Platba za tovar kartou a transakcia čaká na spracovanie - Ikea

andrejocka36
24. mar 2021

Dievčatá, chcem sa opýtať, kedy vám prešla platba kartou za tovar, ktorý som objednávala v Ikea? Stále mi platbu nestiahlo a píše, že transakcia čaká na spracovanie. Objednávka bola robená v pondelok 22.3.2021. Už sú tomu dve dni a stále nič.

Ďakujem za odpoveď.

zuzuliennka1
24. mar 2021

@andrejocka36 podla mna dnes, najneskor zajtra to prejde. Aku mas banku?

petamich
24. mar 2021

@andrejocka36 platba kartou prechadza cez platobnu branu online a obchodnik ma online informaciu o tom, ze platba bola zrealizovana ak sa tak nestalo napr. kvoli nejakemu kratkodobemu vypadku alebo zlyhaniu komunikacie medzi vydavatelom karty a platobnou branou, tak uz to aj tak malo byt zuctovane, nie je to prevod (a aj ten by uz bol), takze niekde sa to zaseklo, ja by som necakala a kontaktovala ich ako to mozes uhradit alebo co s tym

andrejocka36
autor
24. mar 2021

@zuzuliennka1 prima banku

andrejocka36
autor
24. mar 2021

@petamich možno toho majú veľa a nestíhajú. Nevypísalo mi nijakú chybu ani nijaký výpadok nebol. Vypísalo mi, že platba prebehla v poriadku.

zuzuliennka1
24. mar 2021

@andrejocka36 takze teraz uz platba prebehla ano? uz necaka na spracovanie?

andrejocka36
autor
24. mar 2021

@zuzuliennka1 vypísalo mi to po dokončení objednávky cez Ikea
V banking mám stále, že transakcia čaká na schválenie

zuzuliennka1
24. mar 2021

@andrejocka36 tak to si myslim, ze to bude len napor - maju toho fakt vela - skus ich kontaktovat a pripadne aj svoju banku

petamich
24. mar 2021

@andrejocka36 🙂 internet banking je v tejto chvili irelevantny, obchodnik ma 14 dni, aby si poslal podklady na zuctovanie (prebieha automaticky napr. uzavierkou terminalu alebo inym typom uzavierky), platba podla toho co pises prebehla korektne a online, ked ti platobna brana vypisala, ze prebehla uspesne (toto caka na spracovanie je bezny stav a znamena to, ze transakcia je autorizovana, nasledne bude zuctovana)
akonahle to v IB vidis ako debet, platba prebehla (ak by neprebehla, tak ju tam ani nevidis)
cize teraz je to Ikea, aby ti chystala tovar, platba a jej zuctovanie s tym nesuvisi, prebehla korektne, mas debet na ucte

jumama
24. mar 2021

@andrejocka36 Doteraz boli transakcie kartou potvrdzovane cez sms / prisiel ti kod a ten si na konci platby kartou musela potvrdit. Zaciatkom roka sa zmenilo toto, uz nechodi ten kod smskou, ale musis sa cez apku prihlasit do internetbankingu a tu cakajucu transakciu potvrdit - pretoze inak si ty neodobrila tu platbu, skus si to skor na nejakej infolinke v banke overit, nie tu - aby si doverovala, tomu, co ti hovorim. Uz iba gopay platobna brana to ma tak, ze este posiela sms kod, ze to asi dany eshop nezapracoval, to sa m stalo zo dva razy, ostatne vsetky platby cez internet som musela potvrdit prejdenim do apky. Pre obchodnikov je to velka nevyhoda - ludia tomu nerozumeju a nedokoncia nakupy.