Ako veľmi je náročná trasa zo Štrbského na Popradské pleso?

ivetkab.
18. sep 2014

Viete mi prosím napísať, ako náročná je trasa zo Štrbského plesa na Popradské pleso? Naše deti nemajú problém prejsť aj vyše 10km. Takže toto by problém nebol. Skôr mi ide o náročnosť trasy. Ďakujem za každý príspevok.

eviq
18. sep 2014

Zo začiatku je tam také stúpanie, podla mňa trosku náročnejšie pre deti, ale nič čo by sa nedalo zvládnuť a potom väčšina cesty je už v pohode akurát miestami sú väčšie kamene, skaly na prekracovanie. Podľa veku tvojich deti, najmladšieho ponesiete predpokladám, a ak sú zvyknuté toľko prejst, tak by nemal byt problém. A je to pekná trasa 🙂

zuzka38
18. sep 2014

my sme to pred par dnami dali ale po asfaltke, t.j. zo zastavky popradske pleso s dvoma detmi 3r. a 3m.
Trojmesacny bol cely cas v satke, starsi to nedaval.. dal par metrov a to rad chodi na prechadzky, rad beha, je to dost stupak, takze nevladal a bol na rukach a v kociku..
takze odporucam ak idete trasa zo strbskeho nosic pre kazdeho z deti

victory1
18. sep 2014

Mas na vyber, ako pise @zuzka38 po asfaltke, ale naozaj je to stupak, vlastne ides asfaltkou po vrstevnici, cize dokolecka po zakrutach....a sem - tam stretnes aj auto protekcneho turistu, ci bicyklistov....kopec sa zda sa byt nekonecne dlhy a malo zaujimavy aj pre dospelaka...
...druha cesta je viac - menej po kamenoch, to myslim nie je narocne pre deti, skor by som videla problem, ze ta cesta je dost uzka a pokial je velka "premavka" turistov, je problem sa vyhnut...no a ked je poprsane a vlhko, tak je to neprijemne, fakt sa smyka...Ale pre deti sa mi zda tato cesta skor schodnejsia ako po tej asfaltke. Ved uvidis, ake bude pocasie a aka ta "premavka"...

janinka84
18. sep 2014

My sme si to presli pred mesiacom. Moj nazor sa uplne zhoduje s eviq, cize najskor stupak, potom uz pohoda. Ale urcite treba dobru pevnu obuv.

alami
18. sep 2014

takto vyzerá chodník - veľké skaly - (je to fotené presne medzi Štrbským a Popradským plesom), treba trochu dávať pozor pod nohy. Inak v pohode.

niki101988
19. sep 2014

Jednoznačne cestu po kameňoch ako po asfaltke. Na začiatku trošku stúpanie ale potom príjemná cesta. K tej veľkej premávke turistov, že sa niet kam vyhnúť by som povedala len toľko vždy sa je kam vyhnúť 😀 Rozhodne odporúčam pevnú obuv nie tenisky alebo sandálky s ponožkami ako bratři Češi 😲

rooskoliv
19. sep 2014

Po turistickej znacke je vybudovany naucny chodnik. Nase deti sa vzdy tesili na dalsiu otazku na tabuli a tak sme ani nevedeli a boli sme na Popradskom. Asfaltkou sme sli dole, lebo sme boli pozriet symbolicky cintorin

horana
19. sep 2014

Je to lahka trasa, jedna z najlahsich v Tatrach 😉

zuzkanik
19. sep 2014

Ja som videla 6, 7-ročné deti pri výstupe na Kriváň. Pre mňa náročná trasa a deti liezli ako kamzíky. Decká majú toľko energie, že my dospelí im môžeme iba závidieť. 🙂

jongopongo
21. sep 2014

Ahoj akurát pred dvoma týždnami sme sa z Tatier vrátili.Presne túto trasu sme úplne v pohodičke zvládli aj s našou ročnou dcérou. My sme mali krásne počasie, dávala by som si ale bacha keby mrholilo na tých "šutroch" sa ževraj potom dost šmýka. Inak naša celú cestu prespala v nosiči :D

dasenka1203
21. sep 2014

v pohodicke cesta, zmaknu aj predskolaci.. a aj ja ako tehulka som dvakrat sa tam bola prejst 🙂

lucass81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz