Ste za povinné očkovania pre deti?

lenki33
19. feb 2009

Chcela by som zistit ci podla vas ma byt ockovanie povinne t.z. kedy, cim a koho ockovat rozhoduje stat, alebo aby mohol kazdy o ockovani rozhodnut sam t.z. co a kedy chce ockovat, resp ci vobec chce ockovat seba alebo svoje dieta.
Samozrejme predpoklad je ze vakciny ktore by boli schvalene v zakladnom ockovacom plane,by boli plne preplacane statom ako je to doteraz

Moj osobny postoj je ten, ze kazdy by mal po dohode s pediatrom rozhodnut co je pre jeho dieta najvhodnejsie, takze ja som za nepovinne ockovanie

erikasadek
9. dec 2009

jasne ale az zajtra, alebo ak chces mrkni ak mas cas do mojej teda nasej temy, mam autistu.. na zaciatok.. viac to to da.. 😉

petja
10. dec 2009

Takže myslíte,kdyby přestali všichni očkovat nemoci,které nyní očkují,nestalo by se nic závratného? Když jsou tedy ty vakcíny neúčinné.viz link od Linnet.. Nebo jak by to bylo dál? Je velice nepravděpodobné,že by se to stalo,o čemž vypovídá i tato diskuze 😵 ale přece to očkování musí mít nějaký smysl.

lenkabu
10. dec 2009

Očkování má velký smysl. Já pro úplné uvolnění nejsem, nějaká očkování musí zůstat ........... dítě nenaočkované proti tetanu to mně teda dost děsí. V něčem si zase rodiče klidně můžou volit. Já posunula MMR,bez problémů. U druhého dítěte posunu TBC............takže změny dělat už teď lze,očko můžete i odmítnout,takže ta svoboda tady už je.

Jsem pro individuální přístup, je rozdíl mezi zdravým nebo alergickým dítětem,ale neočkovat vůbec považuju za kolosální blbost.

veronikapp
10. dec 2009

lenkabu za vsetky prispevky, ktore som tu dala, ty si uplne presne vystihla to com som chcela vlastne povedat...
ale myslim ze sa tu do toho zase pustia...

josefa
10. dec 2009

lenkabu, pro většinu lidi očkování smysl má a jsem si jistá, že i kdyby nebylo povinné jen "doporučené", dá se ta většina lidí očkovat (tak to na západě od nás přece funguje). Při zrušení povinného očkování ale dostane šanci menšína, která si je vědomá poškození které ji hrozí, většinou jsou to lidi s negativní zkušeností.

molnarovak
10. dec 2009

veronika, prečo stále popichuješ? Nikto sa tu do nikoho nepúšťa.

lenka, povinné očkovanie síce môžeš odmietnuť, ale potom dostaneš pokutu, pretože pediater Ťa musí nahlásiť na hygienu. A o to vlastne ide, aby sme nemuseli ísť k pediatričke s malou dušičkou, keď chceme nejaké očkovanie posunúť alebo odmietnuť. Dokonca aj na posunutie musí byť dôvod.

miliharmi
10. dec 2009

Asi tak, jedna věc je napsat svůj názor, že já očkuji a věřím v prospěšnost očkování a proč a druhá věc je napsat, že kdo neočkuje je nezodpovědný blbec. Vím, že přesně takhle to nikde nezaznělo, nicméně některé příspěvky odpůrců jsou nesené v tomto duchu, zrovna jeden takový čtu o kus výše. Samozřejmě se podobné příspěvky objevují i na druhé straně, asi si nemáme co vyčítat, nicméně já se snažím svůj postoj k očkování objasňovat, co mě k němu vede. Nemá cenu se vzájemně obviňovat z blbosti, když stejně nikdo přesně nevíme, jak to vlastně je, každý ať si zvolí sám, čemu bude věřit, zda očkování nebo naopak jeho škodlivosti a o to jde, že zatím je vnucováno druhé straně, že očkovat musí.

linette
10. dec 2009

ako som uz spominala vsetko zavisi od imunity. ockovanie ju moze narusit a ked ju narusi (nikto dopredu nevie do akej miery) tak vtedy je zle. ludsky organizmus si sam vytvara virusy napriklad uz len pri strese a zaroven aj protilatky a ked nas zaockuju tak nam ten "nas" virus zmizne a nahradi ho druhy proti ktoremu obranyschopnost vytvorenu nemame. bud mame stastie a vytvori sa, alebo sa vytvori ciastocne alebo vobec.

zoberme si do uvahy dnesnu dobu, ideme do obchodu a kupime si mlieko. to mlieko vydzi aj pol roka - je to normalne? kupeme si ovocie, ktore je bud umelo vytvorene, alebo poriadne postriekane, alebo nedozrete - je to normalne? takze aj ked sa snazime stravovat spravne, ta chemia sa vzdy do nasho tela dostane. aj ked sa stravuje tehotna zena. z toho mi vyplyva, ze sme obklopeni chemiou na kazdom kroku a nasa imunita je z casti narusena a este k tomu sa prida ockovanie. to by vysvetlovalo preco je teraz tolko chorob.

mimochodom ockovania sa stale menia a vymyslaju nove neoverene. mna naposledy ockovali ked som mala 13 rokov proti tetanu, v tej dobe sa hovorilo, ze proti tetanu treba kazdych 10 rokov a teraz je to uz kazdych 15.. to kedy stihli vymysliet? jednu si zmyslia a uz to ide?

ockovat by som dala len v tom pripade, kebyze mam istotu, ze to ockvanie je dostatocne dlho testovane a je vhodne pre kazdu jednu imunitu, na 100% chrani, aj to az od dvoch rokov. ale take tu neni.
pokladam za zbytocne ockovat proti tetanu, poviem vam priklad. babka je ockovana proti tetanu, raz sa posmykla, nespadla velmi, len sa jej podarilo slabo osuchat si nos. isla s tym lekarke a ta jej pichla tetan. no naco jej ho pichla znova ked ho uz v sebe mala? a ten nos mala len oskrety ani jej moc nekrvacal.
a to je len proti tetanu, co ostatne? co tie vakciny, ktore su kombinovane? tie su najhorsie.
vela ockovani je zbytocnych. a najhorsie je to, ze do nas pichaju samotne virusy. a tie novodobe ockovania, co su teraz v mode, tak tie by som zrusila ako prve.

radsej nech dieta prekona napriklad osypky, ktore dostane prirodzene a nie umelo, potom si pekne vytvori imunitu a je vsetko ok, zabudne sa na to. horsie je ked sa zaockuje, ockovanie to povedzme potlaci a potom to dostane v dospelosti ked to ma horsi priebeh. ale to je biznis. mimochodom deticky byvaju odolnejsie ako dospely.

ockovane a neockovane deti na seba nevplyvaju. neockovane moze byt este odolnejsie ako to ockovane.

len samozrejme ked vsade je reklama ake je to dobre, lekar vam odporuci, v lekarni, vo vlade, tak preco nie? lenze treba brat aj druhu stranu a na tu je vacsinou zabudane.

veronikapp
10. dec 2009

molnarovak nikoho nepodpichujem, rovnako ako vsetci zbieram informacie. To ze nesuhlasim s neockovanim je podpichovanie? Ked mi niekto napise ze ublizujem svojmu dietatu ockovanim, podpichovanie nie je?

na prstoch jednej ruky mozem spocitat ludi, ktori absolutne odmietaju akekolvek ockovanie na tomto fore. Na zaklade zlej skusenosti. Drviva vacsina alebo, vratane mna, su za individualny pristup, ale kazdopadne ZA ockovanie. Mam pocit, ze z tejto vacsiny asi tak 3/4 vadi skor to ze je POVINNE, ako samotne ockovanie. Ak by som nechcela dat zaockovat svoje dieta, z presvedcenia, ze je to ozaj zdraviu nebezpecne a zivot ohrozujuce, tak ma to nedonuti nikto urobit, aj keby som mala ist pred sud.

myslim si, uz som to tu pisala, ze ak toto bude citat nejaka nezainteresovana mlada mamicka, mala by vidiet obidve strany nazoru. Ak si precita temu odmietnutie ockovania, dostane obrovsky strach, lebo tam pisu prevazne mamicky so zlou skusenostou. Ak sa na zaklade toho rozhodne proti, povie to dalej a dalej, zachvilu tu budeme mat revoluciu! Preto do toho treba vniest aj trochu iny uhol pohladu mamiciek, drvicej vacsiny, ktora nema zle skusenosti, alebo trebars aj pozitivne. Aj toto som uz pisala- nieje vsetko cierne alebo biele...

linette
10. dec 2009

ked som mala dva roky, pamatam si len tolko, ze som zacala dusit a potom som bola v nemocnici. ani neviem ako sa mi podarilo nezadusit sa, stal pri anjelik strazny. a to som bola plne ockovana.
dalej poznam jedneho chlapceka, ktory tiez je plne zaockovany a presne to sa mu stalo co mne, akurat, ze nemal dva roky ale bol len babatko.
moj bratranec ked sa narodil zdrave babatko. samozrejme ho zacali ockovat a od dvoch alebo troch rokov je stale chory. zavuka vietor uz ma sopel, kasle a horucka. alergia, slabe kosti, nechuti mu jest, bol operovany trikrat.. a samozrejme nikto nepovie ze to od ockovania. neni problem aby lekar, ktory vie o co sa jedna zmenil diagnozu..

linette
10. dec 2009

veronika je dobre si vypocut obe strany mas pravdu. diskutujme a vymienajme si nazory o tom to je. nikto nepresviedca nikoho. ja som pred rokom bola rozhodnu ze sa dam proti tomu, tomu, tomu a hentomu zaockovat, ved ake to je dobre, no zmenil sa mi nazor. velmi lahko sa ovplyvnuju ludia. je to logicke, ze ti ktori sa ockoju to myslia pre dobro, zato nemozu, ze ich neinformuju dostatocne.. sme kazdi na seba sami. kazdi si to sam uvazi a bodka.
skoda, ze oficialne na sr su neni ziadne dokazy o tom ako je to skodlive a preto tolko pochybnost. no spochybnuje uz len to, ze idem lekarovi a uz picha ihlu, ale me ani bu. len picha.. preco sa ma neopyta a nepoinformuje? ked poviem volaco uz vola osetrovatelov aby ma zadrzali, je to normalne?

miliharmi
10. dec 2009

No Veroniko, já mám spíš pocit, že mnohem větší masáž je ve prospěch očkování. když někde mezi maminkami řekneš, že neočkuješ nebo jen něco, strhne se většinou halasný nesouhlas, jak si to můžeš dovolit, jak je očkování prospěšné, Takže já si naopak myslím, že je třeba více informovanosti z té druhé strany. Nic není černobílé, ale většina je přesvědčená o tom, že je a to ve prospěch očkování. I já jsem k té většině patřila a bohužel jsem doplatila, já myslím, že mi právě chyběly informace, které se dočítám tady.

linette
10. dec 2009

miliharmi suhlasim, je mi velmi luto co sa ti prihodilo 😢 aj mi slzy vysli ked som si pozerala tvoj album 😢 😢
a to, ze sa to stalo koly ockovaniu, riesil to niekto?

miliharmi
10. dec 2009

Linette, to že souvislost mezi očkováním a tím zánět mozku je možná lékaři připustili, když jsem se na to ptala, nicméně mě honem přesvědčovali, že očkování je strašně prospěšné a že jsme jen měli smůlu. Ze začátku jsem z toho byla tak zničená, že jsem to jen odkývala a nechala to být, až později jsem začala sbírat informace o tom, jakým způsobem k tomu mohlo dojít a dospěla jsem k závěru, že očkování je nebezpečné právě kvůli možnému a těžko předvídatelnému poškození vyvíjejícího se imunitního systému, už jsem o tom tady psala. Zvlášť nebezpečná mi připadá ta kumulace mnoha očkování najednou ve velmi nízkém věku.

petja
10. dec 2009

Souhlas s Molnarovak.Odmítnout očko lze,ale nikoliv beztrestně!Proč?!

linnetka
10. dec 2009

tak chcela by som aj ja prispiet do ankety. Som proti povinnemu ockovaniu.
Keby bolo ockovanie iba doporucovane lekarom, nie zakonom nariadene, rodicia by boli nuteni viac sa o ockovanie zaujimat a sami sa potom rozhodnut, co je pre ich dieta najlepsie. Prihliadalo by sa hlavne na rodinnu anamnezu a zdravotny stav jednotlivca. Potom by bolo aj tych neziaducich ucikov mozno menej.
Myslim, ze mame pravo rozhodnut o liecebnych postupoch seba aj nasich deti. My sme za ne zodpovedne, my budeme niest pripadne nasledky, ci uz zaockovania alebo nezaockovanej choroby. A riziko, ktore chceme podstupit, si urcime sami a nie nasi politici.

miliharmi
10. dec 2009

Linnetka, souhlasím, i já to tak vidím.

veronikapp
10. dec 2009

linette- k prvemu prispevku mam LEN 3 pripomienky- vopred upozornujem, nemyslim to v zlom.
1. pan doktor stale spomina nejakych x ludi, nie konkretne cisla. Kolko to je x?
2. tvrdi, ze media su proti upozorneniu na neziaduce ucinky vakcin. To podla mna nie je celkom pravda. Prikladom ja nie tak davno odvisielana reportaz na Markize o vzniku diabetu po ockovani. Mozno by bolo vhodne dat prave takymto sposobom na povedomie pripadne rizika ockovania.
3. spomina, ze po ockovani polio na lyzicke, dieta 2 dni na to zomrelo, a pri pitve sa nezistilo preco. Pride mi to ako podhodena a neuplna informacia, nedokazalo sa tym padom ani poskodenie vakcinou.
Inak bolo to velmi zaujimave.

veronikapp
10. dec 2009

2. a 3. prispevok dokladam k bodu 2.
ano, poslankynu som si vsimla, aj to co bolo tesne pred tym- ze studie po celom svete maju rozne nazory, a je na kazdom z nas ako sa rozhodne- nemyslim doslovne, zijeme na SK.

erikasadek
10. dec 2009

ahojte, veronika ci napisala lenka si myslim aj ja!!
, zrusit celkovoockovanie by nebolo dobre.; ale zrusit nasu raritu povinnosti,!!! vsetkeho ockovania ktore je na trhu..

napriklad v fr je povinne len jedno, tetanus, obrna, cierny kasel.. 😉
ostane je vas slobodna vola, ludi aockuju ale posuvaju , kedy chcu , alebo , proste neockuju nikto , ich nesudi lekari nenahanaju a neposudzuju skor naopak najdes vela lekarov ktori ni esu zastancami ockovani a rovno ti povedia pockajte, neskor, staci pred skolkou to zakladne , treba nechat vyvinut imunitu, a potom . al e neprehanat. 😉

vsetko skodi tak preco neverit ze aj vakcina moze?? 🙂 😉 l

linette
10. dec 2009

veronika
1. podla mna kedze pozna x ludi, nechce byt konkretky koly ich sukromiu a tak sa vyjadruje takto. (mimochodom je to jeden doktor z viacerych)
2. tu reportaz som nevidela, a moc otvarat usta nemozu
3. je podla mna celkom jasna akoby to asi vyzeralo kebyze to pitva preukaze? uz by sa nikto nedal ockovat a to by bol velky problem .. to je hlupost aby pitva neukazala pricinu smrti

ja velmi dufam, ze o par rokov toto vsetko zmenia na slobodu volby rozhodnutia, lenze sa vlada obava, ze daju moznost vyberu a nikto si to nevybere a pridu o velke zisky.. aj vtacia a prasacia chripka su umelo vytvorene, vytvorili virus a hned aj vakcinu a lieky, aky dobry biznis, ze?

linette
10. dec 2009

imunitny system mame kazdi iny a kebyze sa ma vyrabat vakcina, tak by kazdi potreboval inu vakcinu. a tym sa vedci zaoberat nebudu.. vakcinu vyrobia z priemeru a je to, ostatne ich nezaujima.

petot
10. dec 2009

linette: JJ, ako keď zomrelo to 14-ročné dievča po HPV vakcíne, tak to museli uhrať na nádor. Biznis sa nesmie ohroziť!

saska.t
10. dec 2009

ja som tiez za nepovinnost ockovania, kazdy by sa mal rozhodnut co je pre neho a jeho deti najlepsie a kazdy kto chce a ma o to zaujem si informacie najde.
Uvediem aspon jeden priklad: preco je v CR a SR povinne ockovanie na TBC a v ostatnych clenskych statoch EU je zakazane, mozno by sa mali niektory ludia zamysliet, vakcinacie su z väcsej casti len velky byznis, nic viac 😒

petot
14. dec 2009

beruska2x: Zaujímavá informácia.

Mimochodom, pekne tam v tej tabuľke vidno, že choroba sa, očkovanie-neočkovanie, správa sama podľa seba a naďalej sa drží svojich približne 4-ročných cyklov.

Bolo by zaujímavé zistiť, koľko z tých 800 detí bolo očkovaných. Nechceš sa na to opýtať MZČR? 😉

beruska2x
14. dec 2009

no, protoze ocko prestava ucinkovat ze.. ted si ven deti neockovat 😅

dzio2
28. dec 2009

prosim vas mala ma 5mes a stale jej hnisa ockovanie proti TBC a je aj zapalene zajtra ideme na plucne a ze vraj sa rozhodne ci jej to budu rezat ☹ mate niektora podobnu skusenost?

veronikapp
28. dec 2009

dzio2 nam to rezali a cistili na 2 krat... 😢