Ste za povinné očkovania pre deti?

lenki33
19. feb 2009

Chcela by som zistit ci podla vas ma byt ockovanie povinne t.z. kedy, cim a koho ockovat rozhoduje stat, alebo aby mohol kazdy o ockovani rozhodnut sam t.z. co a kedy chce ockovat, resp ci vobec chce ockovat seba alebo svoje dieta.
Samozrejme predpoklad je ze vakciny ktore by boli schvalene v zakladnom ockovacom plane,by boli plne preplacane statom ako je to doteraz

Moj osobny postoj je ten, ze kazdy by mal po dohode s pediatrom rozhodnut co je pre jeho dieta najvhodnejsie, takze ja som za nepovinne ockovanie

babulka
6. dec 2009

Bambusko, ano 🙂
Myslim, ze v Afrike maju na distribuciu vakcin ine nazory 😔 Staci si pozriet nie malo videi deti umierajucich na tetanus v tetanickom krci ☹ Ale niekto v teme odmietnutie ockovania napisal, ze "staci zabezpecit dokladnu hygienu a nebude potrebne ockovanie proti tetanu", no to som sa "pobavila", ako niekto zabezpecuje dokladnu hygienu v africkych podmienkach.

pastuska
6. dec 2009

A nie je to skôr smutné babulka, že tam nevedia zabezpečiť dôkladnú hygienu?

teodorka
6. dec 2009

tiez si myslim pastuska 😒

babulka
6. dec 2009

V Afrike? Ako? Ked tam nemaju ani pitnu vodu a kanalizaciu? Ach jo... myslim, ze prof. Krcmery by vedel rozpravat.

erikasadek
6. dec 2009

babulka, ved o tom to, je si dovolim trochu podotknut kedze pred rokmi som bola v tych miestach afriky a mimo, a bolo mi do placu ked som videla mnohe deti a vtedy som zmyslala, trocha inak.. ockovanie, nadovsetko..
az som sa zacala rozpravat s ludmi co tam pracuju a trocha zzauijimat viac .; a vyslo mi , ze afrika by mohla byt najbohatsi kontinet ak by s atam dostatocne investovalo.; maju vsetko. ciernu zem; a silne zasoby, ropy, drahych kamenov, med vsetko co robi, bohatsvo niektore krajiny, ktore maju aj vatsie zasoby ropy, , bohatstvo s nej, vobec nevkladaju. do svojeho statu.. ale, ide vsetko ,na konta v svajciarsku a pre zbrane a terororizmus.; apodobne.

myslim si, ze tam ani vakciny , nevyriesa ich problem kedze , ich populacia, aj zle reaguje na mnohe vakciny.. ale to je uz o inom.. 😉

ale osobne si myslim ze tato , tema sa znova zvrtla mimo temu.. 😉

petot
6. dec 2009

kubaka: Obrna nie je dobrý príklad, toto ochorenie sa tu nevyskytuje už od roku 1960 a v Európe od roku tuším 1974. Zato sa však neustále vyskytovala obrna z vakcíny, a okrem toho sa vakcínový vírus voľne šíril v populácii a mutoval do svojej nebezpečnej podoby. Až európsky škandál donútil v roku 2005 živú vakcínu stiahnuť.

Okrem toho, táto vakcína nainfikovala stovky miliónov ľudí rakovinotvorným vírusom SV40. A potom sa divme, ako je možné, že celkom malé deti dostávajú rakovinu - okrem SV40 sa na tom môže podieľať aj známy karcinogén formaldehyd a donedávna thimerosal, oboje súčasti vakcín. A nesúvisí to s tým, že sa niektoré vakcíny pestujú na nádorových bunkách? A že v niektorých sa vyskytujú karcinogénne kuracie a teľacie vírusy?

Ako môžu tí úradníci žiť s tým, že tu desaťročia nanucovali deťom vakcíny, ktoré mali takéto následky?

A toto je presne ukážka, aké je dôležité, aby mali ľudia pevne zakotvené právo rozhodovať o svojom zdraví.

petot
6. dec 2009

sisi.v: Ani TBC nie je dobrý príklad. BCG vakcína totiž ZVYŠUJE výskyt TBC v populácii, takže ťažko mohla spôsobiť ústup ochorenia. Ochorenie ustúpilo NAPRIEK vakcíne.

petot
6. dec 2009

jaron: Pani Petek-Dimmer má plné právo spochybňovať Pasteura. Je jasné, že storočie budovaná ikona farmakopriemyslu je u ľudí "posvätná", a možno je to práve cieľ propagandy, ale v skutočnosti sú dostatočné indície o tom, že to bol karierista, intelektuálny zlodej a podvodník, využívajúci len svoje konexie u Napoleona, ktorý vlastné nápady nemal a cudzie ukradol a pritom ešte aj nepochopil.

emanka
6. dec 2009

ja som za povinné očkovanie...
Niečo k tomu autizmu : v Amerike, už neviem, v ktorom štáte, začali ľudia protestovať proti očkovaniu, lebo sa zvýšil počet ľudí s autizmom, čo pripisovali tomu očkovaniu a tak ho zrušili. Lenže počet ľudí s autizmom bol stále rovnaký, ale na druhej strane sa prudko zvýšil počet nakazených ovčími kiahňami počas tých rokov, čo sa neočkovalo. Takže sa vrátili k očkovaniu 🙂

erikasadek
6. dec 2009

emanka inak by si rozpravala, ak by sa ta to dotykalo osobne; a mal vlastnu skusenost. 😉

emanka
6. dec 2009

erika, ja ťa chápem, ale sama si písala, že ani jeden z lekárov nepotvrdil, že ten autizmus je z očkovania. A vidíš, v USA to skúsili a nedokázalo sa to, proste sa nič neudialo - až na tých pár tisíc nakazených jedincov kiahňami

pastuska
6. dec 2009

Emanka: ak sa robil v USA pokus s vakcínou MMR, tak to je mumps, osýpky a rubeola...nie kiahne.

Erika hovorila práve o vakcíne MMR a spojitosti s autizmom.

emanka
6. dec 2009

Pohľadala som novembrové Zdravie, tam sú tomuto venované 4 strany a máš pravdu pastuska, boli to osýpky, nie kiahne, ospravedlňujem sa....takže sa nepreukázala spojitosť MMR s autizmom!!!

erikasadek
6. dec 2009

ale ani jedne mi nepovedal ze to nie j emozno skor to pripustaju..

al ever mi , ak mas zdrave dieta ktore rozprava, a normalne s asprva a da sho ockovat, aj ked nie je tu povinne, a za 2 tyzdne, ma silne horucku, teda len par hodin; a potom nic, ani sa Ti do oci nepozrie, a prestane uplne rozpravat; a sprava s aviac kao cudne, tak si povies z eto nie je normalne;.

a potom mala som moznost vidiet zdrave dieta 2 rocne uplne zdrave a po ockovani za na druhy den, uplne , nehybne, dieta apaticke ktore nevnima..
toto ma vlastne dalo na stopu , mojho syna, priznam sa Ti, a ked pozeram vide, pred apotom neda s aporovnat a spomienky..... ☹

mimochodom, najhorsie co sa mohlo stat , bolo pred rokmi , ked sa dala tiez 2 rocne dieta zaockovat a stala s as nej , ziva mrtvola, jej otec, znamy neurolog. ten sokpre neho tiez neveriaci tomas;.
spravilo, z eon dal dokopy vela, studii, vdaka svojjej dcere..

nie je to lahke ver mi..

myslim ako rodic, ked odises od lekaara , tak si , aj napriek rade a pouceniu vzdy ty rozhodnes ci das atb, alebo nieco ine;;..
tak si predstav ze ja tak eatb by boli povinne, bez rozmyslania;. tiez by sa to mnohym nepacilo..
blby priklad ale iny ma teraz nenapada. 😀 😀 😀

inak ani jeden s tych psy co ho sleduju , ho predtym nepoznali a nevideli. ale moja , pediatrick aano, a moja , rodinna lekarka,;,a tie boli za 99% za vakcinu..

ale u mna je to uz , prebolene;; pozeram, do buducna, a inak , ale je jasne ka by som mala mat tretie tak dostane len to jedine povinne v fr tetanus obrna a i to, az po 2 rokoch.. 😉

ani josh uz nedostal, moj mladsi, MMR vakcinu a je zdravy, dokonca par kraty s detmi, ktor emali , osypky,a kiahne a nikdy nic.. 😉
a aj keby som chcela ho dat ockovat , nemozem, je alergik na bileko , je to kontraindikacia;; 😉 ako mnoho ine,;
lenze na slovensku , by sa , mnohi lekari, ani nepozastavili ze sa s takouto diagnozou nema ockovat MMR; ktovie, ako by dopadol ak by som zila na slovensku a bola nutena vsetko ockovat bezhlavo.. 😉

PS ziadne lekar ti nepovie na 100%, z dovodu ze nikdy nebola urobena oficialna klinicka studia, ale len , vzdy , male studia, ktore sa snazia, dokazat a ukazat , ze nie je vsetko s krestanskym poriadkom..
co je dobre mozno za par rokov sa lady pohnu a pravda vyjde na javo, ale pre mnohych ludi , mozno uz neskoro. ☹

vroni
6. dec 2009

Emanka, vakcína proti ovčím kiahňam je na trhu nejaké +- 3 roky, takže tvoja informácia je minimálne tak dôveryhodná, ako ctihodný Mr. Randal (či aký pseudonym si to dal ten pán) 😉 Ale vážne: také osýpky sú v USA podstatne vážnejšia choroba než v Európe, nakoľko si pôvodní obyvatelia nedokážu proti osýpkam vytvoriť protilátky (je to nejaká genetická deformácia bežná u severoamerických Indiánov) a ich odolnosť je mizivá (voči osýpkam, nie vo všeobecnosti) Nakoľko je táto mutácia silno dedičná, stačí jeden indiánsky predok na genetické zdeformovanie rodiny na niekoľko storočí a to je tiež dôvod, prečo sa Američania boja osýpok viac než sociálneho poistenia. Zdroj som zabudla (čítala som to už dávnejšie), ale to vysvetlenie mi pripadalo logické.

pastuska
6. dec 2009

Inak Emanka časopisy ako Zdravie a spol. sú sponzorované časopisy - hádaj kým asi tak...

erikasadek
6. dec 2009

pastuska, tak ako aj ti ludia co pisu spravy , ze ockovanie a choroby, nemaju nic spolocne a su sponzorovani na svoje studie, prave danymi, firmami.. 😠

akoze, nie to stret zaujmov?? 😠

kubaka
6. dec 2009

jsem proti povinnému očkování i proti všem preventívním prohlídkám dětí a dospělých - gynekologickým, stomatologickým, proti sledování hladin cukru a tuků v krvi , jsem proti lékařsky vedeným porodům a teroru těhotenských kontrol, jsem za porody doma za asistence porodní báby - je to totiž nemístné a neospravedlnitelné zasahování do přírodních zákonů.
Kdyby doktoři a vědci se nesnažili nás udržet zdravé a chránit naše děti, fungovala by přirozené a hojná úmrtnost dětí, rodiček a dospělých jako regulace zalidněnosti planety.
Pryč s tím - chceme žít a umírat jako v Africe, tak, jak je to normální - moudří Afričané, umějí slušně odmítnout zdravotní péči, kterou jim vláda vnucuje a hezky si tam vymírají...
😝

erikasadek
6. dec 2009

kubaka vsetka uct ak tebe , ale to je prehnane vies. tvoja reakcia;. 😅 naozaj.. ver mi// 😒

emanka
6. dec 2009

vôbec nie je jej reakcia prehnaná, tak to proste je, ja s kubakou súhlasím, to je proste fakt, ostatné sú iba domnienky ...

kubaka
6. dec 2009

to bylo z jozjařenosti - právě jsem dokoukala otřesnou Superstáár. 😉
Bránit se proti tomu, že se stát snaží snížit dětskou úmrtnost a starat se o zdraví občanů, mi přijde směšné. Sorry. Hlavně že se pro Afriku dělají sbírky právě na očkování proti dětským nemocem, aby tam každé druhé dítě neumíralo - nějak pak nechápu smysl proti čemu jako mám být?.

Ti, kdo před - asi sto lety?? - vymysleli vakcíny to určitě nedělali pro to, aby namastili kapsy nějakému průmyslu. Dělali to proto, aby se většina dětí dočila puberty 😖 a neumírala jim před očima...

pastuska
6. dec 2009

No Afrike by pomohla pitná voda, čistota, nejaké to zdravotníctvo...proste sa pozbierať. Vakcínami sa snažia riešiť dôsledky toho, čo napáchali....nič moc.

erikasadek
6. dec 2009

emanka, jasne pokial s ama to netyka, tak je mi je to fuk, je to dost egoisticke..

kubaka ja som bola v afrike a v indii.. a predstav si, vakcina, v indii napriklad na obrnu je neucinna;.
proste geneticky nie sme vsetci dany aby sme mohli byt ockovani; a bez nepriaznivych ucinkov..
ja nemma nic proti , prehliadkam, i ke dja tie su , slovenska specialita;

ani voci inym, vymozenostiam, ale nutit clovek ado niecoho , do coho nechce ist tak , to je, trafene, a hlavne aj ked sme skoro jedni s poslednych statov na svete kde je stale povinnost..

takze je cudne ze vsetci, zainteresovani, co zrusili ockovania sa mylia a len nas stat na patent na rozum..
proste je to trafene a nehumanne..

ako by s avam pacilo ak by v buducnosti, vsetky, mozne potencionalne plody, defektivne len malo , musei byt odtsranene..
nie volba , matky a povinna interupci a, kvoli dokonalosti rasy??.

je to , sialene prirovnanie, ??
mozno, ale pre man to iste ako matka, ako rodic ja jedina mozem rozhodnut, ci ano alebo nie, zoberie, dany liek..

kubaka, nechcem byt zla, viac deti v tychto krajinach zomiera,; na hnacky a , pouzivanie, znecistenej vody ako na choroby na ktore vakcinujeme , chce to troch ainy pohlad vec , ak sa zacnes zaujimat viac tak zistis veci, na ktore si , ani , nemyslela? ver mi.;
samozrejme cahpem ste za.. ale zlutovanie s tymi , ktori maju slu skusenost na vakcinu.. ci ako , diet a, ci ako , dospely. 😠 😉

emanka
6. dec 2009

erika, ja vôbec nie som egoistická, práve naopak...vieš, ja to beriem aj z toho pohľadu, že nedám si zaočkovať dieťa, ono sa síce nakazí nejakou infekciou, ale má silnú obranyschopnosť a v pohode to zvládne, ale jeho nezaočkovaný najlepší kamarát v škôlke, jeho bratranec, brat nebude mať takú obranyschopnosť a jeho imunitný systém s tým nebude vedieť bojovať a môže to mať fatálne následky, tak ani s tým by som nevedela žiť...máme zodpovednosť za celú spoločnosť, nie len za seba a svoje deti...

A samozrejme chápem aj tých, čo sú proti, hlavne ako si ty, Erika, že máš s tým osobné skúsenosti, čo mi je, ver mi, veľmi ľúto ☹

erikasadek
6. dec 2009

egoiosticke myslim, nutit povinne.. 😉

som proti povinnosti, toto ma stve... 😠

nie, ockovat toto j eina kategoria;;;;
nie som uplne proti, ale rozumne;. 😉 a v tom je rozdiel... 😉

amenak mysli najprv na svoje dieta vtedy bud egoista. 😉 🙂 tvoje dieta nadovsetko..

a je malo chorob ,aby to dnes neprezil.. 🙂 vela, chorob ockovanych naozaj nie je katastrofickych.. 😉
ale nevadi, to len aby sme , si rozumeli. 😉

teodorka
7. dec 2009

ide tu o individualny pristup dr-pacient ktory chyba ....ockuju sa vsetci bez rozdielu ...fungujeme v tomto spolocnost ako stroje ....a zabudame na individulitu ....
ockovanie nie je spoplatnene takze si ho moze dat kazdy ale volba by mala byt v tom ze aj nemusi ....ved pokial sa Ty emanka bojis ze sa Tvoje dieta nakazi od mojho nezaockovaneho tak si daj ockovat tym padom ,,neochorie"mozno...no nemalo by ochoriet vsak je zaockovane a ak ochorie tak naco si ho davala ockovat? ...podobne pripady su aj teraz s prasacou chripkou ked sa nezaockuje a zomrie tak to bude preto lebo sa nezaockoval, ked sa zaockuje a zomrie tak co uz ....http://dnes.atlas.sk/svet/eu-a-europa/599603/ze... ....dr ktory ju ockoval nikdy nevidel jej kartu?alebo vedel malo o vakcine? mala o vsetkych rizikach vediet pacientka?co vieme vlastne o rizikach?nic ...vieme ze treba a hotovo a zabudame pouzivat rozum ...spoliehame sa ze ho za nas budu pouzivat ini ...a ono to aj funguje ,pouzivaju ho za nas ale nie v prospech nas ...su to len peniaze ,peniaze a peniaze ktore hybu svetom nie zdravie ,zdravie zdravie ....

pastuska
7. dec 2009

A sme dosť od témy, ak chcete "napádať" neočkujúce, choďte do témy Odmietnutie očkovania. Toto mala byť anketa.

sorciera24
7. dec 2009

tak tato veta kubaky ma pobavila..."Kdyby doktoři a vědci se nesnažili nás udržet zdravé a chránit naše děti..." skoda, ze tu niekto naivne veri doktorom....kedysi mozno, ale dnes uz neverim ziadnemu doktorovi, ktory robi len to, co mu kaze stat a to ani nehovorim o tom, ze dr. sa na skole vobec neucia, co taka vakcina obsahuje...proste len dostanu ockovaci kalendar a veselo ockuju, lebo im to nakazali a to co prezentuju nase media.....uf, tak tym neverim vobec, mam tam zdroje a znamych a neverili by ste ako su nase mesia cenzuurovane.....ako za ostatnych casov........co si nenastudujes sam pomimo z inych zdrojov, tak nemas a pravdu sa nedozvies.....aspon nie z toho, co tu mame prezentovane......kto nechce otvorit oci, tak ich nikdy neotvori.....to len na margo.... 😉

agatkag
7. dec 2009

sorciera24, súhlasím s tebou, doktori robia, čo im káže štát a média sú cenzúrované. Inak raz na markíze bola Paľba ohľadom očkovania, aké ma vedľajšie účinky a pod. Manžel hľadal v archíve, a čuduj sa svete, všetky ostatné diely tam boli len tento zmizol.
Ja som proti povinnému očkovaniu a vlastne proti akémukoľvek očkovaniu. Vo štvrtok idem s dcérkou do poradne, no to si zase vypočujem....bude ma aj so sestričkou terorizovať a strašiť a pozerať na mňa ako na debila. Už pred mesiacom jej chcela sestrička napichať hexu a malá
bola chorá, no neuveriteľné.

babulka
7. dec 2009

Mna by este v suvislosti s postojom "ockovat, ale iba nieco" zaujimalo, co konkretne teda zastancovia selektivneho ockovania uznavaju. Pretoze toto som sa nikde nedocitala... 😉

Petot, kto je "pani Petek-Dimmer" a co take priniesla svetu a ludstvu, ze ma plne pravo spochybnovat Pasteura? 😵 Mozno sa dozvieme nieco aj na panov van Leeuwenhoeka, Kocha, Rouxa, von Behringa a inych 😀