Ste za povinné očkovania pre deti?

lenki33
19. feb 2009

Chcela by som zistit ci podla vas ma byt ockovanie povinne t.z. kedy, cim a koho ockovat rozhoduje stat, alebo aby mohol kazdy o ockovani rozhodnut sam t.z. co a kedy chce ockovat, resp ci vobec chce ockovat seba alebo svoje dieta.
Samozrejme predpoklad je ze vakciny ktore by boli schvalene v zakladnom ockovacom plane,by boli plne preplacane statom ako je to doteraz

Moj osobny postoj je ten, ze kazdy by mal po dohode s pediatrom rozhodnut co je pre jeho dieta najvhodnejsie, takze ja som za nepovinne ockovanie

sisstin
9. dec 2009

jsem pro nepovinné očkování....neodmítám očkování jako takové, ale např. MMR bych NIKDY svému díteti nedala píchnout, kdybych o tom mohla rozhodovat 😉 a byla bych za osobní přístup ke každému dítěti... 😉

veronikapp
9. dec 2009

ja rozmyslam akurat tak nad tym ciernym kaslom a hepke B, samozrejme pneumokoky som uz tiez spominala.

schwarzovka
9. dec 2009

veronika, Kubaka...vy mě nechápete, ikdyž bych věděla, že je to poslední možnost vzít si ATB...tak stejně mám na výběr vzít si je a nevzít...nevím, jak to vysvětlit, ale spíš jde o princip... 😉

schwarzovka
9. dec 2009

jejda, teď vypadám, jak úplná extrémistka...určitě bych si zánět v těle léčila ATB....dávala jsem jen příklad, že i u ATB je právo na výběr...u očkování nikoli

ronie
9. dec 2009

kubaka, atb dáš, když chceš, nikdo tě nebude pokutovat a řešit proč nedáš, je to na tvoje triko, s očkováním je to trochu jinak...proč by to mělo být jinak s očkováním? Rozmyslím se jestli atb dám a domluvim se s lékařem, že třeba ne. ATB dám až když je nepochybné, že je to bakteriální a jsou vysoké horečky a je tedy důvod je nasadit...Proč je normální diskutovat s lékařem o nasazení atb a o píchnutí vakcíny se s tebou nikdo bavit nebude-max. v tom smyslu, že jsi nezodpovědná matka a že očkování je nejdůležitěší...

schwarzovka
9. dec 2009

ronie...ty to umíš vysvětlit...díky

ronie
9. dec 2009

😀 pochopila sem tě swarz 😀 😉 já bych taky v případě potřeby atb dala, ale zbytečně bez toho aniž bych měla crp ověřený zánět tak ne.

schwarzovka
9. dec 2009

jinak já taky nejsem pro úplné zrušení očkování...jen chci jako s užíváním ATB informace od doktorů, individuální přístup.....neočkovat hlava nehlava...
chci jen svobodnou volbu....

zelmirka1
9. dec 2009

stale ide o tu slobodnu volbu, aj ine krajiny maju stanoveny ockovaci kalendar a lekar mamicke odporuci podla neho vhodne ockovania....ale rodic ma proste pravo volby a ak chce ockovat neskor alebo vobec nikto ho nikam nehlasi a nepokutuje nebodaj ho vola extremista a podobne....

petot
9. dec 2009

babulka: Pred zavedením povinnosti (2009) bola pneumokoková vakcína pre deti bezplatná a dobrovoľná. Chrípková vakcína je bezplatná a (zatiaľ) dobrovoľná. Naozaj sa nebojím, že by pri dobrovoľnosti vakcíny prestali byť uhrádzané zdravotným poistením. Môžeš byť kľudná, farmakolobby je dosť silná na to, aby v tomto udržala status quo.

K návrhu p.Muškovej - postačujúce dôvodné podozrenie je veľmi potrebný faktor, pretože naše úrady doteraz prakticky všetky následky očkovania zmietli zo stola čarovnou formulkou "nepreukázala sa príčinná súvislosť". Je to technický termín, ktorý znamená, že nie je známy mechanizmus, akým by to vakcína mohla spôsobiť, a preto nie je dokázané, že to spôsobila. Aj keď dieťa zomrelo hodinu po očkovaní, záver bol "nepreukázala sa príčinná súvislosť".

Prečo mechanizmus nie je známy? Pretože sa to neskúma. Prečo sa to neskúma? Pretože vakcíny sú predsa úplne bezpečné. Ako to vieme? No tak, že sa nikdy nepreukázala príčinná súvislosť...
Dokedy sa to nebude skúmať? Kým bude všetkým vyhovovať status quo, alebo kým medicína nedosiahne takú úroveň, aby to vôbec bola schopná skúmať. 😖

Okrem toho, nežiadúci účinok môže byť nový (čo pri súčanom vysokom počte takmer-experimentálnych vakcín je celkom reálna možnosť). Takže mechanizmus poškodenia nebude preskúmaný. Neviem či vieš, ale priemerne trvá 7 rokov od uvedenia na trh, kým sa len prvá polovica vážnych nežiadúcich účinkov dostane do dokumentácie bežných liekov. Pri vakcínach to kvôli reluktancii lekárov v hlásení asi bude ešte dlhšie. Takže všetkých poškodených prvých 14+ rokov odbijeme, že nebola preukázaná príčinná súvislosť?

kubaka
9. dec 2009

schwarzi - ale to je snad jasné, že nebudu dávat dítěti ani sobě ATB pokud nebudu mít důkaz, že má zánět v těle. Pak se ani nepotřebuju rozhodovat jestli jo nebo ne - vyplyne ta nutnost sama,či ne?
. U nás je nikdo nenutí jent tak, doktorka udělá CRP a teprve pak malému dala ATB. Měl je 2x za život. Když je to nutné, tak nediskutuju. Pokud má týden horečku, nejí, CRP vyleze na20, tak o ty ATB dokonce sama poprosím, protože jsem s uměním léčby v koncích.
Ale podávání ATB na individuální zánět a zájem vymýtit plošně smrtelné dětské nemoce je dost velký, přímo zásadní rozdíl. Zápal plin není pronikavě nakažlivá a smrtelná choroba.
.
To dá rozum. 🙂

veronikapp
9. dec 2009

petot neuveritelne prekrucas... Ked si taky odbornik, cakala som viac...
podla teba mame vsetci prestat ockovat? A vratit sa o 100 rokov dozadu ked deti zomierali, alebo ostali poskodene, na choroby, ktore sa v nasich zemepisnych sirkach skoro nevyskytuju? Pisem skoro lebo vzdy sa najde niekto kto ochorenie dovlecie z krajiny kde sa neockuju, alebo prepukne v skupine neockovanych deti, napriklad romov.

beruska2x
9. dec 2009

petot.. u nas treba pneumo zatim zadaco neni, vyplazla jsem pres 6tisic...

schwarzovka
9. dec 2009

kubaka...a myslíš, že jim jde v první řadě o vymýcení smrtelných chorob?
a znovu píšu, že s tím brátXnebrát ATB byl jen příklad o tom, že u nich, ikdyž by to byla poslední možnost máš pořád právo je odmítnout a záleží na každém, jak se rozhodne, co se zdá být pro něj lepší...
chci si vybrat co a kdy očkovat...ty můžeš nechat děti očkovat stále podle stejného kalendáře...nemusíš se tedy bát nákazy od neočkovaných dětí, ne? Tak pořád nevím, co ti na tom tak vadí??? Když tvé děti budou očkované a moje ne...tak ti to může být jedno a můžeš si o mě myslet, co chceš...

př.: když moje nezaočkované dítě chytne nějakou tu hnusnou smrtelnou nemoc a nedej bože bude mít třeba těžký průběh...můžu si to pak sama vyčítat, že jsem ho nenaočkovala...je to moje odpovědnost, trest bude pro mě dost velký

př.2: když nedej bože tvoje dítě bude mít nějakou závažnou reakci na očkování....na koho si budeš stěžovat?Koho budeš vinit? Kdo bude potrestaný?

příjde mi to tady, jak škemrání o svobodu...svobodu volby....

babulka
9. dec 2009

Petot, nepredpokladám, ze si aj pravnik, alebo ano? Tak analyzy pravneho stavu by som nechala radsej tak. Neviem, ako si to predstavujes, ze by sudnom konani (ide samozrejme o civilny spor) musel dokazovat stat, ze pricinna suvislost nebola. Ale co brani cloveku dnes takuto zalobu podat? Ak sa domnievam, ze ockovanim mi bolo poskodene, tak mam pravo zalovat stat, lekara, farmaceuticku firmu, kohokolvek a ako zalobca som svoje tvrdenia povinny preukazat aj za sucasneho stavu. Poslankyna Muskova svoji navrhom ale chcela preniest dokazne bremeno na zalovaneho a naozaj neviem, ako by zalovany v takomto spore dokazoval svoje tvrdenia, ze vakcina nie je pricinou poskodenia zdarvia...ako sa da dokazovat negativne? To je aj logicka hlupost.

Pokial ide o pneumokoky, ubezpecujem ta, ze tato vakcina bezplatna nebola. Prevenar stal cca 2000 Sk, lacnejsia verzia, co sa mohla podavat od 2. rokov tusim 400 Sk. Syna som ockovala pred 2. rokmi, takze znova dezinformacia z tvojej strany.

Uvedomme si, ze v kolkych aspektoch stat zasahuje do vykonu nasich prav...povinna skolska dochadzka, obmedzovanie vlastnictva (napr. zbrane a pod.), pracovnopravne vztahy, atd, atd, atd. A samozrejme netreba zabudat, ze vykon mojho prava konci tam, kde zacina vykon prava toho ineho. A vzdy to bude tak, ze existuje akasi "spolocneska zodpovednost" a urcovanie miery pripustneho rizika vo vztahu k pripadnemu nasledku (napr. obmedzovanie prava na sukromie v suvisloti so zabezpecenim bezpecnosti obcanov a pod...)

kubaka
9. dec 2009

já si stěžovat nebudu, nebudu nikoho vinit - nejsem ta, co žaluje McDonalda kvůli tomu že jí dali horký kafe.
Když bude tvoje dítě mít tu hnusnou chorobu - půjdeš s ním do nemocnice nebo ho budeš léčit doma? Nepožádáš doktory o pomoc? A kolik ta nákladná léčba bude stát? Kolik stojí očkování a kolik léčba smrtelných dětských chorob? Kolik stojí celoživotní péče o děti po obrně - rehabilitace atd? A jde to ze státního rozpočtu.

Pořád budete tvrdit, že Louis Pasteur vymyslel očkování kvůli tomu, aby si farmaceutické firmy měly na čem mastit kapsu?. O co mu asi tak šlo? Proč se vymyslela ATB? aby lidé neumírali na infekce.
Vadí mi demagogie. Nic víc. A o nikom si nic nemyslím, nejsem osobní.

pastuska
9. dec 2009

Kubaka, to by si potom mali platiť liečbu aj alkoholici aj fajčiari sami...keď to berieš takto (a môj manžel je fajčiar).

pastuska
9. dec 2009

Babula, akurát čítam článok v nemeckom magazíne Spiegel, kde píšu, že v Amerike je dôkazové bremeno na strane žalovaného, nie na strane postihnutého.

kubaka
9. dec 2009

no dyť- je taky velká kampaň proti kouření,ne? a mluví se o tom, jak se doplácí na kuřáky, je celospolečenský tlak na omezení kouření - a je to snad špatně? Zase jde o prachy. Nemoci z kouření a závislostí stojí taky spoustu peněz. Ovšem nikdo si na zákazu kapsu nemastí.
Schwarz psala, že je to jen její věc, zda bude mít dítě postižené chorobou - oponovala jsem, že to zdaleka jen její věc není - léčbu bude vyžadovat pro svoje dítě a platit ji samozřejmě nebude.Jako se jí dožaduje kuřák Leda že by se zavedla spoluúčast pacienta na nemoce způsobené vlastní blbostí- a kdo to ovšem posoudí.... . Očkování jde nařídit, ale kuřákům nejde kouření zakázat. To není v ničí moci.

pastuska
9. dec 2009

Ale čo by nebolo. Neviem to, v ktorom severskom štáte majú stále prohibíciu..takže aj cigaretky by zakázať išlo, ako iné drogy, pretože sú to drogy. Ale točia sa veľké prachy okolo nich.

beruska2x
9. dec 2009

kubaka bez urazky ale spocitala sis nekdy taky na druhou stranu jake silene penize do statniho rozpocku ti kuraci a alkoholici prinaseji? proc myslis ze to stat vice nezakazuje treba na verejnych mistech?? protoze z toho ma neskutecne prijmy...
alkohol, cigara a benzin je neskutecne zatizeno dani pro stat 😉

schwarzovka
9. dec 2009

takže ty si nebudeš stěžovat, že tvoje dítě např. umře po očkování???? 😕

přesně jak píše pastuska....já když budu tlustá, jak prase a budu mít kvůli tomu zdravotní problémy a budu se muset léčit v nemocnici, tak to taky platí stát...přitom by pomohla jedna vakcína, viď??

a prosím Kubaka, já nejsem proti veškerému očkování, jen chci aby doktoři věděli, co dělají...viz. náš případ.

ad. Loius Pasteur...on ten svůj vynález určitě nemyslel špatně, jako to nemyslel špatně s dynamitem Nobel 😉

schwarzovka
9. dec 2009

a všechno jde, když se chce...jen se musí chtít...

a případnou léčbu si klidně budu hradit sama...to je další trest, za to že jsem ho nenechala očkovat 😀

babulka
9. dec 2009

Pastuska, o tom dost silne pochybujem, ale ak by aj, USA ze uplne iny system - common law, na rozdiel od kontinentalneho pravneho systemu, ktory je aj u nas. Najprv si precitaj nieco o pravnej teorii, aby si mohla argumentovat... 😉

A ak sa kedykolvek nedajboze mojmu dietau nieco stane, budem sa bit ako lev, aj ked iluzie o sudnictve v SR som - cest vynimklam - stratila uz davno 😖

pastuska
9. dec 2009

Schwarzovka, a ty neplatíš zdravotné poistenie do štátnej kasy? Platíš, tak máš nárok, nie?

pastuska
9. dec 2009

Babulka, a čo si mám prečítať, čítala som to v odbornom časopise, kde sa o tom vyjadruje niekto, kto tomu rozumie. Sám tam píše, že v US je to takto, na rozdiel od Nemecka a iných krajín, takže možné to je. Nájdi si to sama, ak chceš.
Ja som tým chcela povedať, že ten systém je možný, pretože inde na svete tak funguje.
A len tak mimochodom, na čo by som ti tu písala klamstvá? Ja som narazila náhodou na to práve teraz, malý zaspal, tak som začala čítať článok.

sorciera24
9. dec 2009

kubaka uf, porovnavat zdravie dietata s horkym kafe od McDonalada....to je teda "silny kafe" 😒

ronie
9. dec 2009

sorciera-a dokonce vlastního dítěte 😒

zelmirka1
9. dec 2009

akurat bolo v TV o ockovani, stat nariadi povinnost ale zodpovednost za pripadne neziaduce ucinku nechce,
nech su to farmaceuticke firmy, OK ale potom nech stat nenariaduje ockovat. Jasne blokoval to poslanec ktory
ma co do cinenia s lekarnami a farmac. firmami, ide predsa o bussines. A mamina ktorej chlapec dostal ihned po ockovani cukrovku si moze ist piskat a cely zivot budu mat trapenie lebo diabetes nie je ziadna sranda. Holt je to "len"mizive percento neg. nasledkov.

petot
9. dec 2009

veronikapp: Prakrúcam? Čo konkrétne? Nejaké fakty by sa našli, alebo je to len také prskanie? 😎