Výměna plomb a zelené potraviny před těhotenstvím

marci
21. zář 2006

Ahoj holky, včera jsem byla na preventivní prohlídce u zubaře a dostala jsem tam docela zajímavé informace. Paní doktorka říkala, že je vhodné před plánovaným těhotenstvím vyměnit všechny amalganové plomby, které způsobují zanášení organismu těžkými kovy a doporučila mi začít užívat zelené potraviny – resp. zelený ječmen, který mi pomůže organismus detoxikovat. Takže jsem objednaná na první termín výměny plomb a o zeleném ječmeni taky uvažuji. Nemáte někdo nějaké další informace?

ivusenka
21. zář 2006

Marci, tak to je pro mě novinka, to jsem nikdy neslyšela a ty máš těch plomb hodně ???

kaciatko81
21. zář 2006

o tom jacmeni som pocula vraj je to naozaj dobre, ale myslim, ze to aj dost stoji. skus pozriet tu, mozno najdes nieco viac http://www.planetafood.sk/
dufam, ze to admin nezmaze

marci
autor
21. zář 2006

teď mám 4 amalganové plomby, které mi bude paní doktorka měnit - říkala, že 2 jsou ještě v docela v dobrém stavu, ale s ohledem na plánované těhotenství je vymění taky

ivusenka
21. zář 2006

Ta tvoje doktorka je asi hodně pečlivá, kéž by takoví byli všichni ☹

protea
21. zář 2006

Ahojky,
tak pro mne ten zel.ječmen je také novinka.
Teď už to ale raději zkoušet nebudu, nemuselo by to miminku udělat dobře.
O těch plombách jsem četla někde, že je to blud že by amalgan.plomby škodily.
Prý takhle mohou dobře zubaři tahat z lidí peníze, když jim vymění amalgan za bílé.Bílé se totiž platí, že?
Zkusím to najít, kde jsem to četla ju.

kaciatko81
21. zář 2006

protea, ja som pocula o kocke, co to brala v tehotenstve a mala super vysledky, skus si to zistit, nie vzdy ti vsetko musi uskodit 🙂 .

marci
autor
21. zář 2006

ivusenka: no pečlivá je hodně - navíc mi včera udělala i rentgen na skryté zubní kazy (pod plombou) - prý aby mě pak třeba nezatěžovala rentgenem v těhotenství.
kaciatko81: no zelený ječmen stojí kolem 1500 Kč (dávka na 3 měsíce)
protea: nebude mi vyměňovat plomby za bílé - říkala, že jde o to, že ty staré plomby (mám je ještě ze střední školy) by mohly být škodlivé

marci
autor
21. zář 2006

taky jsem četla články o tom, že zelené potraviny (ječmen a chlorella) se doporučují i v těhotenství - najdu ten odkaz a dám ho sem.

kaciatko81
21. zář 2006

marci, tu je to myslim viac

marci
autor
21. zář 2006

http://www.zelenepotraviny.cz/ - článek Zelená miminka je taky zajímavý

zuzu13
21. zář 2006

marci, myslím, že pani doktorka, potrebuje viac roboty a koruniek. No a na prečistenie organizmu je najlepšia žihľava - čaj (kopřiva). A je to odskúšané dlhé roky. A stojí to oveľa menej.

marci
autor
21. zář 2006

kopřiva se nedoporučuje brát dlouhodobě a na detoxikaci organismu od těžkých kovů je slabá

protea
21. zář 2006

Aha, tak já myslela že ti je vymění za bílé?!
To jo, to je jasné, amalgan.plomby by se měly měnit tak po třech letech, ne?!
Ví o nich někdo něco víc.
Já jdu příští týden na prohlídku k zubaři, tak se ho zeptám.
Zuzu za amalgan.plomby se u nás nic neplatí, takže asi paní doktorka nezbohatne 😉
Leda, že by jí za tu výměnu něco platila pojišťovna ale to už nevím.
To přočištění v těhu zjistím, děkuji za příspěvky🙂

protea
21. zář 2006

Marci, žádné bylinky se nesmí užívat dlouhodobě🙂

arietiska
21. zář 2006

Tohle nechápu! Holky neblázněte, vyměňovat si plomby kvůli plánovanému těhotenství . . .Je to finanční tah. Nepřehánějte to! 😠 Rději navštivte na detoxikaci organismu odborníky. Seženu klidně kontakt na někoho, je např. paní, co z dlaně napichováním bodů zjistí co je v organismu zlé a na to Vám dá přírodní kapky. Cena kolem 2000,- . . .to mně teda připadne rozumější.

protea
21. zář 2006

No, ono na tom něco asi bude nechat si vyměnit plomby ještě před těhotenstvím!
Protože výměna plomby je spojena s vrtáním(nebo spíš odvrtáváním starých věcí které držely starou plombu)-ježiš nenapsala jsem to jako bulhar?Chápete mne?
A já třeba na vrtání si nechávám umrtvovat pusinu, jináč bych asi omdlela.
A není moc dobré v těhotenství aplikovat tadyty ublbováky na zuby.

marci
autor
21. zář 2006

arietiska: no tos možná špatně pochopila. Nemyslím, že je nutné si měnit nové plomby za bílé. Ale pokud mám amalgan. plomby staré 5 a více let, tak je stejně otázkou času, kdy je budu muset vyměnit, takže je asi lepší to udělat před plánovaným otěhotněním a pročistit organismus,ne? Zároveň si ale nemyslím, že by plomby, i kdybych je nevyměnila nějak drasticky ohrozili miminko

protea
21. zář 2006

Už jsem to našla s tou péčí o chrup před těhotenstvím🙂
http://www.porodnice.cz/kniha/kniha_kapitoly/ka...

protea
21. zář 2006

Jo a když otočíte stránku dál, tak tam se píše o tom amalganu

peha
21. zář 2006

ahojte, ja som stare amalgany - tie este zo zakladnej skoly 😀 vymenila cca pred 3 rokmi, aj ked dobre sedeli a zuby neboleli, bola som u jednej sikovnej zubarky a ta mi porobila komplet cely chrup, vsetucky zuby.
a teraz pred planovanym tehu som bola tuto v ziline u jednej na preventivnej a porobila mi nejake "kazy", aj ked som s nou nebola extra spokojna, ale aspon mam pocit, ze mam zuby akotak v poriadku a dvakrat doroka chodime s muzom aj na dentalnu hygienu - co je dobra vec - odstranuje sa nielen kamen ale aj plak, ktory sa tam zanasa a predchadza to tak vzniku zubnym kazom. inak my sme maniaci a pouzivame rozne kefky a medzizubne kefocky, takze to odporucam. neverili by ste, co este zostane medzi zubami po klasickom umyti zubov.
tak verim, ze moje zubky vydrzia. a samozrejme dodavam okrem zeleniny a ovocia aj mineraly a vapnik. neviem ako je to s fluorom pocas tehu, myslim v tabletach sa neodporuca, len ako kombinacia v materne a pod.

ps - stare plomby - pokial ich nestihnes vsetky vymenit pred tehu, hlavne nestresuj, kedysi boli len taketo plomby u nasich mam a pozri - sme tu relativne normalne a zdrave na svete 🙂 🙂

peha
21. zář 2006

arietiska - ta tvoja pani mi tiez pripada ako tah na penazenku, moj liecitel si pyta 200 sk, co je neporovnatelne menej.
a normalne vam povie, ako prirodzene stale detoxikovat organizmus, ako sa spravat k svojmu telu, ako vplyva tvoja krvna skupina na prijimanie zivin z potravy a podobne. tiez ponuka caje a podobne veci, ale za rozhodne nizsie sumy.
dnes je uz o tom aj kopec casakov, len treba trochu hladat a spravat sa k svojmu telu normalne, zdravo a trochu ho pocuvat. myslim, ze aj v dnesnej chemickej a uponahlanej dobe sa to aspon trochu da 😵

matusik111
29. čer 2009

Ahojte kocky, otvaram tuto temu po 3 rokoch. Poculi ste o " Zelenych miminkach" ? a " Mlady jacmen" ?. Mne to dala precitat moja doktorka. Mate s tym skusenosti?

marky27
23. srp 2010

Ahojte koníkovky. Taky bych ráda, kdyby nám sem některá napsala zkušenosti se zelenými potravinami. A to nejen při plánovaném otěhotnění, ale i celkové účinky na organizmus. Najde se nějaká?

kive76
4. zář 2010

ahojky, já teda zkušenosti nemám, ale kamarádka mi o tom řikala, že její známé se dlouho nedařilo otěhotnět,a pak si koupila ten zelený ječmen a ten jí pomohl...né teda hned, .ale pomohl... 🙂 no já se na Kladně chystám na přednášku o těch zelených potravinách..snažíme se otěhotnět, zatím nám to nejde, tak třeba pak jestli si to též koupím...ale nejdřív si o tom chci něco poslechnout .

helcenka
4. zář 2010

Ahoj holčiny,
byla jsem u lékařky a zároveň i homeopatičky, která zelené potraviny doporučuje. Bohužel jsem měla nějaké zdravotní potíže, tak jsem začala užívat Chlorelu, zelený ječmen užívá moje mamka. Jinak ale zelené potraviny nejsou vhodné úplně pro každého. Pro mojí mamku třeba není Chlorela vůbec vhodná, ale ječmen ano... Byla by dobrá konzultace, než je začnete užívat.
Ale chci jenom napsat, co mi důrazně doporučila, že je dobré provést detoxikaci před plánovaným otěhotněním a pak je přestat užívat. Protože detoxikací se mohou škodlivé látky dostat do plodu a nemuselo by to dobře dopadnout. Na to mě opravdu důrazně upozorňovala.
Hodně zdaru.

marcajda
5. zář 2010

ahoj holky, já ho jedla několik měsíců, těhotna teda nejsem, ale krásně mi to pomohlo od zácpy a mám od ní klid i když ho od května nejím. to jsem šla na IVF a tak jsem nechtěla s hormony nic míchat.
bylo fajn, jak zmizela únava a měla jsem celkově spoustu energie. byla jsem spokojená. ted přes léto bylo spoustu vitamínku v čerstvém ovoci, ale na zimu si ho zase pořídím.

penn
5. zář 2010

Caute no plomby si teda nemenim.

A jacmen z casu na cas beriem, tym myslim, cele balenie. Nie ze jeden den ano druhy den nie. Ale ked miniem balenie tak nejaky cas pockam a kupim si dalsie ako sa mi chce. Je to uplne prirodna zlozka, ktora predsa nema ako uskodit ak sa uziva ako ma. A hlavne vam moze dodat vapnik, ktory sa inak tazko ziskava.. lebo nechcem to tu rozvadzat ale z mliecka a mliecnych produktov sa vapnik skor z ktosti odplavuje ako "doplavuje". Vapnik skor z beznej zelenej listovej zeleniny alebo jacmena..

luciaja
11. pro 2010

Ja osobne nepoznam nic lepsie na detoxikaciu organizmu a zaroven mu dat vsetky nutricne latky ktore potrebuje, ako je jacmen a chlorella. Pretoze to co buduca maminka dava do svojho telicka, sa potom prejavi na zdravi babätka. a ja verim, ze keby mamicky uzivali tieto zelene potraviny, vyzbrojili by tym svoje deticky " do sveta", bolo by menej alergii, a i.

penn
11. pro 2010

To je dobry napad s tymi alergiami, jooj, len to nie, len aby dieta nemalo alergiu. Tusim pridam trocha jacmena. Inak existuje uzasna vec, zatial nemam vysledky na sebe objednala som si prve balenie. Ale mozete si o tom precitat, Agel, vyraba take prirodne vitaminy.. a maju tam aj prave taketo zelene zlozky, to je zas iny druh vyzivoveho doplnku, ale super je na tom to, ze to obsahuje, spolu jacmen, aj chlorelu.. teda, ze to nie je vsetko zvlast.. no skuste vygooglit agel gelceutika, a ked mi to pride tak dam vediet ako to zabralo.