Ako obliecť májové bábo po narodení a v lete?

taminaa
21. apr 2013

Ahojte maminky, bola by som rada keby ste mi poradili ako mám obliecť nášho drobca keď sa má narodiť okolo 8.mája? A ako ho potom obliekať v lete /júl-august/? Ja som dostala aj kupila vsetko s dlhym rukávom, lebo keď som kúpila krátky s hrôzou mi bolo povedané že babo musí mať dlhý rukáv... tak chcem vedieťćii to naše maminy neprehánaju s "babušenim".... to mu mám aj v juli a auguste keď bude mať 2-3 mesiace a teplo dlhý rukáv? Je to moj prvorodený drobček tak budem rada ya vaše skúsenosti 🙂 ďakujem 😀

tehulka2011
21. apr 2013

No ja neviem, mas predsa svoj rozum, ked bude 38 stupnov tak babu asi nedas dlhy rukav no nie? Jasne ze kratky sa moze 🙂

estterka
21. apr 2013

nasa sa narodila v lete,bolo velmi teplo.a nosievala som ju len v bezrukavovom body a plienke a ponozkach. ked bolo velmi teplo tak mala len tu plienku. chuda,v dlhom rukave by urcite nebola ani spokojna,by sa potila cele dni. kludne kup aj letne veci 😉

zuzka444
21. apr 2013

ahoj no.ja sice cakam.babo.v juni ale rozhodne nemam.vsetko s dlhym.rukavom to.je hovadina...neni dobre babatko prehrievat..a kamoske sa maly tiez narodil v maji zaciatkom tak ako sa ma tebe narodit a v lete.s nim.chodila.von len.v pamperske maximalne ho.prikryla.bavlnenou plienockou...alebo.pripadne len obliect tielkove body.urcite nie dlhy rukav v 30. horucavach....chuda male...po narodeni mozes dat tensie.s dlhym.rukavikom.ale neskor ked uz.bude naozaj hrozne moc teplo urcite nie dlhy rukavik 🙂...neboj to zistis ako.ho mas obliect takto dopredu sa to neda presne urcit bo nevies ake bude pocasie ale je dobre mat aj s dlhym aj s kratkym.rukavikom.vzdy pripravene 🙂.

silvuska267
21. apr 2013

ja ked som isla na konci maja z porodnice,bolo take teplo,ze sestricky nam kazali dat body na kratky rukav a ked boli velke tepla mal maly dokonca len tieločko a plienku takže asi tak 🙂

miku1
21. apr 2013

Aj mne sa prvá dcérka narodila v máji, a teraz v máji sa mi narodí aj druhá bambuľa🙂 Zo začiatku samozrejme obliekaj dlhý rukáv a prípadne niečo navrh....ale v lete už môžeš dať aj krátky rukávček....nevidím dôvod, prečo, keď bude vonku 30 stupňov by sa to bábo malo pariť v tej horúčave. Pokiaľ nebudeš vystavovať bábo priamemu slnku, tak by malo byť všetko OK. Vždy som dbala na to, aby na malú nesvietilo priamo slnko, ani na nôžky. Keď mala oblečené len bodyčko, tak som jej na nožky prehodila plienočku a týmto som ju chránila pred slnkom. Takisto som si kúpila slnečnú clonu na kočík, čo ti odporúčam, pretože sa na leto určite zíde a je to lepšie riešenie než prehadzovať plienočku cez striešku. Kúpila som ju v maderne, stála tuším 14 eur. A hlavne si nos zo sebou vecičky na prezlečenie, pretože stačilo, že som niekam išla autom, a v tých letných teplotách, som ju po vystúpení z auta mohla rovno prezliekať do suchých vecí. Čo sa týka perinky, tak som malú mala v perinke 2 týždne a keď prišli horúčavy tak som ju už do perinky nedávala.

dida38
21. apr 2013

no tak ja som svoje deti obliekala podla toho ako bolo vonku....zhodou okolnosti mam tiez majovu dceru(prvu) a v juni boli 30 st. horucavy tak bola v kociku len v jednorazovej plienke a mala latkovu plienku prehodenu cez seba....mala mesiac a pri nej som nemala hlboky kocik... 😀 😀 ja to s obliekanim neprehanam, uz aj tento tyzden chodili moje najmladsie v kratkom rukave a bez ciapky....a to sme v Tatrach....nie je dobre dieta prehrievat....takze myslim, ze sama uvidis podla pocasie, ci bude fukat vietor alebo len viat vanok.... ☹

miselkat
21. apr 2013

Moj syn je aprilovy, minule leto bolo velmi teplo, davala som mu bodinka s kratkym rukavom a tenke ponozky. V kociku sa teplota na slnku este zvysuje, tam moze byt aj 50 stupnov. Inak ked bol maly dnu, davala som mu tenke dupacky.

ivetkabab
21. apr 2013

ahojky.nam sa maly narodil,,vnuk,, 15.7. a chodili sme s nim von v bodycku s kratkym rukavom a mal ponosticky.vzdy sme mali plienku -keby nahodou.Nedavaj ho na slniecko,slnit.ved ked bude 30 st.tak ani ty sa nebudes predsa parit v dlhom rukave.ked bude fukat tak daj na neho nieco lahke ako plienka.cez najvacsie horucavy bud s malym doma.chod doobeda a podvecer von.ak musis tak urcite ho nepar v dlhom rukaviku.Vela stastia

chloe001
21. apr 2013

No, nasa sa narodila, ked boli skoro 40tky horucavy, z porodky sme sli v body s kratkym rukavom a dupackach (to na traky, nie overal). Doma som ju mala na "holaka" iba v plienke, von sme chodili v opalovackach - tento vynalez si neviem vynachvalit 😉 alebo aj v sortkach na traky. Aj v noci, ked bolo uplne horuco, spala len v kratkom bodynku a zakryta plienkou. Moja mama by ju tiez najradsej babusila, a do deky a neviem do coho vsetkeho a mala bola potom nervozna. Takze podla toho, aka bola teplota. Jasne, ked je v lete zimsie, tak klasika dlhe pyzamko (overal) a von tiez tak operativne podla pocka.

aadulik2110
21. apr 2013

Ahoj, môj malý sa narodil 30. 5. a v lete som ho obliekala podľa počasia. Keď bolo chladno, tak dlhý rukáv, keď boli neznesiteľné horúčavy, tak krátky rukáv. Alebo som ho nechala len v plienočke a prikryla som ho bavlnenou plienkou - a to sme chodili von až večer - keď bolo večer vyše 30°C. Pozor na prehriatie - ja som zo začiatku tiež nevedela, čo mám malému obliecť - mal dlhý rukáv, dupačky a večer sme mali 40° horúčku a bolo to z prehriatia...

zyzu
21. apr 2013

Nas maly sa norodil koncom juna, obliekali sme ho len do body s kratkym rukavom a opalovaciek, nosila som tenucku decku so sebou ak by bolo treba ale v lete sme ju nevyuzili. Ziadne priame slnko a v tych velkych horucavach sme vonku sli, ale byvame v bloku tak som chodila len po jednej strane v tieni, my sme spavali len v kociku vonku, doma vobec 🙂

j.a.n.e.7
21. apr 2013

odpoveď je jednoduchá - podľa počasia, sama uvidíš, či je bábo spokojné, kontroluj mu ručičky, hoci mne mali deti vždy studené ruky aj keď bolo teplo.... Mala by si dávať zo začiatku o 1 vrstvu viac oblečka ako sebe, samozrejme z letných materiálov, určite čiapočku hlavne na von, kvôli prievanu, ale keď bude veľmi teplo, tak bábo povyzliekaj a prípadne len prikri bavlnenou plienkou, v horúcom počasí sa dá použiť miesto dečky...myslím, že najdôležitejšie je nerobiť dieťaťu teplotné šoky, t.j. brať ho do klimatizovaných priestorov a potom von do tepla, to by mohlo nachladnúť. A ak sa bude dať, dieťa nechaj čo najviac bez plienky, aby sa zbytočne nezaparilo, určite sa mu to bude páčiť 🙂

tinka9000
21. apr 2013

Ja mám dcérku, narodená 7.5., o chvíľu má rok. Tiež som bola na začiatku v strese čo jej obliecť - 1. dieťa, ale v zásade má mať dieťa o 1 vrstvu viac ako ty, s výnimkou horúceho leta. Z pôrodnice podľa počasia, ak bude teplo okolo 25 stupňov, stačí body a zavinovačka, von v lete, keď boli horúčavy, už v júni šla normálne v krátkych šatočkách, holé ruky, nohy a bez čiapky, inak samozrejme revala, lebo jej bolo teplo a ako 2 mesačná von už pila čistú vodu, hoci som dojčila do 11. mesiacov. Proste boli veľké horúčavy a dieťa, zvlášť malé sa nesmie prehriať, je to veľmi nebezpečné. Takže v horúčavách určite nepreobliekať, je to nezmysel. neboj sa kontroluj noštek či nie je studený a zátylok. Samozjrejme ak bude trochu fúkať, tenučkú čiapočku, ale v lete v 30 stupňoch nepotrebuje, vo hlbokom kočíku je krytá dostatočne, nemá sa čo stať.

ivanka.7
21. apr 2013

Vsetky nase mamy by len babusili a babusili :D Je na nas aby sme si vychovali otuzile deti! 🙂
Trochu zartujem, ale urcite si pokupuj bodynka s kratkym alebo ziadnym rukavom a opalovacky. Ja som ich pre svoje aprilove dieta veeelmi v lete vyuzila (a casto bola len v plienke).