Máte viditeľné následky po očkovaní?

angie_l
3. máj 2018

Prečítala som si veľa toho o očkovani dobre aj zle chcem pre svoje dieťa to najlepšie ako každá matka keď nezaockujem možno budem ľutovať keď zaockujem bojím sa nejakých následkov 😭 už o týždeň mame prvé očkovanie ja naozaj neviem už som tu riešila tuto tému ale chcem sa opýtať znovu máte nejaké podľa vás viditeľne následky po ockovaniach? Budem dávať len povinne ak by som teda dala žiadne navyše Nechcem

ressankajanka
3. máj 2018

@angie_l Ahoj Angie, tiež mám rovnakú dilemu, zatiaľ bábo len čakáme, rozhodli sme sa očkovať, samozrejme tie povinné (tuším v 3, 6, 10 a 15 mes., aspoň čo mi bolo povedané). Ale určite to chcem riešiť súbežne s homeopatiou, teda homeopaticky zmierniť alebo vylúčiť následky z očkovania. Nedám na homeopatiu dopustiť, vyriešil mi problém, ktorí už lekári po rokoch vzdali a vďaka nej som aj otehotnela, hoci mi gynekológ povedal, že bez liekov som neplodná, nebola to pravda, medicína nie je všemocná 😉 Ale očkovať dať chcem, vidím teraz prípady, kedy tehotné ženy dostali napr. rubeolu a o bábo prišli...len preto, že ju mama v detstve očkovať nedala. Nechcem, aby mi to raz deti vyčítali. Nikdy nevieme, čo sa môže stať, osobne som za očkovanie, ale zmierniť to s homeo, určite sa poradím s homeopatkou. Držím palce pri správnom rozhodnutí! 🍀

xlucia
3. máj 2018

ved to ti moze byt jedno kto ma ake nasledky. v poslednej vete pises ze das vsetky povinne. len povinne... tych je bohate... takze v podstate je to jedno. a v principe nechapem coho sa niekto boji ze ked neda... ved doockovat sa da vzdy. ale nasledky, tie ak sa vobec daju napravit tak to je su mesiace a roky. ak sa takto pytas daj si odklad a studuj. vsetko a doradu. aby si mala svoj vlastny pevny nazor

xlucia
3. máj 2018

@ressankajanka kde prosim ta tehotne prisli o babo kvoli rubeole???? a este mnozne cislo??? a co s tym ma ze kto koho nedal v detstve ockovat. tie matky neboli ockovane ci kto?

ressankajanka
3. máj 2018

@xlucia Poznám taký prípad, rubeola bola jedna (tá matka nebola v detstve očkovaná a ani o tom nevedela, dostala ju práve v tehotenstve), ďalšia choroba pri inej...nechcem tu rozoberať súkromné problémy iných ľudí. Ale spomeniem napr. jednoduché očkovanie proti tetanu, jedna tehotná kočka šliapla na hrdzavý klinec a museli ju očkovať v tehotenstve, nie je to síce nebezpečené, ale pre ňu stresovo nepríjemné. Je to každého osobná vec, kto očkovať chce dať a kto nie (dieťa či seba). Osobne som len proti tomu, aby sa očkovalo tak v krátkom čase, dávať naraz toľko kovov do malého telíčka, nejako to rozložiť, ale máloktorý lekár má pre toto pochopenie. Ak to nepôjde, určite to zmiernim s homeo. Je to moje rozhodnutie, každý má na to svoje právo 😉

angie_l
autor
3. máj 2018

@xlucia píšem budem dávať len povinne ak by som teda dala ale nevadí

juriva
3. máj 2018

myslite si, ze nase maminy riesili tak vsemozne ockovanie? co nam je? mate v sebe tazke kovy? to mame chemiu zo zeleniny, z antibiotik.masa ..atd
viete kolko nastrach ciha na nezaockovane deti?

nikinkamisko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
soldi
3. máj 2018

@ressankajanka aj ked mas ockovanie proti tetanu a mas vacsiu ranu znecistenu, tak Ti automaticky daju protitetanovku, kedze nikto nevie ako dlho je vlastne to ockovanie ucinne. pri tetanuse sa traduje cca 5, max 10 rokov

nikinkamisko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ressankajanka
3. máj 2018

@soldi Chodím pravidelne každých 10 rokov, našťastie som bola teraz pred troma rokmi a akurát som tehu, myslím, že sa nemám čoho báť 😉 To je jediné očkovanie, ktoré na sebe nechám v dospelosti spáchať 😝

soldi
3. máj 2018

@angie_l ja ak by som ockovala, tak urcite by som s prvym ockovanim pockala do roka, kedy uz su zaklady imunitneho systemu a predsa len toho telicko zvladne viac.
s malym babatkom aj tak vacsinou clovek nechodi do velkych kolektivov deti dlhodobo, kde je prave najviac chorob. toto mi pride taky rozumny kompromis 🙂

ressankajanka
3. máj 2018

@nikinkamisko Tak to je dosť smutné, že rubeola sa tu stále vyskytuje, to asi hovorí za všetko ☹

soldi
3. máj 2018

@ressankajanka ja len pisem, ze keby si sla do nemocnice s urazom, tak by Ti tu protitetanovku pichli aj tak a vobec by neriesili ci si ockovana alebo nie 😉

thoughtfulweirdo
3. máj 2018

@angie_l Moju dcérku čaká prvé očkovanie o 2 týždne, tiež som veľa zvažovala. Poradím ti nájsť si čas a poriadne všetko preštudovať, ale určite nie fóra na Modrom koníku a ani inde, skôr odbornejšie články od ľudí, ktorí vedia, o čom hovoria. Ak vieš dobre anglicky/nemecky, tak najlepšie zahraničné, lebo v preklade do slovenčiny sa vie dosť vecí aj pomotať. Každú informáciu, ktorú nájdeš, sa snaž overiť si aj z ďalších (aspoň 2-3) zdrojov. Skús si zachovať chladnú hlavu a nenechať sa oblbnúť ani jednou skupinou, všetko má svoje pre aj proti, ale mamičky, ktoré sú o svojej pravde 100% presvedčené, veľmi často hystericky zveličujú, preto je dôležité si všetko overiť, aby si dostala jasnejší obraz o očkovaniach.

ressankajanka
3. máj 2018

@soldi Už len nájsť aj takého rozumného detského lekára. Neviem ako to je, či existuje nejaký očkovací kalendár, kde by sa to dalo nejako rozložiť.

nikinkamisko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ressankajanka
3. máj 2018

@soldi No to by som chcela vidieť, ja som veľký tvrdohlavec 😀

ressankajanka
3. máj 2018

@nikinkamisko To, že očkovať je nakoniec správna voľba 🙂

soldi
3. máj 2018

@ressankajanka tak v pripade, ze by si nebola v stave komunikovat, by Ti to asi nepomohlo.

ressankajanka
3. máj 2018

@soldi Jemineee a načo je potom potrebné povinné očkovanie proti tetanu, resp. ma na neho volajú každých 10 rokov, keď aj tak ho dostanem? 😀

ressankajanka
3. máj 2018

@soldi Tej kočke, čo v tehu pichli protitetanovku bolo len preto, že nebola očkovaná od detstva. Prvé čo, pozerali do jej karty, automaticky by jej to neurobili a aj tak čakali na jej názor 😉

zenaajmama
3. máj 2018

Ahoj.Naše deti ockovane sú, nielen povinné ale aj niektoré odporúčane maju.Myslím si že si treba nájsť pediatra ktorému veríš, a dať na jeho rady.
My mame super dr, dôverujem jej, dala som na jej rady a skúsenosti.Toto jeje základ nielen pri očkovaní ale aj pri chorobe.Nájsť si lekára ktoremu doverujete, ktorý si dá tu námahu diskutovať na tieto temy.

Boli sme bez reakcii po ockovaniach, resp troška začervenania a zvýšená teplota.

zlte_kuriatko
3. máj 2018

@angie_l drzim palce snad sa dobre rozhodnes 🙂 ja poviem len nasu skusenost..zo zaciatku vsetky povinne ockovania dcera mala, pri mmr vakcine sme stopli tu nema. Nasledky mame,ma sekundarnu imunodeficienciu,je to porucha imunity ktora vznika len z vonkajsieho vplyvu..bud z liekov alebo z vakcin. Samozrejme ako babatko bola dosial zdrava a ani ziadne lieky nemala. Teraz ma 6r uz 3.5roka lieci sa na imunologii,stav ma stabilizovany,vysledky sice nema najlepsie ale uz tak casto chora nebyva. Predtym bola v kuse chora a tazke choroby.. striedal sa zapal pluc zapal priedusiek atd. Po kazdej navsteve imuna mi dr do karty pise zakaz ockovania. Asi nie zo srandy 🙂
Tolko moja skusenost 🙂 a osobne poznam viac deti co maju nasledky z ockovania,tak to som rada ze sme len takto vyviazli

jvlo
3. máj 2018

Ak by som ockovala, tak by som čakala až kým dieťa nebude staršie. U 3 mesačného dieťaťa nemá dr šancu vedieť či je 100% ok po neurologickej, motorickej stránke, či nemá nejakú vážnu kontraindikaciu.

ressankajanka
3. máj 2018

@angie_l Keď môžem pridať skúsenosť, bratova dcérka má všetky povinné očkovania a nikdy žiaden vedľajší príznak, spí jej dodnes celé dni, má za sebou práve to v 15. mesiaci a je to spokojné, šťastné a zdravé dievčatko. Nepoznám osoby, ktorým by očkovanie uškodilo. Jedine jeden prípad, kedy pri očkovaní nebolo dievčatko úplne zdravé, malo nejakú virózu. Treba dávať pozor na oslabenú imunitu bábätka. Každé telíčko je tiež inak stavané, preto je fajn aj homeo, ktoré pomáha zmierniť potiaže pri očkovaní. Pracovala som s mentálne a kombinovane postihnutými deťmi a s rôznymi autistami, ani pri jednom sa nepotvrdilo, že by to mali z očkovania.

lucia147852
3. máj 2018

@soldi ak by som šlas úrazom do nemocnice a nebodaj mala spory tetanu v rane ktoré by sa mohli rozvinúť tak tetanovka by mi bola na dve veci. Pretože v čase kedy by sa mi mala tviut imunita čo je približne 2 týždne by som uz asi bola mŕtva. Pri riziku sa majú podávať imunoglobuliny aby sa tetanu zabránilo.
A k klincu ktorý tu niekto spomínal. Z hrdzaveho klinca môže človek dostať hlavne otravu krvi ( sepsu) na ktorú je tetanovka tiež akosi zbytočna.
K autorke:
Nastustuduj si hlavne proti čomu sa vlastne očkuje, aké choroby to sú, aké nežiaduce účinky môžu byť. Každé dieťa je iné. Niektore to dá iné nie. To aké bude tvoje nevie nikto. Odporúčam knihu hovorne o očkovaní a nebijme sa pýtať.

xlucia
3. máj 2018

@ressankajanka v tehu ju neockovali. dostala hotovoe protilatky to je rozdiel aaj keby bola byvala v detstve ockovana, aj tak jej to az do dospelosti nevydrzi. toto su vymyslene pribehy

xlucia
3. máj 2018

@juriva ake nebezpecenstvo ciha na nezaockovane?

soldi
3. máj 2018

@ressankajanka ja, resp. moja mama ma opacnu skusenost. rozbila si na bezkach hlavu a automaticky jej pichli aj protitetanovku, kedze na urazovke clovek akosi nema kartu pri sebe, vsakze 😉

ressankajanka
3. máj 2018

@xlucia Jasné, že očkovali, nemám dôvod si vymýšľať, len prikladám skúsenosť z okolia 🙂 Práve preto ju očkovali v tehu, lebo bola očkovaná len v detstve a potom dlhé roky nič. Tetanovka je neživá vakcína, teda jednoduchý antigén, vraj v tehotenstve nebezpečná nie je. Dokonca v niektorých krajinách si ju neočkované matky dávajú vpichovať, aby chránili pred touto infekciou plod pri pôrode, neskôr pri narodení má dieťa akurát vyššiu hladinu ochranných protilátok proti tetanu. Odporúča sa vraj očkovať v 2. trimestri, ale môže sa aj v prvom.