Na internete sa mi zobrazujú reklamy produktov, o ktorých som sa s niekym rozprávala

somkatka
14. aug 2020

Ahojte, uz nejaky cas pozorujem ze mi internet ponuka reklamy resp. Produkty ktore som nevyhladavala,iba som sa o tych veciach s niekym rozpravala. Za posledny mesiac sa mi to stalo aspon 4krat.. dalsi dvaja ludia mi povedali ze sa to stalo aj im? To ako je mozne?

maca1984
14. aug 2020

ano,deje sa mi to bezne.

nairia
14. aug 2020

je to o nastaveni telefonu (neviem presne co a ako, az tak technicky zdatna nie som), zaznamenava co hovoris a o com hovoris a automaticky to vygeneruje, ze by si o to mohla mat zaujem... mne to nerobi, ale kolegovi sa to deje bezne...

lizzygrant
14. aug 2020

@somkatka to lebo nás telefóny počúvajú, kukni experimenty na youtube o tom. týpek rozprával o hračkách pre psov a keď potom otvoril prehliadač všade boli reklamy s hračkami pre psov

gladys_07
14. aug 2020

to je bohuzial bezne. Mne sa stalo, ze som mala jeden balzam na pery dost dlho v sufliku (specificky, sovickovy tvar). Jeden den som ho vytiahla po dlhsej dobe zo suflika a na druhy den mi nan vyskocila reklama. Skoro som sa pototo. Big Brother is watching you....

sissy27
14. aug 2020

@somkatka máš smartfón a odsúhlasila si používanie fotoaparátu / mikrofónu pri používaní rôznych appiek 🙂 vitaj v 21.storočí...
Mňa na tom rozčuľuje, že mi reklamy ponúkajú tovar, ktorý som už kúpila - čo mi tak ponúknuť niečo, čo ešte nemám? 😂
ale napríklad na pc používam inkognito režim, dosť to tento problém eliminuje.

somkatka
autor
14. aug 2020

@sissy27 aha.. tak toto som fakt netusila, zahada odhalena.. no a da sa to nejako vypnut? Trochu ma desi ta predstava ze moj telefon pocuvs vsetko co hovorim

motyl29
14. aug 2020

Tiež ma zaujíma ako to vypnúť... pripnem sa, ak nevadí 🙂

cayz
14. aug 2020

@somkatka začať používať pevnú linku :D alebo mobil bez internetu

somkatka
autor
14. aug 2020

@cayz 😀😀

majamat
14. aug 2020

@sissy27 no je to take vydieranie, lebo niektore apky, ak to neodklepnes, velmi ta to obmedzuje v pouzivani smartfonov. maju nas v hrsti.

cayz
14. aug 2020

@majamat nikto vám nedrží pištoľ pri hlave so slovami, že si musíte tú aplikáciu nainštalovať alebo používať smartfón, s používaním smartfónu a aplikácii na nich treba rátať aj so stratou súkromia

majamat
14. aug 2020

@cayz nedrzi, ale ak chces nieco z toho pouzit, ak to neodklepnes, neda sa.

cayz
14. aug 2020

@majamat no to už je na použivateľovi ako sa rozhodne, či chce radšej aplikáciu alebo súkromie

majamat
14. aug 2020

@cayz ja som mala problem aj s niecim, co je v telefone uz nainstalovane a nemohla som to pouzit. nebola to apka, ktoru som si tam dala.

a ano, nemusim mat smartfon, ale uz ho pomaly ani nie je cim naradit. tym ymslim mobil s ako tak normalnym vybavenim. cize slusny fotak aspon keby mal.

sissy27
14. aug 2020

@somkatka
@motyl29 vypnúť ťažko, niektoré appky bez toho proste nebudú fungovať (hlavne tie, cez ktoré vieš poslať fotky alebo telefonovať).
Jediné trvalé riešenie je asi prestať používať smartfón, obmedziť internet na nevyhnutné minimum (takže ak hľadám opravára pračky, tak použijem papierový telefónny zoznam a nie google) a keď už internet, tak cez inkognito režim.
Alebo keď sa rozprávaš s niekým, tak telefón nechaj doma v betónovom trezore, tvoj parťák samozrejme tiež a choďte sa porozprávať niekde do lesa k vodopádu.

matana2
14. aug 2020

Nainstaluj si ublock. Ked som na firefoxe reklami nemam.

smejko25
14. aug 2020

😂😂😂😂😂😂😂😂😂 zeny dobre vam JE*******Be 😂😂😂😂 a viete vy vôbec co znamena cookies ???? Vyskakuje vam to vsade ked idete na stranku vy bez precitania date ano ano suhlasim so vsetkym..a potom pisete taketo sracky....a aj keby odpocuvali tak co ??? Si nejaky najomny vrah ze sa mas coho bat ???

somkatka
autor
14. aug 2020

@smejko25 ak by ste si tento.prispevok precitali poriadne tak by ste zistili ze.to nema nic spolocne s cookies🤦‍♀️...

meluela
14. aug 2020

@smejko25 https://www.vice.com/en_uk/article/wjbzzy/your-...
Nema to s cookies nic spolocne. Zrejme sa to naozaj deje. Pre mna to nie je prijemna predstava, i ked sa clovek ak nerobi citlive veci nemal coho ako osoba obavat, v globale to mnozstvo informacii co maju korporacie a vlady o ludoch sa da velmi zneuzit, napr. aj na podkopanie demokracie - vid Cambridge analytica a americke volby.

sunny8
15. aug 2020

Mne nachádza aj to na čo len myslím čo ani slovkom nepoviem 😁😁

smejko25
15. aug 2020

@somkatka no si predstav ze som si to precitala...sokujuce co ???
@meluela Zato vy by ste si mali dostudovat co vsetko obnasa ked cookies schvalujete...zaujimave ze ja to neschvalujem a nikdy mi nevyskakuju reklamy o tom o com hovorim

meluela
15. aug 2020

@smejko25 tak ja mam ublock takze mi nevyskakuju ziadne reklamy 😀

majamat
15. aug 2020

@smejko25 len tak mimochodom, niekde ta len informuju, ze pouzivaju cookies a nemas moznost odmietnut.

ela_79
15. aug 2020

@somkatka stáva a to dosť dávam pozor čo kde povolim, cookies čistim, inkognito používam kde sa dá. Najhoršie to bolo keď som mala nainštalovaný FB, teraz chodím len cez odkaz. A pri tej ostražitosti čo ktorej apke povolim som zažila šok keď chcela apka na vysávač prístup k fotkám. Dodnes ho púšťam ručne.