Ste za povinné očkovania pre deti?

lenki33
19. feb 2009

Chcela by som zistit ci podla vas ma byt ockovanie povinne t.z. kedy, cim a koho ockovat rozhoduje stat, alebo aby mohol kazdy o ockovani rozhodnut sam t.z. co a kedy chce ockovat, resp ci vobec chce ockovat seba alebo svoje dieta.
Samozrejme predpoklad je ze vakciny ktore by boli schvalene v zakladnom ockovacom plane,by boli plne preplacane statom ako je to doteraz

Moj osobny postoj je ten, ze kazdy by mal po dohode s pediatrom rozhodnut co je pre jeho dieta najvhodnejsie, takze ja som za nepovinne ockovanie

hajanka
1. dec 2012

@monika15 do vazenia nie, Boze chran! 🙂 u nas zatial iba pokuta, ale v niektorych krajinach to je teda este prisnejsie (odmietnutie) 😠
@ewisam myslim si, ze strajk by nic nevyriesil (tak ako ostatne), hlavne farmafirmy maju ovela vyssie paky aj prostriedky, taky miliardovy biznis a take malicke mravceky strajkujuce niekde im nesiahaju ani po clenky, nedovolia znicit svoj biznis
a hlavne, to by sa museli aj ostatni prebrat, je to zacarovany kruh cele, od politikov, cez urady, cez lekarov... kazdy z toho profituje, nepotopia sami seba predsa

ewisam
1. dec 2012

@hajanka no ockovanie bolo predsa zavedene na ochranu zdravia, nuz teda pomaha, sa pytam?

kaja73
1. dec 2012

@ewisam tak skus dat svojmu dietatu vysetrit protilatky na to, na co si ho dala ockovat- par maminiek to uz spravilo a vysledky su katastrofalne-z 10 chorob-teda 22 ak ratame vsetky kmene pneumokokov mali ich deti tak na 2-3 choroby protilatky 😲 . Ozaj to stalo za ten kopec chemie ?
Ak si to zaplatis ,spravia vam taketo testy. Potom sa pytaj ci je ockovanie v principe zle.
Nas známi -pediater -dal sebe a svojej sestricke vysetrti protilatky na hep.B -obaja ju maju zaockovanu a vysledok-on nem ziadne a sestrice tak vela, ze je to uz chronicke poskodenie pecene. 😝
moj osobny nazor je ze o par desiatok rokov bude ockovanie povazovane za jeden z najvacsich omylov ludstva-asi tak ako to ze sme verili ze Zem je rovna doska.
Tolky chemicky koktejl vpraveny do tela nemoze uz z principu byt dobry.
A ci ucel svati prostriedky,nebolo v tomto pripade nikdy dokazane vedeckymi dvojito zalspenymi studiami-takymi ake sa inak bezne robia na ine lieky pred tym ako sa daju na trh.

ewisam
1. dec 2012

@hajanka nuz tak nezostava ine len drzat hubu a krok

ewisam
1. dec 2012

@kaja73 ako ja chapem, ze biznis je biznis, ale opytaj sa akehokolvek lekara na Slovensku a aj vo svete povie ti, ze to ma zmysel.Podplateny,ci zmanipulovany, ci vymyty mozog zo studia? Jeden, desiatka OK ale tolke mnozstvo medikov?

hajanka
1. dec 2012

@ewisam nuz nepomaha ak to mam tak narychlo napisat
kedysi to bolo zamerom, chranit zdravie, ked bola chudoba, bieda, otrasne hyg. podmienky, nebola vyziva, chaba strava, ziadne vitaminy, spina, vojny, zle podmienky na byvanie, chlad.... vtedy sa slaby organizmus cloveka a jeho imunita jednoducho nedokazala branit voci chorobam, tiez nebola taka osveta, prechadzanie chorobam, informacie o chorobach, liecba a pod., tak sa na choroby umieralo a vackiny mali proti chorobam ochranit, vtedy bol ich prinos vyssi, taktiez sa nevyrabali tak ako sa vyrabaju dnes (rozne geneticke bunkove modifikacie a mnozenia) a kedysi sa tiez neockovalo v takom mnozstve, proti tolkym chorobam ako dnes (a to dnes mame ovela vyssiu ziv. uroven nez predtym). Dnes je svet zase uplne opacny. A firmy idu predsa tiez s dobou 😉 kedze sa zivotna uroven aj osveta niekolko nasobne zlepsila, museli si najst vyrobcovia ine cesticky a velmi rychlo prisli na to, ze to pekne vynasa, dnes su vo vakcinach take latky, ake tam pred desatrociami neboli, kazde z tych latok maju nejaky vplyv (neziaduci ucinok) na organizmus, ci sa objavi skor, alebo neskor, (a to nejdu traviacou sustavou, ale priamo do krvneho obehu - to je rozdiel), a kazdy takyto nez. ucinok prinasa oslabeny organizmus, imunitu a dalsie problemy a dalsie lieky, cim viac liekov, tym je organizmus slabsi... ale, cim viac liekov ludia beru, tym vacsie zisky farmafirmy maju.
Lekari odporucaju ockovat nedonosene deti, deti so slabou imunitou (co vyrobca kontraindikuje), slabych starych ludi, dokonca aj deti s rakovinou 😲 aky by to malo mat vysledok? pomoct? alebo poskodit? alebo rovno zabit..?

ewisam
1. dec 2012

@hajanka rozumiem, ale deti v rozvojovych krajinach su predsa aj dnes ockovane, pomaha im to? alebo zabija?

hajanka
1. dec 2012

@ewisam presne tak ako pises, podplateni, zmanipulovani, cely system ... co mysis, kto tych lekarov skoli?
aj tebe odporucam, precitat si tento dost aktualny clanok, toto sa skutocne deje, aj u nas clanok https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

nae
1. dec 2012

@ewisam
Pokiaľ mi niekto zaručí, že vďaka očkovaniu budem ja aj moje deti doživotne ochránené voči daným infekčným ochoreniam a tiež mi zaručí, že sa mne ani deťom neprejavia nežiadúce účinky, tak idem aj s celou rodinou na očkovací večierok.

Princíp je dobrý - postupná aktívna imunizácia - pri každej ďalšej stimulácii imunitného systému dochádza k rýchlejšej a masívnejšej reakcii na patogén.
Sám výrobca píše, že nezaručuje účinnosť svojich očkovacích látok, takže načo osobné útoky, ja som si to nevymyslela.

alenka600
1. dec 2012

@ewisam No ja som sa pytala dvoch lekarov - jedna bola francuzska pediatricka, co bola uplne zhava ockovat, preco asi, ze ano 🙂 a druhy bol svajciarsky nezavisly lekar (tj nie nas pediater) a ten povedal, ze nie, ze to zmysel nema. Predpokladam, ze to pre Teba nebude berna minca, mozes povedat, ze mam prilis malu vzroku, ze som sa mala pytat aspon 20 lekarov, atd. Suhlasim, vacsina lekarov samozrejme povie, ze je to uzasna vec. Ja len uvadzam priklad, ze zdaleka ale nie vsetci su naozaj o tom presvedceni.

kaja73
1. dec 2012

@ewisam opakujem , je to ako ked sme verili ze zem je doska-verili tomu vsetci a ked uz aj niekotri neverili,aj tak to nemohli povedat. 😝
Viem kolko sa o ockovani uca na medine/takmer nic a vsetko je len v pozitvnom smere/,viem ako som odmala pocuvala ake je ockavnie super,ako ho treba,ako by sme neprezili a verila som tomu takmer 40 rokov-bezvyhradne.
Tak veria aj ini ludia.
Ved uz v rozpravkach sa o tom deti ucia-ake je to potrebne a fajn.
To sa tazko potom meni -ten uhol pohladu-, ja nehovorim ze vsetci klamu,to isto nie,oni fakt veria asi tak ako niekto veri v boha.
Sorry za porovanie ale ine ma nenapada.
Plus vsade pritomna reklama na vakciny,sirenie strachu z chorob-ale len na choroby na ktore su vakciny-zaujimave ze nik neupozorni tehulky na 5 chorobu/nie je na nu vakcina 😲 / a pritom jej prekonanie v tehu je ako prekonanie rubeoly.
A ziadny lekar na to neupozorni,tak ako ani na pneumokoky pred par rokmi nik neupozornil,ani sme o nich netusili,ale vyrobili vakcinu a uz sa nimi strasi.

hajanka
1. dec 2012

@ewisam vyhladaj si info o epidemiach v rozvojovych krajinach, aj napriek ockovaniu tam stale vycinaju tie choroby, aky zmysel to ockovanie ma?

hajanka
1. dec 2012

@kaja73 trefne

monika15
1. dec 2012

@hajanka no to urcite.. ak dieta neni ockovane tak ziadna katolicka skola... kruzky, camp, vylety...
proste nic.....( ale neviem ze ako sa to riesi... lebo nikdy som sa tomu nevenovala...)

hajanka
1. dec 2012

@monika15 no s tou katolickou skolou vazne? lebo prave katolici maju dovod byt proti ockovaniu, vakciny sa totizto vyrabaju na tkanivach embrii, tak to sa mi nezda, zeby katolicke skoly boli proti neockovanemu dietatu, praveze moj syn chodil chodil v UK do katolickej a nikto sa na ockovanie ani vobec nepytal, no boli tam aj deti neockovane, tam je ocko dobrovolne.
A neviem ako inde, ale u nas je skolska dochadzka povinna, takze dieta do skoly chodit musi.
Ale v niektorych krajich su vyssie pokuty za odmietnutie povinneho ockovania, niekde dokonca hrozi rodicom aj ta basa (napamatam ktora to krajina, sa mi zda ze aj o Madarsku som uz pocula, ze rodicov zabasli, lebo odmietli).

monika15
1. dec 2012

@hajanka hej hej :( fakt... teraz riesim skolku.. co automaticky je spojena so skolou... :(((

hajanka
1. dec 2012

@monika15 takto sme to mali tiez v Anglicku, spolu skolka a skola a bolo to super
no inak to je zvlastne, ze katolici a su za ockovanie, by ma zaujimala ich odpoved, ak by sa sa spytala, ze preco musi byt ockovane ked tam chces zapisat a co by povedali na to, ako sa tie vakciny (neviem teda presne ktore tam ockujtete) vyrabaju 🙂 ved to je cele proti cirkvi, cele ockovanie

monika15
1. dec 2012

@hajanka vies... oni mozna su proti ale ... tu je strasne vela chorob..... a nechcu mat problemy alebo neviem....
proste mi ani nedovolili vypisat prihlasku kym som neukazala preukaz.....

hajanka
1. dec 2012

@monika15 alebo mozno farma firmy zauradovali 😖 teda.. neviem porovnat chorobnost (umrtnost) v Anglicku a v Kanade, ci je az tak odlisna, ked tam je to dobrovolne a u vas povinne, ved sa staci pozriet na chorobnost (umrtnost) na SR 🙂 a je to povinne tiez, zaujimave tiez je, ze krajiny kde je ovela vacsi pohyb migrantov maju ocko dobrovolne a nejake epidemie sa nekonaju (ak ta je to vzdy vo vacsej miere prave u ockovanych) a u nas sa toho boja ako zid kriza, pricom ta migracia je uplne odlisna a chorobnost tiez nizka

mvmk
1. dec 2012

@monika15 to je prave problem vsech poskozenych deti a jejich nestastnych rodicu, ze lekari ti reknou to nema z vakciny, stejne by byla takova. Jaky vztek v sobe potom nosis, kdyz vis ze jsi mela krasne zdrave miminko, ktere reagovalo na vsechny podmety, broukalo smalo se, a 24 hod po ockovani mas doma uplne jine dite, ktere se diva do jednoho bodu, nereaguje na zavolani, nehraje si nejevi vubec o nic zajem a cuca si prst. A podotykam ze tim to nekonci, neprichazi chuze rec, zijes s hrozbou toho jestli je to jen porucha porozumeni nebo preci jenom autismus 😠
A je ti tvrzeno ale to se vam zda, ze se ji neco stalo, to si namlouvate atd. 😒
Myslim, ze kazdy rodic mimo tech naprostych ockovacich maniaku, stoji pred rozhodnutim dat ci nedat ockovat. Strach z toho jestli se ji neco stane po vakcine , nebo se nakazi nejakou strasnou nemoci a umre 😖
Presne na tomto podkladu strachu profituji pharmaceuticke firmy. Misto vyvijeni novych vakcin by mohly treba hledat lek na tu a onu chorobu. Ale jaka ujma na profitu. Rocne se ockuji miliony deti, a takovy zaskrt by treba dostalo 10 deti do roka, to si prece nemuze nejbohatsi koncern sveta dovolit. 🙂
Myslim si, ze rodice by meli byt obeznameni s realnymi riziky ktere ockovani nese a mohly se svobodne rozhodnout.
Ono staci si jen precist pribalovy letak takove hexy 😉
Priroda si najde stejne jine unikove cesty jak decimovat lidstvo, nejsme Buh.
Vymenily jsme jen zaskrt a tetanus za alergie astma autismus autoimunni onemoc. a nahle umrti kojencu 😝

majusqwa
1. dec 2012

@hajanka "pri narodeny"... sry, koniec diskusie... :D

hajanka
1. dec 2012

@majusqwa 😕

sendy182
1. dec 2012

áno......iba zdravé dieťatko zaočkovať...... nie často choré alebo so sníženou imunitou.....tam by som nechala urobiť odbery krvy..........stery...........je to na každej znás...........neodsudzujem či dajú alebo nedajú zaočkovať......na druhej strane som rada že moje deti nemali osýpky a mumsp........... 😉

zuzanaj54
1. dec 2012

@nae
" nae Pneumokoky - BUBUBUBU (pnemokok.sk, hneď úvodné info): "Pneumokoky sú baktérie, ktoré môžu vyvolávať nebezpečné a život ohrozujúce ochorenia. Žijú vo vlhkom prostredí a šíria sa kvapôčkami tekutín vzduchom a bežným kontaktom, pričom sa usádzajú na slizniciach nosa a úst, odkiaľ tie najinvazívnejšie z nich dokážu preniknúť do krvného obehu a napadnúť ďalšie orgány."
Meningokok - hra na city: "Meningokok nie je len slovo z lekárskych slovníkov. V roku 2011 sme na Slovensku zaznamenali 26 prípadov tohto ochorenia. Ak sa vám to zdá málo, máme ešte jeden údaj: 11 ľudí svoje stretnutie s meningokokom neprežilo. Meningokok predstavuje vážnu hrozbu, pred ktorou majú rešpekt aj skúsení lekári. V ambulanciách sa objavuje zriedkavo, avšak na jednotkách intenzívnej starostlivosti často. A mnohokrát neskoro."

Toto nie je zastrašovanie? "

myslis to vazne? to s tym meningokokom a hrou na city? pouzijes utrzok z prispevku, ktory som pridala v inej teme o mening.vakcine, totalne ho prekrutis, zosmiesnis a zbagatelizujes....skoda, ze zabudnes pridat aj podstatnu cast prispevku s tym ocividne neklesajucim trendom pripadov meningokoka a znovu narastajucim poctom pripadov typu C

co je na tychto faktoch zastrasovanie, ze meningokok stale zabija, a pripadov neubuda,nechapem. Moja dcerka, ktora je 1 z tych 11 smrtelnych pripadov, sa ti zda ako zastrasovanie a hra na city? ved si mi v tej inej teme prejavila uprimnu lutost...ci nebola az taka uprimna? tak toto naozaj nie je FER ☹ ☹
preco neurobis osvetu o chorobe ty? nechapem, preco ta irituje ta stranka/informacia, ved vznikla hlavne na nas podnet, na podnet ludi, ktorym zomrelo dietatko na meningokoka, lebo osveta bola a stale je velmi biedna. Vies kolko ludi netusi o meningokokovi, o tom, ako ho odlisit od beznej horucky,chripky, nevie o nom nic? Ved ta stranka je urcite viac o chorobe a o tom ako zistit priznaky, co robit, lebo ide naozaj mozem potvrdit o minuty...ako o vakcinach....co sa ti zda na tom ako zastrasovanie???
Vam tu uz naozaj nie je nic svate ☹
ako suvisi meningokok s temou "ste za povinne ockovanie", ked je to ockovanie dobrovolne a dokonca pediatrami kolkokrat ani nespominane, zamlcovane....kolko pediatrov si stretla, ze ti vynukovali vakcinu proti meningokokom? a kolki proti rotavirom?
No naozaj je mi z toho smutno, a vraj tu ide o dobro nasich deti, o ich zivoty, len preto to vsetko robite vy, co propagujete neockovanie. A potom si precitam taketo bagatelizovanie meningokokoka, takyto posmesny komentar, ze "bububu...meningokok", a to prave od cloveka, ktory vyjadroval uprimnu lutost nad stratou mojej dcerky v inej teme par dni dozadu ☹
Podla mna vam ide len o tu vasu jedinu pravdu, "neockovat", zivoty deti vas absolutne nezaujimaju, okrem teda tych vasich, smutne ☹
ja som za slobodnu volbu v ockovani....ale tento posmesny prispevok ma naozaj sklamal ☹ treba rozlisovat choroby, nehadzat ich vsetky do jedneho vreca. A ak na tie naozaj nebezpecne niekto konecne upozorni, este mu to vycitat ☹

nae
2. dec 2012

@zuzanaj54 odpoviem počas dňa komplexnejšie, o útok na teba nešlo, tebe to ani nebolo adresované, ale chápem tvoju reakciu.

petot
2. dec 2012

@zuzanaj54 Kazdy den zomru v aute 2-4 ludia. Chcete byt jednymi z nich? Alebo si radsej kupite nasu specialnu ochrannu prilbu do auta?

*Pri nakupe pre celu rodinu dostanete zdarma kladivko na rozbitie skla a specialny nozik na prerezanie bezpecnostnych pasov.

Zavolajte este dnes.

petot
2. dec 2012

@monika15 Propagátori očkovania sa tvária strašne vedecky, ale v skutočnosti vôbec nerozumejú tomu, čo robia, pretože chýbajú úplne základné údaje ohľadom dlhodobej bezpečnosti a účinnosti. Oni jednoducho NEVEDIA, čo tá vakcína dokáže a čo nie, pretože to nikto neskúma! Jediné, čo sa ako-tak vedecky preukazuje, je hladina protilátok. Firme to stačí na to, aby dala vakcínu na trh (a začala zastrašovaciu kampaň), ale pre pacienta neexistujú vedecké dôkazy, či vôbec vakcína chráni pred ochorením, akým spôsobom a ako dlho. Takisto sa nedozvie, aké dlhodobé nežiaduce účinky môže priniesť. Pritom dnes už je preukázané, že makrofágová myofascitída, autoimunitné ochorenie spôsobené očkovaním, sa začne výraznejšie prejavovať priemerne až 11 mesiacov po očkovaní, a v niektorých prípadoch až po 8 rokoch!

V podstate si sama uviedla príklad "nevedia čo činia". Živé vakcíny zasahujú imunitný systém úplne opačným spôsobom než konjugované. Povedz mi, ako ich môžu podávať naraz? Veď sa z toho imunitný systém môže akurát tak zblázniť. Ja Ti poviem, ako je to možné - nikto sa nad tým nezamýšľa! Keď vakcína prejde tými trápnymi klinickými skúškami, všetci ju považujú za "úplne bezpečnú" a keďže všetky vakcíny sú "absolútne bezpečné", tak je predsa jedno, ktoré a ako skombinujeme, nie??

mimi
2. dec 2012

@monika15 to je zvlastne s tou skolkou, lebo ja mam kamaratky v Kanade a co o jednej viem, tak ta neockuje a dieta jej chodilo do MS a teraz je uz na ZS. Po dalsie, u vas je ockovanie dobrovolne, nie? 😉

nae
2. dec 2012

@zuzanaj54 Tak idem na to postupne:
----myslis to vazne? to s tym meningokokom a hrou na city? pouzijes utrzok z prispevku, ktory som pridala v inej teme o mening.vakcine, totalne ho prekrutis, zosmiesnis a zbagatelizujes....skoda, ze zabudnes pridat aj podstatnu cast prispevku s tym ocividne neklesajucim trendom pripadov meningokoka a znovu narastajucim poctom pripadov typu C

Informácia, ktorú som citovala, je zo stránky http://www.stopmeningokok.sk/. Nečítam všetky témy a príspevky, na to nemám kapacitu, ani zámerne nevyhľadávam príspevky konkrétnych užívateľov.
Ospravedlňujem sa, že to vyznelo ako nejaké bagatelizovanie a zosmiesnivanie tvojich slov. Nemám odkiaľ vedieť, že si autorom toho komentára na danom webe. Uviedla som to len ako NÁHODNÝ príklad - a je vlastne aj aktuálny, vhľadom na prebiehajúcu reklamu na toto očkovanie tu na Modrom koníkovi.
Uviedla som príklady, akým sposobom sú vedené proočkovacie reklamy (resp. kampane), že sú tiež založené na (častokrát reálnom) strachu rodičov o svojich najmenších. V tejto téme totiž bolo uvedené, že anti-očkovacia "sekta" funguje len a výlučne na forme zastrašovania a sposobom, čo sa stane, keď sa dieťa zaočkuje.
Ktorý strach je silnejší - či strach z očkovania, možných nežiadúcich účinkov alebo konkrétneho ochorenia a možných následkov po ňom - to už je na každom z nás, ako sa s tým vyrovnáme.

Moja sústrasť s tvojím žiaľom úprimná je a bude, aj keď sa nepoznáme. Každý odchod dieťaťa tam, odkiaľ niet návratu, je zbytočný. A bolí často aj tých, ktorích by nemusel, lebo sa ich to priamo netýka. Kto nejaké dieťa alebo deti má, pozná každodenný strach, čo sa može stať v sekunde.

Osvetu o meningokokovi nebudem robiť, nie som na to kompetentná. Opakujem, použila som citát z tej stránky ako príklad, ako aj zo stránky o očkovaní proti pneumokokom a nemala som v úmysle hrať sa na vešticu a vševeda.

-----ako suvisi meningokok s temou "ste za povinne ockovanie", ked je to ockovanie dobrovolne a dokonca pediatrami kolkokrat ani nespominane, zamlcovane....kolko pediatrov si stretla, ze ti vynukovali vakcinu proti meningokokom? a kolki proti rotavirom?

Moja pediatrička vynukuje všetky očkovania, aj nepovinné. Minule, keď mala v ambulancii zástup, vybehla za mnou do čakárne sestrička a dala mi leták o očkovaní proti meningokokovi. A povedala, že mi ten leták dať "musí". Tiež na prvej poradni sme vyfasovali všetky možné aktuálne letáky o možných očkovaniach. Žijem v ČR, očko proti pneumokokom nie je povinné. Dr. potrebovala do karty podpísať, že ho nechceme "lebo potrebujem mať dokaz, že som vám ho nuúkala a nechceli ste, inak by som z toho mohla mať problémy". Toto je normálne?

---No naozaj je mi z toho smutno, a vraj tu ide o dobro nasich deti, o ich zivoty, len preto to vsetko robite vy, co propagujete neockovanie.

Primárne ide mne osobne o to, aby sme si mohli slobodne zvoliť, čím, kedy a či vobec chceme svoje deti zaočkovať. Za ostatných sa vyjadrovať nemožem. Mne osobne ide o to, aby dvojmesačné deti nemali z očkovania horúčky, aby neplakali od bolesti, neboleli ich nožičky, a tak ďalej, aby bábatká náhle neumierali v spánku... ale to by bolo na dlhšie písanie.

----Podla mna vam ide len o tu vasu jedinu pravdu, "neockovat", zivoty deti vas absolutne nezaujimaju, okrem teda tych vasich, smutne

Hm, toto sa ťažko vysvetľuje takto cez monitor počítača. Každému rodičovi ide prednostne o život jeho dieťaťa. Nikto sa mi o dieťa nepostará, keď je choré fyzicky, či psychicky, je to všetko na matke či najbližších príbuzných. Ostatní možu poľutovať, vyjadriť účasť, ale vrátia sa k sebe domov do svojho života, ktorý si žijú po svojom. Je mi ťažko z toho, keď tu na fóre čítam príspevky od mamičiek, ktorí viac veria lekárom, ako svojej intuícii - to ma trápi.

---ja som za slobodnu volbu v ockovani....ale tento posmesny prispevok ma naozaj sklamal treba rozlisovat choroby, nehadzat ich vsetky do jedneho vreca. A ak na tie naozaj nebezpecne niekto konecne upozorni, este mu to vycitat

Opakujem, nevyčítala som tebe konkrétne nič. Ešte raz sa ospravedlňujem za nepochopenie.
Na záver chcem dodať, že aj napriek tomu, aký mám názor na očkovanie a akým sposobom sa snažím chrániť svoje deti, na tvojom mieste by som deti proti meningokokovi zaočkovať dala. Dala.
Lúčim sa a prajem ti už len všetko dobré.

prevenar
2. dec 2012

@ewisam " ale deti v rozvojovych krajinach su predsa aj dnes ockovane, pomaha im to? alebo zabija?
Včera o 21:58 • Odpovedz • Páči sa mi to • Pošli IP • "

posud sama.

http://naturalsociety.com/pakistan-to-punish-fa...

volny preklad

-napriek tomu, ze dokazy vravia o tom,ze 78% pripadov polia v Pakistane su sposobene priamo vakcinou, Pakistan pristupil k tvrdym opatreniam voci rodicom, ktori odmietaju dat zmrzacit vlastne deti. na tychto rodicov su uvalene financne sankcie a zakaz vstupu pre taketo deti do skoly. polio je prepuklo v ockovanej komunite deti a epidemia je bez akejkolvek kontroly. podla "National Institute of Health" zo 136 pripadov polia 107 detom bola podana vakcina vo forme kvapiek. pripady s spojene so sirenim polia z oralnej vakciny boli tak zavazne, ze "Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP)" doporucila absolutny zakaz pouzivat tuto vakcinu. napriek tomu je tato forma siroko pouzivana nadalej v ramci celeho sveta napriek znamemu vysokemu riziku pre zdravie. najsokujucejsie je ze samotna sprava z "Centers for Disease Control (CDC)" tvrdi ,ze je "mozne" ze u tychto deti bolo polio sposobene samotnou vakcinou.

http://nanicmama.sme.sk/zdravie/polio-v-pakista...