Teplota po očkovaní prevenarom

lady511
3. nov 2012

Ahojte maminy potrebovala by som radu,,boli sme na očkovaní v 11-12m prevenarom,,a mala dostala teplotu,,teplotka skáče od 37 do 38,,cez den je to celkom dobre je len taka nesvoja,,v noci sme nespali,,dala som jej sirup od teploty,,ale mame zajtra cestovat,,neviem či mám počakt alebo by to zajtra malo byt už lepšie zatial všetky očkovania zvladla bez teploty,,dala som a obklady na miesto vpichu,,ak mali vaše detičky teplotu po očkovaní kolko to trvalo?dakujem

kaja73
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pectore
4. nov 2012

@dominika1988 tak to je potom vec druha... to uz som nesledovala a reagovala som na konkretnu vec a vyvoj debaty.... to co si kto z vas povie pred tyzdnom vazne nemam s kade vediet....a tiez sa nespolieham na to kto co ako zinterpretuje a poda ....je tu vela agresorov ktory prekrutia aj slova pana boha.... ja len reagujem na danu vec....a na veci ktore si sledujem.... 😉

kaja73
4. nov 2012

@pectore ono si stacilo precitata prispevky v tejto teme-napr

sorciera24 @lady511 tak vidim, ze si ju aj napriek soplom a cestovaniu dala ockovat (nechapem na co sem niekto chodi po rady, ekd si aj tak urobi po svojom...)? emoticon a este raz ti odpovem na tvoju otazku...moj syn mal teplotu po ockovani...este rok a pol!!!!!
Včera o 16:18 •

sociera reagovala na sople a cestovanie-ak ti je nieco nejasne mozes sa pytat aj zakaldatelky temy.

pectore
4. nov 2012

@kaja73 lenze ja neverim niektorim ludom ani pol slova .... a zrovna takym na ktorych pocas diskusie narazam casto......napisala som to jasne: " tiez sa nespolieham na to kto co ako zinterpretuje a poda ....je tu vela agresorov ktory prekrutia aj slova pana boha.... ja len reagujem na danu vec....a na veci ktore si sledujem...." neviem comu nerozumies... nebudem riesit co kedy a ako...ja som sa vyjadrila k teme a k veci co ma pocas diskusie zaujala.....konec, bodka... 😉

kaja73
4. nov 2012

@pectore ale to je uz tvoj problem ze niektorym ludim neveris a hned odsudis ich prispevok len preto ze ti ten clovek nesedi.
PS-verit,neverit v tomto imaginarnom svete MK-ved mozno zakladatelka ani neexistuje,ani neockovala,ani ty nie si ty...........comu verit-ach hotova paranoia.

pectore
4. nov 2012

@kaja73 ved prave ..... je to moj problem , moje stanovisko...a moj postoj.... lenze ten uz som vysvetlila...tak neriesme hluposti.

kaja73
4. nov 2012

@pectore ale preco nie-ved bavit sa o hlupostiach je taaaaak zaujimave,no nie. 😉
Naplnas nimi cely MK-tak o jednu hovadinu viac ci menej.
Tvoj nazor,tvoje stanovisko,tvoj postoj ....tu nepozna snad len anlfabet.
Ako nic v zlom dievca,ale ak chces byt doveryhodna,zmen pristup,lebo inak ozaj len zabijas cas,co si mohla venovat dcerke. 😉

pectore
4. nov 2012

@kaja73 nepotrebujem aby si ma drzala za rucicku...a hovorila mi co mam a co nemam robit.... tvoje nazory na moju osobu mozes pisat aj interne... popripade si mozes komplexi zo mna a mojich nazorov riesit jak chces ...treba aj takou cestou ako si zvolila... ale mna to vobec nezaujma a ani netrapi... 😉 😀

kaja73
4. nov 2012

@pectore super-zlate dievcatko 🙂

pectore
4. nov 2012

@kaja73 😉

lady511
autor
5. nov 2012

@pectore Dakujem za tvj príjemný príspevok,,niektore akože super matky si už nevšímam ani ich velke rady ohladom očkovania,,,neočkovania,,radila soms a s vaicerými odborníkmi,,a preto soms a rozhodla zaočkovat.. 😉

lady511
autor
5. nov 2012

@kaja73 ano dala a nelutujem to,,nech si ine matky trieskaju hlavu o mur ak ich dietat niečo dostane..a nebude sa s tým už nič dat robit,,ja som spravila všetko aby moje dieta bolo vporiadku,,radila somsa s odborníkmi,,naštudovala som si vaicero článkov,,a viem že som pre svoje dietat spravila maximum aby bolo vporiadku,,,

mamazuzana
19. apr 2013

chudiatko, ja toto poznam. Moje deti tiez teplotuju ked su ockovane. Ja davam Nurofen a vzdy im zabral. A najrychlejsie zabera cipok, tak by som skusila.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marika8
20. apr 2013

@sorciera24 presne tak,dviha sa mi zaludok s niektorych prispevkou

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cicamica1980
23. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

BABY PLIS PORADTE /PISEM VELKYMI, ABY STE SI TO VSIMLI/ - O 3 TYZDNE IDEM DAT MALU OCKOVAT. CO MAM ROBIT PRI TEPLOTE? OD AKEJ TEPLOTY/AKO DLHO TRVAJUCEJ TO TREBA RIESIT? A AKO? /SIRUP? CIPKY? OBKLADY?/
DAKUJEM PEKNE ZA INFO

alikaa
23. apr 2013

@cicamica1980 Zrazanie teploty paracetamolom (paralen, panadol) je kontraproduktivne, lebo tym branis vytvaraniu protilatok. Najlepsie nezrazat vobec, alebo radsej pouzit obklady, sprchu. Teplota by mala prejst do 3 dni. Vsetko by ti inak mala vysvetlit pediatricka. Teplota nie je jediny neziaduci ucinok ockovania, najprv by si si mala precitat letak vakciny, aby si vedela co mozes ocakavat a v pripade aj inych neziaducich ucinkov informovat pediatricku.

cicamica1980
23. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@alikaa ok precitam letak, ockovat ideme az o mesiac. aj ked bude teplota nad 38,5 /to som citala, ze vtedy sa davaju cipky, sirup/ - v pripade ockovania nedavat cipky/sirup? radsej obklady, sprchu? ako sa robia obklady, sprcha? napises mi plis? ako dlho obklad, sprchu? kam sa davaju obklady - na cele telo? iba hrudnik? ake studene to ma byt? nemam vobec predstavu. moj pediater nestiha, urcite nebude mat na mna cas mi vsteko vysvetlit

alikaa
23. apr 2013

@cicamica1980 No praveze pediater by si obzvlast v tomto mal najst cas na svojich pacientov. Naco si ho potom platis so zdravotneho poistenia? Ak nema cas odpovedat na tvoje otazky, vymenila by som ho. Ja som ti len napisala co je lepsie z hladiska ci pouzit chemiu na zrazanie alebo nie. Ja osobne teplotu nezrazam, este som nedavala obklady, ani sprchu, ani nezrazala teplotu ziadnymi cipkami alebo sirupmi. Ja pri teplotach dopujem dieta megadavkami C-cka, ktore obvykle do par hodin zaberu. Teplotu vytvara telo za ucelom lepsieho bojovania s chorobou, v tomto pripade s vakcinou. Akekolvek zrazanie, teda hlavne to chemicke, moze narusit celu podstatu ockovania. A mimochodom, my neockujeme, takze moje skusenosti ti nepoviem.

lady511
autor
24. apr 2013

@fidka79 akože nieje to koniec sveta ...prežili sme to uplne poriadku...tak čo sa tu navažaš?

kvieta
24. apr 2013

@cicamica1980 O všetkých týchto veciach by s Tebou mal hovoriť a poradiť Ti pediater. Ak na Teba nemá čas, zmeň ho, taký pediater stojí za....
Skôr, ako k nemu pôjdeš, napíš si všetky otázky na neho, to, čo sa chceš dozvedieť na jeden papier a neodíď skôr, kým Ti na ne neodpovie. Ja som takto chodila na poradňu a síce najprv bola prekvapená, ale zvykla si a uznala, že je to dobre.
Ako písala @alikaa, paracetamol nie, viac info na stránkach fotoblogu https://www.modrykonik.sk/skupina/1838/

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz