Ako si vaše deti predstavujú ideálnu telesnú výchovu?

mata_tesco
9. apr 2014

Aké športy, hry a súťaže by vašich školákov nadchli? Pre základné školy sme pripravili súťaž Školmániu, v ktorej môžu dve základné školy vyhrať ideálny športový deň a výlet pre všetkých žiakov. Každý balíček kariet Disney totiž obsahuje aj kupónik s unikátnym kódom, ktorý môžete registrovať k vašej základnej škole: http://www.rozpravkovetesco.sk/skolmania/ Poraďte, aké aktivity by sa vašim školákom najviac páčili, a jednu z vás v piatok 11.apríla 2014 odmením troma balíčkami Disney kartičiek a ovsenou kašou 🙂

bajka22
9. apr 2014

Dobré ránko, mojích by potešil pinpong, badminton, hokej s loptičkou a samozrejme naviac futbal, ale ten hrávajú 😉 krááásny dnik prajem!!!

sisaha
9. apr 2014

@mata_tesco u nas trampoliny, volejbal, basketbal, stolny tenis. 😉

pass
9. apr 2014

@mata_tesco vybíjaná, lezecká dráha, trampolíny, floorball, futbal, hod loptičkou do košíka, beh vo vreci, plávanie...

titkovamiriam
9. apr 2014

mareka by určite potešil bazén a plávanie, kone a jazdenie,trampolína.Ako jedno z mala deti nemá rád kolektívne športy,pre neho futbal,volejbal,hádzaná nieje to pravé orechové.

povuma
9. apr 2014

@mata_tesco ideálna telesná výchova: návšteva aquaparku 😀 , motokáry, paint ball, trampolíny, lezecká dráha, bicyklovanie, kolobežky.... 😎

pribinak
9. apr 2014

Tanecna, aerobik, zumba, zaklady bojovych umeni pre 2.stupen , trampoliny, bedbinton, plavanie,

mata_tesco
autor
9. apr 2014

Podľa vašich príspevkov by povinnou výbavou každej školy mala byť minimálne mega veľká trampolína 😀

titkovamiriam
9. apr 2014

@mata_tesco tak to určite,našťastie mam susedku tak chodíme k nej,deti sa naj dokažu hrať aj dve hodiny a ked sme napríklad v Buppi centre,alebo inom detskom centre trampolína vedie 🙂

alex31
9. apr 2014

mozno sa to tu az tak nehodi ale hadam sa nikto nenahneva ked prispejem aj trochu konkretnejsie ... 🙂 ja sice pracujem na pohybovke s predskolacikmi ale podla toho co mam moznost vidiet tak minimalne deti prvych rocnikov nadchyna akekolvek behanie a skakanie a co najviac a aj celu hodinu .. aspon u na to tak je 🙂 🙂 🙂 momentalne je u nas na treningu cislo jedna hra "VELKE JARNE UPRATOVANIE" 🙂 🙂 🙂 ... len na rychly opis dufam sa na mna nikto nenahneva ze to tu rozpisujem .. deti mame rozdelene do skupin ..samozrejme do skupin sa "zrebuju" - tahaju farebne listocky a podla toho sa rozdelia do skupiniek ... kazda dostane svoj vlastny velky kos .. trenerka ma jeden mega kos v ktorom su rozne vecsie a mensie lopticky, kuzelky, gulicky, stuzky, male obruce ... no jednoducho co sa tam zmesti a co mame v telocvicni 🙂 ... na piskot pistalky trenerka kos dvihne a vsetko z neho rozsype po celej telocvicni .. deti sa rychlo rozbehnu a ich ulohou je vsetko z telocvicne upratat tak aby vsetky veci boli u nich v kosi ... na zaver sa spocita kto ma kolko veci v kosiku a ktore druzstvo je najlepsie "upratovacie druzstvo" .. .stoji to za to vidiet ako sa ti mali krpci rozbehnu a upratuju 🙂 🙂 🙂 a aki su hlavne zadychani a upoteni po jednom kole 🙂 ...a toto by dokazali hrat aj celu hodinu 🙂 🙂 🙂 ..... myslim ze ako rozcvicka by sa to kludne pri detoch prveho stupna mohlo dat aj v skolskej telocvicni 🙂 ... ci ??!!

somjankad
9. apr 2014

no u mojich deti-sofka-tej kde sa beha skace vyhovuje vsetko.misko-moje sportove drevo-zrusit teligu -sa tu smeje...

horana
9. apr 2014

Tak som sa pytala a moje deti si ju predstavuju ako behanie po vonkajsom ihrisku akasi draha s prekazkami, casti lezacie prvky stena ci lano, nieco kam sa treba vydriapat, preskocit, pretiahnut sa cez uzky tunel, balancovat na kymacajucich sa castiach, spustit sa niekam, preruckovat cast nad terenom, ci podliezt s nutnosotu sa plazit...prip. aj nejake ulohy cestou, trafit sa loptou niekam atd. skratka nejake podmienky splnit...ze by v takejto drahe kludne behali aj dokola.

mata_tesco
autor
9. apr 2014

Niekedy si myslím, že detí sú ako "duracelky" . Stále by chceli len behať, skákať, pohybovať sa .... Kde berú toľkú energiu ? 🙂

mata_tesco
autor
9. apr 2014

Krásny večer, mamičky! Stretneme sa opäť zajtra. Nezabudnite, že sa stále môžete až do 16. apríla 2014 zapojiť do veľkých súťaží o šesť Tesco Disney albumov plných kartičiek tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/mesiac-s-tesco-hravo-a-zdravo/velka-maskova-sutaz-1-chcete-vyhrat-plny-disney-album-s-tescom/
a tu: https://www.modrykonik.sk/forum/mesiac-s-tesco-hravo-a-zdravo/velka-ranajkova-sutaz-2-chcete-vyhrat-plny-disney-album-s-tescom/

natasin
9. apr 2014

Myslim, ze vsetky detvaky v takyto den cakaju, ze bude velka zabava, hry, sutaze. Mozu byt rozdeleni podla tried, kazda trieda si vymysli meno, napr. motyle, kačky, futbalisti, holuby 😉 ... Postupne sa mozu striedat na stanovistiach. Urcite sa nic nepokazi skakanim vo vreci, hadzanim lopticiek do vyznaceneho stvorca, vaľaním kuželiek, pretahovanim lana... Dalej odporucam vajickovy slalom, kopanie lopty okolo kuželiek, skakanie do dialky, fúrik, hru so štipcami vo dvojiciah - na povel jeden z dvojice vyberie z misky štipec a beží ho pripnut kamaratovi na odev. Vyhrava ta dvojica, ktora v danom casovom limite nazbiera viac stipcov. Dalej moze byt triafanie loptou do prazdnej branky z urcitej vzdialenosti, lov rybiciek, hod do koša, slepa baba inak - jeden z dvojice alebo skupiny ma zaviazane oci a dalsi kamarati ho naviguju, ako co najrychlesie prejst pomedzi prekazky - napr. kužele, dalej sa moze hrat hra na prazdne stolicky - vzdy o jednu stolicku menej, ako je deti, driblovanie pinpongovej lopticky na pinpongovej rakete - vyssi pocet uderov vyhrava, vykopy futbalovou loptou bez spadnutia, prejst na choduloch urcitu trasu, zlaňovanie, prenasanie vody lyzickou do nadoby umiestnenej niekolko metrov dalej, kto ju skor naplni... Moznosti je veru neurekom. Zalezi vsak aj na podmienkach. Ak je k dispozicii bazen, mozu byt plavecke preteky, rozne stafety...
Kazdopadne prajem skole (ziakom i ucitelom), ktora to vyhra, vela radosti, zabavy a skvelych spomienok na perfektne prezity den. Kiezby to bola skola, ktoru navstevuje aj moja dcerka 😉 .

aksuram
10. apr 2014

Nasho skolacika tesi kazdy pohyb ...ale najradsej beha ... co ja vobec nechapem 😅 Ale jemu ten beh ide akosi sam, on pobehuje skoro hodinu a je akurat spoteny-ale stale usmiaty a spokojny 😉 Tym behanim nemyslim, ze beha pri futbale -ale on len beha- lebo ako hovori chce trenovat 😉

mata_tesco
autor
10. apr 2014

@aksuram Vždy je lepšie keď sa pohybuje akoby mal sedieť pri počítači alebo pred telkou. Teraz behá, lebo sa mu to veľmi páči, potom bude behať za babami 🙂 a neskôr už za svojimi deťmi. 😀 V každom veku má ten beh svoje čaro 🙂

mata_tesco
autor
10. apr 2014

@natasin Wow... ty si nám navrhla hotový scenár hier. Ďakujeme ! Určite niečo z toho vyberieme a držím palce, aby Vaša škola vyhrala.

natasin
10. apr 2014

@mata_tesco Rado sa stalo 😉 . Aj ja dakujem, ale ked tak na to pozeram, tak konkurencia je velmi silna. 😕 🙂

bandurka1979
10. apr 2014

keby som tuto otazku položila mojim školopovinnym synom určite ten mladší by zahlásil že futbal celu hodinu :D

mata_tesco
autor
11. apr 2014

Dobré ráno, mamičky! Ďakujem za všetky vaše nápady,sú naozaj inšpirujúce! Odmenu tri balíčky Disney kartičiek a ovsenú kašu pošlem za príspevok: @natasin. Výherkyňa, prosím, pošli mi adresu do IP. Prajem vám skvelý deň a stále sa môžete zapojiť do Školmánie a podporiť svoju základnú školu tu: http://www.rozpravkovetesco.sk/skolmania/

natasin
11. apr 2014

@mata_tesco DAKUEJEEEM

mata_tesco
autor
11. apr 2014

Krásny víkend, mamičky! Stretneme sa opäť v pondelok 🙂

mata_tesco
autor
21. apr 2014

Milé mamičky, v mene celého Tesco marketingového tímu Vám ďakujem za vaše otázky, príspevky a nápady počas apríla pridané do fóra Mesiac s Tesco Hravo a zdravo. Boli veľmi inšpiratívne aj kreatívne 🙂 Som fakt rada, že sa vám zberateľský program Disney kartičiek tak zapáčil a má tisícky fanúšičiek.
Len pre info - kartičky do albumu môžete zbierať za každý 10 eurový nákup v predajniach Tesco ešte do konca apríla. Ak si chcete kartičky vymeniť s inými mamičkami, môžete vyskúšať niektorú z rozprávkových búrz v predajniach Tesco. Pripájam link na rozpis termínov búrz kartičiek: http://www.rozpravkovetesco.sk/karticky/

Určite ste si všimli, že v balíčku kartičiek je aj kupónik na registráciu vašej základnej školy do špeciálnej súťaže Školmánia: http://www.rozpravkovetesco.sk/skolmania/
Dve školy s najviac zaregistrovanými kódmi celkovo a s najväčším počtom kódov v prepočte na žiaka vyhrajú športový deň a výlet. Školy môžete registrovať až do 7. mája 2014.

Fórum na Modrom koníku Tesco Hravo a zdravo vrátane výmennej burzy, diskusií a Fotoblogu bude dnes večer ukončené. Všetky výhry vám pošleme najneskôr do konca apríla.

Držím Vám palce pri zbieraní kartičiek aj pri vymýšľaní zdravých a hravých receptov pre vašich najbližších. Možno vás inšpirujú niektoré recepty tipy od mamičky Mišky Králikovej: http://www.tesco.sk/hravo-a-zdravo/

Prajem Vám ešte krásne sviatky a pokojný štart do nového týždňa. Verím, že sa vám fórum Tesco Hravo a zdravo páčilo a bolo pre vás aj užitočné 🙂

Ďakujem 🙂
Maťa
Tesco