Problémy s Alza.sk

graceyf
15. dec 2020

Nakupoval niekto v poslednom čase z tejto stránky? Ja som v piatok objednávala tovar za 40 eur, ale objednávala som z viacerých stránok darčeky a toto mi nejako vypadlo, no a včera keď som si spomenula som to hneď uhradila z účtu slsp na ich účet tiež slsp (mali tam 3, tak si vravím, že to uhradím do tej banky, čo mám aj ja, nech maju platbu hneď), no a dnes ráno mi prišiel email, ze objednávka je stornovana. Peniaze odišli z účtu, dovolať sa tam vôbec nemôžem, volám od 7.00 a stále tam len hra hudba a nič a cez kontaktný formulár som im písala asi 10 krát už dnes a stále žiadna odpoveď.
Riešil niekto niečo podobné? Ze ci mam čakať tovar alebo tie peniaze. Ďakujem.

vivinka771
15. dec 2020

Aj v spravach dávali že majú toho veľa a nestíhajú, verím ze sa to vyrieši k vašej spokojnosti, len treba asi počkať, duplicitné správy im len zahlcuju systém a samozrejme ze potom im to trvá 10krat toľko ak im každý pošle 10krat tu istú žiadosť,si predstavte že namiesto 10 mailov mate zrazu 100 a tiež to čítajú len ľudia a nie stroje, a alza je obrovská firma s dlhoročným pôsobením určite by som sa nebála o peniaze a nerobili by si problémy... Len môj pohľad na celú vec... Ja som s nimi nikdy nemala problém, ale je par dni pred Vianocami čiže nápor je veľký aj na nich...

simca06022011
15. dec 2020

maju vela objednavok, cize bude im dlho trvat kym sa ti ozvu, toto bolo aj na jar... mne vratili peniaze. Je lehota do kedy cakaju na platbu a ked nepride objedanvka sa zrusi (toto je vacsinou robene automaticky), a to ze maju peniaze na ucte hned je sice fajn, ALE vypis do eshopov chodi az na dalsi den, este to aj niekto vacsinou musi spracovat. A inak.. pisanie do formularov 10x nema vyznam vobec, jedine co to urobi, ze ich to este viac zahlti. Ked im to tam bude vysiet tak, ti platbu vratia, alebo mozno napisu a objednavku obnovia.

barb06
15. dec 2020

dávajú aj info, že pri prevode to trvá dlhšie; chápem, že je to v tej istej banke, ale keď im tam denne pritečie xxxxxx platieb, tak aj to trvá kým spracujú ... mne minulý týždeň prišla objednávka s tým, že si ju mám na predajni vyzdvihnúť v ten istý deň, žiadna lehota 3-4 dni ako býva bežne; tak som volala, vtedy sa ešte dalo asi dovolať, aj keď to trvalo asi 15 minút a poprosila som o predĺženie do ďalšieho dňa a vyhoveli mi, aj mi poslali na mail potvrdenie na moju žiadosť, že mi to podržia; ale dnes verím tomu, že bude situácia iná

michalka4193
15. dec 2020

Ja som objednávala niečo ešte v lete a mala som problém že tovar hoc som ho hneď online platbou platila tak mi prišiel po 2 týždňoch deň čo deň mi posielali sms ze sa o mešká že niekd eje blem som tam vyvolávala nakoniec že je v alzaboxu ktorý nešiel rpsote som tam ďalšie 3 dní volala lebo z alzaboxu to nešlo vybrať a ešte robili zo mňa hlúpu nakoniec že bol vraj pokazený tak sme tam s manželom písali na sťažnosti dlllhy email s popisom podrobným telefonátom. A poslali mi nový a poštovné na adresu kuriérom hradili oni a keďže som tam jak krava lietala s malými deťmi do alzaboxu tak som po pýtala aj alzacikov pre deti a poslali mi ich zadarmo ako darček čiže tak.

zuzanka.zuzu
15. dec 2020

@graceyf určite sa tým 10 správam potešili 👍🙄 tak stornovali a čo? peniaze vrátia, treba počkať (či jedna z tých mamičiek "kedy príde rodičák"?)... ja by som objednala ešte raz pod iným VS a znova uhradila, celý zázrak. medzitým vybavia storno a aj objednávku odošlú. takto si svojou nepozornosťou (to nie sú "problémy s alzou" 😉 ) narobila väčší zmätok než je toho hodný

simca06022011
15. dec 2020

@barb06 platby sa paruju automaticky, len niekto musi nahrat bankovy vypis, co je moment, ale to mozu mat nastavene na hocijaky cas. Manualne do toho vstupuju ludia iba ked sa nesparuju platby, kvoli zlym udajom (vs, suma... ). Cize realne je jedno ci maju 5platieb alebo 10000...

simca06022011
15. dec 2020

@barb06 ale inak to s tym vyzdvihnutim rpislo aj mne tak, ja som nic nepredlzovala, na druhy den mi prisla taka ista sprava na ten dany den :DD Ja ale ako podporca eshopov, a eshopista, minimlane objednavam alzu :D oni likviduju male eshopy hrozne a uz takmer v kazdom segmente su, a ked je naval, lebo Vianoce, covid... tak aj tak nestihaju... na jar som cakala skoro mesiac na objednavku, ktoru mali skladom... nakoniec som to zrusila... ale to je ina tema uz :D

drzaopica
15. dec 2020

@graceyf muz volal do Alzy vcera SLSP ma problem s platobnou branou nie je to chyba Alzy

graceyf
autor
15. dec 2020

@zuzanka.zuzu jedna z tých mamičiek "kedy príde rodičak"? To ako fakt? Si normálna? Keby aj medzi ne patrím, tak čo je teba do toho? Vieš koľko tu takých mamičiek je, čo na tie peniaze čakajú, kedy im prídu na účet, a potom tu jedneho dňa nájdu tento komentár od teba, ako sa budú asi cítiť? Napísala si to ako nejakú urážku... A to, že tebe príde normálne, keby ti stornuju objednavku a nič o tom nevieš je ok.. Takisto aj ten nápad objednať tovar znova a zistiť kde je chyba 👍👍👍👍

zuzanka.zuzu
15. dec 2020

@graceyf veľmi príjemný zákazník 👏 všetko pochopené 😎 chúďa ten komu systém pridelí riešiť práve teba.... urobíš chybu a zburcuješ všetkých okolo 😀 PS: a stornovali preto lebo si nezaplatila 😝 či od piatka asi málo času čo

graceyf
autor
15. dec 2020

Ďakujem všetkým, nevedela som, že to bolo aj v správach, ale co som pozerala aj na instagrame sa stazovalo veľa ľudí tak som sa spýtala tu, či náhodou niekto nemá podobný problém....

graceyf
autor
15. dec 2020

@zuzanka.zuzu ja urobím chybu??! 🤣🤣🤣 A inak čo tu čítam tie príspevky, v každom sa nájde niekto ako. Gratulujem, v tejto diskusii si to práve ty

zuzanka.zuzu
15. dec 2020

@graceyf si veľmi nepríjemná..... strašne by som sa nasmiala keby ti ten tovar od piatka už vypredali, škoda, že sa to nedozviem 😀

graceyf
autor
15. dec 2020

@zuzanka.zuzu už sa nestrapnuj prosím ta. Tie smajlíky ukazujú aká si strašne nad vecou ale bohužiaľ.. Zatrpknutych a takýchto "prajných" ludí nemusím...

zuzanka.zuzu
15. dec 2020

@graceyf nad vecou? mne je to úplne uprdele, ja si len krátim čas v čakárni 😀

uglybetty1234
15. dec 2020

@graceyf ahoj, ano bola to tvoja chyba. Mala si presne urceny cas dokedy si to mala zaplatit. Meskala si, tak to stornovali. Bezna vec. Robila som pre Alzu. Peniaze ti isto poslu naspat, nemusis tam vypisovat 10x ten isty dotaznik.

graceyf
autor
15. dec 2020

@uglybetty1234 nie je náhodou ta lehota 8 dní? Nasla som akurát podobnú diskusiu a tam spominaju 8 dni

uglybetty1234
15. dec 2020

@graceyf však ti prišlo v emaile, prípadne do aplikácie koľko dní si mala na úhradu. Načo to hľadáš mezdi diskusiami, keď si dostala presné info?!

mondolina
15. dec 2020

@graceyf
Ale veď ti poslali mail, že ti stornuju objednávku, keďže si nezaplatila v termíne.

gazpalm
15. dec 2020

@graceyf ako je to tvoja chyba, robi sa to tak bezne ,alza ti peniaze urcite vrati

graceyf
autor
15. dec 2020

@uglybetty1234 Objednávku prosím uhraďte do 24.12.2020. Pokiaľ sa tak nestane, objednávku budeme musieť stornovať.

Ešte chceš nejako mudrovat?!

graceyf
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
graceyf
autor
15. dec 2020

@uglybetty1234 ale ďakujem, že si mi napísala, že to nájdem v emaili, akurát som to tam našla 🙂

uglybetty1234
15. dec 2020

@graceyf myslela som, ze sa pytas na radu, tak som ti ju zo svojich skusenosti dala. Nezda sa mi, ze by si mala taky dlhy cas na uhradu. To nie je pre ALzu bezne. Mozno nieco zmenili.
Ked nechces rady, tak sa nepytaj. Nemala som pocit, ze mudrujem, snazila som sa poradit.

graceyf
autor
15. dec 2020

@uglybetty1234 ja som si zase myslela, že ked si písala, že si tam pracovala, že mi poradíš rpeto som sa pýtala na tu lehotu, lebo som to tu nasla..... Ale keď si napísala, že to je v emaili, tak som sa išla pozrieť a je to tam úplne mini písmom naspodu napísané dokedy. Ale aj tak ti ďakujem

katren
15. dec 2020

@graceyf idu Vianoce, vsetci riesia vsetko na poslednu chvilu.....my sme objednavali v polovici novembra a uz vtedy mali problem s dodanim ako mali....

zuzanka.zuzu
15. dec 2020

@graceyf ty kokso, poradí ti tu dokonca bývalá pracovníčka a ty napíšeš, že mudruje, ja fakt nemožem 😂😂😂 ty musíš byť darček

graceyf
autor
15. dec 2020

@zuzanka.zuzu ty sa očividne musíš strašne nudiť.. Ci akože ešte stále čakáš v čakárni? 🤔

tomas97
23. jún 2021

@graceyf mohol by som poprosiť vysvetliť ten počin v hlave, že si napísala 10 mailov? ... 🤔🤔🤔