Ste za povinné očkovania pre deti?

lenki33
19. feb 2009

Chcela by som zistit ci podla vas ma byt ockovanie povinne t.z. kedy, cim a koho ockovat rozhoduje stat, alebo aby mohol kazdy o ockovani rozhodnut sam t.z. co a kedy chce ockovat, resp ci vobec chce ockovat seba alebo svoje dieta.
Samozrejme predpoklad je ze vakciny ktore by boli schvalene v zakladnom ockovacom plane,by boli plne preplacane statom ako je to doteraz

Moj osobny postoj je ten, ze kazdy by mal po dohode s pediatrom rozhodnut co je pre jeho dieta najvhodnejsie, takze ja som za nepovinne ockovanie

vroni
19. feb 2009

Sirinka, ja som ta pochopila 😉 Suhlasim s tym, ze ockovanie postavit do roviny: kto chce, ockuje, kto nechce, neockuje, je este dost nerealizovatelne. Su iste socialne vrstvy, ktore by sa na akukolvek prevenciu vyflakli a hotovo. A keby nieco, oni su predsa proti ockovaniu. Takze to asi nie je riesenie. Cize som za, mat ockovaci kalendar, urceny povedzme poistovnou (pediatrami), ktory ti prikaze naklusat na ockovanie. A ty budes mat moznost pred lekarom povedat (a podpisat), ze si ockovanie nezelas a vies ake riziko je s tymto rozhodnutim spojene. Neinformovanu ani nenapadne odmietat (staci argument, ze este nam tu vypuknu kiahne! Neva, ze sa proti nim uz 20 rokov neockuje 😝 ) a informovana svoje dovody ma. Sockam to bude fuk, k doktorovi musia, pichnutie je zadara, tak pichajte 🙄 , mas to osetrene bez ¨povinnosti¨ ockovat....

vikinka27
19. feb 2009

beruska2x, ale to je prave ono: citujem Ta:
"to ze ma nekdo spatnou reakci se stane ale je to uz oslabenym organismem a imunitou ne samotnym ockovanim, to je muj nazor a neni to precedens je to male procento na to kolika to pomuze..."

tak preco sa rodicia, ktori s tym maju zle skusenosti, nemozu rozhodnut o presunuti vakcinacie, alebo neockovani...
plosne ockovanie ANO, povinne NIE

sirinka
19. feb 2009

vikinka ked bola moja mala chora...a to zrovna na ockovanie v 15 mesiaci, tahal sa nam jeden problem za druhym, tak dr. sama odlozila ockovanie...a trvala na tom, ze musi byt min. 10 dni zdrava a bez akychkolevk priznakov a az vtedy ju zaockovala...mala 18 mesiacov.

s.arik
19. feb 2009

beruško2x,

"dovedete si predstavit sireni nemoci kdyby ocko nebylo? kdo z napr cikanu by na nej asi sel co?? a odnesli by to jen normalni lidi... "

proč by měli ohrožovat normální lidi? ti by přece byli očkovaní nebo ne?!

beruska2x
19. feb 2009

vikin... ale ze se to stalo jednou neznamena automaticky ze to bude i podruhe, chapu ze muzou mit strach ale co kdyby dite onemocnelo protoze ho nedali ockovat?? jen by lali na doktory za zanedbani pece... myslim ze kolem toho delaji humbuk ale oni jsou zotpovedni... za zdarvi ditete ktere se nemuze samo hajit...

beruska2x
19. feb 2009

a ty bys chtela zit v okoli lidi kteri maji napr tuberu?? ja ne a nechci aby tak zili ani moje deti..

s.arik
19. feb 2009

vroni,
to je snad samozřejmé ne?! i cigoši musí chodit na preventivky k pediatrovi, jinak jsou nahlášeni na sociálku.
i tzv. rizikové skupiny jsou (podle mne právem a je to potřebné) DONUCENI k pravidelným docházkám k pediatrovi.

ale už není v pořádku, že je taktéž povinné očkování.

sylviiik
19. feb 2009

Paradox je, že samotní plicní lékaři by rádi posunuli očkování TBC do pozdějšího věku, tak jak je tomu v jiných zemích, ale bojují s birokracií 😠

Očkovat ano, ale s rozmyslem...

s.arik
19. feb 2009

beruško, v zemích, kde není očko povinné, se proočkovanost i tak pohybuje hodně nad 90% populace. takže obavy z nějakých epidemií jsou zcestné - i když je tolik přistěhovalců.
rozdíl je jenom v tom, že lidé, kteří jsou přesvědčeni o ŠKODLIVOSTI očkování, nemusí očkovat.

a rodiče, jejichž děti jsou nemocné nebo špatně reagují, mohou být očkovány třeba až kolem 3-5 let, a ne jak u nás, šup do tebe 3. den TBC i když se ještě neví, zda dítko nemá třeba srdeční vadu 😒 😒 😒

s.arik
19. feb 2009

beruško, já bych své dítě očkovat nechala....ale až mezi 2-3 rokem.
před školkou, ale zase ne dříve než ve dvou letech.

dididi30
19. feb 2009

baby v anglicku sa TBC ockuje az v 14 rokoch, prvy krat, cize moj syn nieje na TBC vobec ockovany 😕 a ja teraz neviem ci ho mam na slovensku na to ockovat ci nie 😒
a ani mi ho nechceli zaocovat s odovodnenim ,ze tubera je zastarala choroba a robi sa to iba u ludi, u ktorych je vysoky predpoklad, teda aj je clovek z krajiny, kde je ta choroba bezna......
ja neviem co robit 😔

s.arik
19. feb 2009

dididi 😀 😀 😀 tady bych VÝJIMEČNĚ věřila lékařům a nenechala očkovat 😀

s.arik
19. feb 2009

to by mě zajímal názor berušky:

Jsou v Anglii nezodpovědní???

dididi30
19. feb 2009

podotykam, v anglicku zacina dieta prvou injekciou, teda ockovanim ,,az v dvoch mesiacoch, potom v troch, styroch a dalej az v roku 😉 mozem sa mylit o mesiac...

schnek
19. feb 2009

beruško, zrovna TBC očko nechrání proti TBC, ale proti generalizaci. navíc abys chytla TBC ,usíš být cca 6h v přímém kontaktu (cca metr a blíž) a někým s otevřenou tuberou 😉 navíc očko 4 dny starému dítku může celkem dost ublížit 😉

sirinka
19. feb 2009

v rakusku, konkretne vo viedni sa teraz tubera dost siri...to je bohuzial vysledok pristahovalectva...

s.arik
19. feb 2009

já nejsem proti očku TBC....jsem ráda, že ho dcera má.
ALE příští dítě 100% nechám očkovat až po roce nebo dvou, protože do té doby se s TBC určitě nepotká 😉

přesně jak píše schnek - na tuberu NEstačí, když na vás chrchlá dědek v tramvaji 5 minut 😝

beruska2x
19. feb 2009

u nas byl docela nedavno vyskyt tubery take, to muzes chytit ve vlaku .. kdekoli ani nevis...

dididi30
19. feb 2009

sirinka a tam to ockuju? teda to tbc?je to tam povinne?
a vies kolko ras je v anglicku?? 😲 a nesiri sa ziadna tubera 😲 😅 cudne nie 😉

erikasadek
19. feb 2009

proti povinnemu... no nie proti , rozumnemu ockovaniu.. 😉

dididi30
19. feb 2009

sarik a ked ten dedo na teba chrchla nebude mat astmu? 😀 😀 😀 toto tubera nebude 😀

dididi30
19. feb 2009

erika suhlasim 😵 ale ja tupana dam vsetko co treba 😀 no ale napr v anglicku sa vzdy pytaju ci s tym suhlasim 😉

s.arik
19. feb 2009

dididi, no i kdyby to byl nejnevinnější kašel, tak si odsednu, tím tuplem s děckem 😀
né já myslím, že riziko je malé, a že riziko narušení IS příliš časným očkováním je daleko daleko vyšší

dididi30
19. feb 2009

sri IS 😅

radka.m.
19. feb 2009

dididi-má nejstarší dcera taky není očkována na TBC KVŮLI ONKOLOGICKÉMU ONEMOCNĚNÍ A NIKDY UŽ ANI BÝT OČKOVÁNA NEMŮŽE,ALE NA IMUNOLOGII ZVÁŽILI RIZIKA PRO A PROTI A VĚTŠÍ RIZIKO JE PRÝ NECHAT OČKOVAT,DALEKO MENŠÍ ZLO JE PRÝ,KDYBY tbc NĚKDE CHYTLA A TO JE PRÝ DOST MALÉ RIZIKO.

jarka007
19. feb 2009

NIE, som proti povinnemu ockovaniu. Tak ako mam teraz v Nemecku, kde sa rozhoduje rodic po rozhovore s lekarom.
AK by som sa totiz z Nemecka vratila spat, bola by som rovno stihana napr, za to, ze som nedala zaockovat deti proti TBC, co v Nemecku ani NIE JE mozne, kedze vakcina nie je kvoli vedlajsim ucinkom povolena 😒 . A tak by som bola paradoxne slovenskymi uradmi stihana ako nezodpovedny rodic 😠 .

dididi30
19. feb 2009

jarka to vazne stihana na sk, pre to ,ze nedas zaockovat 😕 toto som nepocula 😅 no ale sak mozno nasho dam ale az v lete, ked bude mat rok 😉

radka, fiha, takze vravis,ze lepsie bez tej injekcie? no vies, v anglicku je vselijaka zverba, ale zas viem,ze oni to tu maju pod kontrolov, ze zaockuju vsetko co treba....ale zas sa kazdeho pytaju a tiez sa moze stat,ze niekto to odmietne a bude zle nedobre....ja neviem, nechcem sa stresovat este aj kvoli tomu 😎

sirinka
19. feb 2009

dididi ockuje sa dobrovolne...a ja za to nemozem, ze take su fakty 😉

jarka007
19. feb 2009

didi neviem, ako to je, pretoze toto zakon neriesi. Su stanovene tabulky, ockuje sa podla nich a moze sa stat, ze ked prideme, zapisem sa ku dotorke a hned na to pride hygien. pozru si kartu nasich deti, a hned sup maju jedneho nezodpovedneho rodica a neviem, ci ich bude zaujimat, ze som prisla z krajiny, kde vakcina nie je povolena. Tak dostaneme pokutu 3x330 Euro, plus nedostaneme rodinne pridavky a v najhorsom nam mozu zobrat aj deti ? To je ale samozrejme katastroficky scenar, ale bohuzial podla zakona sa to moze stat 😲 .

vroni
19. feb 2009

Sirinka v Rakusku nie je vakcina proti TBC povolena uz od roku 2000. Takze sa neockuje ani dobrovolne, lebo nie je cim.