Uzlina pod pazuškou. Môže to byť následok očkovania?

dika
12. feb 2008

Mamicky chcem sa spytat ci ma niekto s tym skusenost? Pred 5 dnami som zistila ze moja 8,5 mesacna dcerka ma hrcku pod pazuskou - vo velkosti vacsieho hrasku.
Dnes sme boli v poradni a lekarka to spaja s ockovanim - posiela nas na ultrazvuk. Co to moze byt? Zdurena uzlina? Co s tym?

wienika
12. feb 2008

dika, urcite chodte na ten ultrazvuk, i ked si myslim, ze to nic vazne nebude. ja som ako dieta mala tiez taku hrcku pod pazuchou, vybrali mi ju...nic vazne to nebolo, iba nejaky tumorcek...

pietra
12. feb 2008

dika, moze to byt reakcia na ockovanie

kalous
12. feb 2008

tak to slišim po prve at to dobře dopadne

rinuska
12. feb 2008

Ja by som sa nebála , deti bežne reagujú na nejaké drobné infekty, alebo na to očkovanie. Ako sa zväčšila , tak zmizne - neboj. Môj malý máva sem tam hrášok na krku.Pod pazuškami sa nachádza celý zhluk uzliniek.Normálne sú uzliny veľké ako malý hrášok.Takže žiadne horibilné zväčšenie. 😀

junovka
12. feb 2008

je to reakcia na ockovanie, pokial viem, tak s tym sa posiela na plucne...ale to musela mat este po ockovani na TBC v porodke.Vtedy ste nemali zahnisane na ramienku? 😕

paolin
12. feb 2008

ahoj, syn mela taky bulku v podpazi. jako nasledek ockovani na TBC. mel i zahnisane raminko a snad do pul roku ho kvuli tomu na nic neockovali. bulku tam mela jeste tak dva mesice a pak vymizela.

dika
autor
12. feb 2008

no ranka jej hnisala na ramienku, ale bol to taky normalny priebeh, rychlo to zaschlo a bolo zahojene. Tu hrcku som si vsimla az teraz, neviem ci tam bola uz davno, ale myslim ze nie. Doktorka bola znepokojena z toho, nic mi nechcela povedat len ze to treba vysetrit - UTZ alebo krv. Tak som zvedava ako to zajtra dopadne.
Dakujem vam za reakcie a nazory, zajtra dam vediet, ako sme dopadli.

junovka
13. feb 2008

dika, ved ked si prisla prvykrat na ockovanie v 3 mesiacoch, tak automaticky dokina ti mala pozerat vpich na TBC a pod pazuchou do jamky. 😒 😕 Inak, nemohla by skor zaockovat 😕

ivkka
13. feb 2008

Moja malá má uzlinu za uškom a lekárka mi povedala že to je najskôr z prechladnutia.Zmizne jej to vôbec?

kika25
14. feb 2008

Ahojte maminky,
my sme boli vcera v poradni a mojej dcerke tiez ramienko po ockovani stale hnisa... 😖 Okrem toho jej nahmatala Doktorka taku uzlinku nad pazuskou s rozmermi cca1x1cm. Ideme v pondelok na plucne do Pod. Biskupic na uzv. Mam strach 😢
Viete mi prosim niektora vysvetlit, povedat,ako to cele prebieha?
Budu jej to iba cistit?
Dakujem

marushka
15. feb 2008

ajoj kika, je už v tejto kategórii téma ohľadne očkovania proti TBC, skús si to pozrieť, je tam toho dosť, aj my sme boli v Pod.Biskupiciach, písala som tam.Maminy si tam písali skúsenosti, snáď ti to pomôže.
Dika, ja som našla Jakubovi uzlinu pred rokom, má ju za uškom, druhú na hlavičke....Tiež som bola totálne vystrašená, volala som na všetky pohotovosti, linku pediatra a pobehali sme lekárov.Všetci povedali to isté-detičky bývajú hrčkaté.Majú takéto reakcie na infekty, ako tu už písala tuším Rinuska.Ale dali sme to skontrolovať, aj krvnými testami aj sonom...Nič sa neboj, nebude to niš vážne, uvidíš.Držíme obrovské palečky , nech ste v poriadku😉 😉 😉

kika25
9. mar 2008

My sme uz boli v tych Biskupiciach 2x na cisteni, zajtra ideme zasa na kontrolu, snad to bude uz OK...

danu
9. mar 2008

ahojte baby tu sa pise o uzlinke v podpazusi. My teraz mame problem ze som nasla mojej ddcerke hrcku priamo na bradavke dokina najprv vravela ze je to prsna zlaza boli sme na Kramaroch na sone a predsa tam nejaku hrcku nasli o velkosti 4x3mm a nie je to prsna. Ale nastastie nezhubne, cize asi o nic nejde ale aj tak nam povedali ze o mesiac na kontrolu a uvidi sa ci jej to vyberu alebo sa to vstrebe, cize rozhodne nic nepodcenovat, prehmatat cele telicko a ist radsej doktorke.

dandinda
9. mar 2008

Ahoj danu- uplne s tebou suhlasim, nepodcenit a ist k lekarke. Moj malicky ma od narodenia uzlinku na krku, dali sme ju pozriet, nastastie je to vraj taka bezna uzlinka. No nedavno cca.2 tyzdne dozadu mal maly vecer zvysenu teplotu, idu mu zubky.Na druhy den som mu nahmatala zdurene uzlinky na hlavke, tak som hned na druhy den cvalala k doktorke, objednala nas na odber ☹ Tak sme si poplakali, vzali nam krvicku ☹ ☹ a vysledky ukazali virus sposobujuci infekcnu mononukleozu 😢 Nastastie pecenove testy mame v poriadku 😅 Vybrali sme antibiotika a dufam,ze si to male telicko vytvorilo protilatky 🙂
Inac asi pred 2rokmi som ju prekonala aj ja, no ja som si polezala na infekcnom 😝 Tak to vraj dopadne, ked chyti dospelak detsku chorobu 😖

danu
9. mar 2008

Dandinda drzim palecky nech sa to uz neobjavi 🙂

dandinda
9. mar 2008

Dakujem, aj ja tomu verim 😅

shela
9. mar 2008

Ci pana dufam ze mi to nebudeme mat 😖 ...to je zvalstne ako u nas ockuju... ja zijem vo Svedsku a tu nam pri narodeni dali vitamin K a prve ockovanie az po 3 mesiacoch(hexavakcina) a teraz v 6 sme mali druhu hexu plus TBC...mala nema na ramienku nic...prve 2 dni to mala trolinku cervene ale potom to zmizlo uplne..moze to zacat hnisat aj neskor?? Alebo myslite ze uz to bude OK??

pietra
9. mar 2008

shela, nam to zacalo hnisat az tri mesiace po zaockovani, dovtedy nemala na ramienku nic

dandinda
9. mar 2008

Nam to tiez hnisalo a doteraz ma na ramienku taku akoby chrasticku 😒

shela
10. mar 2008

pietra...uuj ☹ a moze sa stat ze to bude OK?? Ci to ma stale hnisat??

pietra
10. mar 2008

shela - ono to ma zacat hnisat zhruba tie 2-3 mesiace po zaockovani, ale do nejakych 2-3 tyzdnov to ma zase same zmiznut. Nam to hnisalo stale, takze sme potom tri mesiace chodili na plucne

shela
10. mar 2008

pietra.. 😔 a na plucne ste isli na co??

pietra
10. mar 2008

pretoze je to reakcia na ockovanie proti TBC, "obycajny" lekar to nema vytlacat ani s tym nic robit, zhodnotit stav a urcit liecbu ma odbornik - teda pneumolog

nikkos
10. mar 2008

Tak my máme uzlinku v podpaždí také ☹ jak jinak než po očkování na TBC. Dnes jsme zovna byli na půl roční prohlídce, uzlina je tam stále a stále nejsme naočkováni hexavakcinou. Prý se to nesmí, protože by z té uzlinky mohly vzniknout i dost velké komplikace 🙄 Ale zároveň na to nic není, nic se s tím nedá dělat, musí to samo zmizet.
Bouličku na ramínku nám na plicním píchli, odstranili hnis , ale neboj, nic hrozného to není. Teď už se to nenalévá, ale pořád je tam taková tvrdá, chodíme každý měsíc na kontrolu na plicní, ale jen to zkouknou a pozvou nás vždy zas za měsíc.

dika
autor
10. mar 2008

Nam povedali v Biskupiciach, ze je to uzlinka ako nasledok ockovania - vraj je to stara vec, neverim ze by som si to nevsimla. Nie je aktivna - t.j. ziaden zapal, takze nic s tym nemam robit, malo by sa to vstrebat, ale po dlasom ockovani v aprili, mame prist pre istotu na kontrolu. Nasa detska tomu moc neverila, tak nas poslala na opakovany UTZ na Kramaroch - tam povedali ze to nie je uzlinka ale tkanivo poroviteho charakteru ☹
Dalej zatial neviem co nam odporuci lekarka, cakam..... no je to chaos a k tomu vsetkemu ma m pocit ze sa to zvacsuje

evka68
10. mar 2008

Nasmu syncekovi tiez ako 3-mesacnemu zistili zvacsenu uzlinku, v Biskupiciach potvrdili, ze je to reakcia na ockovanie proti TBC. Skoro dva mesiace uzival antibiotika proti TBC (Benemicin). Priebezne mu robili aj pecenove testy, ako znasa liecbu. Teraz je uz vsetko v poriadku, uzlinka je zahojena, hoci tam este ostala mala hrcka. Povedali nam, ze niekedy to ostane aj trochu zvacsene, dolezite je, ze na sone uz nie su ziadne akutne zmeny, ze je to zahojene. Teraz mame za sebou uz obe ockovania hexavakcinou a vsetko je ok.

funilieta
10. mar 2008

ahojte, moja mala ma hrcku za uskom na hlavicke, je to velke ako polka hrasku a troska sa to pohybuje.Neviem co to je, ale doktroke som to nevravela. Ako sa vysetruju take hrcky? len sonom? alebo do toho pichnu a budu brat vzorku? mam strach

kika25
10. mar 2008

My sme boli dnes na kontrole a uz to dcerke nastastie nevytlacali (2x predtym jej to cistili) 😢
Ale v pazuske aj vedla chrasticky po ockovani ma uzlinky, vedla tej chrasticky je to dokonca taky zhluk 5-6uzliniek 😖 😢 😢
Takze nemozeme ani my ockovat kym sa to nezahoji...chcela som aj ockovat proti pneumokokom a rotavirusom,ale asi to teraz nepojde...
Za kolko asi tie uzlinky zmiznu?

slavka29
11. mar 2008

aj s mojou dcerkou som chodila na vytlacanie na plucne boli sme tam 5x. a stale jej kontolovali aj uzliny.a to ockovanie sa jej zapalilo az dva mesiace po. ale som rada ze to mame za sebou

miselin
29. aug 2008

Ja som dnes mojej malej našla uzlinku na cicíku veľkú ako hrášok , teda dúfam, že je to uzlinka, ale tiež nás očkovali pred dvoma týždňami tak myslíte, že to môže byť aj reakcia na to? Môže byť uzlina aj na cicíku?