Status Jozefa Miklošku ohľadom očkovania

prevenar
1. jún 2013

poslanec za KDH Jozef Mikloško napísal dnes tento status:

Jozef Mikloško
Pred 2 hodinami ·

29.mája 2013 som položil v NR SR ministerke zdravotníctva Zuzane Zvolenskej otázku ohľadom očkovania detí. Otázka bola vylosovaná ako č.18, takže v Hodine otázok sa nedostala na program. Znela takto:

Povinné očkovanie je proti zásade informovaného súhlasu a výhrade vo svedomí. Štát nemá právo nútiť zákonom rodičov povinne očkovať svoje deti. Rastie počet článkov proti povinnému očkovaniu, počty ťažkého ochorenia detí a počty publikácii o chemických analýzach vakcín, ktoré obsahujú zdraviu škodlivé zlúčeniny (napr. toxické riziká používania hliníka v detských vakcínach). Existuje tiež výskum o nespoľahlivých a neúčinných vakcínach, aj o ich priamom spojení s neplodnosťou. Farmakologické firmy silne profitujú z očkovania a neudávajú objektívne informácie o rizikách a negatívnych dôsledkoch očkovania. Zohľadňuje MZ SR a ÚVZ tieto poznatky, vedú sa odborné diskusie o minimalizácii týchto rizík, aj legislatívne iniciatívy? Aké konkrétne?

Otázku rozšírim a podám ju ako interpeláciu.

nae
7. dec 2013

@adsumus A podľa čoho teda ide to naše Slovensko? Podľa EU (resp.EMA) a GSK či inej firmy, ktorá vakcíny vyrába. Jednoduché. Hore je všetko podrobne vysvetlené viackrát. Keď aj toto popieraš (asi len principiálne kvoli tomu, že som to napísala ja), tak už naozaj nie je o čom debatovať. Kto testuje vakcíny, kto vystavuje dokumenty? Len ľudia - ujovia a tety, páni a dámy, zamestnanci a zamestnankyne, možeme tieto osoby označiť akokoľvek (a jedná sa o slušné pomenovania). Jednoduchšie to už vysvetliť nejde, fakt sorry a zbohom 😉
p.s.ale je fajn, že ti to vŕta v hlave, keď si svoju reakciu písala už o štvrtej ráno...

adsumus
7. dec 2013

@nae Nepíš prosím ťa, že svojim deťom picháme vakcíny, lebo nejaký ujo či teta povedal, že je to v poriadku. Naštuduj si celý proces od výroby až po dodanie k lekárovi a ak budeš mať potom nejaké konkrétne výhrady k bezpečnosti, treba informovať, my sa tu na koni všetci zmobilizujeme a budeme hľadať riešenie, ale písať, že nejaký ujo schválil šaržu a tým to hasne je blud.

Citujem tvoje slová, s ktorými jednoducho nesúhlasím, aby sa vedelo, čo mi prekáža na tvojom vyjadrení, lebo ty už zasa píšeš o niečom inom, čo nebolo predmetom debaty.

"Nejaký ujo z EU alebo GSK či inej farmafirmy im napíše, že vakcína je bezpečná, a to je pre nich ako biblia."

kbeata
8. dec 2013

@nae som si nevsimla ani cas kedy to adsum.pisal 😉 ,mozno jej vrtalo v hlave,ze na slovensku pracuje v utajeni nejaky labak,a skusa vakciny dovezene zo zahranicia,a verejnost o tom nevie

sisiska
22. apr 2014

prosim vas, vie mi jiekto poradit, ako je to momentalne s monovakcinami na osypky na Slovensku alebo v zahranici? daju sa niekde zohnat? dakujem za info...

saska.t
22. apr 2014

@sisiska na SK nie je monovakcina na osypky,v Nemecku je dostupna od minuleho roku,v ostatnych statoch netusim 😉

sisiska
22. apr 2014

@saska.t prosim Ta, nemas s nou nahodou skusenost? ako sa vola, kde sa da zohnat, ako ju bezpecne doviezt..neockovali ste nou nahodou?

saska.t
22. apr 2014

je od francuzkej firmy Sanofi MSD GmbH, vola sa Merieux a stoji 50,27,- eur, nie nemam skuenosti a je k dostaniu v kazdej lekarni po nemecku nna predpis

sisiska
22. apr 2014

@saska.t dakujem velmi pekne, len neviem, ako sa dostat k tomu predpisu...tam asi nase recepty neplatia...dokelu...

mamicky, neviete, ako sa dostat k vyssie spominanej vakcine?

saska.t
22. apr 2014

@sisiska predpis plati za normalnych okolnosti v celej EU,pozri link od @sirinka 😉