Skúsenosti s očkovaním

jessicajacob1111
5. nov 2018

Ahojte.Chcela by som sa opýtať či je tu niekto kto nedal očkovať svoje dieťa,myslím tým povinné očkovania,prvé ,keď ma dieťa 3 mesiace .Podľa môjho názoru sú očkovania len biznis pre štát .Chcem vedieť ako to chodí keď nedám očkovať svoje dieťa .ďakujem za rady.A rady typu daj očkovať svoje dieťa ďakujem neprosim si.

lindusss2016
5. nov 2018

@jessicajacob1111 pridaj sa do skupiny Nesuhlas s povinnym ockovanim (?) Tusim, tak sa vola... @prevenar ti napise presne

evittam
5. nov 2018

@jessicajacob1111 Chodi to tak, že ho proste nedáš zaočkovať a možno dostaneš predvolanie od RUVZ a zaplatís pokutu. To je v skratke vsetko. Posielam pozvanku do skupiny.

lindusss2016
5. nov 2018

@evittam ale je aj sanca, ako sa pokute uokne vyhnut? Kamoska mi spominala, ze ona nepodpisala ten papier, co jej davala dr, ze vlastne neodmietla vakcinu, ale odmietla len ockovaciu latku a tym padom sa tej pokute vyhla. Je to tak?

evittam
5. nov 2018

@lindusss2016 Nie. To ti nepomôže. Ja som tiez nič nepodpísala. To mas uplne jedno.

lindusss2016
5. nov 2018

@evittam ale ona na hygienu poslala podpisany papier, ze odmieta ockovaciu latku a nedali jej platit nic 🤔 nvm prave, moja ma uz 2,5 roka a stale mi nic neprislo, ani som zatial nic nepodpisovala

evittam
5. nov 2018

@lindusss2016 Tak len možno neriešili. Ale ziadny taky papier ti nepomôže ak budú chcieť riešit. Pozri,mna predvolali, pokecali sme,spisali zápisnicu a zaplatila som 25Eur za plne neockovanu dcéru a preockovanie syna. Je to len ich práca.....

prevenar
5. nov 2018

@jessicajacob1111 najvacsia skupina s rodicmi, ktori neockuju na konovi je tato - https://www.modrykonik.sk/group/1799/ ..v oznacenych prispevkoch najdes odpovede na vsetko co sa tyka neockovania. 🙂

prevenar
5. nov 2018

@lindusss2016 ..jedina sanca vyhnut sa pokuje je mat potvrdenie od nejakeho lekara , ze zakazuje ockovanie ..uz teda koli akemukolvek dovodu. ..druha kvazi sanca je ,ze ta zabudnu predvolat v zakonnom casovom limite 🙂

nepodpisanim cohokolvek sa na 100% nevyhnes pokute.

lindusss2016
6. nov 2018

@evittam 25€??? A ako to, ze niektori platia stovky? Ci to zalezi od mesta? Este som sa totizto vobec nezaoberala temou pokuta, tak sa pytam. Akoze samozrejme ziadnou pokutou ma nedonutia zmenit rozhodnutie...

prevenar
6. nov 2018

@lindusss2016 ..zalezi od mesta. to preto , lebo maju stanoveny limit a nie konkretnu sumu. limit je 0 - 320e mozu ti dat cokolvek z toho limitu, podla toho ako sa vyspia.

lubi40
6. nov 2018

mna by len zaujimalo preco je ockovanie biznis, ale ked je dieta chore, tak kludne tie matky daju sirup od kasla, lieky, atb a pod. a to uz biznis nie je? Naco chodit k lekarovi, ved on sa tym zivi, je to sukromnik, takze tiez biznis.
Akoze nazapajavam sa do tychto diskusii, ale toto mi uz nedalo...

prevenar
6. nov 2018

@lubi40

1 - predvolal ta niekedy niekto na vysluch na urad a dal ti pokutu za nepodanie sirupu proti kaslu, ci antibiotik ?? ci mozes sa dobrovolne rozhodnut sama co spravis a co nie podla svojho uvazenia bez dalsich perzekucii ?

2 - antibiotika funguju - ockovanie nie ^^ ..v ramci nasich epidemii je vzdy obrovske % zaockovanych medzi nakazenymi do takej miery , ze nezriedka je v ohnisku nakazy 100% nakazenych aj ockovanych .

3 - inak dobry postreh ..na co chodit k lekarovi ? no na nic ..preto k lekarovi nechodime - nepotrebujeme ..zdravie riesime mimo nich a ako vidim okolo extremne uspesne. 🙂

lubi40
6. nov 2018

@prevenar ohybas fakty, neviem, ci vedome alebo nevedome, ale je mi to ukradnute.
Nemienim sa s tebou dohadovat a ani bavit. Nezaujima ma tvoj nazor.
Zelam tebe aj tvojim detom len to najlepsie. Ja som ockovana a aj moje deti su a preto mozem pokojne spavat s vedomim, ze som pre ne podla mojho uvazenia urobila to najlepsie.

prevenar
6. nov 2018

@lubi40 ??? ktore fakty prekrucam 😀 mozes byt konkretnejsia ? kludne z mojho prispevku cituj pasaze , ktore su nepravdive, alebo ti pridu prekrutene. 😀

ak niekto ockuje svoje deti a kludne spava , je to priamy dokaz toho , ze o ockovani nic nevie.

lubi40
6. nov 2018

@prevenar este raz, nemienim sa s tebou bavit. Tvoj nazor ma nezaujima!

prevenar
6. nov 2018

@lubi40 ty obvinujes mna z nejakeho "prekrucania" tak sa ta normalne pytam, aby si sa nejak inteligentne vyjadrila , kde konkretne . tak snad to nie je taky problem dat sem citat toho "prekrucania" .. ci ?? ...aj ked , asi je problem dat citat z niecoho, co neexistuje , ze ? 😂😂😂

hankano
6. nov 2018

v rýchlosti som to tu prebehla a musím povedať, že mi je zle. Kto nedá zaočkovať deti alebo seba je pekne mimo a mal by sa nad sebou zamyslieť

evittam
6. nov 2018

@hankano Z coho ti je zle? A neboj sa, my sme sa práveže velmi dobre zamysleli a nielen to.

hankano
7. nov 2018

@evittam z toho, že ak niekto nedá dieťa zaočkovať, tak to je hrozba pre spoločnosť. Zamyslite sa nad tým, čo očkovanie je. Teda asi to bude ťažké lebo konšpirátori nemajú čím myslieť :D

xima
7. nov 2018

Inak neviete ako to vlastne je, ked mi prišlo predvolanie ohladom neockovania.. take nieco nahlasuje pediatricka? Ze sme neockovali? Alebo chodia namatkovo kontroly z uradu?

bublinka711
7. nov 2018

@hankano nezapájam sa do týchto diskusií, ale... uráža ma neustále čítať, že rodič, ktorý nedá zaočkovať svoje dieťa ohrozuje spoločnosť a je nezodpovedný rodič. Moja prvá dcéra je plne očkovaná, syn nemá jedinú vakcínu a ani ďalšie dieťa mať nebude. Ja nesiem zodpovednosť predovšetkým za svoje deti, ty nes za svoje. Čo ty vieš o tom, čím som si napr. ja s dcérkou po očkovaniach prešla? Čo vieš o tom, ako mi tri dni revala v náručí a odpádala od vysilenia. Ako som celé noci plakala s ňou? Ako mi na pohotovosti lekár iba alibisticky povedal, že ide o encefalitický plač spôsobený vakcínou, že to sa občas stáva a je to daň, ktorú musím zaplatiť. Alebo o tom, ako nám po mmr nabehol atopický ekzém, ako sa celé noci mesiace škrabala do krvi a nariekala, ako sme obehali všetkých možných a nemožných lekárov. Čo vieš o našich neprespatých nociach, neustálom sledovaní toho, čo môže a nemôže zjesť a zúfalej bezmocnosti... Čo vieš napr. o mojom synovcovi, ktorému sa záhadne po očkovaní začalo prejavovať autistické spektrum (a kecy o tom, že vakcína nespôsobuje autizmus mi môže vykladať kto, chce a koľko chce, ja totiž s autistickými deťmi pracujem denne). Aj ja chcem pokojne spávať. Netuším, čo za genetickú výbavu si nesú moje deti, ak choroba príde, príde, budeme s ňou bojovať najlepšie ako vieme, ale aj ja chcem mať čisté svedomie, že som to nebola ja, ktorá ju svojím rozhodnutím vyvolala. Predstava, že mi dieťa zomrie na následok choroby, ktorá sa očkuje je strašná (hoci málo pravdepodobná), ale rovnako hrozná je predstava, že mi dieťa po prvom očkovaní zomrie v spánku ako mojej kamarátke a nenájde sa nikto, kto by otvorene priznal zodpovednosť... Každá matka sa rozhoduje najlepšie ako vie, podľa miery rizika, a toto riziko je pre každé dieťa iné.
BTW. Ja som plne očkovaná, a mám dokonca preočkovania, a keď mi v prvom tehu zisťovali protilátky na rubeolu a osýpky, nakoľko sa vyskytli v mojom okolí, nemám ich. Takže ani očkovanie nie je záruka toho, že sa danou chorobou nenakazím ja alebo moje deti, žiaľ. Tak potom aká zodpovednosť... Veď ak chceš chrániť svoje dieťa očkovaním, tak ho zaočkuj a nemáš sa čoho báť, keď to tak perfektne funguje a nás rodičov, ktorí sme zažili aj odvrátenú stranu a na základe toho sa rozhodli inak, prestaňte urážať preboha...

evittam
7. nov 2018

@hankano Ja nie som ziadny konspirator. Verím svojim lekárom.😁😉 Hrozba pre spoločnosť? Pre aku konkretne? Tu ockovanu? A teda ten ockovany už nie je hrozba? Preco?

evittam
7. nov 2018

@xima Pediatricka ma povinnost hlasit,ze ma neockovanych pacientov. Pod hrozbou este vacsej pokuty ako ti co neockuju. A epidemiologicki pracovníci chodia raz rocne na kontrolu, majú podla zákona právo na nahliadnutie do zdravotnej dokumentácie.

prevenar
7. nov 2018

@hankano ..ved zaockuj seba aj svoje dieta a budete v BEZPECI ..ved na to je ockovanie , nie ? ze po zaockovani vas chrani proti strasnych chorobam a neockovanym ludom ! 😀 ..a neockovanych je kazdym rokom viac a viac ..a na tom sa nic do buducnosti nezmeni, tak radsej si dajte duplu . 😅

tiumen
7. nov 2018

@xima oni si vyberajú náhodne.. Keď som bola s dcérou naposledy na poradni tak mi sestrička vravela že my sme jedny z mála čo ešťe aj platili pokutu pri predvolaní na hygienu 🤷‍♀️

xima
7. nov 2018

@tiumen a kolko ste platili? Aky si dala dovod na neockovanie? Ja idem akurat na urad..

tiumen
7. nov 2018

@xima ja som dala že zloženie vakcín.. A nejakých 32-33€ za mmr

xima
7. nov 2018

@tiumen a povedala si ze odmietas ockovat uplne alebo ze budes neskor? Len mmmr si nedala?

tiumen
7. nov 2018

@xima syn nemá len mmr (zatiaľ - to preočkovávanie už neplánujem dávať čo mal do nôh) oni ťa budú možno prehovárať, dajú letáčiky aké je očkovanie úžasné a tak a že si to môžeš rozmyslieť a dajú ďalší termín - na ten ďalší som si rovno doniesla hotovosť na pokutu 😂

lubi40
7. nov 2018

@prevenar Pardon, ale ja som sa jasne vyjadrila, ze sa s tebou odmietam bavit a ze ma tvoj nazor nezaujima. Este aj moj 4 rocny syn chape, ked mu poviem, ze s nim o niecom odmietam diskutovat. Tak sa, prosim ta, zmier s tym, ze su na svete ludia, ktori sa nemaju zaujem s tebou bavit a, ktorych tvoj nazor nezaujima 🙂