Ako dlho ste vonku s vašimi deťmi?

uhlikova09
18. mar 2008

Ahojte chcem sa spytat kolko casu travite s vasimi drobcami na čerstvom vzduchu,mi sme tak 3 hodinky najviac von a neviem ci to nieje malo a dnes sme poli iba hodku a pol lebo bola velkaaaa kosa

uhlikova09
autor
20. mar 2008

trixi 😀

lyziarka
21. mar 2008

my chodievame v priemere na 1 hod vonku, vzdycky poobede, kym syncek spinka (9 a pol mesiaca) . Musim to vzdy nacasovat vtedy, ked bude spat, inac by v kociku iba plakal. Doobeda spinkava 2-3 hodiny v posteli, v kociku nikdy tolko nevyspal. Maxim. tu hodinu. Vobec nechodim kazdy den, podla pocasia, niekedy nejdem aj 2, max vsak 3 dni, ked je velmi zle pocasie, vtedy sa snazim postat s nim chvilu na balkone. Mal obdobie (to bol tak 5 mesacny, ked zacal plakat, este som ho len davala do kocika), tak som vtedy chodila s nim iba na rukach von pred dom na 15 minut. Tiez chodievam na prechadzky sama, velmi zriedka s manzelom alebo mojou mamkou. Podla toho, co citam, je to malicko, co sme vonku, no chlapcek este nebol chory, nemal este ani nadchu alebo sopliky, takze si myslim, ze je to v pohode. Ja som zase celkom rada doma, hrame sa spolu a velmi vedome prezivam tento krasny cas straveny s nim... Teraz uz bude teplejsie a uz aj sedi, takze budeme moct ist na kociku von aj ked nespi, to bude jednoduchsie.

digysa
30. dec 2008

hmm, my sme vonku tiez tak zo 2-3 hodiny, lebo syn sa chodi hrat pred dom a mala v kociku pozoruje. Ani necekne, len pozera a bavi ju to.... 😎 Ale su dni, kedy von nejdeme, lebo nam to casovo nevychadza.

katmi
30. dec 2008

dobre ranko..
my byvame vonku tiez tak 2-3hodiny ale dvakrat denne 😉 doobeda a aj poobede.. treba predsa "vypalit" bacily 🙂

stvura
30. dec 2008

Mi sme vonku doobeda tak tie 2-3 hodinky, uz maly poobede nechce spat vonku a nosit ho na rukach kym zaspi v takom zlom pocasi neprichadza do uvahy...

dudri
30. dec 2008

vonku je mraz, pod 0 stupnov. mam 6.mesacnu dcerku mam nechat hodinu vonku v kočíku(vzdy spinka) ? ale ma nadchu, druhí hovoria staci vonku 30min... Vase nazory????

doma spinka okolo 30min

kili
30. dec 2008

dudri, myslím, že v pohode môže spať vonku dlhšie, však ju dobre zababušíš. Teraz je podľa mňa vonku lepšie ako na jeseň, kedy sa bacily príšerne šíria, teraz je všetko vymrznuté 🙂

dididi30
30. dec 2008

my sme vonku hodiny , aj cele dni 😉

dudri
30. dec 2008

dakujeme baby 🙂 vonku dobre spinka

skrecok
30. dec 2008

Ahojte, klobuk, dolu ze sa vam v takej zime chce chodit von dva krat a tak nadlho 😅 . No, vcera som bola ani nie hodinku vonku a pred domom maly uz sa budil a uz uz chcel plakat (asi od zimy) a pritom bol dobre zababuseny, napapany, prebaleny. 😕 Nie je to tym, ze je este malicky?

beelinka
30. dec 2008

aj my buvame vonku kazdy den od 13.00 do 16.00 a aj sopliky nam presli. A ked uz meskame von tak maly ciiiiiiirkusuje 😝 Ale je to super vsetci naokolo uz boli chori len mi nie 😉 klop klop klop

ingulka
30. dec 2008

aj moja doteraz vonku stale tuho pretuho zaspinkala, doma pri otvorenej vetracke potiahla aj zopar hodin po hodinovej prechadzke vonku... ale teraz ked je vacsia zima, asi pol hodinku spi tuho vonku, ale potom sa zobudi a zacne sa krutit... tiez si myslim, ze je jej zima.. na tvaricku... a tak radsej ideme domkov...

Citala som, ze babetka do 6mes. maju chodit vonku do -10stupnov, ale nesmie byt veterno.

skrecok
30. dec 2008

Ingulka, tiez aj nas vzdy zaspal v kociku bez problemov a pekne dlho. Teraz je to ine...tak to bude tou zimou, nie je zvyknuty na taky chlad. Uvidim ako to bude dnes. 😕 Priznam sa, ze aj mne je uz po hodine dost zima 😝 😀 .

ingulka
30. dec 2008

skrecok... ano, zima je poriadna.. ja to riesim rychlejsom prechadzkou.. skor az "rychlochodzou"... aspon spakujem prebytocne kalorie po vianociach a nemrznem 😉 😀

mysinka
30. dec 2008

Uf, teda, obdivuju vás...courat s kočárkem jen tak víc jak hodinu je pro mě za trest 😝 A když jdu někam nakoupit, beru ho do šátku...
Fakt mě to strašně moc nebaví a obtěžuje, courat bezcílně po okolí, jen a aby bylo dítě na vzduchu, který v Praze stejně není nic moc 😝 Malý je venku teda dost, chodím 2-3x v týdnu do školy, tak mi ho vozí v kočárku táta a jeho sestra, zaplaťpánbůh 🙂
Když spí, potřebuju něco udělat doma, do práce nebo do školy, a to jaksi při trajdání venku nejde 😉

bubatenko1
30. dec 2008

My bývame tiez tie 2 az 3 hodiny vonku ale malinka mi vtedy nespinka.A mozem povedat ani mi sme zatial neboli este chori.klop klop klop

janka_pn
30. dec 2008

my chodime len tak bezcielne cca 2-3 hodky denne. niekedy v kuse, inokedy na dva krat. a niekedy ju este po prechadzke necham pol hodku na terase kym sa nezobudi. ale citala som, ze babatka by mali ist von len do cca minus 5 stupnov, len uz neviem do akeho veku.to bezcielne bludenie ma tiez samu moc nebavi 😝

mojkamirka
30. dec 2008

ja chodím s malým tak na 2 - 3 hodinové prechádzky, zo začiatku sme behali po úradoch po celom meste,teraz to skôr beriem tak, že konečne vyleziem medzi ľudí, prejdeme sa po pešej zone, na spiatočke po obchodoch urobiť nákup a hajde domov. Malý celú dobu spí ako dudok.

cherries
30. dec 2008

ja chodim s malim vonku tak max. na tu 1 az 1 a pol lebo mi viac nevydrzi byt v kociku ak nespi tak chce ist von s kocika , dlhsie prestavky mam len vtedy ak mame medzizastavku u mojej babky kde sa naje , pohraje, prebali a chce sa mu opat spat babku mam vzdialenu tak 4km od nas , vtedy je dokopy von tak 2 az 2,5 hod inak by tak dlho von nebol nikdy 😒

blau
30. dec 2008

My chodime doobeda tak na hodku a pol niekedy 2 a poobede tiez. Ale je tu strasna zima snezi nam tu, tak to skracujem, lebo maly ja riadne vystipany, ked prideme 😅

suziad
30. dec 2008

teraz ked mrzne chodim s malou na 1h a kazdy druhy den, bojim sa aby neprechladla ked je taka malinka.
Inak sa uz tesim na jar urcite budeme voku dlho aj pretoze rada fotim a to uz budeme chodit aj na zahradu.

zdenus
30. dec 2008

my chodime von denne minimalne na 2 hodky, okrem toho este nasa 7 tyzdnova laura spava dalsie 2 hodky na balkone 😉 , aj eliska je zimne januarove dieta, tiez sme chodili stale od zaciatku von na dlho a chora nebyva 😝
berem to tak, ze ked lauru zabalim do deky a fusaku, iadne jej to vyhrniem hore, tak ma v kociku teplucko, spi ako zarezana 😉

eppik.m
31. dec 2008

v zimě jednou denně na hodinu a půl nekdy na dvě

katka_25
31. dec 2008

DUDRI...tiež si myslím, že skludom pokial nema teploty daj vonku spinkat, moj malý spi denno denne aj doobedu aj poobede na balkone v kociku, ak nejdeme von .... ved je naobliekaný a vo fusaku ...lekárka mi povedala, ze sa vobec nemusim nicoho obavat ak je dobre oblecený a vo fuskau, ze do -7 (inde som pocula ze aj viac) može byť dieťa skludom vonku, ma lepsi vzduch, lepsie pospi a pri nadche je to o to lepsie ako dýchať izbový vzduch .... dtrzim palce... 🙂 😀 🙂

tin007
31. dec 2008

ahojte, neviem ci taka tema existuje, ale najst sa mi to nedari: chcela by som sa spytat odkedy mozem chodit na prechadzky s mojim drobcom (dnes 2 tyzdne). je mi jasne, ze v tomto pocasi nie, ale zaujima ma vek (napr. od 2, ci 3 tyzdna) a teplota vonku. dakujem

katka_25
31. dec 2008

tin 007 ...neviem ale opýtaj sa pediatricky, povie ti ale si myslim, že určite zo zaciatku par dni len na chvilocku, ja neviem napr. 15 min .... aby to nebol sok pre drobca 🙂 ale lekarka ti povie urcite ..... 🙂

alica147
31. dec 2008

ahojte,ja viem tak že najskor na pár minut do kočiara pri otvorené okno,asi pár dní a potom na chvílku začať chodiť von na pár minut 10-20 zo začiatku a tuším pod -5vobec; ale ja by som ešte asi týžden dva počkala,neviem no moc som ti asi neporadila

andy21
31. dec 2008

tin007
tak my chodíme ven od 1 týdne, začli jsem 20minut a každý den o deset min.prodlužovali a ted už jsme venlu 1,5 hod denně.A doktorka říkala, že pokud nefouká vítr a není pod -10C, tak se ven chodit má, samozřejmě okolo poledního.

tin007
31. dec 2008

dakujem za rady, zavolam pediatricke, toto pocasie (dost fuka a je pod nulou) sa mi zda byt dost drsne, aby sme isli von. mozno, ked vystupi teplota nad 0, tak dam maleho na par minut na balkon, ked nebude fukat

danu
16. okt 2009

ingusa • 1d • Včera o 16:59
Ahoj,

Chcela by som sa poradit s ostatnymi mamickami, ako dlho moze byt takto male dieta vonku v kociku? byvame v dome a tieto chladne dni nechavam maleho spat vonku /nakolko sme tak zvyknuty od zaciatku/..Je naobliekany+fusak, len neviem ci je to vhodne aby spal aj 3-4 hod. Kazdu chvilu ho chodim kontrolovat + vysielacka, len sa obavam ci to je naozaj vhodne..
Dakujem za odpoved,

jk77 • 1d • Včera o 18:11
Ingusa.My mame 3mes. chlapceka.V lete som s nim chodila vonku aj 3x, teraz chodime len na vychadzky asi tak na 1-1,5 hod. Tiez ho riadne obleciem,zabalim do fusaku, ale nie az na spotenie...Len tak stat v kociku ho uz vonku nenechavam.

veselica • 1d • Včera o 20:05
ahoj ingusa,
ja som maleho nechavala spat na balkone tak 3 hodinky v zime, tiez bol naobliekany, ale tam sa mu dobre spinkalo, po troch hodinkach som ho zobrala aj s kocikóm z balkona a väcsionou este vzdy buval, ked som ho zacala vyzliekat väcsinou sa zobudil ale stalo sa aj to, ze sa neprebudil a este spinkal hodinku vo svojej postielke. Takze si myslim, ze v pohode môzes, dokonca si myslim, ze je to pre deti zdrave.

jankapiknova • 1d • Včera o 20:09
ahojte
tak nas maly je narodeny na konci oktobra a boli sme vonku od prveho dna jak sme dosli s porodnice a este sme nevynechali ani jeden den a je zdravy. Ked mal 2 mesiace tiez nam spinkaval aj 3-4 hodiny vonku(zlate casy 😀 ).
Jedine ked bolo fakt hnusne pocasie,tak sme to skratili. 😉

ingusa • 1d • Včera o 20:59
Ahojte,
Dakujem za vase skusenosti🙂 mojmu sa tiez velmi dobre spinka vonku, len som nevedela, ci aj take malicke babo moze byt dlhsie...
Janka, a preco "zlate casy"? sa to pohorsilo?🙂
A co si myslite o tom ked pride zima? to uz asi len na chvilku na prechadzku a domov?..