Váš názor na neočkované dieťa

ludka28
16. júl 2015

Aký máte názor na neočkovanie dieťaťa?

ukulela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
16. júl 2015

@ludka28 koľko je tu diskusií a hádok na túto tému?? málo??
každá matka sa musí rozhodnúť sama a mala by byť pripravená niesť aj dôsledky...

lajlilinka
17. júl 2015

Čo sa týka odborných tém - lekár s lekárom, zvárač so zváračom, kuchár s kucharom...
Keď budem mať vzdelanie v tomto smere, možno si dovolím oponovať a nesúhlasiť s celoplosnym očkovaním. Ale nemám...
Zato sestra je dr biochémie, učí a pracuje vo výskume lekárskej fakulty a ani ju len nenapadlo svoje dieťa nedať očkovať.
Takže ja moje očkovať dávam. Dokonca aj nepovinné...

vroni
17. júl 2015

A na modrooke deti mas aky nazor?
Co je ma, v mene troch opic, do toho, ci je nejake dieta ockovane ci nie? Staram sa vyhradne o to, ci su alebo nie su ockovane moje deti, za ockovanie ostatnych deti su zodpovedni ich rodicia, mna do toho nic.

sense
17. júl 2015

Nazor na neockovane deti mam rovnake ako na ockovane...myslim ze uplne zbytoccna tema , takychto je tu az az

ossr
17. júl 2015

My neockujeme od vtedy ako po prvom ockovani mi syn odpadol ..skoncili sme v nemocnici 3 dni. Cele dni reval bol nervozny..tak ze tak..ak su na to priciny neockovat..tak neockovat

bonaqa2013
17. júl 2015

3 deti máme očkované - všetko bolo OK. A posledné dieťa lekár zaočkoval a dostali sme DMO. A ohluchli sme. odvtedy nikdy viac. Podotýkam, že dieťa sa narodilo zdravé....
aj ja som bola za očkovanie, pokým sa nám nestalo toto nešťastie.... 😠 😠 😠 😠

natalym
17. júl 2015

@bonaqa2013 A myslíš, že je to z očkovania?

bonaqa2013
17. júl 2015

@natalym hej, pred očkovaním lekár zhodnotul jej stav - usmievala sa, opatovala úsmev.... Po očkovaní - dieťa sa neusmieva, leží bez pohnutia.... Ostali nám len oči pre plač... ☹ ☹ ☹ ☹

natalym
17. júl 2015

@bonaqa2013 Neber to v zlom, len sa pýtam. Myslíš, alebo máš to potvrdené, že je to naozaj po očkovaní? A čím to vlastne?

lauricka
17. júl 2015

@bonaqa2013 a to bolo po MMR ockovani, ci ktorom?

horana
17. júl 2015

Napr. ked MUDr. Elekova dala CT24 rozhovor kde prezentovala vlastne pochybnosti ohladne ockovania, jej prejav zostrihali na par viet a oblozili nazormi vakcinologov, ktorym dali kazdemu 10 min. Musela skusat sa potom obhajovat cez nie mainstreamove media, lebo tie nemaju schopnost rovnocenne prezentovat odlisne nazory. Napriek tomu ze sa jej snazili zastat viaceri kolegovia, napr. MUDr. Vladimir Petroci. Znamy je aj lekar Peter Hrabcak, ktory sa o vedlajsie ucinky ockovania zacal zaujimat po trpkej osobnej skusenosti. „Moja dovtedy zdrava dcera po podani trojvakciny proti zaskrtu, tetanu a ciernemu kaslu ako trojrocna ochorela pocas niekolkych tyzdnov na diabetes mellitus I. typu a autoimunitnu hepatitidu.“
Dalo by sa menovat kopa lekarov, ktori ocko tak ci onak odmietaju.
A podobne ako vacsinu ich kolegov, ci uz u nas alebo v zahranici, ktori si dovolia pochybovat ociernuju, alebo hrozia vylucenim z lekarskej komory. Ziadni z tychto lekarov by pritom nedali ockovat ani seba ani svoje deti.

bonaqa2013
17. júl 2015

to by ste museli vidieť zdr. kartu dieťaťa. Viem že sa to dá urobiť že odfotím a zmenším a vložím do notebooku ale ja to neviem a syn - on to vie, ale teraz kladie dlažbu na chodník....
Bolo to asi v 4 mesiaci. Očkovanie proti detskej obrne, čiernemu kašľu.... 2 injekcie do 2 nožičiek. Prevenar a Hexa....
Žiaden lekár to nepotvrdí, nakoľko by si mohla žiadať od štátu odškodné... Na nohy sme ju postavili, chodí, len nosí ušné prístroje, včera sa vrátila z Kramárov, kde povedali, že dieťa má poškodený mozog - nevie spracovať zvuky, nerozpráva.... A ten pako v MT zrušil pred 2rokmi špec. MŠ - vraj to stojí e.... A teraz kde s deckom.... Ale keby ste ju videli možno by ste ani nepovedali že jej niečo je. kým nezačne kričať a rozhadzovať rukami. Bežne s ňou chodíme do MT, Kauflandu - aj dnes sme tam boli.... Neschovávame ju doma v pivnici....Aj susedia vedia o čom je jej zdr. stav, aj keď nie úplne podrobne...

natalym
17. júl 2015

@bonaqa2013 A prečo by ste ju mali schovávať v pivnici......... Veď je vaša a hotovo. Ja už mám deti veľké, očkované, ale keď to čítam tak fakt neviem čo by som urobila. Prajem veľa zdravia trpezlivosti s maličkou.

sardinka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nae
17. júl 2015

Neočkované dieťa je normálne tak ako aj iné deti, potrebuje hlavne milujúcich rodičov, spokojnú rodinu, veľa kontaktu, čo najviac bezstarostnosti a smiechu, spokojnosti. Načo v tom hľadať niečo iné.
Na ulici nepoznáš, kto je a kto nie je očkovaný, či dospelý, či dieťa.
Hlavné je, aby vyrastalo v harmonickom prostredí.

sue
17. júl 2015

V dnešnom otvorenom svete je väčšia pravdepodobnosť, že na stanici stretnem človeka s osýpkami ako že dieťa bude mať následky po očkovaní...

lauricka
17. júl 2015

ja mam strach z ockovania, ale este vacsi z neockovana. Deti teda ockujem. Uz tretie. Dufam, ze to bude v pohode. Moj nazor na neockovane? Za prve premyslam nad rodicom, ze ci sa fakt neobava mat neockovane, lebo ja trochu ano aj za neho a za druhe sa mi nepaci, ze cim ich bude viac, tym je vyssia pravdepodobnost, ze donesu nieco z tych chorob do kolektivu aj ockovanych, cim ich moze ohrozit. Pretoze ockovanie nechrani 100%. Je to o akejsi kolektivnej imunite, ked je vacsina ockovana....aspon take su rozne uvahy. Najlepsie su deti, co maju na papieri ockovanie potvrdene a v reale nie su ockovane, to uz je uplny bordel. To tiez tak trochu nechapem, ani toho lekara, co to robi, ani tych rodicov.

bonaqa2013
17. júl 2015

@sardinka333 nič si nepochopila....Keby si to mala doma, hovorila by si niečo iné ☹ ☹ ☹

bonaqa2013
17. júl 2015

prosím Vás a myslíte že tí príšelci zo Sýrie a pod. že oni nemajú choroby? A ešte aké.... O takých naši lekári ani nechýrovali.... 😉
takže naše očkovanie nám bude tak na 2 veci...

bonaqa2013
17. júl 2015

@sardinka333 prvý vývoj začína úsmevom - dieťa začína opatovať úsmev. ak to lekár zaznačí do zdrav. dok. dieťaťa- tak asi vie že vývoj ide dopredu. Či už aj lekár je podľa teba o ničom???? Ale tebe niečo vysvetľovať - to je asi úplne zbytočné....

sardinka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mlil77
17. júl 2015

moj nazor: urcite ziaden potrat, nikto nema pravo rozhodovat ani matka ktora caka a ak ho nechce nech ho da na adopciu (napr. hniezdo zachrany) a mozno tym splni sen inych ludi, ktori nemaju moznost mat deti.

sorciera24
17. júl 2015

@sue to je tvoja pravdepodobnost, resp. si to myslis len ty...ja mam opacny nazor.....

sardinka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
17. júl 2015

@sardinka333 Nehnevaj sa, ty si učiteľka a používaš tu takéto výrazy na ľudí-utečencov? Čvarga? Z psej matere? Veď sú to ľudia ako my. Toto ja nikdy nepochopím. Vyvyšovať sa len z dôvodu, že máme to šťastie a narodili sme sa v rozvinutejšej krajine, ktorá je už dnes slobodná. 😒

tenerifka
17. júl 2015

@mlil77 ????
Najprv si prosim precitaj, o com je diskusia, a potom sa podel so svojim nazorom,si uplne mimo

sorciera24
17. júl 2015

@sardinka333 ved vravim...len nazor...my sme vychytali NU po ockovani....nie osypky na stanici..... koho pravdepodobnost vysla? 😉 mne je to jedno, aky ma kto nazor...ja mam jasny, to je vsetko...pre mna clovek ako clovek....tolko k teme...

0silvia0
17. júl 2015

@mlil77 názor máš, ok, len ide o to, že ho strieľaš mirnix-dirnix do nesúvisiacej diskusie 😎 😎 To robí ten horúci vzduch vonku asi 😉 😉

sardinka333
17. júl 2015

@0silvia0 možno sa pomylila zas nebudme takí zlí... 🙂 Ale vonku je hic no... 🙂