Ako sa cestuje do Schonbrunnu?

rokka
9. aug 2009

Ahoj maminky, boli ste niekto v Schonbrunne? Ako sa tam dostanem najkratšou cestou z Bratislavy? Dá sa nejako vyhnúť centru Viedne?

sono2
15. júl 2014

Áno. Akurát že tebe taký netreba. Ak pôjdeš len tam a späť stačí ti jeden lístok ktory štikneš v električke a pokračuješ naň aj do metra. A takto aj späť. Len v rámci jednej cesty sa nesmieš vrátiť v smere chápeš. To ti teba už dalsi lístok. Takže na jeden absolvuješ cestu do zoo a takto aj späť. Lístky kúpiš v trafike . Nezabudni keď si už v metre lístok nedokážeš štiknúť. Vždy pred vstupom. To sa týka cesty späť .

18lenussa
14. aug 2014

@velkacica ahoj ešte to metro do schoonbroonu je aktuálne? A prosím ta idem vlakom do viedne a pozerala som že sa dá kupiť lístok aj s celodennou dopravou. Len nerozumiem ako to potom platí. Dajú mi pri kúpe lístka na vlak aj zvlášť lístok alebo je to v rámci lístku na vlak? A ešte treba v metre nejako načítavať lístky alebo ako to je?
A zo schoonbroonu by som chcela isť na mariahilfestrasse. Ako sa tam dostanem ktorý spoj je najlepší a potom odtial na vlakovú? dakujem

velkacica
15. aug 2014

@18lenussa Lístok vydaný slovenskými železnicami (ZSSK) s príplatkom na MHD vo Viedni je riadny cestovný doklad vo W - platnosť na MHD je priamo uvedená na lístku, v prípade kontroly sa preukazuješ ním. teda žiadne načítavanie alebo výmeny. Vchody do staníc metra vo W sú napokon voľné.

velkacica
15. aug 2014

@18lenussa Mariahilferstrasse je prístupná metrom (U3 - Neubaugasse), ale nie zo smeru Schoenbrunn (U4). Z linky U4 od Schoenbrunnu sa dá presjť niekoľko ulíc krížom (od staníc Margaretenguertel alebo Pilgramgasse), alebo ísť späť do mesta až na Karlsplatz a prejsť k múzeám, kde Maariahilfer začína. Prípadne na dvakrát možno prestúpiť medzi U4 a U3, neviem však,m či chceš spoznávať krásy viedenského podzemia
😀 http://www.wienerlinien.at/media/files/2014/cit...

velkacica
15. aug 2014

@18lenussa Z mariahilferstrasse (západný koniec pri Westbahnhof) na Hauptbahnhof (vlaky do BA) možno cestovať metrom (2 prestupy); resp. z východného konca (od centra) zase linkou U1 od Karlsplatz, resp. od ďalších staníc tejto linky v centre.
Hauptbahnhof má okrem svojej megalomanskosti aj určitú nevýhodu polohy len na jednom z radiálnych ramien metra, nie je tam uzlová stanica, čím pri cestách "krížom" z iných častí W treba prestupovať aj viackrát. Metro však jazdí každú chvíľku, rozhodne však treba počítať s istou rezervou (minimálne 45 minút pred odchodom vybraného vlaku).

18lenussa
15. aug 2014

@velkacica dakujem za info. Teda ten lístok by mi aj na metro mal platiť?
A ešte ne vieš či sa v záhrade Schoenbrunn platí vstupné?

velkacica
15. aug 2014

@18lenussa súčasťou MHD vo Viedni je aj metro; okrem toho električky, autobusy a S-Bahn.
Záhrady pri zámku Schoenbrunn a Gloriete (palác na kopci) sú prístupné zdarma; vedľajšie časti a ZOO/Tiergarten (ak myslíš túto záhradu) sú spoplatnené € 4,50 / € 2,50 (6 - 18 r.)
http://www.schoenbrunn.at/

velkacica
15. aug 2014

aktuálny cenník cestovného z vybraných miest SR do W, vrátane osobitnej tarify s príplatkom Wien-Ticket (MHD): http://www.slovakrail.sk/sk/preprava-osob/zahra...
Lístky platia cez hraničné prechodové stanice Bratislava-Petržalka/Kittsee aj cez Devínska Nová Ves/Marchegg, pričom cesta TAM a SPÄŤ nemusí byť vykonaná cez ten istý hr. priechod (možno využiť vlaky cez oboch smerov jazdy).
Pozor, žst. Bratislava-Petržalka nie je prístupná železnicou z ostatných staníc v SR (nejdú tam žiadne vnútroštátne /prípojné/ vlaky), dopravu z hlavnej stanice zabezpečuje MHD Bratislava (z hlavnej stanice autobus 93).
Upozorňujú, že pri spiatočnom cestovnom lístku treba nastúpiť cestu TAM hneď v prvý deň platnosti, t.j. zakúpený CL už nie je možné využiť na cestu prípadne odloženú na neskôr.
Pochopiteľne, možno využiť predpredaj, s tým, že prvý deň platnosti lístka (dátum cesty TAM) oznámite v pokladni ZSSK.

kikina84
27. mar 2016

@velkacica ahoj chcem sa spytat..z vlakovej stanice vo viedni ide to metro U1 a mam este niekde prestupit z neho ked idem na zoo? dakujem pekne 🙂

veronique_1
7. máj 2016

Ahojte, viete, prosim, poradit, ako sa da urobit lacny vylet do Schonbrunnu. Z BA do Viedne chodia busy za 1euro. Kolko ich treba vopred kupit, aby boli este volne? Na akej zastavke vo Viedni potom vystupit, aby to bolo, co najblizsie k Schonbrunnu. Da sa tam priamo kupit listok na MHD? Na aku elektricku nastupit - aky smer, kde prestupit potom?

ewellina
1. jún 2016

@veronique_1 Toto by aj mňa zaujímalo. 🙂

veronika2509
8. apr 2019

Ahojte, zvažujeme navštevu tejto zoo Schonbrunn len nikde neviem najsť nejake info ohladom parkoviska pre auta. Da sa parkovat poblizku zoo bez problemov? Nasla som len jedno a to len par miest. Tak neviem co treba niekde dalej odstavit auto a ist pesi alebo mhd. Dakujem

ruth
23. jan 2023

Ahojte, plánujem výlete do ZOO Viedeň s deťmi z BA vlakom.Viete mi prosím poradiť ako a čo s lístkami a hlavne spojmi z hlavnej stanice do Zoo Viedeň. Ďakujem.

janezz
23. jún 2023

@ruth ahoj, prosím ťa boli ste? ako ste sa tam dostali? Poradíš prosím ťa?

kvetinka75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
23. jún 2023

@ruth tak toto zaujíma aj mňa. Chcem ísť tiež vlakom ale nejako sa mi nedarí nájsť niečo na nete. Doteraz som chodila autobusom ale chcem skúsiť vlak.

kvetinka75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janezz
23. jún 2023

@kvetinka75 aj my ideme zajtra vlakom, zatiaľ čo som naštudovala trasy, najlepšie je metro presne mapka, čo si sem dala asi pôjdeme tak

kvetinka75
23. jún 2023

@janezz môžeš mi prosím poslať link na vlak? Mne sa nedarí nájsť spoje. Ja plánujem ísť v júli. Uvidím aké bude počasie, aby nebolo zase 30 stupňov. Počkám na ochladenie 🙂 Ďakujem, Nejako som si cez mobil vymazala všetky správy čo som sem dala 🙂. Tak prikladám mapku ešte raz. Ak by mal niekto záujem.

janezz
23. jún 2023

@kvetinka75 tu máš link, datum a cas si dopln. http://vlak.cp.sk/odchody/
A tu sú aj nejaké spoje

kvetinka75
23. jún 2023

@janezz ďakujem a pekný výlet želám. Potom napíš ako bolo.

ruth
28. júl 2023

Ahojte boli ste v tej ZOO, ako sa ide tým metrom? Ďakujem.

petusha253
10. sep 2023

@janezz ahoj, prosím boli ste na výlete v zoo vlakom z Ba ? Prosím ako ste presne cestovali už vo Viedni ? Nevieme po nemecky a budeme cestovať s 8 mesačným babom, nerada by som sa dakde zamotala...ďakujem

janezz
11. sep 2023

@petusha253 ahoj, áno boli sme vlakom z BA. Priamo na stanici sa dá nastúpiť na metro a s 1 prestupom sa dovezieš až ku zoo.
U1 s prestupom na Karlplatz na U3 a vystúpiť na stanici Hietzing. Cez ulicu je ZOO.

petusha253
11. sep 2023

@janezz ďakujem

ruth
12. sep 2023

My tiež chceme ísť, čiže na hlavnej stanici nastúpime do metra U1, prosím a kde sa kupujú lístky na MHD, ako to funguje v metre, tam sa stiknu? Koľko časovo zaberie tá zoo, ďakujem.

janezz
12. sep 2023

@ruth lístky kúpiš bud v automate alebo je tam niečo ako info a tam sa dajú kúpiť u pani, ale treba bud anglicky alebo nemecky vedieť. Kúp si hneď aj spiatočný, vyjde lepšie si bez starostí. Štikajú sa hneď pri vstupe ešte pred schodami, v metre už nie je kde potvrdiť. Zoo časovo ako pre koho a ešte záleží či chcete ísť aj do toho s rastlinami alebo čisto iba zvieratá. My sme to aj s prestávkami na jedlo dali asi za 3 hodky.

ruth
12. sep 2023

No ja by som išla s deťmi majú 10 a 14 a kúpili by sme celodenný. A ako sa Vám páčilo v zoo, oplatí sa tam ísť?

lusyyy36
12. sep 2023

@ruth pred schodami do metro stanice sú automsty na listky, dajú sa tam kúpiť aj denné. Ak tam už bude datum(to neviem) tak už sa asi nemajú oznazit, inak sa označia pred schodami. Alebo sa dajú kúpiť listky cez app wienmobile

kvetinka75
12. sep 2023

@janezz tak rýchlo ste obišli ZOO? Ja idem s kámoškou koncom septembra a rozmýšlam, či 5 hodín bude stačiť 🙂. Ale tak mňa keď niečo zaujme, tak sa aj pozabudnem na mieste 😂