Vznik uzlín po očkovaní TBC. Čím to môže byť?

rubista
13. mar 2009

Prajem všetkým pekný deň. Rada by som Vás poprosila o Vaše skúsenosti po očkovaní TBC a s ním spojené komplikácie. O očkovaní tu už bolo veľa diskusijí, avšak môj problém som tam nenašla. Môjmu synovi (4mes). sa po očkovaní TBC (aspoň tak nám povedala lekárka) vytvorili vzadu na krku,resp. na šiji malé uzlinky.Na každej strane jedna.Sú to malé hrčky, na pomak voľné-neprirástli ku koži. Dnes som si všimla, že pribudla ďalšia, tak začínam mať vážne obavy. Neviem, či to môže mať súvis s tým, že už dostal aj ďalšie očkovanie na Hexa. Prosím Vás, poraďte! Ďakujem

bambi2
18. apr 2011

@dannaniella velmi dobre si sa rozhodla!!!! raz musi ten "biznis" skoncit!!! ved oni si tym ockovanim robia "buducich" pacientov... raz na to pridu hadam aj ostatni... 😉

dannaniella
19. apr 2011

@bambi2 asi to máme jednoduchšie keď žijeme v zahraničí, na SK stále zákonom povinné, čo k tej neinformovanosti úplne prispieva. Želám veľa zdravia hlavne tým očkovaným deťom 🙂

dany1986
30. máj 2011

ahojte maminky dnes sme boli na plucnom lebo nam zahnisala ranka po ockovani tbc a tam zistila ze mala ma uzlinu pod pazuskou ze je velka do 1,5cm v stredu ideme na sono.. chcem sa opytat ako ta uzlina zmizne ???? len tolko pani doktorka na plucnom povedala ze je to zlozite ..co tym myslela ze sa to dlho lieci ????

anita79
19. jún 2011

ahojte trochu ma prekvapuje, ye je tu akosi malo prispevkov na ten pocet deti, co tieto uzliny v dnesnej dobe maju. Naoz\aj je toho vela, na druhej strane chapem, ze rodicia nemaju cas vypisovat, ked denne musia yapasit s podavanim liekov, navstevov lekarov- kontroly v plucnej ambulancii, odbery krvi/pecenove testy, casto aj operacie :(
mna by hlavne zaujimalo ako deti pokracovali v ockovacom kalendari dalej- ako to znasali, reakcie. prestalo sa uz aj hovorit o zruseni ockovania od buduceho roku.

anulienka30
10. aug 2011

Ahojte, tak mi sme mali tiez tento problem. Malickej sa asi po mesiaci spravila hrcka na lavej klucnej kosti, po dvoch tyzdnoch zacala cervenat. Boli sme na vysetreni v Pod.Biskupiciach a tam nas objednali na zakrok. V pondelok nas prijali do nemocnice, v utorok rano spravili odbery, mala dostala tabletky proti bolesti a za 5 minut bolo po vsetkom.Cely den bola poslusna, vobec ju to nebolelo. Dnes sme prisli domov. Mame antibiotika,minimalne na mesiac. Po mesiaci kontrola, ak to bude dobre, vysadime antibiotika a o mesiac znova na kontrolu.
tak drzte palce, nech to ma takyto priebeh....

anulienka30
10. aug 2011

@tijana ja som prekvapena, ze vas nechali len na pozorovanie, nas hned objednali na zakrok...po tyzdni sme nastupili do nemocnice a dnes uz mame po nom....
teraz len uvidime, ako sa to bude hojit...
zakrok nam robila doktorka Kadlicova a je super...velmi prijemna...odpovedala nam na vsetky nase otazky s usmevom na tvari,ako by to malo byt.

musko
10. aug 2011

@anita79 - dieťa s komplikáciami po očkovaní BCG vakcínou može byť ďalej očkované AŽ KEĎ TIETO ÚPLNE ODOZNEJÚ a dieťa je úpllne zdravé, v koži rodiča by som ŽIADALA - a to dorazne - vyšetrenie na imunologii a dožadovala sa individuálneho očkovacieho kalendára, prípadne podávanie v mono - maximálne bivakcínach - ak už chcú rodičiaďalej v očkovaní pokračovať. Snažila by som sa posunúť čo najviac.... Alebo neočkovať.....

anita79
11. aug 2011

@musko je mozne u nas dostat mono alebo bivakciny?

luba41
11. aug 2011

@anita79 aj mna by to zaujímalo

musko
11. aug 2011

mono a bivakcíny sa dodávajú na zvláštny - individuálny recept pre pacienta

anita79
12. aug 2011

tak sa skusim na to opytat lebo mne bolo povedane , ze nie su na SK.

musko
12. aug 2011

@anita79 Normálne dostupné nie sú - ale na zvláštny - individuálny predpis ano - musia byť pre imunodeficitných pacientov:o)

zvz
15. aug 2011

Ahojte, ja mám podobný problém - malej ramienko 9 mesiacov po očkovaní BCG vakcínou je stále zapálené a jemne zdurené (už nehnisá)
Dcérka bude mať 10 mesiacov a stále sa jej hojí miesto vpichu po tomto očkovaní (ostatné očkovania boli zatiaľ odsunuté).
Vcelku ma zaujal nápad požiadať o imunologické vyšetrenie a dožadovať sa individuálneho očkovacieho kalendára (hoci ten už máme, vzhľadom na to, že som malú odmietla dať ďalej očkovať, kým sa ramienko úplne nezahojí.... ale je to s RÚVZ na krku...)
zuzana

zuanach
6. dec 2011

Po očkovaní tbc sa nam vytvorila pod pazuskou hrcka, na plucnom nam predpisali liek ISOZID proti tuberkuloze....- máte s ním skúsenosti?leták je len v nemeckom jazyku, nežiaducich účinkov cely lajster, ale same odbornosti.....napiste prosim

petot
14. dec 2011

@zuanach Ten liek som vôbec nenašiel v databáze ŠÚKL! http://www.sukl.sk/sk/databazy-a-servis/databaz...

Je vôbec registrovaný? Pozri dobre príbalový leták!

tygrous
14. dec 2011

Syn měl také zvětšenou uzlinku na krku, asi 5 měs. po očko, byli jsme na utz, ale bylo to prý jen malinko, tak to nechali být a pak se to ztratilo.

zuanach
14. dec 2011

@petot ja som len nasla, ze ministerstvo zdravotnictva ho uznava ako nahradu za nitrozid....liecbu nemozem prerusit, nidrazid nikde v okoli nemaju...

zuanach
14. dec 2011

@tygrous my sme mali tu uzlinu vacsiu, na usg v nej nieco bolo, ale nebola zahnisana, preto nasadili liecbu......ked som citala niektore clanky o rekciach po bcg na sk i cz konikovi, bolo mi zle.......

zuanach
14. dec 2011

nie nitrozid, ale nidrazid

petot
17. dec 2011

Priatelia, ministerstvo zdravotníctva nám pripravilo nečakaný vianočný darček

Potichu, v predvianočnom zhone, v SKRÁTENOM legislatívnom konaní, dalo 12.12.2011 do pripomienkovania novelu vyhlášky č. 585/2008, ktorou chce zrušiť plošné očkovanie proti tuberkulóze. Povieme si, konečne prestanú touto zbytočnou a riskantnou vakcínou trápiť 4-dňové detičky.

Radosť však kazí druhá zmena, ktorú tam ministerstvo nenápadne vsunulo. Ustanovuje sa POVINNOSŤ lekárov UDÁVAŤ svojich pacientov, ktorí odmietli očkovanie.

Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania si toto dianie všimla včera (16.12) a do neskorých večerných (skorých ranných) hodín sme vypracúvali hromadnú pripomienku. V nej žiadame odstrániť udavačskú povinnosť lekárov, a keď už minister otvoril vyhlášku takýmto podivným spôsobom, žiadame aj zrušenie povinného očkovania proti pneumokokom.

Termín je kvôli skrátenému konaniu skutočne šibeničný: 20.12.2011 (vrátane). Do tohto dátumu treba vyzbierať 500 podpisov, aby sa pripomienkou ministerstvo muselo zaoberať. Prosíme vás teda o podporu.

Naše stanovisko, text pripomienky a postup jej podpory nájdete tu: http://rizikaockovania.sk/leg/pripomienka_2011....

syla
9. jan 2012

@zvz prosím ťa, ako ste postúpili s ne/očkovaním?
Prečo vlastne s RUVZ na krku? Veď predsa nezahojené ramienko po TBC je kontraindikácia na ďalšie očkovanie, tak prečo musela dr. hlásiť?

syla
9. jan 2012

@anita79 podarilo sa niečo zistiť o mono a bivakcínach u tvojej dr?

nasta197
19. júl 2013

Ahoj mojmu synovy sa uzliny objavili až ked mal 2r. a 2 mse. a to o priemere 1,5x1,5 dve vedla seba pod pozuškou niesu bolestive boli sme aj na krvi aj na sone trva to už 4 mes. a vobec nemyznú... nijak sa to neliecilo vraj to ustupi samo ale KEDY?????? som stoho už nervozna je to v poriadku takýto postup?? teraz cakam druhe babatko coskoro sa narodi viem že teraz nie je povinné to ockovanie už .. a vaham ci dať alebo nedať ockovat toto druhe . ...