Vyrážka po očkovaní hnisá. Čo máme robiť?

kkupka
2. jan 2012

Prosím Vás o radu, kto sa stretol s týmto problémom čiže, mojej 6 mesačnej dcérke začala hnisať vyrážka na rúčke po očkovaní TBC. Bola som u doktora, ktorý povedal, že netreba do toho zasahovať ani masťami, len zo dňa na deň má vo vnútri väčší hnis, ktorý sa tlačí vonku. Poraďte mi, čo s tým, alebo aspoň čo u vás zabralo. Ďakujem

katka1981
2. jan 2012

@kkupka, ja som to malej po kupeli potrela liehom a vtedy jej ten hnis isiel sam von. Ale bolo to malicke mnozstvo. Kazdym dnom by sa to malo zlepsovat. Reakcie su rozne. Este ma zaujima, kedy bola mala ockovana?

kkupka
autor
2. jan 2012

začiatkom júla bola očkovaná, týždeň po narodení. a akým liehom? alpou, alebo niečim iným????ďakujem za radu

lucik85
2. jan 2012

@kkupka ahoj aj mojmu malemu zacalo hnisat ramienko az po 6mesiaci..tiez doktorka povedala ze nic s tym nerobit ,nevytlacaj hnis,neprelepuj ani nic take..malemu to niekolko krat vyhnisalo,tiez som mu to sem tam po kupani pretrela liehom ..lieh kupis v lekarni. Uplne sa mu to zahojilo ked mal 10 mes.

kkupka
autor
2. jan 2012

ďakujem za radu, som kľudnejšia, aspoň viem, čo mám robiť. ešte raz ďakujem

rainbow0508
2. jan 2012

Aj nam to hnisalo. Urcite neriesit nic ine, ako potierat liehom (detsky spiritus - dostat v lekarni)...my sme skusali aj repikove obkladiky...namocit gazu a potierat, kolko sa dalo (pri prezliekani, pri prebalovani, po kupani. Vstrebalo sa to casom samo.
Zazila som pripad (moja neter), kedy to riesili "vytlacanim" a malej sa tak ramienko zapalilo, ze chytila vysoke horucky a musela byt az na ifnuziach v nemocnici. Nie je dobre tor iesit takto. Clovek moze drobcovi len ublizit.

mamka78
2. jan 2012

@kkupka potieraním liehom určite nič nepokazíš,ale nechápem doktora 😖 ,komplikácie po očkovaní na tbc patria výlučne do kompetencie pľúciara,nakoľko len on posúdi,čo s tým treba robiť.My sme mali ten istý problém,doktorka nás poslala na pľúcne,tam ho prezreli a povedali my,že ešte keby sme ďalej čakali,može sa ten hnis vo vnútri opuzdriť a vytvoriť absces 😝 ,takže mu to odborne vybrala,zvonku to vyzeralo ako malá šošovička a ako to vybrala,bola z toho dobrá guľka 😝 a to všetko mal pod kožou,čo mi nevidíme.Rozhodne to doma neodborne nevytláčať ale ísť za odborníkom.My sme boli aj na usg uzlinky pod pazuchou,aj keď nebola zdurená ale pre istotu 🙂 ,po tom už máme pokoj,boli sme ešte raz na kontrole a je to o.k.,celé to trvalo asi 2 min. a má tam len bodku ako špendlíkova hlavička.

kkupka
autor
2. jan 2012

uf, tak to som nevedela, že to riešie až pľúcniar. Ona to má na polke tej vyrážky, je to bielo-zelené. Skúsim jej týžďeň potierať tým liehom a keď sa to nebude lepšiť pôjdem za doktorom. ďakujem veľmi pekne za rady

adelaine
2. jan 2012

@kkupka treba ist k pediatrovi,
necitala som si celu diskusiu, iba pisem, ake mam skusenosti....treba, aby hnis bol strilnou ihlou vypusteny,
miesto lokalne osetrene, mozno aj viackrat za sebou, my sme s malym museli tiez...nastastie sa to zhojilo, nemuseli sme ist do Podunajskych Biskupic ..

mamka78
2. jan 2012

@kkupka súhlasim s @adelaine 🙂 ,hnis sa sám od seba nevstrebe ani nevypadne

traktor
2. jan 2012

nam to tiez cistili na plucnom..bolo to raz dva..prepichli ihlou, vycistili a bolo to uz ok..

ajca123
2. jan 2012

@kkupka ahoj moji obaja chlapci to mali.. A treba ísť s tým na Plucne a tam to prepichnu a vycistia a o týždeň kontrola...

eaka
2. jan 2012

Dieťatko by až do zahojenia tejto komplikácie nemalo byť očkované ďalšími vakcínami.. pokiaľ viem

barca127
2. jan 2012

ahoj aj nam sa ramienko po ockovani zapalilo boli sme u pedietricky a ta je zaroven pluciarka cize nam to vytlacala a poslala nas na sono kde objavili niekolko dost zvacsenych uzlin a tak sme museli tri mesiace brat lieky a odlozit ostatne ockovanie......myslim si ze ak sa to nebude zlepsovat mal by vas doktor poslat radsej na plucne predsa len istota je istota

viera77
2. jan 2012

ahoj, nasej malej sa tiez ramienko zapalilo, hrozna zdurenina plna hnisu, ktoru pluciar vytacil. Potom asi po 3 tyzdnoch znova to iste, dalsie vytlacanie......potom uz nic zapalene, len velka nechutna tvrda jazva, tak jej ju od augusta pravidelne potieram gelikom na jazvy Contractubex a asi uz aj prestanem, lebo jazvicka sa krasne zahojila. Urobila som, co sa dalo, tak len verim, ze ked mala vyrastie, bude jazvu vidiet len minimalne. Ja naozaj nechapem toto ockovanie, je to len kopa zbytocnych komplikacii a z mojej strany plno stresu a obav nez uzitku ☹
Samozrejme ostatne ockovania sme hned aj odmietli, aj ked pediatricka bola cela hrrrrrr do ockovania, no co dodat?

marusik
2. jan 2012

bežte k doktorke, kamoška s malým boli na operácii, a potom s tým bol pokoj

spalka
2. jan 2012

je mi smutno ked citam ake problemy toto ockovanie sposobuje, som rada, ze moja dcerka sa narodila mimo sr a tak sme sa mu vyhli, myslim ze je zbytocne a sposobuje problemy, ktore dietatko v prvom rocku nepotrebuje ☹, uz sa myslim uvazovalo o jeho zruseni aj u nas, co zastavilo ten mudry napad netusim ☹... sorry ze trochu od temy, ale nedalo mi

kkupka
autor
3. jan 2012

ďakujem všetkým dobrým žienkam za radu, už ideme k doktorovi