Senior a YouTube dezinfo videá

19. júl 2021

Na Vianoce som otcovi (62) dala ako darček tablet. Naivne som si myslela, že bude na ňom sledovať zaujímavé články a videá k jeho koníčkom, ako je záhrada, majstrovanie... a zábavu... Avšak v aplikácii YouTube sa dostal k dezinformačným videám s témami politika, alternatívna medicína, sekty... Keď som si to všimla, samozrejme som doradu blokovala tieto odporúčané kanály, ale je to ako rakovina! Stačí, že raz pozeral niečo také a neustále mu odporúčajú ďalšie a ďalšie takéto videá.
Už mu začína z toho hrabať, rozčúlene nám rozpráva o sprisahaniach židov, o američanoch, ktorí nás chcú zničiť a chcú s nami vojnu...básni o Rusku a obdivuje Putina... Mudruje o vzniku koronavirusu ako keby tomu rozumel (vyšiel zo 6tej triedy ZŠ) Samozrejme od ostatných očakáva, že mu dajú za pravdu.
Ja nemám potrebu sa rozprávať o politike...
Neviem čo mám robiť...
Nie je nejaká aplikácia, ktorá by blokovala videá na YouTube na základe kľúčových slov? Máte podobné skúsenosti?

autor
19. júl 2021

@luuubik myslím, že toto je úplne zbytočná debata... Prepáč, že som sa ťa tak dotkla tým opisom, v ktorom si sa očividne našla... Želám dobrú noc

luuubik
19. júl 2021

Dobru noc.

levantine
20. júl 2021

Takze ty si myslis ze svet a cely system je v poriadku? A ze vcelicka je zachrana? Vidim, ze si naprogramovana dobre. Elity si mozu tleskat. Vdaka ludom ako ty je svet aky je. Lebo si rovnaka ako oni. Zakazujes slobodnej bytosti, chces ju obmedzit a myslis si ze len ty mas pravdu. Zelam ti nech mas otvorenu mysel a najdes lasku v srdci. Lebo ti to chyba.

rmm
20. júl 2021

Ovládaní ľudia majú chuť ovládať tuším. A potom sa tu tešia, že niekoho dobre obalamutili a nemohol sa dotyčný slobodne rozhodnúť o očkovaní. Skladám poklonu. Nechaj ho žiť, preboha... Jeho vec, čo pozerá. Aj tak mu názor nezmeníš, niečo už zažil, čo ty nie, vidí to inak.

autor
20. júl 2021

@rmm
@levantine tuším je tu stretávka antiwaxerov, ale v tomto vás sklamem. Môj otec je rád, že je zaočkovaný a rád sa tým aj chváli 😃😃

lintu
20. júl 2021

Zakážeš youtube, prídu iné stránky, na ktoré sa ľudia za posledný rok odsťahovali zdieľať svoje pravdy kvôli cenzúre. Ak s otcom nie si každý deň, nemáš to jednoducho šancu ustriehnuť. Najideálnejšie by bolo vrátiť ho nejak do stavu "pred tabletom" a o zábavu sa mu starať formou časopisov. Tiež nie som úplne až za takýto radikálny zásah do života druhého, no pokým sa niekto stáva niečím posadnutý, vstáva a žije len pre to..... a situácia sa dá ešte riešiť, treba to riešiť, kým sa dá.

zuzanockamt
20. júl 2021

A on je zbavený svojprávnosti?

autor
20. júl 2021

@lintu ďakujem, asi to bude najlepšie... Predtým som mu kupovala predplatné časopisov o záhrade, urob si sám, o histórii, zaujavostiach našej planéty... Vtedy s ním nebol problém.

vroni
20. júl 2021

Ste skvostna rodinka. Tvoj otec ma nádherný slovník, ty spôsoby. Nemáte si co vyčítať. Ale k tomu, čo pozerá..... Áno, tiež niekedy ziram úžasom, čo sa dokáže zjavit na nete. Ale zase, povedzme si pravdu, občas riadna dezinformacia prejde aj mainstreemom. Pokiaľ sa otec podľa toho neriadi (nekupuje protiletecku ochranu do bytu či bali kufre do Moskvy), jednoducho by som to nechala tak. Moja mama tiež považuje správy za slovo božie a všetko je absolútna pravda, takže darmo zoberieš tablet, on si zdroj nezmyslov, ktoré mu budú konvenovat, nájde kdekoľvek. Ideálne by bolo nájsť mu kamoša s podobnou optikou. S tým by mohli vyriešiť všetky problémy sveta a išlo by to aspoň sčasti mimo vás.

solange7
20. júl 2021

Ešte sa zopakujem, ja by som to ignorovala a tému by som otočila na iné veci. Nejaké fakty typu, ako správne vymeniť olej v aute atď. Proste mu povedz, ze ťa nezaujíma čo sa aktuálne deje vo svete (konšpiracií 😀) a hotovo.
Ja som raz na oslave počúvala o 5g anténach, ako nás ničia a žiaria či čo 😀. A že deti majú črevné chrípky z chemtrails. No vypočula som si a bodka. Proste v hlave som síce mala nutkanie odpovedať, ale budem sa hádať? Nakoniec vyjdeš aj tak ako debil ty.

autor
20. júl 2021

@solange7 stačí keď poviem, že ma to nezaujíma a už sa začne rozkrikovať... O ničom ho nepresviedčam, ani mu nič nevyvraciam

tina4931
20. júl 2021

A čo sem pletieš mňa? 😂 Tu ide o tvoj problém, ktorý si si vytvorila. Ale dať niekomu dar a potom mu ho chcieť brať (v tomto prípade blokovať a pod.) to je na zamyslenie veru.

rmm
20. júl 2021

Preto by dnes určite odmietol očkovanie? To si napísala ty. Ja som očkovaná s očkovaným manželom aj dieťaťom, len nie proti tomuto vírusu. Mala si si dať nadpis: Potľapkajte ma po pleci, iné názory neprijímam. Je to jeho život.

karmen118
20. júl 2021

Nech si pozerá čo chce. Ja by som si nikdy nedovolila zasahovať takto nikomu do súkromia - robím to iba deťom, ale tam to treba korigovať, čo pozerajú počúvajú, lebo sú ešte malé.
Inak ja mám takú mamu, proste jej hovorím, že mňa to nezaujíma a mám lepšie veci na práci ako to počúvať stále dookola. A buď rada, že on ti iba hovorí čo pozerá, moja mama mi ešte aj na email xy linkov denne do nemoty posielala často rovnaké, aj keď som jej x-krát vravela, že info čo ma zaujíma si viem aj sama vyhľadať. Za jedno nemám čas to čítať, za druhé potom v tej záplave neprečítaných emailov sa mi často stalo, že som prehliadla dôležité emaily od iných ľudí a pod., po pol roku - teraz nedávno - ma konečne zobrala na vedomie, lebo som povedala, že ak neprestane, tak ju budem musieť. aj keď nerada, zablokovať...nech mi posiela normálnejšie emaily, o tom ako sa majú, či niečo nepotrebujú fotky a pod. A keď už mi občas pošle niečo zaujímavé to je ok, ale nie 30 emailov denne pomaly a viac o tej istej téme dookola 🙈

zitaje
29. jan 2022

Ahoj, nečítala som reakcie, iba ten pôvodný príspevok. Zarazilo ma, že ide o osobu vo veku 62 rokov - veď to nie je starý nemohúci človek z inej doby predsa... Moja mama má 74r. a riešim akurát to, že dvíha telefón, keď jej volajú kadejaké divné zahraničné čísla, ale teda nedovolila by som si zasahovať do toho, čo pozerá vo svojom voľnom čase... nerozumiem ani tomu, ako to, že máš prístup k jeho tabletu, ktorý si mu darovala, to mu na drzovku vezmeš a blokuješ, čo sa ti nezdá??
Neviem no, 62 r. mi príde taký vek, že by som takého človeka - ak nemá napr. psychiatrickú diagnózu - rozhodne nebrala ako nepríčetného. Môj muž má 52 a teda nepríde mi, že by mohol byť o 10 rokov úplne mimo dedko.