Vakcína Bexsero

mija51
27. feb 2018

Ahojte, chcem sa spýtať, či sú tu nejaké maminy, čo majú zaočkované dieťa vakcínou Bexsero. Ak áno, chcem sa spýtať, ako ste ju zohnali a koľko stála. Moja dcéra má 3 roky, je zaočkovaná Nimenrixom a chcela by som jej dať aj Bexsero. ďakujem

zenaajmama
27. feb 2018

@mija51 aj my teraz túto otázku riešime-ešte sa idem poradiť s našou pediatričkou.Ak budeme očkovať, tak vakcínu kúpim v HU v lekárni.

mija51
autor
27. feb 2018

@zenaajmama no my máme HU ďaleko. Skôr by sme v ČR. Hádam sa to bude dať

zenaajmama
27. feb 2018

Ak ti to u nás dr predpíše, tak by sa to malo dať.
Ja som už vakcíbu v maďarsku kupovala takto.

sisaka
27. feb 2018

Baby, ja to píšem snáď v každej téme o ockovani. Veľký pozor na takéto amatérske prenášanie vakcín, sú veľmi citlivé a ak sa nezachova cold chain v žiadnom prípade nepoužívajte

mija51
autor
27. feb 2018

@sisaka no to ja viem, Šli by sme hneď k dr. Ale áno, bolo by to minimálne 50 km. Preto zisťujem možnosti

angelyana
27. feb 2018

Syna mam cerstvo zaockovaneho touto vakcinou u dr bakosa v Inštitúte očkovania a cestovnej medicíny. Nemusis si ju nikde zhanat. Len aj riadne stoji-tusim 140€.

sisaka
27. feb 2018

@mija51 robím s vakcínami, neprenášame mimo chladiacich tašiek ani 10 metrov, 50 km je strašne dlho - zadováž si niečo, čo udrží vakcínu v chlade

mija51
autor
27. feb 2018

@sisaka
@angelyana asi zvážim ten Inocen. A bolo treba niečo od obvodného pediatra?

angelyana
27. feb 2018

Nie, nic nebolo treba, len si vezmi ockovaci preukaz. Syn ma 3 roky a nimenrixom ho zaockoval raz, bexsero treba 2 vakciny. Idem zaockovat aj 7m dceru a tam treba az 3x vakcinovat. Je to riadna palka, ked to spocitas, no aspon budem pokojne spavat. Kludne si tam zavolaj najprv, dr je mily, trosku svojsky a na moj vkus az prilis proocko, no je to velky odbornik a odpovie ti na vsetky otazky.

bluka2
27. feb 2018

Ja som kupovala vo Viedni a cenu si už nepamätám

angelyana
27. feb 2018

Nasla som aj blocik, mala som pravdu, bexsero 140€

cheeky82
17. okt 2018

@angelyana ahoj. To jedno kolo Bexero stojí 140? Čiže plus dve preockovanie 2x140

angelyana
17. okt 2018

@cheeky82 ano. Pre syna mi stacilo 2, pre dcerku az 3.

neperliva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danisebestova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
neperliva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
neperliva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danisebestova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danisebestova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
neperliva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
neperliva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danisebestova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
senta_sofia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danisebestova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
21. nov 2019

@danisebestova vdaka, super napisane.

danisebestova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
senta_sofia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
neperliva
21. nov 2019

@danisebestova Ak mate problem s mojim stanoviskom, tak som ho zmazala. Kazdy si moze svoje dieta zaockovat, ak chce. Mna dostupne materialy nepresvedcili o pomere cena/prinos, co sa tyka dlzky ochrany.

danisebestova
21. nov 2019

@neperliva Rozumiem a dakujem.

danisebestova
22. nov 2019

@senta_sofia Ako ste prisli na to, ze spominany lekar to nema nicim podlozene? Pokial mate zaujem, dam Vam na neho kontakt a vyziadajte si priamo od neho podklady a studie, ktore Vas zaujimaju. Nie je to moj znamy, je to lekar-infektolog. A dakujem, ale nechcem mu posuvat clanky. Mala som zaujem o konkretnu studiu z GB, o ktoru sa opierala neperliva a ktorej zaverom bolo to, ze ochrana vakcin Nimenrix a Bexsero je neucinna po 1 roku od vakcinacie.