Ste za povinné očkovania pre deti?

lenki33
19. feb 2009

Chcela by som zistit ci podla vas ma byt ockovanie povinne t.z. kedy, cim a koho ockovat rozhoduje stat, alebo aby mohol kazdy o ockovani rozhodnut sam t.z. co a kedy chce ockovat, resp ci vobec chce ockovat seba alebo svoje dieta.
Samozrejme predpoklad je ze vakciny ktore by boli schvalene v zakladnom ockovacom plane,by boli plne preplacane statom ako je to doteraz

Moj osobny postoj je ten, ze kazdy by mal po dohode s pediatrom rozhodnut co je pre jeho dieta najvhodnejsie, takze ja som za nepovinne ockovanie

kristi
19. feb 2009

tezko rict, ja jsem nad tim nikdy az tak nepremyslela, myslim, ze doktori vedi daleko lepe nez my, co ano a co ne, takze ja jsem pro povinne ockovani + nejaky vyber nadstandartniho

amatula
19. feb 2009

ahojk lenki--tak ja som za povinne ockovanie......proti tubere,mums,tetanu a take tie blbosti

lklieste a chripka a prevenar nech sa kazdy rozhodne 😉

ina.b
19. feb 2009

ano

bibula
19. feb 2009

ano

jaja0110
19. feb 2009

nie...tak ako v angl. rodic ma moznost volby a je to super...odlozila som MMR ockovanie ktore je tu v 12. mesiacoch a nik ma za to nekamenoval, u nas by uz na mna poslali prinajmensom socialku... 😝

s.arik
19. feb 2009

ne

dokud se očkovací kalendář neposune po druhém roce života, nesouhlasím s očkováním mimin.
proč Japoncům rapidně klesla úmrtnost kojenců po přesunu očko po 2 roce? 🙂

a i kdyby ve vakcínách NEBYL formaldehyd, rtuť a hliník a i kdyby doporučený kalendář začínal 2 rokem života, stejně je to omezování svobody a zdraví, je to dokonce i PROTIÚSTAVNÍ

takže ne 😖

denduska
19. feb 2009

nie...aspon nie v takom enormnom rozsahu ako je teraz 😒

lefika
19. feb 2009

nie, chcem mat moznost sa rozhodnut.
napriklad taky prevenar by som urcite nedala a ked, tak az v 3 rokoch.

sirinka
19. feb 2009

som za povinne ockovanie...mozno s nejakymi upravami.

s.arik no, povinna je aj skolska dochadzka... 😉 to som tiez pocitovala ako obmedzovanie slobody a obcas aj ako obmedzovanie mojho dusevneho zdravia... 😝 atd, atd...

radka.m.
19. feb 2009

já jsem rozhodně proti povinnému očkování,každý rodič by měl mít právo se rozhodnout sám a hlavně by měly být podávány informace taky o škodlivosti a rizikách očkování,všude jsou jen reklamy jak je dobré očkování,ale jaké jsou jeho zápory vám nedá ani pediatr a tak 90%maminek nemá vůbec žádné informace o vedlejších účinkách očkovacích vakcín,jejich složení a pdb.kdyby si každý nejprve zjistil informace,tak by se zcela určitě rapidně snížil počet očkování,určitě by ale rozhodnutí mělo být na rodičích.

johanda
19. feb 2009

souhlas s radkou.m - je nutné zlepšit informovanost rodičů s vedlejšími následky očkování - běžný lékař to neprovádí (upozornění na v podstatě neškodné lokální účinky nepočítám) a otázky rodičů často bagatelizuje 😠, případně jim tvrdí nepravdy - úmyslně nebo z neznalosti věci.
Rodiče jsou zpravidla v šoku z obsahových látek vakcín a náporu na imunitní systém potomka, až když se mu něco v souvilosti s očkováním stane:(

vroni
19. feb 2009

Ja som rozhodne proti povinnemu ockovaniu. Sirinka, skolsku dochadzku mozno odlozit a skolu si tiez mozes vybrat (resp. tvoji rodicia ti mozu vybrat) Ale skus odlozit povinne ockovanie alebo trvat na nejakej inej alternative.... Aj danovu povinnost mame vsetci (cert aby to...😝) a nepomoze nam ani plakat, lenze aj skolska dochadzka aj platenie dani ta nemoze ohrozit na zdravi a zivote. Ockovanie moze (jasne, ze nemusi, ale moze) Suhlasim s tym, aby poistovne preplacali ockovania, ktore povazuju za zmysluplne a aj s tym, aby deti povinne chodili na preventivne prehliadky, aby rodicia o ockovani rozhodovali az po poradeni sa s pediatrom, ale ta moznost (resp. povinnost) rozhodnut sa by mala byt na rodicovi konkretneho dietata a nie na zakone.

lovaa
19. feb 2009

Povinné očkování... Ano...
Za 1. Tady na koníkovi jsou hodně uvědomělé maminky...ale v naší společnosti žije i mnoho neuvědomělých a kdyby to nebylo povinné, nejsem si jistá, jak by to pak vypadalo.
Za 2. Mám pocit, že nemůžou být vakcíny tak nebezpečné..to by se asi plošně neočkovalo...

sirinka
19. feb 2009

vroni ved ja pisem, ze z nejakymi upravami...ale uplne by som ho nezavrhovala... 😉

a ta skolska dochadzka, to bol len pokus o vtip... 😝

peppapig
19. feb 2009

lovva velmi souhlasim s tvym nazorem!!!!
Ziji v Anglii, kde ockovani novorozencu je nepovinne, ale nase dcerka je plne ockovana. NHS to ma na webu pekne vysvetlene a info je k dispozici vsem rodicum. Existuji vselijake dohady, pro a proti, ale vetsina je nepodlozenych.
Na druhou stranu neuznavam vakcinu proti chripce u deti a dospelych pod 60let a nestovicim.

bubba
19. feb 2009

myslim ze polovica vakcin je zbytocnych ale SUHLASIM s povinnym ockovanim 😉 zevraj zrusili ockovaciu vakcinu v 3 rokoch???chvalabohu vraj to bolo jendo z najhorsich 😅 😝

ankam
19. feb 2009

ja tiez vcelku suhlasim 😉

lovaa
19. feb 2009

peppapig...vakcína proti chřipce a neštovicím mi taky přijde zbytečná 😉

bubba
19. feb 2009

lovaa presne!

cernovlaska
19. feb 2009

rozhodně souhlasím s povinným očkováním 😉 kdyby nebylo,tak by to tady mohlo za pár let vypadat s nemocema jako ve středověku a ke chřipkové epidemii by se taky mohla přidat epidemie tubery,atd,ne všechny maminky jsou v tomhle směru zodpovědné 😕 a taky si myslím,že pokud by to očkování bylo tak hrozně nebezpečný pro miminka,tak by se přece neočkovali 😒. Ale souhlasím s tím,že spousta pediatrů nemá vůbec zkušenosti s některými druhy vakcín a to je špatný 😖

elitera
19. feb 2009

pokud by to očkování bylo tak hrozně nebezpečný pro miminka,tak by se přece neočkovali

no v Japonsku se právě před 2. rokem neočkuje.

peppapig
19. feb 2009

cernovlaska, ja bych rekla, ze spousta lidi si mysli, ze ty nemoci proti kterym se ockuje uz vymreli. Jak uz jsem rekla, ockovani jako nebezpeci ke vzniku jinych zdravotnich problemu neni dostatecne podlozene.

radka.m.
19. feb 2009

peppapig-to jsi teda úplně mimo,zkus se mrknout do diskuze odmítnutí očkování,tam jsou dist zajímavé odkazy právě na vedlejší účinky a zla očkování,jsou to dlouholeté studie dostatečně podložené,právě proto se skoro ve všech státech upustilo od povinného očkování a rodiče mají možnost volby,čr je jednou z posledních,kde je ještě povinné očkování. 😠

ankam
19. feb 2009

proti chripke by som tiez nedala- 😒

babatko88
19. feb 2009

lenki33, nemám čo dodať, súhlasím s tebou

pd900bo
19. feb 2009

povinne NIE, sme slobodne bytosti nie stado oviec.. 😠

slunicko552
19. feb 2009

Tak já bych řekla,že by hlavně mělo být více informací o očkovacích látkách.Tímhle se doktoři nezatěžuje,je to povinné a hotovo. 😠

beruska2x
19. feb 2009

ano, zaklad ano tak jak to je + pridavne (klist, prevenar, chripka) at si kazdy rozhodne....
dovedete si predstavit sireni nemoci kdyby ocko nebylo? kdo z napr cikanu by na nej asi sel co?? a odnesli by to jen normalni lidi...
kdyz se rodic informovat chce tak muze, muze i zemnit pediatra kdyz mu nevyhovuje, to jsou jen vymluvy...
to ze ma nekdo spatnou reakci se stane ale je to uz oslabenym organismem a imunitou ne samotnym ockovanim, to je muj nazor a neni to precedens je to male procento na to kolika to pomuze...

schnek
19. feb 2009

NE
jsem za větší informovonast, za povinné poskytování informací o tom, co všechno obsahuje vakcína a co všechno může způsobit a jak vlastně působí a na základě toho možnost rodiče rozhodnout se, zda ano nebo ne... např. očko proti tubeře 3.den považuju za naprostý nesmysl 😒

johanda
19. feb 2009

ve středověku byly naprosto odlišné hygienické podmínky, mnohé epidemické až pandemické infekce vymizely se zlepšním hygieny a poznáním "cest infekce".
Jinak očkování nepovažuju za nějaké ZLO - tetanus není epidemicky významná choroba dokáže zabít docela účinně i čistotného člověka, není to černobílý problém. Skutečně mi vadí hlavně neschopnost lékařů - myslím terénních, podat relevantní informace