Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Spomalený vývoj reči po očkovaní

luisiana12
12. dec 2012

ahojte.v 15 mesiaci som davala maleho ockovat vakcinou mmr. hned po par dnoch som si vsimla ze menej blaboce, na vsetko len eee, eee, robil...uz su to 4 mesiace od ockovania a to eee pretrvava okrem toho vie povedat len mama aj to ked sa jeduje na mna, sem tam baba zablaboce aj to nie vzdy, ham, nie, hav. a obcas nejaka hatlanina..inak rozumie uplne vsetkemu, napreduje velmi dobre po mentalnej aj motorickej stranke, je sikovny..zaujimalo by ma ci aj vase dietatko malo takuto reakciu na ockovanie a po akej dlhej dobe zacalo rozpravat..dakujem

xlucia
12. dec 2012

@luisiana12 moji prestali rozpravat obaja. starsi dostal mmr az ako 4rocny, takze to bolo dost markatne. trvalo pol roka kym pomalicky nabehol naspat, a obcas to pocut doteraz... alebo skor nepocut 😒

luisiana12
autor
12. dec 2012

@xlucia to mi je luto a az tak neskoro ho ockovali? nedavala si ho v tych 15 mesiacoch ockovat? a co ten mladsi ako bol na tom on ten bol kedy zaockovany a kedy sa rozrozpraval...?

sisaha
12. dec 2012

@luisiana12 ja nepoznam dieta, ktore v 15 mesiacoch rozprava. Moja dcera zacala az v troch rokoch rozpravat zrozumitelnejsie slova a skladat vety. Netreba hned vsetko zvalovat na ockovanie..Dieta prechadza roznymi fazami a toto moze byt jedno z nich..

luisiana12
autor
12. dec 2012

@sisaha no dnes ma akurat uz19 mesiacov je to 4 mesiace od ockovania..uz neviem ci si to nahovaram alebo nie.

zuzi0911
12. dec 2012

@luisiana12 neviem no moja blaboce od roka.ma 22 mesiacov a je to lem mama aj to znamena vsetko a kazdy inac nepovie nic.

mawka
12. dec 2012

@sisaha suhlasim. mne obe deti zacali suvisle az v troch rokoch a nepripisujem to ockovaniu. ockovali aj nas a ja som uz ako rocna recitovala. kazde dieta je ine. bola som s tym aj u lekara, na ORL jej strihli blanku pod jazyckom, hned to bolo omnoho lepsie a spec. ped. a logopedicka hovorila, ze rec, cista rec niekedy nastupuje az v 4.-5. roku. ked sledujem v skolke deti, tak tie trojrocne niektore nehovoria vobec, tak si ja vravim, ze mala je v pohode. tiez nema tu rec uplne cistu este, ale boze, naco tie deti niekam nahanat stale? za chvilu budu maminy chciet, aby polrocne dieta rozpravalo. vsetky chceme mat super genialne deti. nech si to vsetky vyskusaju s nadpriemernym dietatom vo vsetkom a budu chciet dieta "normalne".

luisiana12
autor
12. dec 2012

@zuzi0911 a ine okrem mama nehovori tvoja malicka?

abbie
12. dec 2012

moj blaboce od 9 mes. a s recou je to bieda, len 5 slov a to uz ma 22 mes. 😒 , ale je pravda, ze ockovanie zle posobi na cns ... ja som mmr odmietla

luisiana12
autor
12. dec 2012

@mawka no nechcem ho nahanat do nicoho to nie, len mozno porovnavam s inymi detmi...bojim sa ze je to fakt tym ockovanim,lebo po nom prestal blabotat..

zuzi0911
12. dec 2012

@luisiana12 nie.nepovie tato nenapodobni zvuk zvierata akurat bu aj to je kazde zviera.sem tam sa jej podarilo nieco vyslovit ale tazko povedat co to bolo.inac len mama.

luisiana12
autor
12. dec 2012

@zuzi0911 pozeram ze mas dve deticky a co starsia dcerka, kedy sa ta rozrozpravala? a davala si ich ockovat obe tou mmr vakcinou?

abbie
12. dec 2012

@luisiana12 inak my od 20 mesiaca chodiem na logo terapiu a malemu to pomaha, zacal sa snazit opakovat a ovela viac blaboce, ma taku svoju rec a velmi sa nam osvedcilo znakovanie, je to na nezaplatenie 😉

luisiana12
autor
12. dec 2012

@abbie hej uz ste zacali a kolkokrat do tyzdna chodite? je to sukromna logopedia ci statna, platis aj nieco? a mohla by si mi prosim napisat viac ako s malym pracujes, co robis, ako s nim rozpravat spravne?

zuzi0911
12. dec 2012

@luisiana12 ano. ta od roka zakladne slva mama baba tata havo auto...pistupne sa rozkecavala a v dvoch rokoch uz komunikovala tvorila vety proste vsetko a zrozumitelne.no mladsia je v tomto o dost pozadu tiez mam sem tam obavi ale do 3 rkoch je to v poriadku nemusi rozpravat.tak cakame

luisiana12
autor
12. dec 2012

@zuzi0911 dakujem za odpoved, asi je to fakt ze kazde dietatko je ine a ma svoj vyvoj...len sa mi zda ze maly stagnuje, ziadne nove slovo za posledne tyzdne... 😒

abbie
12. dec 2012

@zuzi0911 velky omyl 😉 toto je zastaraly nazor hlavne pediatrov, pre ktorych ma dieta do 3r. na vsetko cas ... dieta by malo mat prirodzenu tuzbu komunikovat, ak tak nie je treba to riesit, niekde je problem ...

abbie
12. dec 2012

@luisiana12 chodime do sukromneho centra 1x do tyzdna, statne maju plno a beru tak 1x do mesiaca, aj 1x za dva mesiace ... viac by som ti poradila cez IP ak chces 😉

luisiana12
autor
12. dec 2012

@abbie prosim ta budem ti povdacna ak mi napises do ip...dakujem ti velmi pekne za tvoju ochotu 🙂

mawka
12. dec 2012

@abbie dalsi fundovany nazor. dieta sa vyvija podla vlastneho tempa. akoze chces povedat, ze dieta si uvedomuje motivaciu a cielene samo sa straaasne chce nieco ucit? jednoducho prijat treba fakt, ze niektore deti rozpravajku skor, ine neskor. a co je na tom? alebo maju v roku rozpravat cisto vsetky rad radom?

@luisiana12 porovnavanie je najhorsie, co mozes robit. neporovnavaj. lebo potom budes v jednom kuse nestastna a riesit, preco tvoje dieta este nie toto a tamto.
proste za to, ze niektore dieta nieco dokaze skor, neznamena, ze tvoje zaostava.

zuzi0911
12. dec 2012

@abbie ono ta tuzba by bola len to nejde.prva rozpravala rychlo, svagor ten az v skolke zacal dovtedy tiez nic nepovedal( 3roky).neviem ale nieco na tom bude ze treba cas.kazde je ine.ale zas obavy mam.kedze to mam s kym porovnat.no uvidim.ked bude mat 2 spytam sa na to.uz som chcela davnejsie sa na tio opytat ale kedze poznam take deti tak ete chvilu pockam

anjelicek26
12. dec 2012

@luisiana12 - je to forma regresivneho autizmu, objavuje sa prave po tomto ockovani. Intenzivnym venovanim sa z toho urcite dostanete, ale nebude to hned, trva to aj dobreho pol roka, kym sa dostane na uroven, na akej bola predtym. Bol to aj jeden z dovodou, preco syncek MMR nedostal.

@sisaha - tu nejde o to zvalovat nieco na ockovanie, ale ked dieta nieco vedelo a zrazu robi kroky spät, vracia sa vo vyvoji, tak to v poriadku nie je. Nie nie su vsetky deti rovnake, ani motoricky, ani recovym vyvinom, cisto individualne... ale vracat sa ako dieta vo vyvoji spät je znakom toho, ze nieco nie je v poriadku. To je ako keby trojrocne dieta zacne cikat a kakat do nohavic, co uz bolo bez plienok... tiez ti to prijde "cudne" a zacnes skumat, ze preco.

abbie
12. dec 2012

@mawka nejde o rozpravanie! dieta v 2r. ma mat slovnu zasobu 10-250 slov, rozpravat kludne moze zacat v 3 r.
preco sa niekotre matky tak strasne boja logopedov? ved to su normalne mlade baby bez bieleho plasta, miestnost vyzera ako jedna velka krasna herna, dieta tam je rado a vobec nevnima ze je vysetrovane, dvoj rocne deti sa ucia slovnej zasobe formou hry ... teraz nehovorim o starych tetach v statnych zariadeniach ...

mawka
12. dec 2012

@abbie a preco na mna kricis s vykricnikom? slovnu zasobu mat moze, ale nemusi ju pouzivat. za to, ze ty chodis k logopedovi, tak sa tu tvaris ako odbornicka. mne moje dieta a kopec inych zacalo rozpravat v troch rokoch a dnes rozprava plynule a slovnu zasobu ma na urovni dospeleho a kolkokrat je na urovni vyssej a ma to aj v papieroch, je to dieta s nadpriemernym intelektom. podla teba asi bol v dvoch rokoch zaostaly, ked nerozpraval? bavim sa. neplas tu mamicky. priznavam, niekedy naozaj moze byt recova chyba, ale velakrat nemusi o nic ist. strasne tu dokazete na konovi dramatizovat a vylozene ostatne maminy panikaria.
opakujem, za to, ze dvoj rocne dieta nerozprava, netreba hned letiet k odbornikovi.
mam pocit, ked tu sledujem rozne diskusie, ze odbornikov potrebuju hlavne mamicky. 😉

prevenar
12. dec 2012

@luisiana12 ahoj ..

to co opisujes , je zial castejsi scenar ako by si ludia mysleli. jedna sa obrovsky a nebezpecny zasah do mozgu pomocou vakciny z ktoreho sa dieta casom moze dostat a "vratit sa spat" ( hlavne ak sa okamzite ukonci ockovanie - prisun dalsich toxickych kovov + velkych imunitnych stresov) ..ale aj kludne nemusi a moze to prejst do autizmu . rozhodne by to nebolo prvy krat ^^

o skutocnej povahe a nasledkoch ockovania mame sukromnu temu s temer 500 ludmi , kde sa rozoberaju presne taketo problemy . ak mas zaujem o vstup, tak ty aj dalsi najdu info v mojom fotoblogu.

paa

mawka
12. dec 2012

@luisiana12 ak sa chces dat vyplasit a vystresovat na maximalnu moznu mieru, tak sa k tej sukromke pridaj. ak chces byt normalna pohodova mamina, tak ber diskusie na konovi s rezervou. hlavne take fanaticke 🙂
lebo si vsimni tie maminy, ktore nestresuju a su v pohode, maju aj v pohode deti. tie najvacsie stresserky stale riesia nejaky problem.

luisiana12
autor
12. dec 2012

baby, ja sa snazim byt v klude, no cervik pochybnosti mi stale vrta v hlave, ale zas od toho ockovania maly urobil obrovske pokroky v inych oblastiach, ockovali ho v tych 15 mes. vtedy este poriadne nechodil, teraz beha ako blaznivy, chodi po schodoch s pomocou, vylezie vsade, zlezie proste hruba motorika je dobra a jemna ani nehovorim a co sa tyka aj inych veci pozna vsetky farby, priradi ich, ukaze, tvary vhodi do otvorov, pozna casti tela, oblecenie, rozumie uplne vsetkemu tak neviem ale toto sa mi nezda ze by bolo znakom regresivneho autizmu...

emilyz
12. dec 2012

podla mna treba byt v pohode, skus malemu opakovat uplne jednoduche slova, ako havo, mama, tato - to su slabiky, kt. moze na zaciatku zvladnut. On si to uklada do pamati a postupne zacne rozpravat, ale netvar sa pred nim kyslo ani sklamane, ak sa mu to nepodari, ale ber to, ako to pride. Postupne sa rozhovori, najma v detskom kolektive. Pomahaju aj obrazky a jednoduche vety, prip. zvuky zvieratiek - buuu, muuu a pod. Vela deti v 2 rokoch este nerozprava ani jednoduche slova.

mawka
12. dec 2012

@luisiana12 ako keby si pisala o mojom synovi. toto iste, uplne, neskutocne sikovny, v inych veciach popredu, len rozpravat sa mu nechcelo. rozumel vsetkemu, co sme povedali my, ale mal na salame rozpravat. a potom v troch rokoch v priebehu par dni zacal. a zlozite suvetia, cista vyslovnost. dnes je verbalne vysoko nadpriemer. a nelietala som s nim po ziadnych odbornikoch. pri malej som teraz mala pocit, ze blaboce, sli sme na ORL, jasnacka, mala skratenu uzdicku, zatial jej to len ambulantne riesili, hned o den zacala uplne inak vyslovovat, cistejsie. ale urcite som s nou v roku a pol neletela na logopediu ani nic.

velvet26
12. dec 2012

@mawka a davala si deticky ockovat tou mmr vakcinou? a ako vyzerala ta skratena uzdicka malej, mala ten jazycek nejako prirasteny?

mawka
12. dec 2012

@velvet26 hej, moje deti su povinnymi vakcinami ockovane. vsetkymi. ked vyplazila jazyk, tak na konci sa jej ako keby rozdvojil, uplne ako keby odspodu toho jazyka tahalo a nemohla ho vyplazit uplne. hovori sa tomu srdieckovy jazyk 🙂 jej zatial bez tecenia krvi len blanku cvakli, zatial, ked bude jazyk natahovat, tak nebude musiet ist na chir. zakrok.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli