Tretia dávka očkovania v 10. mesiaci

bettya
16. jún 2013

Ahojte maminky, maly bude nat o tyzden 10 mesiacov a zajtra mame ist na ockovanie, tretia davka, vobec nechapem preco mi ho doktorka ockovala tak skor ked jej to vyslo uz na teraz a vsade citam ze tretia davka az po 11.stom mesiaci, mate niektora skusenost? Vdaka

macka23
16. jún 2013

3. Davka je najskor 5 mesiacov po druhej, ale aj to len vtedy ked su prve dve posunute. V ock. kalendari je po 11. mesiaci.

jonas17
16. jún 2013

@bettya šak nechod, aký problém? je to tvoje dieťa, je na tebe, kedy a či vôbec ho dáš očkovať...snád ti nebude lekárka o tvojom dieťati rozhodovať, nie? oni očkujú už hned od prvého dna, ako je to možné...kámoškin syn mal mať v oktobri 6 rokov a už ho chcela očkovať, hoci má času celý rok...

zigzag
16. jún 2013

@jonas17 tak ponahla sa pani doktrka, aby cim skor dostala platbu zo zdravotnej poistovne, ale ked nieco, tak vsetko v zaujme dietata v prvom rade 😝 😝

hajanka
17. jún 2013

@bettya skusenost je taka, ze cim skor tym lepsie - samozrejme pre pani dr. 🙂 ako @zigzag pise, totizto caka ze jej tu kupenu vakcinu zdr. poistovna preplati, v zaujme tvojho maleho to urcite nie je
nedovol jej aby ho ockovala, urcite nie tak skoro, mozes povedat NIE, ....alebo vobec

bettya
autor
17. jún 2013

Dakujem vam

bettya
autor
17. jún 2013

@macka23 no aj tie prve dve boli posunute, ani som to neregistrovala kym mi kamoska nepovedala ze boli na tretej davke az v roku a moj bude mat 10 mesiacov, doktorka vie co robi no i tak sa mi to vidi skoro

anett98
17. jún 2013

a hlavne v takomto teple určite neočkovať!!!!

prevenar
17. jún 2013

@bettya ..aby si si nestihla pozriet relevantne informacie o ockovani ..a nahodou si nieco "nerozmyslela" . panidoktorka chce mat peniazky pekne v suchu . vies ako ..co lezi, to nebezi 🙂

v pripade zaujmu o skutocnu povahu vakcin a mozne nasledky info najdes v skupine https://www.modrykonik.sk/skupina/1799/

to vies, lekari su z toho na nervy ,ze ludia maju pristupne aj ine informacie ako reklamne letaciky vyrobcov , zisky klesaju tam maju nervycky v kybli.

hartipka
1. aug 2013

o týždeň má naša malá rok, mala by mať tretiu dávku vakcíny hexa, premýšľam, že ju odložim, najradšej by som ju neriešila vôbec, je taká možnosť odmietnuť tretiu dávku s tým, že budem naťahovať čas až už potom nebude potrebná? má niekto takéto skúsenosti? dik za info

bleelka
2. aug 2013

@hartipka my sme mali mat tretiu davku presne v roku spolu s rocnou prehliadkou (dokonca som sa desila, ze presne v den jej 1.narodenin dostane takyto "pekny" darcek). No ochorela, tak sme to prelozili o 2 tyzdne (aby bola aspon tyzden zdrava). Potom zas bola v kontakte s dietatom co mozno malo ovcie kiahne, tak sme to znova prelozili a teraz ju maju ockovat 21.8 co bude mat takmer 14 mesiacov. Pytala som sa ci je potrebna tato booster davka, ked doockovanie nou zvysi ochranu len o 0,1-3% (na 97% je uz zaockovana dvoma predoslymi davkami). Ona mi na to, ze ak neda tretiu davku, nemoze potom pokracovat v dalsom ockovani v 6. roku atd. ak bude tato jedna vynechana... Takze podla jej slov je potrebne schemu ockovania dodrzat....

hartipka
2. aug 2013

fuuuha, tak sa tomu asi nevyhnem, dakujem za info

alikaa
2. aug 2013

@hartipka tretia davka nie je potrebna, vobec to nesuvisi s ockovanim v 6. roku. Uz po 2. ockovani by malo byt vytvorenych 95% protilatok a je otazne ci ta tretia davka k navyseniu este pomoze.

hartipka
2. aug 2013

alikaa, to si ma potesila, myslim, ze aj ja som nieco taketo pocula od manzelovej sesternice, ale potrebovala som sa este uistit, takze budem to riesiit odsunutim, a ty si dala vsetky tri vakciny svojmu dietatu? a este aj mmr vakcinu? ak sa smiem spytat?

alikaa
2. aug 2013

@hartipka do tretej davky som sa o ockovanie nezaujimala, dokonca mi ani nedocvakla suvislost tretieho ockovania s problemami maleho. Esteze som mala uvedomelu kamosku, ktora ma neustale zacala bombardovat informaciami o rizikach ockovania a vdaka tomu sme uz MMR odmietli.

majkank
16. aug 2013

Ahoj Mamicky.Chcela by som sa opytat ci niekto z vas tu daval ockovat svoje dietatko prevenarom13? Pretoze ja ano a uz mame 2 davky za sebou v Cechach a teraz sme sa nastahovali spat na Slovensko a zaujimalo by ma kolko sa tu PLATI ZA JEDNU DAVKU? V Cechach sme platili do 500 kc.ako je to tu? Mozete mi dat niekto presne info o cene ? Dakujem