Ste za očkovanie proti encefalitíde?

mamiajka04
27. feb 2013

S manželom uvažujeme dať zaočkovať našu dcéru 6r. a aj rovno neho proti kliešťom. Aký máte názor na túto vakcínu? My žijeme v oblasti, kde sa často vyskytujú kliešte tak dosť sme začali teraz o tom uvažovať, teraz by sme to mali uskutočniť to zaočkovanie. Poradíte, hlavne ohľadne dieťaťa?

zaockujteajslnko
3. mar 2013

@mamiajka04
co ockovanie, to je len komercny tah zase.... a vacsie riziko ti prinesie ockovanie ako klieste... toboz detom...

najlepsia prevencia je kliesta nemat... aj ked sa prisaje (udajne) treba isty cas aby preniesol infekciu... cize cim skor von..... vydezinfikovat

Ak si sadnes, do travy, tak na deku. Urcite sa nevalaj po trave.

Mne osobne sa osvedcil Diffusil nastriekat na tenisky alebo aj nohy a B-komplex pred chodenim von. Moj pes co vtedy so mnou chodil mal vtedy plno kliestov (aj vratane protikliestoveho obojka Bayer 😀....... ja ziadneho.

Ked som aj psa nastriekal (laby) diffusilom, tak nemal klieste, alebo len malo. Cize diffusil aspon podla mojich testov ucinkuje dost dobre, sprej.

Ak je zamorene uzemie, tak vela asi nedokazes, raz sme zo seba v malych karpatoch davali prec aj cez 20 kliestov 🙂 neprisatych samozrejme, lebo kliest najprv dlho lozi po kozi a hlada dobre miesto. Muzi maju vyhodu lebo maju chlpy na nohach a citia liezt kliesta.

Proste po vylete sa prezriet a prisate klieste co najskor vybrat. Ziadne tocenie, ziadne mazanie cimsi, len jemny tah, s citom pinzetou. Psovi som tahal klieste velakrat, sebe len parkrat.

sandra86
12. máj 2013

zaockovana som ja, manzel aj syn

heni79
16. máj 2013

@mamiajka04
Ja by som určite zaočkovať dala. A to, že sú dve choroby, ktoré kliešte môžu prenášať a očkuje sa iba proti jednej - však aspoň to využijem. Lebo kliešťová encefalitída nie je sranda.
Švagor chodí do lesa pravidelne a dáva sa očkovať/preočkovať pravidelne.
My zatiaľ do lesa veľmi s malou nechodíme, tak sme zatiaľ nedali, ani seba.
Ale máme to v pláne. Zatiaľ úzkostlivo používam repelenty, no i tak som nervózna, keď ideme do prírody.

sandra86
16. máj 2013

prave dnes sme boli malemu dat pichnut tretiu poslednu davku, potom az o 3 r. my chodime casto do prirody, chalupu tiez mame v lese a kliesta uz dnes aj na zahrade doma chytis...takze sme ani nerozmyslali. repelenty nepouzivam, miesto toho potieram tea tree olejcekom

kvieta
16. máj 2013

Ja som malej dala z toho istého dôvodu ako píše @sandra86. viac info o tomto očku aj vo fotoblogu https://www.modrykonik.sk/skupina/1838/

duratlicka
1. aug 2019

@zaockujteajslnko To hovoris preto,lebo si encefalitidu neprekonal.Moj muz bol 15 min v lese a doniesol si takehoto kliesta.Hned si ho aj vybral a skoncil so 41,4C na infekcnom.Boli to najhorsie dni v mojom zivote.Uz su to dva mesiace a stale nie je v poriadku.
Ta choroba je hrozna,no ani ja by som ockovanie neriskovala.

kikuska111
1. okt 2020

Ano rozhodne zaočkovat 🙂