Môžem ísť zajtra ku kamarátke?

gabika0825
7. apr 2020

Ahojte baby, chcela som sa opýtať ci neviete ze či možem zajtra skočiť ku kamaratke ktorá býva odomna 10 minut peši, idem jej nakupit potraviny lebo nemá kam dat malÚ a je sama na nu. Po obchodoch ju vláčiť nechce. Myslite ze možem ist? Kedže je zakaz stretávať sa s niekym kto nie je rodinny prislušnik, ale kedže idem k nej domov nemalo by to vadit či? Ďakujem za odpovede.

brigit8
7. apr 2020

@gabika0825 Áno môžete, je to susedska výpomoc. Musí bývať v rovnakom okrese.

gabika0825
autor
7. apr 2020

@brigit8 áno bývame v ba, je to cca o 4 ulice ďalej odomňa pešo, takže nemal by byť teda problém. Ďakujem

vlasica19
7. apr 2020

Jasné, pokial neprekrocis okres, tak je to v pohode. Nazvi to ako to tu uz bolo spomenute susedska vypomoc a v tom pripade ti potom nikto nic nemoze 🙂

gabika0825
autor
7. apr 2020

@vlasica19 dobre ďakujem, myslíte inak že to budú nejak kontrolovať? Aj ľudí na ulici a pýtať sa? Keďže vraj budú hlavne riešiť vychádzanie z mesta. Len ma to tak zaujíma...

lubbi1
7. apr 2020

podla man to budu skor kontrolovat na hraniciach okresov, ci sa ludia nepremavaju len tak hore dole, no v meste si myslim, ze nejaka ta velka kontrola si nebude

ibrunova
7. apr 2020

@gabika0825 kontrolovať ťa možno budú, ale nemáš sa čoho obávať.

gabika0825
autor
7. apr 2020

@lubbi1 No aj ja mám práve ten názor že asi tu nebudu stať policajti na každom rohu a vypytovať sa osobitne každého na ulici kam ide keďže na nákup človek môže ist a teraz som cítala že by sa ľudia iba vonku nemali zhromaždovať s nie rodinnými prislušnikmi, ale to je asi myslené vo väčšich skupinách

korunka1
7. apr 2020

@gabika0825 zajtra môžeš ísť aj do tramtárie, keď ťa pustia. Obmedzenia v rámci okresu vstupujú do platnosti až od polnoci zo stredy na štvrtok

bona69
7. apr 2020

@korunka1 ja myslím že to obmedzenie platí od 8.4,t.j. zajtra od 00:00,teda deň sa začína po pol noci, takže tak

korunka1
7. apr 2020

@bona69 19:51 Matovič oznámil, že vláda schválila obmedzenie voľného pohybu občanov od stredajšej polnoci do pondelka 13.4.2020 23:59.

veronikaszabova
7. apr 2020

@korunka1 od zajtra 0:00 do pondelka 23:59

veronikaszabova
7. apr 2020
korunka1
7. apr 2020

@veronikaszabova už mi došlo😂

lucilaines
7. apr 2020

Mozes jej nechat nakup pred dverami a nemusis nic riesit.

gabika0825
autor
7. apr 2020

@lucilaines ale ona nie je v karatnéne. Ja sa iba pýtam či na ulici s tým nebude problem veď snaď nikto nebude vyklepkávať na dvere a prezerať domácnosti to už by bolo trošku moc nie 😀 ja si dám u kamošky max tak kávu a idem preč

namornicka
7. apr 2020

@gabika0825 kde by sme nabrali toľko policajtov aby vyklopkávali na dvere v každej štvrti 😅

veronikaszabova
7. apr 2020

@gabika0825 a chapes pointu upozorneni, ktore nariadila vlada?

ibrunova
7. apr 2020

@gabika0825 tak na kávu ku kamoške 😅 no comment..

gabika0825
autor
7. apr 2020

@ibrunova Takéto ... nech sa tu radšej ani nevyjadrujú 🤦🏻‍♀️ Daj si odchod !!!

gabika0825
autor
7. apr 2020

@veronikaszabova Áno chápem pointu 🙂 len sa pýtam či ma bude niekto kontrolovať na ulici keďže necitam tie nariadenia nonstop od začiatku do konca a naopak niekolkokrát denne ako podaktoré tu.

gabika0825
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabika0825
autor
7. apr 2020

@namornicka Tiež pravda 😂

lucilaines
7. apr 2020

@gabika0825 ved ale @ibrunova ma pravdu. Ano, mozes vyjst z bytu a ist na nakup v ramci susedskej vypomoci kamaratke a aj k nej ten nakup odniest. Nemozes sa s nou ale stretnut. Dat si kavu nie je vypomoc. Mozes jej nakupit a nechat pred dverami ako som pisala alebo v rusku jej to podat na prahu dveri. Je zakaz akychkolvek navstev a stretavania. Akychkolvek, co je na tom nepochopitelne? Ano, nikto ti nezaklope na dvere ci si tam davas kavu ani ta policajt nebude prenasledovat ci si tam nakup polozila alebo si isla dnu. Je to vsak na zodpovednosti a svedomi kazdeho z nas. Presne preto tu taketo opatrenia mame, ze ludia robia toto. Naozaj asi si koledujeme o uplny zakaz vychadzania, ked proste stale si pol slovenska mysli, ze mna sa to netyka, lebo sak ja len kamoske, ja len mame, babke, otcovi, susedinej sesternici. Akoze niekedy mam fakt silne pochybnosti o tomto narode.

ibrunova
7. apr 2020

@lucilaines Presne kvôli takým sú čím ďalej tie opatrenia tvrdšie a a niektorí si stále myslia, že ich sa to netýka. pekne si to zhrnula.

ibrunova
7. apr 2020

@gabika0825 Radšej si poriadne preštuduj, čo sa chystá a nenadávaj mi, prosím. najprv hovoríš o nákupe a potom zrazu návšteva s kávičkou. Ja viem presne, čo sa ide kontrolovať, a ako, robím s tým, tak aby si tu o pár dní nenadávala, že dostaneš pokutu..

veronikaszabova
7. apr 2020

@gabika0825 akoze tvoje spravanie voci @ibrunova... no comment. No evidentne si to nepochopila, tie nariadenia 😳🙈 tak sa tu nerozculuj.

heln
7. apr 2020

Tak podľa mňa sú tie opatrenia na Veľkú noc, preto, aby teraz polka slovenska nešla do tatier, alebo iných rekreačných oblastí, lebo majú zostať doma. A tiež preto, aby teraz rodiny nešli ku starým rodičom na dedinu, alebo rodine (do iného okresu), s ktorou sa stretávajú takto cez sviatky. A tiež pre to, aby v pondelok nechodili kupači a šibači od dverí k dverám.
Ja nevidím nejak extra veľké riziko v tom, keď niekto ide na návštevu ku kamarátke, ktorá býva 10 minút pešo, keď ani jedna necestovala a nebola v kontakte s nakazeným, keď sa stretávali aj pred karanténou.

meluela
7. apr 2020

@gabika0825 kavu by si si si u nej nemala davat, polozit nakup pred dvere a prec ak to ma byt susedska vypomoc ...

lucilaines
7. apr 2020

@heln to, ze ty nevidis riziko je sice pekne, ale bohuzial takto nariadenia nefunguju. Ja tam napriklad riziko vidim, ona ide pred tym do obchodu, moze sa tam nakazit a nasledne nakazit kamosku a jej dieta. Dalsia vec je, ze proste takto sa to neda, ze teraz si budeme posudzovat kto kde vidi riziko a podla toho sa spravat. Ona chce ist na kavu s kamoskou, tak potom preco ja by som nemohla ist tiez na kavu s kamoskou, manzel s bratom, svokra so svagrinou, suseda so susedou. A vlastne nakoniec kazdy s kazdym, lebo ked moze ona s kamoskou tak mozme aj my ostatni. Raz je to tak nariadene celoplosne, hlavne kvoli tomu, ze ludia su tupela a kym nemaju ocividne policajta za zadkom, tak si budu robit co uznaju za vhodne, takze to plati pre vsetkych bez rozdielu rovnako.

tt247
7. apr 2020

@gabika0825 nákup jej odniesť môžeš, to znamená, že jej ho položíš pred dvere alebo podáš na prahu v rúšku a v rukaviciach. Kávičkovanie si nechaj na neskôr a správaj sa tak, aby to “neskôr” bolo a aby bolo čo najskôr. Návštevy a stretávania v uzavretých priestoroch iných osôb ako členov spoločnej domácnosti sa praktizovať v momentálnej situácii nemajú.