Začiatok očkovania po treťom roku

silica
27. feb 2019

Ahojte prosim o radu,mam syna 2,5 rocneho,zatial neockovany,,u dr som poprosila o odklad.stale sa neviem rozhodnut ci dat alebo nedat.a ak by som ho dala,uvazujem len nd hexou. Lenze uz viackrat som citala ze hexa sa musi stihnut do 3 rokov dietata. Je tu niekto kto zahajil ockovanie az po 3 rokoch?a akou vakcinou a kolko davok bolo potrebnych?dakujem za odpovede

haluta
27. feb 2019

Poraď sa s doktorkou 🙂 nie hľadať odpoveď na internete a diskusiách od rôznych žien z fóra.

83lenka83
28. feb 2019

@silica na fb je skupina sloboda v ockovani alebo tak nejako, tam ti urcite poradia

minuskad
2. mar 2019

Po troch rokoch by sa malo ockovat infanrix polio, v scheme 2+1 ale niekto ockuje aj hexou. Vraj tou polio sa ockuju deti pristahovalcov, ktore nie su ocko. Ale neviem si to predstavit velmi, lebo dost casto citam zle reakcie na tu vakcinu

mogaa
2. mar 2019

Ako tu už bolo spomenuté, treba sa poradiť s pediatričkou. Ona najlepšie pozná stav tvojho dieťaťa, bude vedieť čím sa dá očkovať po 3.roku.....Ono pravda je, že čím skôr sa deti očkujú, tým majú menej nežiaducich účinkov. Ale zase imunita je vyzretejšia....

minuskad
2. mar 2019

@mogaa prosim, odkial je to tvrdenie, ze starsie deti maju viac neziaducich ucinkov?

mogaa
2. mar 2019

Treba sa len pýtať pediatra, čím skôr sa očkuje tým menej nežiaducich účinkov.... V Írsku sú rovnaké očkovania ako u nás, ale očkovací kalendár uplne iný. Prvé očkovania po ukončenom 2.mesiaci, ´daľšie v 3.a 4.mesiaci. Hexa čo sa u nás očkuje v 1,5 roku sa tam očkuje v 12.mesiacoch....

mogaa
2. mar 2019

inak nenapísala som že čím staršie dieťa tým viac nežiaducich účinkov, ale čím je mladšie dieťa tým je predpoklad že bude očkovanie lepšie znášať(menčia pravdepodobnosť než.účinkov)

minuskad
2. mar 2019

@mogaa tak prepac, spytam sa tom tak, ze odkial je tvrdenie, ze cim je dieta mensie, tym menej neziaducich ucinkov resp. Dieta lepsie znasa ockovanie. Zaujima ma to, lebo som biolog a toto som riesila aj s neurologmi, ajze s vedcami a neezistuje ziadna studia, ktora by to potvrdila, cize ma to zaujima, odkial to mas.

prevenar
2. mar 2019

@silica vsetky informacie o rizikach ockovania a vsetko na co sa pytas najdes v skupine , ktorej si uz clenka. https://www.modrykonik.sk/group/1799/ ..staci si ich precitat, to ale musis spravit sama.

mrkvicka060
2. mar 2019

@silica podla mna po 3r je to uz zbytocne, preockovava sa medzi 5 a 6 rokom tak to uz by som rovno dala az vtedy, v 5 rokoch, ak to chces.