Týždeň horúčky

kalafutka
1. nov 2015

Ahojte, prosím vás, stretli ste sa niektorá s podobným problémom?
Od nedele minulého týždňa sme mali, teplotu 37,5 zelené soplíky a kašeľ. V pondelok nám detská Dr. diagnostikovala laryngytídu, dala nám antibiotické kvapky do nosa Pamycon, sirup od kašlu, kortykoidové čípky Rectodelt a kalciový sirup. CRP sme mali v norme. V noci nám vystúpila teplota na 39. A od pondelka sme stále teplotovali a občas horúčkovali, tak sme išli v piatok znova k Dr., poslala nás na ORL, kde nám povedali, že má malý zapálené uško a dali nám antibiotiká Klacid. Berieme ho teda od piatku, ale stále máme teploty. Zajtra ideme znova k Dr, nech mu vezme krv a spraví krvný obraz.
Chcem sa len opýtať, či ste to mali niektorá so svojimi detičkami a či sa to upraví, alebo sa mám báť niečoho horšieho? Malý má 2 roky.
Ďakujem

jumama
1. nov 2015

Treba sa snazit co najviac sopliky odstranovat, ak nevie smrkat, tak odsavat, preplachovat nos Vincentkou alebo morskou solou, v lekarni maju taky sprejcek - zriedene sopliky lahsie vytecu. Lahko sa povie, tazsie spravi, ja viem, nie vsetky deti si taketo veci nechaju s radostou spravit. No treba to, lebo ked sopliky zostanu v dutinach, moze sa zapalit usko alebo moze prist zapal spojiviek, alebo stecu sopliky dolu na priedusky a plucka a pride kasel...

kalafutka
autor
1. nov 2015

Soplíky už nemáme, malý sa vie pekne vysmrkať, 3x denne dávame morskú soľ, potom ako sme vysadili Pamycon...v tomto problém nebude 😒

majka99999
1. nov 2015

@kalafutka no moj starsi to mal snad 2 mesiace, horucky, potom bolesti ucha, kvapky, potom atb, este to nebolo dobre, zase kvapky...

kalafutka
autor
1. nov 2015

@majka99999
a ako ste to riešili? Robili vám aj nejaké vyšetrenia, alebo vôbec zisťovali príčinu?

majka99999
1. nov 2015

@kalafutka no po tych ATB mal vytery ciste, podla ORL vraj zvacsena mandla nosna, ale zatial sme nedali vybrat. A dala dr. spravit krvny obraz, mal velmi malo zeleza, berie odvtedy sirup a ovela lepsie znasa choroby, od septembra je v skolke, tak uvidime, zatial schytal 1 bacila, co si tam kompletne cela trieda asi pomenila. Inac krvny obraz dobry, aj zelezo ma dobre hoci uz sirup nedavame kazdy den. A obmedzili sme mlieko.

sonkab
1. nov 2015

@kalafutka my mame to iste - od stredy teploty, v hrdle hlieny. Od včera rana su teploty 39,4, tiež uz som zúfalá. A zajtra nastupujem po 5 rokoch do roboty 😣

kalafutka
autor
2. nov 2015

Tak sme dnes boli u Dr. zmenila nam Atb.,ale isli sme aj na usne a povedali,ze zapal uska ustupil a nie su atb potrebne...tak teraz neviem,co robit??? Robili nam znova aj CRP a bolo v norme 8

katrin21
2. nov 2015

@kalafutka ak uz ATB zacala bra, ten klacid, treba to dobrať! rozhnodne uz nevysadzovať len tak, lebo druhykrat uz nemusia zabrať.. to ze zapal ustupil je mozne, ved ma ATB na to od piatka, to je dobre.. ale lieky uz treba dobrat riadne.