Ste za povinné očkovania pre deti?

lenki33
19. feb 2009

Chcela by som zistit ci podla vas ma byt ockovanie povinne t.z. kedy, cim a koho ockovat rozhoduje stat, alebo aby mohol kazdy o ockovani rozhodnut sam t.z. co a kedy chce ockovat, resp ci vobec chce ockovat seba alebo svoje dieta.
Samozrejme predpoklad je ze vakciny ktore by boli schvalene v zakladnom ockovacom plane,by boli plne preplacane statom ako je to doteraz

Moj osobny postoj je ten, ze kazdy by mal po dohode s pediatrom rozhodnut co je pre jeho dieta najvhodnejsie, takze ja som za nepovinne ockovanie

babulka
9. dec 2009

Veronika, odpoviem za Petota, kedze ho poznam, BB 🙂

babulka
9. dec 2009

Erika, a vobec si nemyslim, ze je tu "ostra debata" 😀 Ja som uz zazila ine ostre debaty, aj zbrane sa chceli tahat 😵 😵 😵 Ale vazne, to, ze sa niekde stretnu dva odlisne nzory na jednu problematiku a tieto sa odkomunikuju slusne, aj ked mozno raznejsie, neznamena to, ze sa tu niekto hada. Len v tom je caro argumentacie, ktore si ja aj z titulu svojho povolania, vychutnavam 🙂 Nic osobne to nie je.

schwarzovka
9. dec 2009

mili...já s tvým postojem souhlasím...ostatní diskutující s opačným přístupem nechtějí k tvým příspěvkům moc psát, protože jim chybí argumenty 😉
bojí se něco napsat, protože tvůj případ je "jiný", bojí se, že ti ublíží 😉

erikasadek
9. dec 2009

babulka.. 🙂 😉

zelmirka1
9. dec 2009

nic si z toho nerob miliharmi, ja tiez obcas prispejeme a nikto nic...veru je tu ostra debata 😉

molnarovak
9. dec 2009

veronika, ja Ťa nechcem presviedčať. Ale Ty máš nejakú štatistiku (v slovenčine), ktorá poukazuje na pokles chorôb vďaka očkovaniu? Pretože mňa rokmi overená očkovacia schéma nepresvedčí. Ja si myslím, že medicína ide dopredu a mala by sa vyvíjať a skúmať nové možnosti. Lenže čo sa týka očkovania, tak sa tieto iné nové možnosti neskúmajú. Skúmajú sa len nové vakcíny, aké by sa ešte dali vyrobiť.
Ja sama ešte neviem, ako budeme s manželom postupovať ohľadom očkovania. Teraz sme zatiaľ neočkovali MMR, neskôr uvidíme. Ale argument, že "takto sa to tu roky robí, takže to musí byť dobré," ma nepresvedčí.
Vždy ma napadne príklad s reumou (keďže ju mám): dlhé roky sa reuma liečila teplom a všetci lekári boli presvedčení, že je to najlepšia liečba. Raz jeden pacient kvôli silným bolestiam utiekol z nemocnice, bolo to v noci, v zime a on mal iba pyžamo. Na druhý deň mu klesol zápal v kĺboch a bolesti ustali. Takto sa náhodou prišlo na to, že na opuchnuté zapálené kĺby je najlepšie dávať studené obklady. Presný opak toho, čo sa roky hlásalo.
Tým som chcela povedať, že existujú spôsoby a metódy, ktoré navonok odporujú zdravému rozumu, ale pritom sú účinné a logicky dokázateľné. Len musí byť vôľa tieto nové metódy hľadať.

petot
9. dec 2009

babulka: Keď Ty ma poznáš, prečo ja Teba nie? 😅

Dobre, pomaly a zo záznamu. Existujú:
1, Poškodenia, ktorých aspoň jeden možný mechanizmus je dávno opísaný, aspoň pri niektorých vakcínach. Napríklad cukrovka po vakcíne čierneho kašľa, artritída po squalénových vakcínach, atď. Napriek tomu sa úrady stále oficiálne tvária, akoby neboli.
2, Poškodenia, ktorých mechanizmy sú čiastočne opísané, ale oficiálne nie je záujem o doplňujúci výskum. Napríklad regresívny autizmus po MMR vakcíne, alebo excitotoxicita vakcín vo všeobecnosti.
3, Poškodenia, ktorých možný mechanizmus bol načrtnutý na základe dostupných štúdií a známych mechanizmov, no sú totálne na okraji záujmu. Napríklad potravinové alergie po niektorých vakcínach (HIB), demyelinačné ochorenia po HepB vakcíne...
4, Poškodenia, ktorých mechanizmus je viac-menej neznámy, no evidentne sa vyskytujú. Napríklad GBS, SM po rôznych vakcínach, ale aj dlhodobé bolesti v podbrušku po HPV, potlačenie imunity po tetanovej vakcíne apod.
5, Poškodenia, ktoré majú viacero rôznych možných mechanizmov a zvyčajne sa nedá jednoducho určiť, ktorý z nich sa uplatnil. Pritom patria do rôznych uvedených skupín. Patrí sem väčšina neurologických poškodení detí, vrátane regresívneho autizmu ako takého (nezávisle od vakcíny).

a určite som na niečo zabudol...

pastuska
9. dec 2009

Veronika, to kde som písala, že si robím srandu? Hádam ti nebudem dávať jej telefónne číslo, aby si si to mohla overiť. Za to, že ty tomu neveríš, to nie je sranda.

babulka
9. dec 2009

Hehe, ako vies, ze ma nepoznas? 😀 Mozno len nevies, ze ja som ja 😉 Ale to je jedno.

pastuska
9. dec 2009

Jo a Veronika, keby si si prečítala diskusie - obidve - by si videla, že som napísala, že som za slobodnú voľbu, a ak očkovať, podľa individuálnej schémy a vo veku, kedy to už nenapácha škody na imunitnom systéme a nervovej sústave a kedy sa preukáže, že systém tieto protilátky nemá...a to si kde akože odporujem?
Stále som proti povinného očkovaniu. Aký časopis som vytiahla? Spiegel? Čítala si článok, vieš o čom je? Asi nie, keď si napísala, že je zameraný proti očkovaniu.

pastuska
9. dec 2009

Erika, držím ti palce, ja už nebudem prispievať, do mňa sa tu Veronika naváža, ja to teraz nepotrebujem, aby ma niekto, koho ani nepoznám, obviňoval, že klamem. Na mňa to teraz v mojom stave vážne zle pôsobí.ň
Ďakujem všetkým, ktorí prispeli k tomu, že som sa mohla rozhodnúť tak, ako som sa rozhodla a za všetky poskytnuté informácie, ktoré som mohla využiť.

erikasadek
9. dec 2009

PAstuska, drz sa . 😉
a nezabudni na nas v nasej teme.. 🙂

petot
9. dec 2009

veronikapp: Aby sme boli presní, Klenner liečil osýpky už v roku 1949. A nielen osýpky, ale aj polio. Publikoval to, nikoho to nezaujímalo, všetci boli posadnutí Sabinovou vakcínou. Tou, ktorá spôsobila väčšinu prípadov obrny po svojom plošnom zavedení, a rozšírila v populácii rakovinotvorný vírus SV40.

Ak nevieš anglicky, to je dosť veľký hendikep v tejto téme, lebo väčšina výskumu sa publikuje v angličtine, a do slovenčiny sa neprekladá, a na Slovensku sa žiadny významný výskum postihnutí očkovania nerobí (tu sa riadime skôr bájmi a povesťami, napríklad že BCG vakcína znížila výskyt tuberkulózy, 40 rokov po tom, čo Svetová Zdravotná Organizácia nechtiac dokázala pravý opak).

Ak Ťa zaujímajú konkrétne informácie, tak sa konkrétne opýtaj. V téme očkovania sa však radšej zmier s myšlienkou, že nedostaneš jednoduché odpovede.

Ak položíš konkrétnu a zaujímavú otázku, môžem Ti sľúbiť toľko, že ak k nej nájdem nejaký vhodný článok, skúsim zabezpečiť jeho preklad do slovenčiny v rámci Iniciatívy. Ale ťažko sa vyhneme výberovej predpojatosti, všakáno...

linette
9. dec 2009

tu je ockovaci kalendar aj z rizikami (vopred sa ospravedlnujem ak sem uz niekto daval link)
http://rizikaockovania.sk/dok/ockovaci_kalendar...

veronikapp
9. dec 2009

poprosila som neprispievat mamicky, ktore striktne odmietaju ockovanie. Ale uz ked ste sa do mna pustili...
molnarovak- ano, viac ma presvedci rokmi overena ockovacia schema, ako vyplyva z nazvu-overena- ty nie si zaockovana? Tvoji kamarati, surodenci... Lebo my sme vsetci. A sme zdravi. Nepresvedci ma ked niekto napise, ze videl fotku dievcata postihnuteho obrnou po ockovani proti obrne. Ani ze zarucene niekto dostal AE po ockovani, prestal rozpravat, stal sa autistom a podobne, lebo to su hypotezy, ze to mohlo byt preto. S ockovanim sa zacalo v 70. rokoch minuleho storocia, takze nebolo to 10-15 rokov dozadu ako tu niekto pisal. Za ten cas sa NAOZAJ ovela ovela menej vyskytuju zavazne ochorenia NASICH DETI. Preboha co je na tom take zle, nelogicke? Ved je to DOKAZANE. Vy radsej nedate zaockovat. Nebojite sa ze dostane obrnu a ostane pokrutene- je to neporovnatelne viac pravdepodobne, ako po ockovani. Ze dostane osypky a oslepne, ze dostane mumps a udusi sa, ze dostane TBC, ktore je tu za rohom mimochodom. Ze dostane hemofila, tetanus- proti tomu sa ockujeme predsa aj my dospeli, staci ze vijde von spadne a rozbije si koleno. To je podla mna ina odvaha- coby odvaha- tomu sa uz inak hovori...

Mna zaujimaju ine veci ohladom ockovania, ktore by ma mohli ako tak presvedcit, aj ked moj manzel uz na mna pozera ako sa vobec mozem zaoberat nazormy z nejakeho fora...

pastuska
9. dec 2009

Tak ešte posledný príspevok pred vymazaním profilu, ak si myslela mňa, že som videla fotku dievčaťa postihnutého obrnou, tak sa mýliš. Moja švagriná zomrela na obrnu ako 24 ročná potom, čo ju ako dieťa zaočkovali a následne obrnu dostala. Keď som začala chodiť s manželom, tesne v tom čase zomrela.
Dúfam, že tvoje deti nikdy nebudú ničím postihnuté z očkovania.

linette
9. dec 2009

veronika vsetko zavisi od imunity a imunita je siroky pojem. ked je imunita silna tak je jedno ci sa zaockuje alebo nie, hoci je tam riziko narusenia tej imunity.. ked sa zacalo ockovat v 70 rokoch tak teraz tomu bude 50 rokov, coz nestaci.. jednu vakcinu by mali testovat minimalne jednu generaciu.
mimochodom ked ides lekarovi sa ockovat preco uvadza ako vedlajsi ucinok horucku? to ti staci, lebo mne nie. ked si kupim v lekarni liek, su tam popisane vedlajsie ucinky, no o vakcine to nemozem povedat..
ja som proti povinnemu ockovaniu - to je moj nazor.

erikasadek
9. dec 2009

veronika , nasa generacia nebola ockovana na osypky mali sme ich a sme tu, a nie sme slepi 😀

to pochopis az sa ti to stane, ze ked tvoj edieta bude ockovane, a ^restane rozprvat a inak s aspravat , tak az vtedy , inak ano pre tebe podobnych su to len dohady.; $nehenvaj sa az uvidis , dosila zdrave dieta ktore poznas od naorodenia, a v dvoch rokoch s ada ockovat a je s nej tak , len ziva mrtvola hned za 24 hodin, len slintajuce decko co ma hlvu nabok a nevnima ta, tak ano , mozno martania v noci zasiahli ale urcie to nebola vakcina..
a urciet by ta rodina nebola vyhlasena tu v fr za ,pacienta ktory , ma vazny nasledok po ockovani.; , oficialnym ustavom tu v fr..
ano su to len dohady a , nas rodicov lekarov profesorov a , vy vsetci,; absolutni, debutanti v tomto , mate vazne argumenty..
to ma naozaj , stve.....

zavazne ochorenia deti praveze vzrastaju, je to storocie plne , alergii a vaznych chorob.....
nehovorim z ej e, len vakcinacia na vine, ale ked si pozries dokumnty ludi nie na nete ale v teklevizzi, a pozreis ,prime time, relacie , na zivo kde su absolutne kapacity a ktore to pripustaju, a ktore docerta do toho vidia..
tak to sa tu myli. my, bycajni , laicky ludia, alebo ludia to to studiu pracuju v tom dlhe roky,

ja neviem
nikto vas nepresvedci ale preboha , prestante rypat do ludi len preto ze chcu chranit zdravie svojho dieta...
radsej blbe osypky , ako sa pozerat na svojho syna aprezivat co prezivam napriklad ja , kazdy den, .. a co ma este caka, a co caka , podobne deti, jemu, a ktore dopadli este horsie ako// moj syn..

veronikapp
9. dec 2009

linette, dakujem pekne, konecne niekto kto pochopil, a hodil tu nieco konkretne. Budem uvazovat a urcite sa poradim s mojou pediatrickou a opytam sa na jej nazory a skusenosti, rovnako ako aj nasej detskej neurologicky.

petot, prepac, necitim sa byt vadna, lebo neviem po anglicky. Dobre ovladam iny jazyk.

schwarzovka
9. dec 2009

veronika...tak mi prosím poraď z čeho to asi můj syn má? Přišli jsme k doktorovi, píchnul mu to, než jsme došli domu, tak usnul...na 4 hodiny!!!! to se nikdy nestalo, probudil se a nevydal ze sebe ani hlásku....mimochodem, abys neargumentovala tím, že to bylo ze šoku...u doktora při píchání neplakal, smál se na sestřičku...je blondýna a ty on rád 😠 ....dál byl jak roční dítě...vrátil se ve vývoji zpět...asi shoda náhod, že ho zrovna ten den očkovali, viď?

molnarovak
9. dec 2009

veronika, pokiaľ viem, zaočkovaná som. Narodila som sa v 70.rokoch, takže mám toho asi dosť. Ale pamätám si, že keď nás prišli do školy očkovať proti tbc (to som bola si v 1.triede), tak ma naša pediatrička odmietla zaočkovať, pretože sa už u mňa začala rozvíjať reuma a bála sa, aby mi ešte viac neublížila.
Tá istá pediatrička u nás ešte stále vykonáva prax a teraz sa stará o moje deti. Keď som jej povedala, že neočkujeme MMR, vôbec neprotestovala. Vraj toho videla dosť a keby mohla, tak by mi vedela rozprávať o následkoch.
Ja si myslím, že fórum je vynikajúci prostriedok, ako získať čo najviac názorov. Len si treba vedieť vyberať.

petot
9. dec 2009

veronikapp: Myslím, že si to zobrala v zlom. Ja som Ťa len upozornil, že bez angličtiny bude pre Teba ťažké, dostať sa k podrobnejším informáciám o očkovaní. Takže v tom zmysle je to "hendikep".

Čo sa týka vývoja ochorení, keď sa pozrieš na staršie dáta, zistíš, že trend ústupu trvá už dobrých 150 rokov a vakcíny ho za posledných pár rokov nijako priaznivo neovplyvnili.
Takže nie, dáta o poklese z obdobia očkovania nie sú dostatočný argument.

A o tom, či niekto dostal alebo nedostal autizmus z vakcíny, už rozhodli nezávislé súdy v tisíckach prípadov, zdá sa, že našli dostatočné dôkazy. Ono ťažko sa ináč odôvodňuje, ako je možné, že dieťa sa normálne vyvíjalo, potom zrazu upadlo po prvej MMR vakcíne, potom za enormného úsilia rodičov, špeciálnych pedagógov a lekárov znovu nadobudlo stratené schopnosti, a potom znovu upadlo o 3 roky neskôr, ako na potvoru, krátko po druhej dávke MMR vakcíny. Tomu hovorím náhoda. A táto náhoda postihla niekoľko tisíc detí, a väčšina z nich vykazovala presne rovnaké vzorce problémov, vrátane črevných anomálií, a vždy s časovou väzbou na podanie vakcíny, hoci bola u niektorých podaná skôr, a u iných neskôr z hľadiska veku.

veronikapp
9. dec 2009

erika sadek ja nerypem, ale odkedy som tu napisala svoj NAZOR, vsetci sa tu do mna navazaju ze mam otvorit oci. Ake je ockovanie zle, robi z deti invalidov. Opakujem- volim mensie zlo- ja si myslim. Nikdy som nenapisala ze ockovanie je zdraviu prospesne.

pastuska nejak si ozila navecer... Nerobila si si srandu z toho ze susedkine deti ochoreli aj napriek ockovaniu? Tak prepac ale vyznelo to tak.

linette mozme sa chytat aj za slovicka ak chces. Ani ja nie som za povinne ockovanie, ale niesom proti ockovaniu.Keby som si mohla vybrat, ockujem URCITE proti obrne a TBC. Ostatne vaham, a urcite nie proti hepke B, ciernemu kaslu a pneumokokom. Lebo podla mna ucel prevysuje mozne riziko.

erika sadek este jadna vec- pises ze chces chranit zdravie svojho dietata. Aj ja ale inym sposobom. Mozno sa zisti o 10 rokov ze niektore druhy vakcin urcite zdraviu skodia, a mozno sa o 10 rokov kvoli tomu prestane ockovat a deti zacnu na tieto ochorenia znova v hufoch zomierat...

sasiki
9. dec 2009

ach jaj, keď čítam, čo sa stalo vašim deťom, je mi z toho smutno a zle....... ☹ som rada, že tie moje sú ok.....až na jeden záchvat, ale sú zdraví...

kubaka
9. dec 2009

http://www.sysifos.cz/index.php?id=slovnik&act=... - boj proti

vyjádření českých vědců k odmítání očkování

schwarzovka
9. dec 2009

veronika...na odlehčení 😉 za těch 10 let, co už nebude očkování povinné, budou muset farmaceutické firmy vymyslet léky na ty nemoce, proti kterým se už neočkuje...a zase si namastí kapsy 😀 😀 ber to s nadhledem 😉 🙂

schwarzovka
9. dec 2009

hezkej článek Kubaka, ale furt nechápu, proč i tam zmiňují ten strach, když budou naočkovaný a jiní ne???

veronikapp
9. dec 2009

schwarzovka mam dojem ze toto sme uz uzavreli- tvojmu dietatu pichli MMR aj napriek alergii na vajecny bielok. Chyba doktorky. Nemam ti uz viac co pradit.

petot k tomu autizmu si pozistujem fakty. Potom mozme o tom prehodit par viet...

konecne nejake konkretne veci...

erikasadek
9. dec 2009

veronika kazdy chranime ako rodic po svojom a myslim si ziaden s nas , si nerad dava , niutit nieco robit so svojim dietatom..

j eto nase dieta a nasa volba..... 🙂
vystihla si to, snazis sa chranit..
ja osttni s atioez snazime chranit.... nedat pichnut nieco co viem nie je prave najlepsie pre zdravie mojho dietata.. a hlavne nie je az tak epotrebne, nie je to , zivota nutne,; aby sme sa chapali...
proste su vakciny ktore naozaj nemusia byt.. pichnute...

inak , ak mozem dam ti len jeden priklad, si mal amoznost len jednu , hodinu vidiet buducnost tvopjho dieta ktore bolo ockovane, a malo nasledky.. a nasledky ktore treba zansat , ako rodic ako , clovek, a nasledky ktore , znas , tvoje dieta pocas celeho zivota..

alebo dieta ktore , nebolo ockovane to iste casova smycka, 😉
a dostalo napriklad osypky.. no , polezalo si v nemocnici , boli slabe komplikacie, ale zvladlo s ato za 4 tyzdne bolo po vsetkom vdaka, lekarskemu dozoru a dnesnej medicine;..
a bolo zabudla sa... 😉
tak co by si si vybrala ty???

nemusim hadat...
tak to ber aj ty, ked sa stalo co sa stalo mojmu starsiemu , tak je jasne ak je pravda ze vakcina bola spustat u daneho genetickeho , jedinca tak je velka moznost ze to bude mat mladsi..
bola by som sprosta urobit tu istu chybu.... 🙂

neznamena z eosm proti ockovaniu.. ale inak.. 😉

veronikapp
9. dec 2009

erikasadek urcite
zaujima ma tvoj pribeh, mozes byt konkretnejsia? Aj do IP ak mozes a mas chut.