Môžem ísť zajtra ku kamarátke?

gabika0825
7. apr 2020

Ahojte baby, chcela som sa opýtať ci neviete ze či možem zajtra skočiť ku kamaratke ktorá býva odomna 10 minut peši, idem jej nakupit potraviny lebo nemá kam dat malÚ a je sama na nu. Po obchodoch ju vláčiť nechce. Myslite ze možem ist? Kedže je zakaz stretávať sa s niekym kto nie je rodinny prislušnik, ale kedže idem k nej domov nemalo by to vadit či? Ďakujem za odpovede.

gabika0825
autor
7. apr 2020

@lucilaines Ty si akože čo? 😀 nevnímavá? Ja som nehovorila že k nej idem kávičkovať len tak lebo sa nudím, idem jej v prvom rade nakúpiť a niečo vyriešiť a zobrať veci ktoré mi ide odovzdať. Či mi to má hodiť z balkóna? Aj papiere podpísať na dialku? 😀 ja už nechápem čo tu dávate ach stačí

lucilaines
7. apr 2020

@gabika0825 ocividne si nevnimava a nechapava ty, kedze plati ZAKAZ STRETAVANIA. Takze nie nemozes ani nic podpisovat ani vybavovat. Nakupit mozes a nechat pred dverami. Neviem este kolko krat to tu chces mat napisane, odovzdavanie veci alebo podpisovanie si vyries inokedy alebo tak, sby si sa s nou fyzicky nestretla.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabika0825
autor
7. apr 2020

@evamarek77 Ty si dobre pribrzdená ... jaky alkohol tu splietaš prosím ťa. Alebo podla seba súdim teba?

gabika0825
autor
7. apr 2020

@lucilaines dakujem

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka150
7. apr 2020

@heln ved dneska uz polka ba vypadla na vychod 😅😅😅

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leskovael
7. apr 2020

@gabika0825 sama si napísala ze si das u kamošky max kavu.... Ci to som ja za teba napísala? 🤦🏽‍♀️A hentak sa bav s tvojou kamoškou ty trubica, nie somnou. Som ti jasne napísala že nakup môžeš urobiť a dat jej ho pred dvere...tak sa robia nákupy druhým... Ale takým kravam ako ty ťažko vôbec povedat čo a ako majú robiť, aj tak si urobíte po svojom.. Prisaham Bohu žeby sa mali robiť nejaké iq testy predtým ako sa zakladá diskusia... By ste si ty a tebe podobne ani neškrtli 😂

senilu
8. apr 2020

@korunka1 Už dnes kontroly fungujú. Nášho tatina stopli a kontrolovali pri výjazde z mesta.

mimca77
8. apr 2020

Dievcata, viete mi prosim poradit k tomuto zakazu vychadzania? Nechodime nikam s muzom okrem vencenia psikov, obaja robime z domu, max ideme raz za par dni do obchodu, snazime sa pristupovat k tejto situacii zodpovedne. A preto mam teraz dilemu. Myslite, ze je OK v ramci cesty do obchodu sa zastavit na poste po balik, ktory ma tam caka (obchod a posta su asi 100 metrov od seba)? Isla som vcera, ale zkratili otvaracie hodiny, takze uz bolo zavrete zial. Pozerali sme tlacovku aj debaty, googlili, a napriek tomu sme nikde info k tomu, ci to je alebo nie je OK nenasli. Nerada by som cakala po sviatkoch, kedze mi prisli odborne knihy, na ktore som dlho cakala, a chcela som ich zacat studovat cez volne dni. Dakujem za radu 🙂

veronikaszabova
8. apr 2020

@mimca77 jasne, ze mozes. Nie je zakaz vychadzanie z domu.

mimca77
8. apr 2020

@veronikaszabova no ja to chapem tak, ze praveze je, resp. je "zakaz pohybu po verejnych priestranstvach, s tymito vynimkami...".

veronikaszabova
8. apr 2020

@mimca77 ide o to, aby zakazali pohyb medzi okresmi. Na postu v ramci svojho okresu pravdaze mozes.

mimca77
8. apr 2020

@veronikaszabova Nechcem ti protirecit, ale to si prave celkom nemyslim, ze je jediny ciel, aspon teda ked citam to nariadenie. Skus si to precitat, napr. v prispevku @evittam v tejto diskusii.

"Na základe uznesenia Vlády SR a nariadenia hlavného hygienika budú na území Slovenskej republiky platiť mimoriadne opatrenie v podobe obmedzenia pohybu a zákazu vychádzania v termíne od 8. apríla od 00:00 do 13. apríla 23:59 (streda až pondelok).
❌ ZAKAZUJE SA ❌
🛑 Zhromažďovať sa s inými osobami okrem osôb, ktoré žijú v spoločnej domácnosti
🛑 Akýkoľvek pohyb na verejných priestranstvách okrem výnimiek (čítaj ďalej)..."

Zastavim sa tam, ked pojdem do obchodu cez obednajsiu prestavku, keby som stretla policajtov, tak sa normalne opytam, snad s tym nebude problem. A mozno zistim, ze posta je zavreta, a bude to vyriesene za mna.

veronikaszabova
8. apr 2020

@mimca77 omg. Zariad sa ako chces. Ja som dneska na poste bola. Presli okolo mna 2 policajne hliadky. Zastavili ma, kam idem? Nie.

A posty nie su zatvorene. A ani zajtra nebudu.

mimca77
8. apr 2020

@veronikaszabova OK, nerozculuj sa (viem si predstavit, ako si nado mnou prevratila ocami), sorry, ja to mam v naplni prace, nemozem za to, je to diagnoza 🙂 Dik za info, ked si na poste aj bola, aj isli hliadky a nic, aj bolo otvorene, to je to, co som chcela pocut, pockam kym bude po dochodcovskom time-slote a vyrazam 🙂

kikavajdova
8. apr 2020

@gabika0825 Na nákup jej ísť môžeš ako vypomoc, ísť ku nej na kavu uz nema s pomocou nic spoločne.... A nie, nemalo by sa chodiť na návštevy....ludia by sa mali zdržiavať s inými iba v nevyhnutnom prípade... Niektorí sa nestretavaju ani s blízkou rodinou a potom je tu kategória ľudí ako ty. Ja nechápem že niektoré teraz majú potrebu chodiť po návštevách či stretávať sa so znamymi... Na prd su nam aj celé opatrenia, keď niektorí nevedia byť zodpovední.. TVoja otázka mi pripadá, že si sa len chcela uistiť že na tu kávu kľudne ísť môžeš lebo to že k nej pôjdeš na kávu nebude kontrolované...