Ste za povinné očkovania pre deti?

lenki33
19. feb 2009

Chcela by som zistit ci podla vas ma byt ockovanie povinne t.z. kedy, cim a koho ockovat rozhoduje stat, alebo aby mohol kazdy o ockovani rozhodnut sam t.z. co a kedy chce ockovat, resp ci vobec chce ockovat seba alebo svoje dieta.
Samozrejme predpoklad je ze vakciny ktore by boli schvalene v zakladnom ockovacom plane,by boli plne preplacane statom ako je to doteraz

Moj osobny postoj je ten, ze kazdy by mal po dohode s pediatrom rozhodnut co je pre jeho dieta najvhodnejsie, takze ja som za nepovinne ockovanie

monika15
30. nov 2012

ja som za ockovanie.... a tato tema tu na MK.. je o nicom... tu su nasackovany Sloboda ockovania.... ci ako sa volaju , a kazdej mamicke pchaju do hlavy jak karelab..... je to o nicom !!!!!!a vymyvaju tu mozgy jak ... VRRRRRR

jerryjanka
30. nov 2012

@mvmk ach na to sa tak zle pozerá - až mi slzy vyšli. veľa síl. ak už toto nepreberie nikoho - tak to su ladové srdcia a zadubené hlavy

mvmk
30. nov 2012

jen musim upozornit, ze to neni moje dceruska, je to je pro ty kdo tak trpce zastavaji ockovani, my jsme vyvazli nastesti jen s hypotonii a poruchou porozumeni a reci.
@jerryjanka

hajanka
30. nov 2012

@jerryjanka
@mvmk 😢 😢 😢

jerryjanka
30. nov 2012

normalne mi zle prišlo bez srandy - na druhu stranu mamička nikimax by tiež vedela povedať svoje.
som rada že aspon aka taka šanca odmietnuť očkovanie u nas je aj ked niekedy je to na dlhe lakte

pectore
1. dec 2012

@mvmk po trpkej skusenosti by neockoval nikto... video som si pozrela... po nikom by som nechcela aby po trpkej skusenosti ockoval znova .... ale aby sa bezdovodne sporadicky neockovali vsetky zdrave deti mi nepride správne.

kaja73
1. dec 2012

kto este nevidel-a hlavne pre tych co si myslia, ze sa ludom do hlav tlacia kaleraby-ked sa hovori o vedlajsich ucinkoch vakcin a o slobodnej volbe v ockovani
http://www.iansvoice.org/

dadda02
1. dec 2012

Synovec 3-rocny, ma vsetky ockovania a pocas uplynuleho roka prekonal: cierny kasel, zapal sdtredneho ucha, osypky a rubeolu. Nesrandujem. Tak na kieho certa bol x.krat ockovany?

pectore
1. dec 2012

Tu je tiez jeden so zaujímavych dovodov... preco rastie pocet civilizacnych chorob roznych porúch , syndromov.... A osobne si mysli ze toto ma daleko vacsi vplyv nez je vakcinacia.... Akurat ze na to neni taka jednoducha a lahko aplikovatelna odpoved ako "neockuj".

Poslední dramatický přírůstek lidské populace vyústil ve funkčně významné změny, které mohou mít zásadní důsledky pro porozumění a předvídání současných a budoucích vývojových trendů lidských nemocí a evoluce,” uvádí autoři studie v článku publikovaném v časopise Nature.

Studie se zakládá na zkoumání genomu 6500 Američanů afrického i evropského původu. Přibližně 73 procent vzácných variací v genetickém kódu (objevily se pouze u desetiny procenta vzorků) se objevilo teprve během posledních 5000 let.

mutace většinou přinášejí spíše problémy než upgrade. A tyto problémy se množí i díky populační explozi, kterou před 5000 lety nastartovala zemědělská revoluce. Nové mutace přichází na svět s každým dítětem (především pokud má staršího otce), v rychle rostoucí populaci se jich objeví více.

Relativně malá skupina prvních lidí, která opustila Afriku a přesunula se postupně na sever do Evropy, se postupně enormně rozrostla a projevuje se u ní plno takových mutací.

“Jedním z nejzajímavějších zjištění je skutečnost, že Evropané mají více potenciálně nemoci vyvolávajících mutací než Afričané,” vysvětluje Suzanne Lealová, profesorka molekulární a lidské genetiky, která se podílela na výzkumu.

V dlouhé a temné historii lidstva neměly špatné mutace (především ty omezující reprodukci druhu) většinou šanci se rozšířit, protože jejich nositelé zemřeli dříve, než měli potomky. Civilizace se zdravotní péčí a dalšími výdobytky pokroku tento pomalý proces eliminace zlikvidovala a mutace mají čas se objevit i rozšířit.

Přestože to pro Evropany znamená především vyšší četnost různých život znepříjemňujících poruch, mají lidé pocházející ze severního kontinentu i vyšší pravděpodobnost, že se objeví i někdo opravdu výjimečný......

hajanka
1. dec 2012

@dadda02 ☹ ved to nie je ziadna novinka, toto vsetko byva uvedene v pribalovych letakoch ☹
1/ protilatky (teda ochrana voci bakteriam, virusom) sa nemusi vobec vytvorit
2/ ze ockovanie nechrani voci nakazeniu
3/ ze ockovanie moze naplno spustit danu chorobu proti ktorej sa ockuje

😔 ja uz 3 roky sa pytam, na kieho certa tie deti ockuju!

hajanka
1. dec 2012

@kaja73 😔 😔 😔

evicka_po
1. dec 2012

@hajanka povedzme, ze to co si menovala sa moze stat, ale v kolkych pripadoch? Ak sa zacne znova vyskytovat v populacii trebars obrna a matka sa ma rozhodnut ci radsej podstupi riziko nez.ucinkov, ktore je trebars 1:100 000 alebo vystavi svoje dieta obrne, myslim, ze by si dva krat zvazila co urobi... argument: ved obrna sa nevyskytuje, ani neskusaj dat... (prestanme vsetci ockovat a mozno dieta tvojho dietata uz obrnu dostane...)

hajanka
1. dec 2012

@evicka_po podla mna urcite castejsie nez by dieta ochorelo na take choroby bezne bez ockovania 🙂
pretoze aj ked nedas zaockovat, to ze vakcina nechrani pred nakazenim je fakt, ci uz bude mat protilatky ci nie to je otazne a ci vakcina chorobu spusti je otazne tiez, navyse jedovate latky vo vakcine oslabuju imunitu a organizmus, takze ten je na choroby nachylnejsi, mne ten pomer rizika jednoducho nevyhovoris

mvmk
1. dec 2012

@evicka_po pise se rok 2012 a me by zajimalo jak se k nemu lidstvo vubec dopracovalo, proc vsichni po svete napajdaly s obrnou nevyhynuly na tetanus a neudusili se zaskrtem 😎

erikasadek
1. dec 2012

@pectore len jedna poznaka k tvojmu prispevku..pises citujem ta obetoval a by som jeden zivot ak by som zachranila 100.........

Moja otazka obetovala by si tvoje jedine dieta na zachranu 100 dalsich.....alebo obeta bola teda tykala sa cudzich.!!!!!!!!
Nic ine nemam co dodat...

Moja odpoved ku teme som za slobodu ockovania a nie za nutenie ako diktatury....

ewisam
1. dec 2012

Ja, sa stotoznujem sa s nazorom pediatra s 30 rocnou praxou a sice, ze sa z toho narobil velky boom, pretoze sa ockuje hlavne koli komplikaciam, ktore "bezne " choroby ako ich mnohi nazyvaju mozu sposobit...samozrejme vela odporcov tvrdi, ze je lepsie chorobu v detstve prekonat, co je pravda, ale kde mate istotu, ze to v detstve prekona, aby tu imunitu malo? Navyse, ze sa tu choroby nevyskytli no ok, vsetci sme zaockovani, ale na druhej strane migranti, Aziati a ini, su na tom rovnako? Iste bude to donekonecna diskutovana tema a ja som za slobodnu volbu. Da sa to metaforicky prirovnat aj k tomuto Nepoistim si byt, pretoze mi mesacne z rozpoctu par drobnych ubudne, ved aj tak sa nemoze nic stat, urcite nevyhorim = neockujem, ved aj tak sa nemoze nic stat..

Samozrejme u deti nedonosenych, chorych a zdravotne oslabenych tam to treba zvazovat, preto som za slobodnu volbu
a len tak na okraj tema uz existuje pod nazvom Nesuhlas s povinnym ockovanim

evicka_po
1. dec 2012

@ewisam tema uz bola bohuzial uzamknuta...

evicka_po
1. dec 2012

@mvmk no, bohuzial, mnoho deti sa nakazilo, mnoho deti udusilo, a mnoho ludi uz umrelo na tetanus...Prezili najsilnejsi, dnes uz moze prezit takmer kazdy...

abbie
1. dec 2012

ja nesuhlasim s povinnym ockovanim

hajanka
1. dec 2012

@ewisam ako vsetci sme ockovani? nie vsetci 🙂
inak, nikto nehovori ze sa nic stat nemoze 🙂 ale to nemas zaruku ani ked ockujes 😉

@erikasadek na tuto otazku uz raz odpovedala, ak si dobre spominam

erikasadek
1. dec 2012

@hajanka neviem nemala som cas precitat celu diskusiu , ale pectore je neskutocna v tom ze dokaze len vrtat ;; nic viac ale s tou vetou v jej dlhom predlhanskom prispevku ma dorazilo ani nepotrebujem jej odpoved len blazniva matka postavy svoje dieta ako prve do radu tu mate obetneho baranka.....; 😎 😀 🙄 🤐

tato tema bude vzdy len hadkova, to je to iste ako eutanazia a ine proste vsetko aj smrt vlastna je zakazana cloveku, clovek sa musi bit a bojovat predlho aby mohol zomriet len kvoli novodobym lekarskym prisaham a ideologickemu a nabozenskemu zmyslaniu nutime jedne druheho do niecoho o com ani nemame paru!! az pokial sa nam to nestane a otvarame vtedy oci....

to je ako nutit a ukazovat prstom na ludi ktori odmietaju sa liecit!!! neberu antibiotika, pretoze to nepotrebuju a nepovazuju za vhodne za chvilu aj bratie atb bude dane zakonom!!

preco pretoze novodoby svet je takto postaveny a nuti kazdeho z nas ist po prude a nie proti prudu, ak vybocujes zavazdias a ohrozujes spolocnost.... 🙄 😅 je to na zamyslenie......

abbey1
1. dec 2012

Pridám najnovšiu skúsenosť s pneumokokmi. Dieťa doposiaľ plne očkované má pneumokoka. Tak matka naliehala na vyšetrení špeciálneho kmeňa. Vraj to bol ten neočkovaný. Na otázku, k čomu vlastne bolo teda očkovanie, odpoveď pediny:"Ale toto je menej invazívny kmeň , budte teda rada, že dostal tento a voči tým invazívnym je očkovaný".
Nuž aj takto sa dá pochopiť prínos užitočného očkovania. 😒

mirka_aa
1. dec 2012

ja som proti povinnemu ockovaniu

nae
1. dec 2012

@monika15 Možeš si založiť aj so svojimi like-fanynkami svoju tému a tam sa rozplývať nad výhodami očkovania, ak ťa to vnútorne uspokojí. Aspoň tu bude o pár frustrovaných užívateliek menej a ich deti budú mať spokojnejšie matky. 😎

nae
1. dec 2012

@kaja73 to je naozaj strašné...na video od @mvmk sa nemám odvahu ani pozerať po vašich komentároch, nespala by som z toho 😔 ☹

monika15
1. dec 2012

@nae its ok... moja... ja pouzivam svoj vlastny rozum a nie cakam aby mi ho vymyli... 🙂
krasny den ti prajem.... som rada ze tu pridavate tie bludy... len som velmi prekvapena ze preco
tu nedate aj video ze CO sa moze stat... ze dieta zomrie kvoly tomu ze nebolo ockovane....
myslis ze take nie su ;););)
ale ale... nejako v tej sekte vam to nepali ;);)

nae
1. dec 2012

@monika15 Nemám potrebu pozerať videá, na ktorých sa trápia deti a kde je natočená aj smrť. Je mi ťa naozaj ľúto, že sú ti takéto videá známe a že si ich dobrovoľne pozerala. Máš pravdu, toto mi naozaj rozum neberie, ako može niekto, kto sa pýši titulom "matka", niečo také riešiť.
A ďalej sa nesnaž, nikto ťa do súkromnej témy nevolá. To snáď chápeš.

mvmk
1. dec 2012

@monika15 nepresvedcuji a ani nikoho nenutim aby sve dite ockoval nebo neockoval, toto si musi kazdy rozhodnout sam, kdyz moje dcerka po 2 hexa vakcine vyvinula ohromnou reakci, 8 hod vkuse sapala nedala se probrat upadla do uplne letargie, pozdeji se nam s toho vyklubala hypotonie. ( Dodnes s toho nejsme venku je ji 28 mesicu zatim jen diagnosa CKP CTP ale bohuzel uz nas strasi s mozk. obrnou ☹ ☹ ☹
A moje dec. dok. trvrdila ze to neni mozne hledala jsem na you toub mozne souvislosti nasla jsem toho hodne a doslova me to zdrtilo. Nyni mam detskou doktorku ktera je kriticka k ockovani a jsem tomu rada.

monika15
1. dec 2012

@nae no sukromna skupina je zamknuta... pokial je otvorene tak zial bohu ;)
a po druhe.. co vy v tom clube tiez kukate jak sa deti trapia tak najprv si rozmysli ze co hovoris ;);)
no ale nemam potrebu sa hadat s nikym z nijakej sekty ;) tak pa. krasny den.... 🙂)))

monika15
1. dec 2012

@mvmk ja nijakemu dietatu neprajem nic zle... ale velmi vela ludi , lekarov hned na ockovanie sa vyhovaraju....
a pri tom to vobec neni pravda.... poznam pripady... ked sa dokazalo ze nebolo to ockovanie....
ano pravda ze doma sa ockuje hned po narodeny co je chyba.........
ale nemam rada nijake sekty a skupiny co natlacaju ludom do hlavy veci....
a fakt... nemam sa dovod hadat.. je to moj nazor...
je mi luto tvojej dcery a skoda ze doma neni zdravotnictvo na takej urovni aby sa to riesilo...
oni hned to dali na vakcinu vsak na co ine :((( to netreba rieist, chodit za tym.....