Ste za povinné očkovania pre deti?

lenki33
19. feb 2009

Chcela by som zistit ci podla vas ma byt ockovanie povinne t.z. kedy, cim a koho ockovat rozhoduje stat, alebo aby mohol kazdy o ockovani rozhodnut sam t.z. co a kedy chce ockovat, resp ci vobec chce ockovat seba alebo svoje dieta.
Samozrejme predpoklad je ze vakciny ktore by boli schvalene v zakladnom ockovacom plane,by boli plne preplacane statom ako je to doteraz

Moj osobny postoj je ten, ze kazdy by mal po dohode s pediatrom rozhodnut co je pre jeho dieta najvhodnejsie, takze ja som za nepovinne ockovanie

lucia123
1. dec 2009

Ockovanie nie je ochrana zdravia nasich deti, ale financny zisk farmaceutickeho priemyslu. Kto nevidi priamu suvislost medzi tymito vecami, ignoruje zdravie dietata a nechce vediet pravdu. 😉 Staci si nastudovat materialy a hned je vsetko jasne.
Poslanci zrusia povinne ockovanie, pretoze je tam vyvijany velky tlak a "neockovancov" pribuda ako hub po dazdi 🙂 Takze skor ci neskor budeme mat aj my (ako posledny z 3 krajin) moznost vyberu, teraz je to len na pevnej voli. A kto chce, nech sa da ockovat, podpori bielu mafiu.

erikasadek
1. dec 2009

babulka ja neviem aky si rocnik.. 😕 ja osm 76 a bola som ockovana aj na mumps.. 😉 a inak rubeola, ak nie je ockovana ako dieta tak sa lahko da zaockovat , mlade dievca, v puberte..
otazk aznova od niekoho ako moze vediet ci bola ockovana,??

robi s atest ci ma protilatky.. 😉
a robi sa aj automaicky v tehotenstve..

takze staci ockovat u mladych dam , v puberte..

erikasadek
1. dec 2009

http://www.cez-okno.net/clanok/rozhovor-o-vakci...

tu je ten rozhovor ak mate chut precita aspon do polovice urcite 😉 potom neviem ci vobec niekto budete chciet znova ockovat.. ☹

blau
1. dec 2009

dik erika, tak a mam vymalovane 😉

babulka
1. dec 2009

Erika, vygooglila som, ze ockovanie proti mumpsu zaviedli v roku 1993. Tak neviem... Ja som urcite ockovana proti mumpsu nebola. Som o rok mladsia 😀 A teraz nerozumiem otazke "ako moze vediet, ci bola ockovana?" Vsak to vie snad kazdy z nas, ci bol ockovany alebo nie?

Jedine, co som chcela svojim prispevkom napisat je, ze ockovanie by malo zostat povinne. Stale existuje velke mnozstvo ludi, ktorym to vyhovuje tak, ako to je. Teda ze doveruju lekarom a veria v dolezitost ockovania. Myslim, ze tu nie sme na to, aby sme ich hodnotili, tak ako nie je spravne hodnotit opacne postoje. Preto este raz, som za zachovanie povinneho ockovania v tom zmysle, ze za pripadne neockovanie by nemali hrozit nikomu sankcie. Pretoze, nebudeme si zatvarat oci pri poznani slovenskych realii, akonahle by sa ockovanie zmenilo na dobrovolne, ihned by sa zmenil aj sposob jeho preplacania zdravotnymi poistovnami. Teda skor nepreplacania. A na to by zase doplatila ta skupina (priznajme si - drviva vacsina) ludi, ktori ockovat chcu a daju.

Lucia - ty mas nejake interne informacie o zruseni povinneho ockovania? Pretoze pracujem ako pravnicka v legislativnej sfere a neviem o nicom takom, iba o aktivitach poslanykne Muskovej... Tak ak mas nejake seriozne info... Pokial mam informacie ja, tak ten "velky tlak neockovancov" je momentalne vnimany skor usmevne, ak mam pouzit citilve slovo (nehodnotim, len konstatujem).

Ale mate pravdu, tato tema je Anketa...

babulka
1. dec 2009

Erika - na margo toho clanku, co si dala link 😀 😀
Titulok: Rozhovor s Dr. Markom Randallom
Druha odpoved: Chcem utajit svoju totoznost.

Tak vola sa Mark Randall alebo chce utajiť svoju totožnosť?
A FBI..... 😀 😀 😀 😀 Ta iste nezisti, kto sa skryva za pseudonymom 😀

Taky rozhovor ti vyfabrikujem za hodinu

Sorry, nedalo mi.

😵

sorciera24
1. dec 2009

tak a ozvali sa *** pravnici, hned po lekaroch 😉 sorry....ale MArk Randall je pseudonym...je to tam napisane, len treba dobre citat.....uz sa necudujem, ze to v tomto state tak funguje, ked sa cita, len to co niekomu vyhovuje.....nemam slov.... 😒

molnarovak
1. dec 2009

babulka, prečo by mali poisťovne prestať preplácať vakcíny, ak by očkovanie nebolo povinné?
Možno by sa len zmenil systém zdravotného poistenia v tom zmysle, že by si si mohla vybrať stupeň poistky a podľa toho by bola následne preplácaná zdravotná starostlivosť.
Podľa mňa by očkovanie nemalo byť povinné. Každý rodič by mal byť lekárom pravdivo informovaný o očkovaní, aj o možných vedľajších účinkoch a potom by sa mal rozhodnúť. Za svoje dieťa je zodpovedný rodič, takže má plné právo o ňom rozhodovať. Vadí mi, keď lekári rozhodujú o nás bez nás a ak sa niečo stane, nikto nie je na vine.

petot
1. dec 2009

babulka: Ak Ti rodičia nevybavili výnimku, tak proti mumpsu očkovaná si. http://www.ruvzmi.sk/index.php?option=com_conte...

Neodpovedala si na najdôležitejšie otázky, a tak ich zopakujem:
-a) Kto uhradí liečbu, keď dieťa ochorie na chorobu, proti ktorej bolo očkované?

-b) Kto uhradí liečbu trvalých následkov očkovania (napr. astma, cukrovka, ochrnutie, psychické postihnutie apod.)? Ak rodičia dobrovoľne súhlasili s očkovaním a boli poučení o možných následkoch, podľa Tvojho prístupu by si to asi tiež mali hradiť sami?

Prečo si protirečím v bode c? Veď ak by bolo očkovanie dobrovoľné, tak úhrada vakcíny z poistenia sa dá považovať za benefit. Niekto sa možno rozhodne vyčerpať benefit iným spôsobom, tak by to mohol byť napríklad poukaz do fitness alebo na plaváreň, alebo na nákup vitamínov, v hodnote vakcíny. To by bolo veľmi zaujímavé, a iste aj efektívnejšie využitie prostriedkov. Z tých peňazí by to v pohode vydalo na ročnú permanentku...

ronie
1. dec 2009

molnarovak ale však oni o tom naprosto lékaři nerozhodují,ale politici a jejich ,,obchody,, Lékařům je to putna-bude povinné očkování, tak budou očkovat a dělat bububu na ty co nechtěj, ty dostanou pokutu. Nebude povinné očkování a lékaři nebudou povinně očkovat jen informovat a také se trochu dovzdělávat, protože tím, že je očkování povinné je to nijak nenutí něco řešit-pouze splnit očko kalendář. Samozřejmě jsou mezi nimi určitě výjimky..

Já sem pro nepovinné očkování 😉

erikasadek
1. dec 2009

babulka, na margo nemam co dodat treba dobre citat.. 😉
ano je mnoho bab ze nevedi aci boli ockovane... kto si to pamata ze?? 😀 😀 😀

ja ti neviem ja mam v karte ockovana. 😕 tak neviem.. 😀

osypky som mala ako dieta a dokonca som bola aj na ne neskor ockovana preco , to neviem.. 😀 😠

petot
1. dec 2009

Pokiaľ ide o dokazovanie, neviem, prečo čakáš dôkaz odo mňa. Predsa výrobca by mal vedecky dokázať, že vakcína je dlhodobo bezpečná. To sa žiaľ nikdy nestalo - bezpečnostné skúšky vakcín trvajú typicky len niekoľko dní (napr. hexavakcína - 3 dni), a aj tak sa väčšina vážnejších nežiadúcich následkov počas testov vyhodnotí ako "nesúvisiaca" (pri hexavakcíne až 97%).

Ak si právnička, potom by Ti malo stačiť, že len v Británii odškodnili cca 1000 detí pre veľmi ťažké poškodenia očkovaním. V Nemecku to vydá každoročne na cca 1000 odškodnení. V USA za niekoľko rokov vyčerpali vyše miliardy dolárov z fondu odškodňovania a aj tak sa neušlo všetkým poškodeným. Odškodnenie prebieha pritom vo všetkých uvedených krajinách súdnou cestou a znaleckým dokazovaním.

Ad autizmus, existuje v USA komunita Amish, ktorá neočkuje. Podľa štatistík by mali mať najmenej 140 autistických detí, majú 0. Tie 3 deti, ktoré tam trpia autizmom, boli adoptované (očkované).

Celkom čerstvá štúdia porovnala deti podľa toho, či dostali alebo nedostali jednu vakcínu navyše (s obsahom ortute). Zistili 9-násobný podiel mentálnych vývojových porúch, hádaj v ktorej skupine. A to bol len rozdiel v jednej vakcíne +-, popri všetkých tých ostatných vakcínach. Bolo by veľmi zaujímavé porovnať s úplne neočkovanými deťmi (len kde ich zohnať)...

Carolyn Gallagher and Melody Goodman. Hepatitis B triple series vaccine and developmental disability in US children aged 1-9 years. Toxicological and Environmental Chemistry, 2008 Sept-Oct;90(5):997-1008.

Je veľkou chybou veriť vyhláseniam úradníkov, ktorí obhajujú svoje vlastné pôsobenie a vakcinačné schémy, ktoré sami presadili. Čakáš, že verejne priznajú chybu?

ikke
1. dec 2009

diskutujte prosim bez urazok!

molnarovak
1. dec 2009

ronie, to mi je jasné, že lekári si len plnia povinnosť. Ale ak len tušia, čo vakcíny obsahujú, tak by mali byť prví, čo budú bojovať proti očkovaniu.

babulka
1. dec 2009

Petot - len jedna vec, lebo toto je naozaj tema "anketa", kde som svoj nazor vyjadrila. Ak dobre citam, tak vakcina proti mumpsu bola zavedena v roku 1987 a kedze som sa narodila v roku 1977 a mumps som dostala ako stvorrocna, nemohla som byt proti nemu ockovana. Pocty mi nikdy dobre nesli, ale toto som si snad spocitala dobre.
Ale citat viem dobre, a vidim, ze je pseudonym. Ale ako mozem povazovat nejaku informaciu za relevantnu od niekoho, kto sa ani nevie postavit za svoje zavazne tvrdenia pod svojim vlastnym menom? Aby som si mohla overit, ci je ten, kto tvrdi? Ze to nie je nejaky slendrian, podvodnik? Ze skutocne existuje, ma za sebou profesionalne skusenosti? hoc aj cez google? 😉 Takto sa moze tvarit ako prof. prof, Dr. Ing. Mgr. XY, Phd. DrSc a ja mu mam verit? Ved ak mi ide o dobro ludstva, nebudem sa predsa kvoli nejakym svojim parcialnym obavam (ze pride o pracu? to snad nechce povedat, ze nadalej robi na vyskume vakcin, ked ma tak zavazne poznatky?) skryvat za pseudonym a polozim hoc aj svoj zivot na oltar dobra ludstva? Ci? 😀

Sorciera - no comment.

vroni
1. dec 2009

Babulka, neuveríš, ale v tomto sa zhodneme. Ja sa síce radím k očkovacím skeptikom, ale také rozhovory ako tento sú kapánek paranoidné. Je dosť empirických dôkazov, ktoré by mohli byť seriózne prezentované odbornej verejnosti, ale takéto konšpiračné teórie narazia na automatický odpor (aj keby boli sčasti rovno pravdivé) Inak aj ja som asi pred dvoma týždňami zachytila na sme.sk článok o možnom zrušení povinného očkovania, resp. o takom návrhu, ale ďalej som neštudovala, tak netuším, o čom to presne bolo. Ale v jednom bode má lucia absolútnu pravdu. Sme jednou z troch posledných krajín, kde je povinné očkovanie. Fakt musí u nás každý posun vpred trvať o dvadsať rokov dlhšie než vo zvyšku Európy?

erikasadek
1. dec 2009

babulka tak takych , slendrianov je vela, a boli aj pred kamerov nedavno som dala aj link..
bol to film franko candsky kde si mal apred kamerov jednych s najlepsich odbornikov.. ten film isiel aj v televizii a da sa uz pozriet aj cez net. kvoli velkemu ohlasu..

takze ono je vela odbornikov na svete ktory biju na poplach dokonca profesor taky a taky napisu aj kniku a podpisu sa pod nu. , su vsak aj taky ktori s aboj ao svoju rodinnu, ak prehovoria lak je velky.. 😉
al etoto uz nie je anketa.. 😉

petot
1. dec 2009

babulka: OK, mumps je objasneny.

Pokial ide o Randalla, samozrejme, nemusis verit niekomu pod pseudonymom. Problem je, ze sice sa jeho tvrdenia tazko overuju, ale mnohe z veci napadne pripominaju realitu, a celkovy obraz zial dost vystihuje.

Napriklad polio vakcina obsahovala virusy z opicich obliciek, na ktorych sa kultivovala. Ako boli tie virusy identifikovane, tak im jednoducho pridelovali cisla, a sice neviem, ake cislo bolo posledne, ale virus cislo 40 (SV40) bol rakovinotvorny. Cez vakciny nim bolo nainfikovanych podla roznych odhadov od niekolko desiatok po niekolko stoviek milionov ludi po celom svete. Vratane strednej Europy (infikovane boli aj niektore vyrobne serie sovietskych vakcin). Virus sa uz samostatne siri v populacii.

Takze kontaminujuce virusy su realita. Za SV40 sa dodnes nikto neospravedlnil. Niektore vakciny mozu byt kontaminovane este kravskymi a kuracimi virusmi (to vyplyva z vyrobnej technologie), tieto virusy taktiez su podozrive z malignity. Dokonca som videl informaciu, zatial som ju neoveril, ze nejake vyrobne serie nespecifikovanej vakciny museli byt stiahnute, lebo obsahovali cez 100 roznych kontaminujucich virusov.

Pokial ide o bakterie, ameby a podobne, tak voci niektorym bola napriklad hexavakcina laboratorne testovana. Nuz, pochybujem, ze by testovali proti niecomu, o com by vedeli, ze to v ziadnom pripade nehrozi.

Navyse, vyrobcovia nemusia uvadzat uplny a podrobny zoznam zloziek vakciny v pribalovom letaku, vraj kvoli obchodnemu tajomstvu.

meleri
1. dec 2009

to je hnus....jak to čtu tak se mi svírá žaludek.. ☹ jenže čemu má pak člověk věřit??? ☹

babulka
1. dec 2009

Ja si takisto rada precitam cokolvek, o com si myslim, ze ma dokaze obohatit. Ale neviem stravit a jednoducho nemozem brat vazne informacie, ktore pochadzaju z pofidernych, neoveritelnych zdrojov.
BTW, rada spominam na skolske casy, ked som ako rocnikovu pracu dobrovolne rozoberala pripad Sunday Times v. UK prejednavany Europskym sudom pre ludske prava v suvislosti s informovanim verejnosti o znamej kauze Thalidomid. Tema sa tykala prava na slobodu prejavu, ale to, co som si o Thalidomide precitala ma uprimne sokovalo a poburilo. http://en.wikipedia.org/wiki/Thalidomide

Vroni - presne ako si napisala. Odporcovia povinneho ockovania pri takomto sposobe prezentacie asi nenajdu siroku podporu odbornej verejnosti, nehovoriac o laickej. Jedna vec je informovat serioznym sposobom, druha vec je informovat stylom Novy cas. 😖 Stopatdesiat vykricnikov za kazdou vetou, senzaciu vyvolavajuce suvetia stylom Pozor, pozor!!!!!!!!!!!!!!! a vyhrazky, ak date ockovat svoje dieta, tak dostane autizmus.!!!!!!!!!!!!!!! Precitajte si clanok Dr. XY z americkeho institutu Stop vakcinam, ktory vas sokuje a presvedci, ze vakciny su zabijaci!!!!!!!!!! 😔 Neviem, ale mna taketo nepresvedci.

Ale zda sa mi, ze sa tu rozobraju veci, ktore by sa mohli v inej teme a nie prave tu 😉

erikasadek
1. dec 2009

babulka jasne ze ta nic nepresvedci, taky to , naozor som mala aj ja pred rokom.. este!!!

a teraz, ked vidim svojho syna, po ockovani a co to vsetko obnasa tak placem.... a snazim sa , jednat a rozmyslat uplne inac ver mi..
nikdy nehovor nikdy..;
ja som uz nato doplatil a, a budem rada ak nebudu doplacat , aj iny ako , my.. teraz.
preto hovorim nie povinnemu ockovaniu.. 😉

a naechce s ami verit ze,n v krajine, kde je tak , vysoko postaveny farmaceuticky priemysel ako tu v fr.. ze najdem tolko odporcov, ockovnaia, ao je teraz tolko vybornych lekarov profesorov ktori, davaju, svoju povest , len tak, do eteru.. 😅
proste nieco nie je , naozaj v poriadku.; a nikto mi uz to teraz nevyvrati. skoda ze som , pred tym mala podobne zmyslanie anechcel asom vidiet aj tu inu pravdu... ze moze aj skodit a velmi skodit.. 😠

nezelam to trapenie avycitky , nikomu, ake mam ja teraz..
staci ami dnesne vysledky mojho syna,; s autistickych testov..

babulka
1. dec 2009

Erika, ja som skor myslela, ze ma nepresvedci ten, kto sa vyjadruje spominanym stylom a la Novy cas. Seriozne spracovane argumenty pochadzajuce z rovnako serioznych zdrojov a spracovane rozumnym sposobom beriem VZDY minimalne na vedomie, ovela castejsie nad nimi premylsam a analyzujem. U mna je tak isto dolezita forma, ako obsah (ale to mam asi profesionalnu deformaciu 😉 ).

Je mi luto, co sa stalo so syncekom, vzdy hovorim, ze deti by nemali trpiet, byt chore, hladne, smadne 😔 Sama som si tym presla, syn sa narodil s vrodenou vyvojovou chybou, bol dvakrat operovany, takze viem, ako sa citis ☹ Verim, ze to bude v poriadku.

erikasadek
1. dec 2009

babulka dakujem.. asi je dobre ze nezijem na slovensku, a necitam to.. 😠 😉

jasne;. tu s ao tom dost vzdy hovori a hovorilo, a vela lekarov v telke.. aj knosne publikuje;. takze to nie je take tabu. ale co je hlavne nie je tu povinne ockovanie, len tetanus a aje povinny teda obrna tetanus .. 😉

sasiki
1. dec 2009

erikasadek, to ma mrzí, a z akého očkovania presne to má??? Kedy sa to očkuje???
Inak aby som bola k téme - som za očkovanie - a proti povinnému očkovanie - čiže dobrovoľnosť 😉

emanka
1. dec 2009

ja som za...

kubaka
2. dec 2009

když je povinné, není co řešit, ne? Je nezodpovědné nenechat děti očkovat. už tak stačí, jaké u nás vymýcené dětské choroby sem zatahují z Albánie, Rumunska atd. Díky očkování pak naše děti tyto choroby mají jen v lehké formě. Rozmáhá se tu černý kašel, dítě známé ho mělo a byla to neškodná forma. Kdyby nebyla očkovaná, bůh ví, jak by to dopadlo.
Ta negativa očkování jsou zanedbatelné oproti tomu, kdyby děti umíraly na dětské nemoce. Pro Afriku se dělají sbírky, obří humanitární kampaň, aby mohli tam děti očkovat a polovina jich neumírala a my se budeme očkování zříkat, když je zadarmo a dokonce povinné? Je to na hlavu 😉

inka04
2. dec 2009

...a myslis si Kubaka, ze v dnesnej dobe mame zdravsich ludi ako pred zavedenim ockovania? ...bohuzial nie ☹ Ockujeme proti "vyhasnutym" chorobam, zatial co ludia umieraju na civilizacne ochorenia 😒 Som za slobodnu volbu rodicov 😉 Nikoho neodsudzujem za to, že dieťa da zaockovat, preto aj ja by som chcela byt ludsky neodsudzovana (statom nepostihovana) preto, ze dieta nedam ockovat 😉

petot
2. dec 2009

kubaka: Je to stále tá istá neinformovaná pesnička, odpovede nájdeš na fóre Odmietnutie očkovania. https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Očkujeme proti chorobám, ktoré vymizli ešte pred masovým očkovaním. Ó aký úspech. Zato však sme vyrobili alergie, ktoré má už každé 3. dieťa, 4% má dokonca alergie na základné potraviny, potenciálne smrteľné. Celkom malé deti dostávajú rakovinu a cukrovku. 100-násobný nárast autizmu počas jedinej generácie, školy plné hyperaktívnych a nepozorných detí. Imunita tak zničená, že deti ofúkne jarný vetrík a už sú na ATB.

Som za slobodnú voľbu. Ak si niekto myslí, že to stojí za to riziko, nech očkuje. Za moje dieťa zodpovedám ja. Keď mu vakcína ublíži, všetci len zatĺkajú a nikto neprevezme zodpovednosť.

zitaje
2. dec 2009

Ja som proti. Teda som za slobodnu volbu.
Ale je pravda, ze prve dieta mam naockovane komplet vsetkym, co bolo povinne a aj pri druhom dietati som sa zacala zaujimat o ockovania az potom, ako sa zacalo neustale vyhadzovat ktovie z coho. Potom som stretla zopar ludi, ktori maju autisticke dieta a su presvedceni o tom, ze chorobu spustilo MMR ockovanie a kamoskin malinky syn bol niekolko mesiacov na antibiotikach a antituberkulotikach po zlej reakcii na BCG vakcinu v porodnici. Prikladov z mojho priameho okolia je este viac. Ja uz veeeeelmi zvazim kazde dalsie ockovanie. Rozhodne nie som ochotna brat to tak, ze je to povinne, tak nie je co riesit.

tin007
2. dec 2009

ahojte, ako som uz pisala (asi v teme odmietnutie ockovania) som proti povinnemu ockovaniu, chcem slobodnu volbu a hlavne dostatok informacii pre rozhodnutie sa (co aktualne nefunguje! 😠 )