autor
7. feb 2021

@322sima123 ale na toto som sa nepýtala prosím reagujte, ak viete odpoveď na otázku, ktorú som sa pýtala.

322sima123
7. feb 2021

@bevina sak su to skusenosti s ockovanim dievcat na hpv..

bevina
autor
8. feb 2021

@322sima123 a koľko ste platili za vakcínu? Ktorú konkrétne ste použili a preplatia vám ju poisťovňa? Ďakujem za odpovede

322sima123
8. feb 2021

@bevina Bozechran aby som ju pouzila.

kvieta
23. feb 2021

Dcéru som dala zaočkovať Gardasilom v januári, hradená je cca polovička vakcíny (cca 65,-), keďže ešte nemala 13 rokov. Do pol roka sa preočkováva ešte jednou dávkou, ktorú poisťovňa preplatí tak isto, ako prvú (Union).
Zavolaj do poisťovne, tam Ti povedia, koľko by Ťa stála vakcína. Podľa všetkého pravdepodobne budeš musieť zaplatiť celú vakcínu.
Píšem ale hlavne kvôli skúsenosti so znášaním tejto vakcíny u mojej dcéry. Okrem miernej bolesti v mieste vpichu, čo je normálne, žiadna negatívna reakcia.

kikus7
10. máj 2021

@bevina Ja som sa dala pred 3 rokmi ako dospelá. Nemala som žiadne vedľajšie účinky. Cena dokopy za všetky 3 vakcíny bola vtedy okolo 330 e.