Zneužitie karty na vinted

tami8888
21. máj 2022

Chcela by som sa spytat ci sa vam uz niekomu stalo ze ste naleteli na podvod na aplikacii vinted a lebo akekolvek ine zneuzitie karty a okradli vas tak o vacsie mnozstvo penazi ? Ak ano ako ste postupovali a ako ste dopadli ? Mne sa bohuzial stala neprijemna situacia a z karty mi odcudzili vacsi obnos penazi a riesim to len som na zaciatku a chcela by som vediet co ma caka 😏

babovka2321
21. máj 2022

@tami8888 No, ja si myslim, ze vela nevyriesis. Muz sa raz tiez nechal obabarat o peniaze na bazari (inym sposobom), riesili to viaceri poskodeni na policii a nikdy sa nic nedoriesilo... Co je pre teba vacsi obnos penazi?

Ja nechapem, ze v dnesnej dobe niekto len tak hocikde da svoje udaje z karty, neber si to v zlom... Ale ludom strasne chyba kriticke myslenie.

janai1
21. máj 2022

Ty predávaš a zadáš im svoje číslo karty? 😂 To si doteraz žila v jaskyni?

babovka2321
21. máj 2022

@janai1 kde je napisane, ze predava?

janai1
21. máj 2022

@babovka2321 prečítala si si co napísala? Je to veľmi rozšírený podvod a rieši sa to už aspoň rok všade

babovka2321
21. máj 2022

@janai1 uz mi je jasne. Zadaj cislo karty na pripisanie penazi na vas ucet :D ludia by mali robit psychotesty aj pred tym, ako dostanu bankovy ucet.

kitycat
21. máj 2022

A to ti zneuzili udaje, ktore si im sama povedala ci ako?

miimss
21. máj 2022

@tami8888 akurát dnes som skoro naletela.... 221 eur mi chceli stiahnuť.... A ešte som si mala zmenit limit na platbu kartou.. nejaký nick dany1 a ešte niečo keď som šla tej osobe napísať zrazu bola správa zmazana... Hneď som odinstalovala aplikáciu....

zuzanazu85
21. máj 2022

Ja fakt nerozumiem,skoro stále dávajú všade,nikde neposielat žiadne osobné údaje 😩. No človek tu už asi nič nezmôže....zbohom peniaze...😫

kitycat
21. máj 2022

Ako zo je zakladna financna gramotnost, ze ak niekomu poviem cislo karty, platnost CVV, tak mi zakonite vedia platbu na dialku realizovat. Este ak je to mimo EU tak ani potvrdenie SMSkou nemu si byt... No a este ked mi niekto povie, nech si navysim limit.. No este ze ta @miimss osvietilo.

Teraz sa kradnu peniaze lahko..

majka99999
21. máj 2022

Hej, aj na Bazosi tsk okradaju. Povedia, ze zaplatili kuriera a vyzera to ako stranka DPD, ale je to fejk, chcu zadat udaje z karty. Predavame teraz nejake veci a veru na kazdy inzerat sa ozvu spekulanti. Najradsej z rucky do rucky, nastastie v BA sa da tak vela veci posunut.

tami8888
autor
21. máj 2022

Ja nepotrebujem citat ze som financne negramotna ze si mam pred vydanim uctu robit psychotesty 🙂 ja si myslim ze svojou nepozornostou som sa vytrestala dost no venujem sa doma malemu dietatu pozornost bola uplne niekde inde a v tu chvilu mi naozaj chybalo logicke myslenie 🤷🏼‍♀️ Chcela som len radu od niekoho kto si tymto presiel dakujem 🙂

zuzanazu85
21. máj 2022

@tami8888 rada,žiadne osobné, citlivé údaje nikde na nete nezadavaj. A vyriešenie? Peniaze sa už späť nevrátia,je je mizivé percento,ak by sa podarilo.

luccija
21. máj 2022

@tami8888 sama si to zadala nič nevyreklamujes.Vsade nazoaj všade ešte aj na stránke banky sú upozornenia

11iva11
21. máj 2022

@tami8888 Tak nerieš platby cez net, keď máš práve stres okolo dieťaťa. Kúpiť alebo predať môžeš aj potom, keď sa dieťa upokojí. Hádam dieťa nevyžaduje 100% pozornosť 24/7... 😀
Respektíve keď si stihla dať niekde číslo svojej karty a riešiť veci okolo toho, tak to asi nebolo také intenzívne venovanie pozornosti dieťaťu...haha..
PS: neviem, aké rady tu čakáš - peniaze .už neuvidíš, môžeš sa sťažovať na lampárni. By som sa hanbila s niečím takým sa tu vôbec priznať.

ladyblcha
21. máj 2022

Nevyreklamujes nic, udaje si sama poskytla, dobrovolne. Kazdy sme pod stresom, kazdy mame aj ine problemy, pracu, domacnost, aj deti, aj pozornost mnohokrat inde, ale logika nepusti kazdeho zadat udaje z karty cudziemu 🙄

Dostanes to nazad iba ze by ich chytili, odsudili, dali ste to na zaklade toho na exe a oni mali aj peniaze na splatenie ..a neboli zo zahranicia.

suzitok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika_val
21. máj 2022

@tami8888 kartu zablokuj, daj si vydat novú.
A bohužial v dnešnom svete toto nebude riešiť nikto. Teda budu sa tváriť že to riešia napr policia ale nikto nič nevyrieši, ubehne nejaka doma cele sa to premlčí a zabudne sa to
Bohužial naletela si podvodníkovi, poučila si sa ale viac z toho nezískaš , je mi to luto
Snad to nebolo až tak vela penazi

ukulela
21. máj 2022

@tami8888 do buducna, ja mam potvrdzovanie kazdej platby cez net este aj v aplikacii. Kym nepotvrdim, platbu nespracuje.

nelca84
21. máj 2022

@tami8888 no ak si sama poskytla udaje alebo platbu autorizovala, uz s tym nic nespravis. Banka ti reklamaciu neuzna. Snad sa aspon poucis.

kitycat
21. máj 2022

Hmm, dieta za to moze.. Oukej..

karajazviny
21. máj 2022

@tami8888 mne cca 2 týždne dozadu,, zneužili,, kartu... objednávala som z Aliexpressu a tam mi ju museli nejako ,,hecknuť,,...pri prevode musím zadať aj číslo čo mi príde do sms a ešte aj Epin...aj tak sa im podarilo urobiť prevody v dolároch, kým som zablokovala kartu...ale mne to našťastie banka všetko vyreklamovala, tým že ja som heslá a údaje o platbách nikomu nezverejňovala...

kitycat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz