Pribeh služobnice-seriál

stellaaa
10. aug 2019

Zienky ktora pozerate serial Pribeh sluzobnice?Co na nho hovorite,vase dojmi z neho.Ja sa obcas pri jeho pozerani pozastavujem ,ze ak by to bola realita tak boli by to strasne.Hl.ak by mi zobrali moje dieta a cudzia zena by si ho privlastnovala a mna by brali iba ako stroj na rodenie deti.

ikonica
10. aug 2019

@stellaaa pozrela som dve serie v priebeho par dni a bola som z toho pekne rozbita... Dufam, ze sa nikdy k takemu niecomu tento svet nedopracuje a nenecha chore hlavy rozhodovat o zivotoch inych ludi... Ono sa take daco aj deje vo svete ale v inych formach... Dohodnute svadby, zenska obriezka a pod.... Teraz sledujem kazdy stvrtok nove casti na hbo go ale nema to uz take grady... Teda teraz ku koncu sa to zacina trosku roztacat...

jana_eyre_2
10. aug 2019

ja ho pozeram a velmi rada.. je vyborne spracovany, herecke vykony su perfektne, ale niekedy musim proste odist a nevediet ci sa deje, som z toho nervozna.. nemyslim ale, ze by sa to mohlo stat az takto extremne, hoci clovek nikdy nevie...

viac realne mi prisiel serial "roky-roky" tiez produkcia HBO.. tam si myslim, ze bohuzial je velmi dobre zachytena nasa buducnost ak nieco nezmenime..

jana_eyre_2
10. aug 2019

@ikonica vraj iba prva seria bola podla knihy, druhe dve su uz domyslene HBO, asi preto to posobi trocha inak.. (aj pozustali tak boli) preto dufam, ze to skonci trocha pozitivne.. bude vraj dalsia seria..

stellaaa
autor
10. aug 2019

@jana_eyre_2 ano bude dalsia teda 4 seria?a tie serialy roky roky a pozostali je o com.?

stellaaa
autor
10. aug 2019

@jana_eyre_2 takze bude aj 4 seria.Tak super ...Ja to sledujem na hbo.a mam malu dcerku tak tiez nevidim hned vsetko ale opakuju castie dalsie dni tak uz dosledujem co som nevidela.Dost na to zaujalo...tie spominane serialy su o com.

erika0802
10. aug 2019

Jasne sledujem na HBO teraz tretiu sériu a je to super.. A myslím si ze keď niečo také vyšlo možno niečo podobné niekde aj reálne existuje... Ktohovie ale je to super..

jana_eyre_2
10. aug 2019

@stellaaa hej teraz nedavno som citala ze potvrdili ze bude aj dalsia seria..

roky roky zachytava blizku buducnost tak roky 2030 a vyssie.. je to o jednej rodine (surodenci a ich rodiny) ktora si zije svoj zivot so starostami a radostami a o tom ako ich ovplyvnuje brexit, dianie vo svete, politicka situacia a podobne.. je tam zachytene ako by mohli napredovat technologie, zdravotnictvo, politika, spolocnost.. je to podla mna velmi realne (bohuzial ak sa ludia nespamataju) a dobre zachytene..

pozostali su starsi serial, je to o tom, ze na svete zrazu len tak zmizne 2% ludi, nikto nevie kam, nemaju nic spolocne a su to rozne vekove kategorie . co v globale nie ej vela, ale dost.. v jednom mestecku zmizne viac ludi ako inde a tam sa to aj odohrava, ukazuju ako sa s tym vyrovnavaju pozostali, kam smeruje spolocnost a jeden serif /(hl postava) patra co sa vlastne stalo.. je to tiez podla knihy, prva seria, potom si uz HBO domyslelo dalsie, ale je to tam vlastne aj vysvetlene.. bolo to velmi dobre a v mnohom mi to pripominalo prave pribeh sluzobnicky - kamera, ponurost, napatie a vtiahne to do deja..

my sme s muzom fanusikovia serialov HBO 😁 dopozerala som "bozi ovecky" (tiez dobre) a "rozvod" (to je take oddychove a pohodove), mam rozpozerane "sedmilharky", "gotha".. je tam toho vela (aj ray donovan bol super), oddychujem pri tom vecer ked deti zaspia..

ikonica
10. aug 2019

@jana_eyre_2 tak si ma zlomila na "pozostalych"... Idem zahajit serialovy vecer :D

jana_eyre_2
10. aug 2019

@ikonica 😁 tak snad sa bude pacit.. navyse tene serif je fesak 😅aspon premna..

prasiatko30
10. aug 2019

Hm vsetko co je take neuveritelne v sluzobnici sa uz niekde na svete stalo - odbratie deti od nepriatelov rezimu a danie ich do vychovy spravnym a bezuhonnym podporovatelom rezimu - deteraz bojuju matky z palaza de mayo v argentine o navrat svojich vnucat do svojich bio rodin - ich matky boli vela krat drzane pri zivote len preto aby porodili a potom ich umucili na smrt a vyhodili volakde do oceana z helikoptery. Ze dojdes do roboty a povedia ti ze mozes ist domov lebo si zena a nemas co pracovat mimo tvoj dom - iranska revolucia, zeny, ktore sa predtym aktivne podielali na zivote spolocnosti, pracovali ako sudkyne, advokatky, lekarky, ucitelky museli prakticky z jedneho dna na druhy nechat svoj profesionalny svet, nadiet sa do toho ich cierneho munduru a zit len pre svoju rodinu, to iste aj v afganistane. Etc etc etc - najstrasnejsie na celom seriale je ze je to zbierka zverstiev, ktore sa vo svete uz stali, spisovatelka ani nemusela vela vymyslat 😰

ikonica
10. aug 2019

@jana_eyre_2 kuuurnik ja tapa som si to zapla blbo a cucim jak tela ze nicomu nechapem :D zapla som si prvy diel tretej serie mysliac si ze pozeram prvy diel prvej... A totalne nicomu som nerozumela :D

ikonica
10. aug 2019

@jana_eyre_2 a ano serif je fesak ;)

jana_eyre_2
10. aug 2019

@ikonica 😁😁 ano to sa aj mne uz stalo - na tom.hbo go ta hodi neviem preco vzdy do poslednej serie..

ja som tak pozerala celu 3seriu viktorie.. kedze to je historicke, zmierila.som sa s tym, ze tam nie je zachyteny jej zivot predtym.. a ked som dopozerala, tak mi zaplo, ze ved tam su este prve dve serie 😅 aspon som mala co pozerat a zacala som rozumiet niektorym suvislostiam.. 😁

jana_eyre_2
10. aug 2019

@prasiatko30 hroza, takto som potom nepatrala veru.. 😔

prasiatko30
10. aug 2019

@jana_eyre_2 ja som nepatrala ale niektore taketo zverstva mam uz prestudovane a precitane a npr pasaz z knihy kedy zenam v robote oznamia ze uz nemozu chodit do roboty a nemozu mat ani vlastny ucet mi az prilis pripomenul pasaz z knihy od iranskej spisovatelky/advokatky/exsudkyne/laureatky nobelovej ceny mieru shirin ebadi prebudenie iranu - tam presne opisovala ten moment ked po revolucii sa postupne dostala z psotu sudkyne na nejaku uradnicku az ju nakoniec vyhodili z roboty lebo bola zena. O unosoch deti a o zverstvach co sa diali v chile za pinocheta a v argentine pocas diktadury vojenskej to uz je tiez opisane a sfilmovane vo vela knihach/filmoch - argentinska napr v skvelom filme Kamchatka s ricardo darin, imagining argentina s emmou thompson a antoniom banderas

stellaaa
autor
11. aug 2019

Zienky tie co pozerate pribeh sluzobnice cez hbo go...co sa bude diat dalej.Dostane sa June k dcere?Podari sa jej z tamade uniknut?

jana_eyre_2
11. aug 2019

@stellaaa SPOJLER - nie, hana sa s jej adoptivnymi rodicmi odstahuje niekam mimo, potom ked sa k nej znova June dostane a pridu na to, ze marta z tej rodiny je v spojeni s june.. takze uz vobec nevie, kde hana je.. v tejto poslednej serii ju uz urcite nestihne najst..

simculllka
11. aug 2019

Ja ten serial sledujem od zaciatku a uz sa neviem dockat poslednej casti tretej serie. Aj ked,musim povedat,ze prve dve serie boli super,tato tretia zacala byt dobra az cca od osmej casti,dovtedy bolo este viac utahane ako zvycajne. Tiez sa inak nad tym zamyslam,ze taketo nieco sa velmi lahko moze stat aj u nas..staci par vysinutych ludi pri moci a je to..inak,ja osobne mam stale taky pocit,ze Serena otehotnie nakoniec a ze June sa dostane neskor ku Hannah a Nichole,ale to bude este tak minimalne jedna dve serie..troska mi tam chyba Nick,mala som ho fakt rada,v prvej serii som z neho odpadavala;))))

stellaaa
autor
11. aug 2019

@simculllka ja z neho odpadavam stale...na hbo mu dali uplne iny hlas jak v prvych dvoch seriach a uz na nho ten hlas nesedi.

simculllka
11. aug 2019

@stellaaa ja to pozeram vzdy v originale,niekedy este ani ceske titulky nie su;)))) ale strasne som ho mala rada.

adelakom12
11. aug 2019

@stellaaa noooo ja to pozeram s muzom, aj mama to pozera doma a my s muzom sme nadseni a moja mama zhrozena :D :D Je to velmi zaujimave, ale troska je v tom aj pravdy popravde.. Co sa tyka toho, ze zeny zacinaju byt viac neplodne.. Neviem aspon mne to tak pride, ze to fakt tak je, hlavne v takych krajinach, kde je obyvatelstvo vyspele a ma pristup ku antikoncepcii. No neviem, aspon podla mna teda 🙂 Ale este som nevidela novu seriu, akosi nemam cas to pozriet, medzitym som pozerala Haunting of a hillhouse na Netflixe nie HBO a tiez dobre, uz musim dobehnut aj tu služobnicu. 🙂

stellaaa
autor
12. aug 2019

@jana_eyre_2 tak uz to bude plne popletene .Ja teraz pozeram na hbo cca.3 -4 cast .A aj dost som zvedava ci sa im podari dostat Nicole naspat do gileadu.

ikonica
12. aug 2019

@jana_eyre_2 no... Pozrela som 10 casti Pozostalych a stale neviem, co si o tom mysliet... Chcela by som vidiet do hlavy cloveka, ktory take daco vymysli (alebo radsej nie) ... Asi nie je uplne cisty... :D

jana_eyre_2
12. aug 2019

@ikonica no je to dost mysteriozne veru, mne sa to vsak pacilo ☺️

ikonica
14. aug 2019

@jana_eyre_2 dopozerane... A teraz neviem ci som taka rozbita psychicky z toho serialu alebo z pocasia, tehu, rozdrbanej kuchyne....😕

simculllka
14. aug 2019

Baby, sledovali ste ten posledný diel z trete série?Prisámvačku, že posledných desať minút som prerevala a to som si to pozrela asi trikrát...ach jo, normálne mi je ľúto, že ot už skončilo...☹( teraz zas čakať rok alebo koľko na novú sériu..

valik111
14. aug 2019

Ja som to tiez sledovala, ale nepochopila som (mozno mi to uniklo) preco vlastne im maju tie sluzobnice rodit deti? Tie rodiny svoje mat nemozu ci?

kacenka151
14. aug 2019

@simculllka ahoj kde si to pozerala? diky

stellaaa
autor
14. aug 2019

@kacenka151 da sa to pozerat na hbo go.

ikonica
14. aug 2019

@simculllka a kde si tpo pozerala? Na hbo go to daju von az zajtra ne?