Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zajtra nás čaká očkovanie

michaela025
9. júl 2012

caka nas rocne ockovanie do noch boze uz sa tesim co bude zas kriku bojim sa do obydvoch noh a teraz aj ked je take teplo vadsinou deti maju horucky nemozem odmietnut toto ockovanie ze..

zuzana76
9. júl 2012

@michaela025 mozes odmietnut a aj posunut vzhladom na horucavy

eaka
9. júl 2012

@michaela025 Čo by si nemohla... Prečo Vás očkovanie čaká zajtra, keď máte 11mes a 1 týždeň? Nemá sa to robiť, keď má dieťa 12mes? Plus trebárs dohodni s Dr. ešte jeden mesiac odklad? Podľa mňa ešte tri týždne môžeš čakať bez najmenších problémov. Potom trebárs povedať Dr, že malo dieťa zelený soplík alebo zvýšenú teplotu a tak oddialiť ešte o pár týždňov, kým sa Ti bude zdať vhodná doba..
Nechcem prehovárať na neočkovanie, ale minimálne zváž rozdelenie tých dvoch očkovaní, o 2mes do jednej nožičky a potom mes.pauza a do druhej, alebo aspoň 2 týždne..
🙂

tinki
9. júl 2012

@michaela025 kľudne môžeš povedať doktorke, že napríklad niekam idete, že by si to chcela odložiť na neskôr, keď nebude tak horúco, že máš obavy, ako bude malé na ceste reagovať... 😉

michaela025
autor
9. júl 2012

@tinki
@eaka
@zuzana76 veru tak baby nejdem snou nikde vyhovorim sa ze ma sopliky ani snou nepojdem alebo jej poviem na rovinu este 3tyzdne do jej roku a ona chce ju ockovat a tu hnusnu bolavu v tychto teplotach no veru nie dik baby 🙂

luciferkax
11. júl 2012

@eaka preočkovanie je v 11. mESIACI, nie v 12.. ja som teiž teraz v lete očkovať nedávala, povedala som, že prídeme, ked bude zima, po predchádzajúcich horúčky, neviem, ako by som mu teploty zbila :D

eaka
11. júl 2012

@luciferkax
@michaela025
tak som sa pomýlila, sorry, v každom prípade som za oddialenie, kamoškina dcérka má teraz horúčky, nevie z čoho,ale zraziť ich v tých teplách vôbec nevie.. aj keď teda, horúčky sa nemusia vždy zrážať, majú svoj význam, ale netreba to s ničím preháňať 😉
Ako ste teda nakoniec dopadli?

michaela025
autor
11. júl 2012

@eaka bola som tam bez malej vymyslela som si ze ma nadku a kasel ona ze ved to neni urcite take vazdne aby som ju do piatku doniesla ze ju zaockuju no neviem co teraz robit asi budem musiet stym pristat

eaka
11. júl 2012

@michaela025 No... to povie každý doktor, najnovšie majú inštrukciu, že ani teplota, nechcem trepať, snáď do 38,5, nie je dôvodom na neočkovanie.. to si určite nedaj.. len pred chvíľou som čítala, ako zaočkovali malé bábätko a do 50dní umrelo a doktori porušili niekoľko varovaní dokonca z letáku od samotného výrobcu vakcín, že nemá byť očkovanie danou vakcínou ani pri miernej chorobe, že nemá byť určite pri teplote, a oni proste pichli, totál na háku.. ak chceš očkovať, tak jedine kompletne zdravé dieťa, inak riskuješ, že vakcínu nemusí zvládnuť, nejaký čas pred očkovaním by boli vhodné opatrenia na minimalizáciu vôbec rizika, že niekde jej začne niečo "kvasiť" a bude v dobe očkovania v inkubačnej dobe.
O tom bábätku nepíšempreto,a by som strašila, že umrelo, ale preto, že ani odporúčania a varovania z príbalového letáku vakcíny Dr. snáď ani nečítajú.. a ak čítajú, tak neberú do úvahy..ale keď už výrobca vakcíny (niekoľkí obvinení z falšovania výsledkov testov účinnosti) prizná nejaké kontraindikácie, tak to už musí byť sakra vážne!

eaka
11. júl 2012

@michaela025 A nabudúce povedz radšej niečo ako zelený soplík a zvýšenú teplotu 🙂
v piatok jej zavolaj, že sa Vám podaril super last minute na tri týždne a práve ste na letisku 😉

Uvedom si jednu vec, pre ňu teraz nebude žiadny dôvod dostatočne vážny, pretože ona má tu vakcínu už v chladničke a chce ju pichnúť a mať ju preplatenú od poisťovne čo najskôr. A hlavne má strach, aby si si to náhodou nerozmyslela, tak tlačí, kým sa dostaneš k ďalším info.

michaela025
autor
11. júl 2012

@eaka ved viem ze oni to maju na haku treba ju ockavat tak ved to neni nejaka choroba to mi povedala sestricka ze nebere antibiotikom no tak a doktorka bola ticho mala je zdrava to som si len vymislela aby ju teraz neockovali este nema ani rok

michaela025
autor
11. júl 2012

@eaka no ved to si uvedomujem mozem odmietnut cele ockovanie ci musi byt

eaka
11. júl 2012

@michaela025 môžeš robiť čo chceš, ale musíš vedieť, prečo to robiť a byť presvedčená o správnosti toho, čo robíš.

luciferkax
11. júl 2012

@eaka nevadí, aj ja som za oddialenie, znížiť horúčku ked je v izbe 29 stupnov, je priam nemožné. moja dr. to pochopila

luciferkax
11. júl 2012

@michaela025 ty si rodič, niie ona. neviem, čo máš za pediatričku,u ale... naša nikdy dieťa nezaočkuje skôr, ako je úúúúúplne zdravé, normálne jej OZNAM, že prídeš, ked bude chladnejšie a ked bude malá celkom OK. My sme tak prišli o 5 týždnov neskôr a žijeme, tak isto má drobec 17 mesiacov a ,mmr EšTE nemá

michaela025
autor
11. júl 2012

@luciferkax ved v piatok tam nabehnem a poviem jej proste ze ju teraz nebude ockovat az ked bude mat ten rok to ma este cas

luciferkax
11. júl 2012

@michaela025 ved to, normálne jej vysvetli, slušne, bez kriku, že prídeš vtedy a vtedy, leeeeeeeeebo... 🙂

eaka
12. júl 2012

@michaela025 však jej zatelefonuj, nemáš nič iné na práci len jej osobne chodiť niečo vysvetľovať..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli