Ako sa cestuje do Schonbrunnu?

rokka
9. aug 2009

Ahoj maminky, boli ste niekto v Schonbrunne? Ako sa tam dostanem najkratšou cestou z Bratislavy? Dá sa nejako vyhnúť centru Viedne?

emjee
9. aug 2009

chod vlakom 😉 a potom mhd 😉

titkovamiriam
9. aug 2009

http://www.gendzo.sk/gs/view.php?id=218

ked je to vo viedni neviem ako sa jej vyhnes no mozno toto pomoze-je tam naozaj nadherne

rokka
autor
9. aug 2009

viem,že je to vo Viedni, len my sme tam boli raz zo školy(dávno), a šli sme cez pol Viedne. A teraz by som tam chcela ísť s rodinkou, ale neviem či by to MM zvládol autom. Chcela som len vedieť či neexistuje nejaká obchádzka-menej frekventovaná.

emjee
9. aug 2009

rokka http://www.schoenbrunn.at/besucherinfo/anfahrt....

Anreise mit dem Auto
* Vom internationalen Flughafen Wien Schwechat über die
A4 (Ostautobahn) in Richtung Wien, dann weiter auf der
A23 (Südosttangente) Richtung Graz, und schließlich
Abfahrt Altmannsdorf in Richtung Schloß Schönbrunn

Autom
od medzinarodneho letiska Wien Schwechat cez A4 (vychodna dialnica) smer Vieden, potom dalej po A23 (juhovychodna tangenta) smer Graz, nakoniec vyjazd Altmannsdorf na smer zamok Schoenbrunn

ale podla mna je aj tak jednoduchsie vlakom a mhd
vlakom z BA na Wien Südbahnhof (skoro kazdu hodinu chodi vlak), odtial elektrickou D az na Karlsplatz, tam prestupit na U4 (zelena linka) smerom na Hütteldorf a vystupit na stanici Schönbrunn

rokka
autor
10. aug 2009

Ďakujem krásne 🙂

smotaneeela
9. apr 2014

žienky, ktorá mi viete poradiť? Sú viedenská zoo a tie záhrady okolo zámku blízko? nestratíme sa? Ako je to s parkovaním?

mishelita
9. apr 2014

@smotaneeela ahoj, to je prepojene, zalezi z ktorej strany sa vam podari zaparkovat
zo zadu je male parkovisko- to je zadarmo a to sa pride zozadu zahrad do zoo. proste je to jedno v druhom, to prejdete z jedneho do druheho, hadam si to pochopila 😀

smotaneeela
9. apr 2014

@mishelita no moja, kedže absolútne neviem, odkiaľ je zozadu, tak neviem, neviem 🙂 Je tam nejaký hlavný vchod do ZOO, či ich je viacero? Každopádne je to všetko blízko pešo, áno?

mishelita
9. apr 2014

@smotaneeela tu ked si to oddialis, tak vidis ako je co situovane a kde co je
http://www.zoovienna.at/map/
su tam viacere parkoviska a ked budete stat pred zamkom a prejdete okolo neho, tak vojdete cez hlavnu branu do zoo

smotaneeela
9. apr 2014

@mishelita ok, ďakujem.

kikina84
9. apr 2014

@rokka my chodíme vlakom..rano ideme na vlak o osmej a cca o 18stej naspat a nemame problem s parkovanim..lebo ked sme chodili autom cez sezonu,tak sme vzdy len hodinu bludili a hladali miesto na parkovanie,pripadne sme zaparkovali moc daleko a aj tak sme sli kusisko pešo..Vlakom je to uplne luxusny vyletik 🙂

rokka
autor
10. apr 2014

@kikina84 dakujem...boli sme uz aj my vlakom a uplne super...to uz som sem davno hodila 🙂, ale odvtedy sme uz boli...nechali sme auto v Blave, sadli na vlak a ziadne nervy 😀

masinka
10. apr 2014

@rokka
@kikina84 baby, taka trosku odveci otazka - neviete ci je vo vlaku co ide do Viedne WC ? Tiez by sme chceli ist s deckami na vylet.

nivi
10. apr 2014

@masinka ano je tam wc 🙂

kikina84
10. apr 2014

@masinka jasne ze su WC,,krasne luxusne vlaciky chodia na ten smer 🙂 a cena listku je 15e spiatocny pre despeleho a mas v tej cene aj MHD v celej viedni,vratane metra ,elektriciek a busov na 24 hod 🙂

rokka
autor
10. apr 2014

@masinka zlatá 😀 😀 😀 ...detto aj môj problém vždy a všade 😀

masinka
10. apr 2014

@nivi
@kikina84
@rokka diky baby za odpovede. No ja vydrzim tu hodinku 🙂 Len s tromi detmi je to horsie, to urcite aspon jedno bude musiet ist len co nastupime 😀 Ked som bola v Mnichove, tak tam mimo mesto isiel S-bahn. Z konecnej na konecnu to trvalo ca 1,5 hodiny a tam WC nebolo, , aj ked to boli tiez luxusne masinky.

mazliceklienka
15. júl 2014

@rokka ahoj,mozem ta poprosit o radu akymi spojmi sa dostanem zo stanice Wien Sudbahnhof? Dakujem

velkacica
15. júl 2014

1) Železničná stanica Wien Südbahnhof už nejestvuje.
2) Zo stanice Wien Hauptbahnhof treba použiť metro U1 smer Leopoldau (červené), ísť po stanicu Karlsplatz; tam prestúpiť na linku U4 smer Hütteldorf (zelená); na tejto trase je potom stanica Schoenbrunn.
http://www.wienerlinien.at/media/files/2014/svp...

kikina84
15. júl 2014

@rokka baby potrebujem aktualne info,ak sa nemenili spoje vo Viedni..ako sa dostanem z vlakovej stanice vo viedni najrychjejsie do zoo? viem ze to bola elektricka tusim 11 a potom metro zda sa mi 8mička..ale niesom si ista...ak sa tam niekto pohybuje,hodte mi sem pls info...dakujem krasne

kikina84
15. júl 2014

@velkacica tam na tej zastavke poslednej ked vystupim..uz som pri schonbrune? staci len prejst ten kusok peso ked vyjdem z metra? alebo sa tam este treba presuvat nejakym spojom..dakujem

kikina84
15. júl 2014

@velkacica a este sa chcem spytat ako casto jazdi metro v akych intervaloch..to asi kazdu chvilku ze? diks 😉

sono2
15. júl 2014

@kikina84 každých pár minút vystúpiť hietzing je to metro u4 ideš potom peši.

kikina84
15. júl 2014

@sono2 cize ta trasa cela od stanice ako bude prosim? aby som sa z toho vysomarila 😀 dakujem

sono2
15. júl 2014

@kikina84 u 8 neexistuje 😀 ani nikdy nebolo.

sono2
15. júl 2014

@kikina84 pôjdeš zo stanice Hauptbahnhof že? Odtiaľ električka 18 smer Burgasse Stadthalle, vystúpiš. Pôjdeš na metro do podzemia je to tam hneď nastúpiš na u4 smer Hütteldorf vystúpiš Hietzing. Ideš pešo smer mesto okolo plota. To nájdeš. Stanice ani metro sa nemenia len stanicu premiestnili. Peknú cestu.

kikina84
15. júl 2014

@sono2 ano cize elektrickou 18 a vystupim na zastavke akej? prepac pytam sa jak debil.len ideme s malym krpcom a neviem ani ceknut po nemecky,nech sa tam niekde nezamotam :D DAKUJEM

sono2
15. júl 2014

@kikina84 na tej Stadthalle je to konečná. Alebo sa dá aj vyššie niekto napísal. My sme vždy šli z stanice Hietzing lebo keď vystúpiš Schönbrunn nejdeš sa pri parkovisku a zámku. To musíš celé prejsť až na tú. Hietzingovu zastávku, lebo zoo sa nachádza v Hietzingu. Ale možno je tak niekto zvyknutý. Ja idem ako poznám. Žijem tam a odporúčam ti moju trasu...

kikina84
15. júl 2014

@sono2 SUPER DAKUJEM MOC 🙂 a inak este stale plati to,ze ked sa zakupi listok do viedne tak mi to plati aj v ramci mestskej dopravy vo viedni pocas tych 24hodin? nevies nahodou?

sono2
15. júl 2014

A keď tam vystúpiš aj uvidíš tabule zoo... Ono je to trocha skryté že neni že hneď vchod . Ty musíš do toho areálu a potom ja neviem aj za ľuďmi. Je to takto zvládne ale netreba sa pýtalat nič . To nájdete.