Stačí základné prvé očkovanie proti pneumokokom?

pismenkujem
9. sep 2013

nazdar maminky,caka nas prve ockovanie a doktorka nam dala na vyber,ci chceme ockovanie proti pneumokokom zakladne,kde sa neplati nic,ale je len proti 10 druhom,alebo chceme rozsirene,ktore je proti 13 druhom ale plati sa okolo 13 euro....co by ste mi poradili,ktore si mame vybrat a ake mate skusenosti s tym vy? dakujem za odpovede :D

3kolka
9. sep 2013

ahoj...ja som bola s malým sa dať zaočkovať vo štvrtok...dali sme si to čo sa dopláca.moja prvorodená to mala(vtedy ešte bezplatne)ešte to nebolo pred 3r takto rozdelené.tak že nech majú obaja to isté v sebe 🙂

mirka_aa
9. sep 2013

skusenost nemam lebo my sme neockovali vobec (zatial) ale viem ze tych druhov pneumokokov je okolo 100 ,tak mi to pride prast jak uhod, 10 ci 13 to je jedno..ked by som ockovala tak dam len tu 10kmenovu..uz aj tak maju z toho dost velky biznis,a este chcu viac zarabat ze rodicia doplatia...

1177
9. sep 2013

My sme dali prevenar, je ucinnejsi, ale skor babo zateplotuje. U mojich oboch deti nebola ziadna neg. reakcia. Zatial...

habdula
9. sep 2013

Najlepšie žiadne 🙂

jedina30
9. sep 2013

ja som dala deti ockovat,len tym zakladnym,lebo cim das viac do tela maleho dietata,nevies aku reakciu bude mat..tych kmenov je strasne vela a ockovat proti vsetkym je nemozne.. 😉

prevenar
9. sep 2013

dnes sa na fore objavila tato sprava.

"https://www.ludialudom.sk/vyzvy/1079

"Timejka sa narodila predčastne v 30. týž. tehotenstva. Bojovala o život ., ale všetko uspešne zvládla.
Priberala ,rástla, prospievala ako zdravé detičky.
Prišiel den D a Timejka nám ostala po očkovaní ležat, došlo k regresií v organizme.
To na našom vysmiatom slniečku zanechalo aj patričné stopy."

mozno coskoro pridas vase skusenosti s vakcinaciou ..alebo tomu rovno predides, skor nez sa nieco stane vam.

bralilienka
9. sep 2013

nám stačila na získanú rakovinu tá 10 kmeňová + hexa. obsah jedov nám stačil úplne na boj o život. zvažuj. nenechaj si zdravie dieťaťa zapredať pre farmafirmy a nenažranosť lekárov a štátu

monika111111
9. sep 2013

Ja nedávam nič, už som toho prečítala strašne veľa o očkovaní, aby som mohla svoje deti vystaviť takému riziku.