Ste za povinné očkovania pre deti?

lenki33
19. feb 2009

Chcela by som zistit ci podla vas ma byt ockovanie povinne t.z. kedy, cim a koho ockovat rozhoduje stat, alebo aby mohol kazdy o ockovani rozhodnut sam t.z. co a kedy chce ockovat, resp ci vobec chce ockovat seba alebo svoje dieta.
Samozrejme predpoklad je ze vakciny ktore by boli schvalene v zakladnom ockovacom plane,by boli plne preplacane statom ako je to doteraz

Moj osobny postoj je ten, ze kazdy by mal po dohode s pediatrom rozhodnut co je pre jeho dieta najvhodnejsie, takze ja som za nepovinne ockovanie

digysa
5. jún 2013

Ten obrazok je velmi zaujimavy...ak je vam tazko ho vidiet, tak tu je link

http://www.livescience.com/35352-vaccine-autism...

@natas4 vies po anglicky? Ak ano, tak celkom zaujimavy prehlad studii o autizme

digysa
5. jún 2013

Postrehla som tu par prispevkov, kde sa spomina, ze dietatu bola po ockovani diagnozovana rakovina. Nemozem sa dopracovat k ziadnym adekvatnym clankom, kde by sa o tomto pisalo, ze je to pravda, alebo je to nezmysel.......
Hladam....

bralilienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irenkask
8. jún 2013

V dokumentoch určených len pre zdravotnícke orgány sa zistil vysoký počet dojčiat / detí zomretých krátko po injekcii vakcíny Infanrix hexa (6-v-1 DTaP-HB - IPV - HIB). Taktiež záznamy o mnoho závažných nežiaducich účinkoch. 1271-stranová GlaxoSmithKline (GSK) 12 2011 "správa" bola objavena belgickou strážnou skupinou a diskutovali o nej už v decembri 2012 na tlačovej správe (v angličtine).

GSK 2008 Infanrix hexa ™ monografia priznáva, na str 11: ". Extrémne zriedkavé prípady náhlej nečakanej smrti (SUD) [obvykle nazýva SIDS] v tesnej časovej súvislosti s očkovaním Infanrix hexa ™ boli hlásené v prvom roku života", ale , pre pochopenie celkového možného rozsahu úmrtia a poškodenia, odporúčame, aby ste si prečítali belgickú tlačovú správu (3 strany plus odkazy), ako aj nižšie uvedené informácie.

Boli poskytnuté dve tabuľky s celkovo 36 úmrtiami medzi 23. októbrom 2009 a 22. októbrom 2011, najviac sa vyskytujúcich do troch dní po injekcii vakcíny Infanrix hexa-:

Dole su dve tabuľky ( z údajov v tomto dokumente), ktoré nám ukazujú jasný signál farmakovigilancie: nerovnomerné časové rozloženie úmrtí po Infanrix hexa, s jasnými koncentráciami fatálnych následkov v prvých dňoch (alebo hodinách) po vakcíne:
-------------------------------------------

22 úmrtí po podaní očkovacej látky Infanrix hexa oznámené GSK medzi 23.októbrom 2009 a 22. oktobrom 2010.
(Teda 36 zomretých dojčiat v období 2 rokov ... ale vieme, že iba 1-10% z vážnych vedľajších účinkov vakcín, sa berú do úvahy!)

Tlačová správa tiež poznamenáva, že "viacj než 37 ďalších úmrtí detí nebolo zaznamenaných pretože vakcína bola zahájená v roku 2000, celkovo vo výške minimálne 73 úmrtí dojčiat." A informuje o tom že, "viac ako 825 rôznych typov komplikácií a nežiaducich účinkov bolo tiež uvedených. "

GSK Infanrix hexa ™ sa v súčasnej dobe bežne aplikuje do 2 -, 4 - a 6-mesiac starých detí, vakcína bola predstavená vo februári 2009. Otázne je, prečo sa nepoužíva v USA , či iných kanadských provinciách a teritóriách. Zdá sa, že rovnako ako u chrípky, ide o výstrelok zdravotníckych pracovníkov, zrejme ide o testovanie nových vakcinačných zásad, ktoré sú ešte viac donucovacie ako obvykle. Zaujímalo by nás, ako dlho bude všetkým trvať odhalenie rizík.

adsumus
8. jún 2013

Komu ešte stále nie je jasné o čo tu ide, pozrite si túto stránku. Je to Cirkev vedomého života a zastrešuje všetkých, ktorí odmietajú očkovanie, verí, že ľudské telo je posvätný chrám, ktorý sa nesmie dostať do styku s chemikaliami. Vstupné je 25 dolárov, deti zdarma.

http://www.newthoughtccl.org/

sarinka2012
14. jún 2013

Ja som za ockovanie!!!! Doverujem lekarom a aj našej pediatričke,ona sama ma deticky zaockovane aj nepovinnymi vakcinami.Nasa dcerka nemala nikdy ziadnu reakciu na akekolvek ockovanie a to ockujeme aj nepovinne.Nepoznam nikoho kto by mal po ockovani zasadnejsi problem,ale poznam takych,ktorí mali problemy lebo zaockovaní neboli a to teraz nehovorim o beznom prekonani choroby,ale horuckach,hospitalizacii a trvalych nasledoch a v jednom pripade aj smrt (meningokok).Kazdy sa snazi chranit svoje dietatko tak ako najlepsie vie,podla svojho uvazenia a rozumu,tolerujem rodicov,ktorí neockuju,ak si myslia ze je to ochrana pre ich deticky, tak im zelam aby nikdy nemali ziadne problemy,ale moja dcerka je zaockavana,aj nepovinnymi vakcinami a verim,ze pre nu robim to najlepsie,tak ako predpokladam ze veria tí,ktorí deti zaockovat nedaju,pri takejto kontroverznej teme je to hlavne o tolerancii,rodicia maju moznost odmietnut povinne ockovania ale nie som za to,aby boli zrusene,pretoze dobrovolna vakcina - rovna sa platena vakcina,nas to az tak zo stolicky nedviha,ale viem kolko stoja nepovinne ockovania a vela rodin,ktore by ockovat chceli,by si to nemohli dovolit,ak by sa povinne ockovania vynali zo zakona.

mimikas
14. jún 2013

@adsumus jasne za 25 dolarov ti budu hovorit uzasne veci aky sme posvatny ale peniaze su ok, ale chemikalie nie??? Akoze kto uz tomuto uveri???

andreaandca
13. jan 2016

Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

kikuska111
1. okt 2020

Mam očkovane vsetky 3 deticky idem dat aj nepovinne este .
Ja sa idem dat proti chripke očkovat nakolko mi to lekar doporucil a aj 4 dietatko bude ockovane aj pov aj nepov