Vadí ak 1,5 ročná nie je očkovaná na TBC?

bobulka34
13. jan 2009

ahojte moja mala este nebola ockovana proti TBC, lebo sa narodila predcasne a nezaockovali ju. Nevadi, ze ma uz 1,5 roka a stale nieje zaockovana. Mne sa to zda divne. V podunajskych povedali, ze az po 18 mesiacoch.

vandas
13. jan 2009

bobulka, nikam sa neponahlaj, kde by realne mohla TBC dostat?

zuz11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ankam
14. jan 2009

bobulka nevadi to.ani my sme nemali to ockovanie-prave vcera sme boli prvykrat do rucicky.
ak nemala tvoja mala to ockovanie-moze ho teraz dostat az po zakladnom ockovani 😉

ikke
12. máj 2009

bobulka34 • Včera o 14:01
uz som tuto temu tu mala, mam dceru, ktora este nebola zaockovana, z dovodu , lebo sa narodila predcasne, v podstate nas nikto nevyzval k ockovaniu, len v prepustacej sprave z nemocnice este ako novorodenca mam napisane, ze po roku ockovanie proti tbc.
Momentalne bude mat o dva mesiace 2 roky a ja neviem ci ju dat ci nie zaockovat, zevraj robia nejaky test, kde jej pichnu ci ma protilatkya ak nie, tak zaockuju. Neviete mi ohladne toho poradit. Bojim sa aby jej ten test nejak neuskodil. Zatial nebyva chora a dobre prospieva.

veroduan • Včera o 14:48
Ahoj, určite to nezanedbaj a zavolaj do Podunajských Biskupíc, my sme tam chodili so synom, lebo mal komplikácie po očkovaní po TBC /nič nezvyčajné, je to úplne bežná komplikácia, že sa to očkovanie na prvýkrát nezahojí a malému tam ostala taká chrastička a občas vytiekla taká priesvitná tekutina, nie hnis. No a potom, keď sme tam šli, tak mu to len zatlačili, vyskočil odtiaľ hnis, dali mu tam Framykoin a konečne sa to mohlo začať krásne hojiť. Bola som rada, že som tam bola, lebo mu vlastne pomohli.
Musím pohľadať ten kontakt, určite Ti ho napíšem, keď ho nájdem, nepamätám si už, ako sa volala doktorka, ale skús aj cez detská pľúcna ambulancia

veroduan • Včera o 21:12
tu je to číslo: kalmetizácia /očkovanie proti TBC/ 0905 694 392

zitaje • 2d • Včera o 22:14
Mozno blba otazka a poucte ma, ak sa mylim - odkial by mohla mat dcera protilatky, ak zaockovana nebola a TBC neprekonala? Nerobi sa ten test iba zaockovanym detom?
Inak na zapad od nas sa TBC neockuje...

danu • 1d • Včera o 22:29
bobulka stale ta tema tu je 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

martina46 • 1d • Dnes o 08:10
ano, ten test sa robi uz pretym zaockovanych deti

bobulka34
autor
12. máj 2009

veroduan mala praveze nebola ockovana, ja sa prave bojim takej reakcie.

bobulka34
autor
12. máj 2009

praveze ja som tam volala a povedali mi , ze test sa robi prave tymto vacsim detom, ze ci nahodou nedosli do styku s tbc a tym padom maju protilatky. No inak nechapem, lebo keby hadam dosla do styku tak jej nieco je.
A dalsej veci , ktorej nerozumiem, preco nevyzyvaju rodicov na zaockovanie, ved sa to tyka len rizikovych deti, ostatne boli zaockovane v porodnici.

pietra
12. máj 2009

bobulka, mne sa to zda celkom logicke s tymi protilatkami, ak by prislo dieta do styku, ale telo sa tomu ubrani, tak si vytvori protilatky a je zbytocne zatazovat ockovanim. Podla mna by ta na ockovanie mala upozornit pediatricka a zaroven dat aj kontakt kam ist. Nezda sa mi, zeby plucne ambulancie dostavali zoznamy deti, ktore neboli zaockovane v porodnici 😕

veroduan
12. máj 2009

bobulka, môj malý sa narodil zdravý, v termíne a aj tak sa mu vytvorila takáto menšia komplikácia po očkovaní.
Po každom inom očkovaní sa môže vytvoriť komplikácia od mierne zvýšenej teploty, začervenania, ...Nie je to nič tragické, že sa mu vytvoril ten hnis, sú oveľa horšie veci v živote, jemu to nevadilo, nemal vôbec zvýšenú teplotu.
A to sa mu nehojilo niekoľko mesiacov, stále som dúfala, že sa to samé zahojí, ale vždy sa vytvorila taká malá chrastička, ktorá potom odpadla, ostalo to mierne začervenalé a po pár dňoch sa znova vytvorila chrastička.... nevedela som, čo to je, a mohla som ísť do tých Biskupíc oveľa skôr, skôr by to vyriešili a skôr by sa to začalo hojiť...

dzio2
3. jan 2010

HADZEM INFO.................... bola som v minuli tyzden na plucnom a tam nam lekar povedal ze sa uz nebude ockovat na TBC europska unia to zakazala ked som sa opytala ze preco tak lekar sa len zasmial a nic ktomu nepovedal troska divne

taffy
3. jan 2010

Moji mali mali 15 mesiacov, ked boli zaockovani proti TBC (to bolo v oktobri 2009). Narodili sa predcasne, Matko nemal vahu na ockovanie a bol v tom case kratko po operacii srdiecka a Lucka sice ockovana bola, ale este v porodnici som si nevsimla ziadnu reakciu na ockovanie. Tak som sa na to pytala mojho pediatra. Poslal nas s oboma na plucne, kde im spravili testy na protilatky a kedze nebola ziadna reakcia, na 4. den ockovali. Vtedy mi tiez sestricka povedala, ze sa s ockovanim proti TBC od noveho roku konci, kedze TBC je na ustupe. Ze sa budu ockovat len socialne slabsie vrstvy, kde je stale vyskyt TBC. Ale ked sme boli teraz v polovici decembra na odcitanie (reakcie po ockovani) som sa jej pytala, ze ako to bude teda vyzerat od toho noveho roku a ona mi povedala, ze zatial je ten zakaz stopnuty, ze ockovat sa bude normalne dalej.

Inak, z pristupu lekarov (pediatrov, pluciarov...) som sklamana - co sa tyka ockovania. Ano, oni vas predvolaju, pokial mate vsetky ockovania v riadnom termine. Ked ste ako my (narodeny predcasne, rizikovi), musite sa o ne hlasit sami.

maatkka
3. jan 2010

aj mne sa mala narodila predcasne a kedze nemala do 6-tich tyzdnov nad dve kila tiez este nebola kalmetizovana. hned nam povedali ze proti TBC bude ockovana az po vsetkych povinnych ockovaniach - t.j. asi v 18-tich mesiacoch. ale kedze ma ockovanie MMR posunute kvoli neurologickym problemom tak to zrejme bude este neskor...
my sme s tymto teda problemy nemali a aj ked mame vsetky ockovania kadejako poposuvane vzdy si nas dr. zavolala nikdy sme sa o to nemuseli sami hlasit. navyse sme do poradne chodili ako nedonosenci (nie len do rizikovej poradne ale aj k pediatricke) castejsie a napr. 1. ocko nam nedala kym sme nemali cez 5 kg a pred MMR ockovanim nam pre neuro problemy robila kontrolne EEG za co som jej velmi vdacna...

monsko
21. mar 2011

Mile maminy,
očkovanie proti TBC zakážu, pretože je nanič a čo je horšie, zničilo už zdravie nejedného dieťaťa. V Podunajských Biskupiciach to dobre vedia, pretože tam riešia problémy detí z celého Slovenska, napríklad z našej obce tam riešili nádor jedného chlapca. Ak vás ešte neočkovali, vôbec sa tam neponáhľajte a ak máte nahnisanú reakciu, kým sa úplne nevyhojí, nesmú deti očkovať ďalšími vakcínami. Pediatri to vedia. Prečítajte si príbehy mamín a ich detí a potom sa rozhodujte o očkovaní. Tá reakcia s hnisaním pravdepodobne znamená, že dieťa bolo slabšie, ale to nikto neskúma a pichajú to všetkým 4-dňovým bábätkám. Nie každé dieťa ochorie keď sa stretne s TBC a že má protilátky aj bez očkovania a neochorelo, je super. Myslím, že by to tak väčšinou bolo prirodzené, keby deťom nepošahali do imunitného systému hneď na 4. deň, keď ho ešte ani nemajú celkom spustený a to hneď živou vakcínou (vo väčšine vakcín sú pôvodcovia choroby mŕtvy, v BCG vakcíne je pôvodca živý)

tin007
21. mar 2011

http://www.sme.sk/c/5816696/povinne-ockovanie-p...
dnes bol v rovnakom duchu aj prispevok v spravach na STV o 19.30

mipolka
26. mar 2011

@dzio2 Slovensko a Bulharsko su posledne dve krajiny z europy, kde je este ockovanie proti TBC povinne, vo vsetkych ostatnych krajinach je len odporucane pre rizikove skupiny. Znizil sa totiz vyskyt TBC v EU a preto sa s tymto ockovanim konci. Samotne ockovanie chrani len pred najtazsimi formami TBC u deti, pred samotnou TBC ta neochrani, mozes sa nakazit aj napriek tomu, ze si zaockovana, len priebeh je mozno lahsi. Vakcina ma tiez vela neziaducich ucinnkov, ktore momentalne prevazuju nad jej pozitivnym vplyvom a prinosom pre organizmus a preto ju mnoho rodicov odmieta uz teraz....
Ja som bola tiez rozhodnuta, ze ju pre nase zatial nenarodene dietatko odmietnem, ale kedze je moj manzel z Juznej Korei a v buducnosti mozno budeme zit vo vychodnej Azii, kde je jej vyskyt ovela castejsi..... asi nakoniec dam malu zaockovat. Vakcina sa aplikuje detom uz 4 dni po porode, pretoze je vraj v tomto rannon stadiu detstva najucinnejsia, ale ockovat sa da samozrejme aj neskor...

mipolka
26. mar 2011

@monsko Len podotknem, ze sa da poziadat o odlozenie ockovania a tak ziskat cas pre dalsie rozhodovanie........mne sa zda tiez dost krute ockovat uz 4-dnove deticky, preto si uz do porodnice prinesiem ziadost o odlozenie ockovania.... a potom uvidime....

irine
18. júl 2011

Ahojte, chcem sa spýtať, čo sa stane, keď malého nedám zaočkovať proti TBC...má už 2 roky (podobné prípady už píšete vyššie - nízka pôr. hmotnosť, čiže v pôrodnici neočkovali, potom nás nahlásili na pľúcne v Trenčíne, kde sme pre chrípku nešli) a tak nie sme zaočkovaní. Na pľúcnom nás už odmietli zobrať, že to nerobia a poslali do Biskupíc -veď jasné, treba sa nás zbaviť...inak prístup Mudr. bebilákovej a personálu na pľúcnom je viac ako žalostný, skladanie telefónu počas rozhovoru je bežná praktika...Ak teda do Podun. biskupíc nepôjdem, aký bude postup? Cítim sa diskriminovaná, prečo by som mala na vlastné náklady chodiť z Trenčína do BA, keď napr. v osadách očkujú priamo. Premýšľam, že to celé nechám do stratena, veď sa stále viac hovorí o stopnutí vakcinácie proti TBC. Čo mne ako rodičovi reláne hrozí/ aké sankcie?

sorciera24
18. júl 2011

@irine nic sa nestane...2 rocne dieta by som uz isto neockovala, hlavne ked sa ide toto ockovanie uz od noveho roka rusit (nikde v Z Europe sa uz neockuje)....jedine, ze ta dr. nahalsia na urade, ten si ta predvola, postrasi, moze dat nejaku pokutu.....ale ked tak citam, tak kym sa tak stane, tak uz ockovanie bude zrusene a mozes sa na to odvolat.....v kazdom pripade, dieta o nic nepride.....vlastne ano, o to svinstvo v tej vakcine....ale to ti nemusi byt luto... 😉

irine
18. júl 2011

@sorciera24 dik za odpoveď...tiež sa mi zdá, že kým sa to niekam pohne, bude už očkovanie zrušené...dopátrala som sa info o možnej sankcii 331eur, už ju niekomu aj reálne dali?

sorciera24
18. júl 2011

@irine ano dali, ale vyslovene rodicom, ktori odmietli vsetky ockovania...teda neviem ci uplne celu sumu, ale nejaku ciastku ano a k tomu musis mat aj "stastie" na prilisnych aktivistov na RUVZ 😉 myslim, ze sa nemas coho bat....