NEVERTE podvodníkom na postasksafe-sk!!!

slniecko_12
23. mar 2021

Predavam nieco cez Bazar.sk a ozval sa mi podvodnik, ktory hovoril lamavou slovencinou, ziadal peniaze previest cez Slovensku postu, len podvodnicky vytvorenu adresu: postasksafe-sk, vraj normalna stranka, ale som sa dozvedela, ze to je stranka vytvorena podvodnikmi, trebalo tam vypisat meno aj cislo karty, dokonca epin. Vravel, ze musim ma minimalne 100 eur na karte, lebo som predavala za 90...trochu podozrive. Prosim, davajte si pozor na tuto stranku!

elizabet173
23. mar 2021

@slniecko_12 na čo sa s niekým, kto rozpráva lámanou slovenčinou vôbec bavíš? A robíš to, čo ti on diktuje?

0silvia0
23. mar 2021

@slniecko_12 sa cudujem, ze s takymito individuami sa vobec rozpravas po telefone. Po prvej vete treba zlozit.

lindous
23. mar 2021

Akože jasný podvod na prvý pohľad, ale však je fajn o tom hovoriť ... jedna vec mi však nejde do hlavy, aj keby hovoril peknou slovenčinou a stránka by vyzerala dôveryhodne, tak okrem toho že nikdy nikomu neposkytovať údaje z karty, prečo si mala TY platiť a mať na karte 100€, keď TY predávaš niečo a oni by mali platiť za tovar tebe ?? Fakt ma zaujíma tá výhovorka, ktorú si našli 😅

selest
23. mar 2021

Podla mna je fajn o tom pisat a hovorit kedze sa stale najde niekto kto nevie ze udaje z karty sluzia na platbu nie na prijimanie platby. A nechaju sa lahko oklamat..

rora
23. mar 2021

predavam zopar siat na mojejsvadbe a tam nonstop kazdy tyzden mi chodia podvodne ponuky... vytvaraju si nove a nove registracie a skusaju.... vzdy sa najde jeden zo stovky ktory naleti.... presne ta lamava slovencina resp. prelozena asi cez translator je taky prvy znak pri vsetkych takychto podvodoch

nelca84
23. mar 2021

@slniecko_12 trochu podozrivé? nechápem, že niekto tomu čo i len na sekundu uverí...

slniecko_12
autor
23. mar 2021

@selest praveze mi to doslo, bolo mi to podozrive..pytal sa ako vyzera tovar, ci je poskodeny, to mi iba vsetko pisal. Hovoril ze byva na druhej strane SK a ze posle kuriera, no najprv mi posle peniaze. Komunikovala som s nim cely den. No ked mi povedal, ze musim mat na ucte min. 100 eur, prislo mi to podozrive a vsetko som zrusila. Doverovala som, kedze islo o stranku Slovenskej posty a myslela som si, ze to tak naozaj funguje po novom, ze zaslem cislo uctu a on mi da peniaze a posle kuriera..chvalabohu, ze sa nic nestalo

slniecko_12
autor
23. mar 2021

nikdy sa mi toto nestalo, nikdy som nemala problem s predajom ani s kupou, preto ma to zarazilo..iba som chcela upozornit na tu stranku, ktora mi zamotala hlavu

tarinka155
23. mar 2021

Mne sa stalo vcera to iste zacala mi pisat daka zena v anglickom jazyku ze ma zaujem o kupu sedacky,ale ze je z nemacka ze jej mam dat cislo uctu a adresu ,ze prevedie peniaze a potom posle kuriera..Podla mna chcely zistit info.a osrat ma🤔

lindous
23. mar 2021

@slniecko_12 so stránkou akože Slovenskej pošty chodia aj podvodné maily akože z infocentra Slovenskej pošty, že treba uhradiť spätný balík...na prvý pohľad to vyzerá všetko dôveryhodne, aj je to dobre predložené, nezmyselné tam väčšinou býva číslo zásielky, ale kto sa v tom nevyzná, tak toto nevie.. Pošta vsak nikdy nechce žiadnu úhradu cez internet.. Asi rovnaká skupina ľudí teda, pozor aj na to

radkaradix
24. mar 2021

nam sa nieco podobne tiez stalo, dokonca sa vyhrali so strankou Bazar.sk a upravili ju, poslali nam screenshot, akoze Bazar.sk poskytuje taku sluzbu s kurierom, staci zadat udaje o karte.. ale my sme uz davno poculi o tychto podvodnikoch, takze sme sa s nim chvilu pobavili, no ked nas prekukol, ze vieme, co je zac, prestal pisat :D :D

alexandra33
29. mar 2021

@slniecko_12 aj mne sa tak uz 4 podvodnici ozvali vsetci cez whatApp appku, uz som ich nahlasila, beru si falosne fotky, rodinky a tak, lamava slovencina a presne to co pises, otras

alexandra33
29. mar 2021

@slniecko_12 jedine ze si odstranim whatApp mne len odtial sa ozyvaju podvodnici

matuliq_69
30. mar 2021

@slniecko_12 mne to písal akurát teraz

matuliq_69
30. mar 2021

Bolo mi to čudné predavala som gumy na auto a že mám chvíľu počkať a poslal mi link že to mám vyplniť a ja že nevyplním nič a on že prečo že už to zaplatil....to sú ľudia ty kokos,hneď som ho vypla a vymazala whatsApp

alexandra33
31. mar 2021

@matuliq_69 to su urcite boti cize to znamena ze skriptom niekto vytvoril aby pocitac posielal taketo spravy, preto lamana slovencina a nedava zmysel ta komunikacia, je to naprogramovane urcite nejakym skriptom, tiez mazem whatsapp

zuzans258
5. apr 2021

Presne napíšu ľuďom že už poslali peniaze a treba zakliknut už iba prijať platbu....TREBA O TOM PÍSAŤ A HOVORIŤ...mne sa ozvali a písali pekne po slovensky

kennyszento
12. apr 2021

...môjmu otcovi sa to akurát minuly týždeň stalo a riesil som to za neho aj keď mám už dosť skúsenosti s podvodmi ale toto pôsobilo všelijako na začiatku, poľské číslo, sme si mysleli, že niekde asi pri hraniciach býva, no proste ten istý prístup ako tu uvádza väčšina a hneď keď som mal zadávať údaje tak mi prišlo divne, že musím zadávať údaje z karty, veď logicky to sa zadáva, keď človek vykonáva platbu. Písal som mu 3 krát, že prečo to nemôže ist klasicky že mu pošlem IBAN a hotovo, no na to vôbec nereagoval, potom tam chcelo moje prihlasovacie údaje a heslo, tak som mu napísal, že toto tam zadávať nebudem pretože logicky sú to moje osobne údaje a on že nemusím, že mám ešte raz vyskúšať, jednoducho som potom napísal, v mene otca, že zajtra pôjde do banky a tam mu s tým pomôžu, že kde je chyba a na to už nereagoval a neskôr už ani ten odkaz nefungoval ale zrobil som si screenshoty a mame ďalšie skúsenosti do budúcna 🤣🤣 ako obdivujem takýchto ľudí ako môžu takto klamať ľudí a každý deň sa pozerať s takým svedomím do zrkadla, normálne hnus !!