Synflorix alebo Prevenar 13

nika_17
3. nov 2016

Ahojte,chcem sa spytat,ktorou vakcinou ste ockovali vase babatka a pripadne neziaduce ucinky..

veronika295
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liduska12
3. nov 2016

Prevenar13 🙂 ziadne neziaduce ucinky sme nemali zatial 🙂

tamiiik
3. nov 2016

Synflorix

mirkaaa80
3. nov 2016

@nika_17 tak aký je medzi nimi rozdiel by si mala vedieť od svojho pediatra. Logicky vyplýva že keď prevenar "chráni" proti viacerým typom pneumokokov, tak ten. A mimochodom obsahuje nižšie množstvo hliníka ako synflorix.

evulienkaslx
3. nov 2016

@nika_17 prevenar 13 a bez NU

nika_17
autor
3. nov 2016

@mirkaaa80 no,lekarky som sa pytala na neziaduce ucinky a povedala mi,ze mi to povie neskor a ze sa mam rozhodnut ktorou vakcinou chcem ockovat a to bolo vsetko.Chcela som prevenar kvoli tomu,ze chrani proti viacerym typom pneumokokov,len som o nom citala nie prave pozitivne clanky

mirkaaa80
4. nov 2016

@nika_17 no pravdupovediac je úplne jedno ktorú dáš, nežiaduce účinky majú( môžu mať) všetky rovnaké , asi viac rodičov dáva prevenar, preto možno viac horších skúsenosti. Len je otázne - treba sa spýtať dr. či ta vakcina ochráni - teda či sa aj u nas najviac vyskytujú práve tie pneumokoky čo sú vo vakcíne. Pocula som, že momentálne sa už veľmi nevyskytujú pneumokoky kt.su vo vakcíne, nahradili ich iné typy. Určite sa treba veľa pýtať, najmä lekárky. Len som zvedavá či vam bude vedieť odpovedať😜

semila001
27. jún 2020

Syn mal.prevenar .. dcera synflorix .. synflorix sa mi vidi je lepsie znasany