Ako vyriešiť prázdniny 14 ročnej pubertiačky v Bratislave?

quinten
19. jún 2015

Mamicky, ktore ste toto uz riesili po minule roky, poradte prosim. Mam 14 rocnu dceru, byvame priamo v centre a toto je prve leto, kedy uz odmieta ist do denneho tabora. Je prihlasena na DUK, pojde na 10 dni do pobytoveho tabora, pojde na tyzden k moru, cca 10 dni u babky, ale stale su tu asi 2 tyzdne, kedy ja budem v praci a ona bude behat takmer do vecera s kamaratmi v meste. Mam z toho trocha hrozu.
Ako to riesite? Nechate uz takto stare deti volne sa pohybovat tak dlhy cas po meste a nakupnych centrach? Verite im, ze fakt nic vazne nevyparatia?
Ona je samostatna a u babky uz roky beha az do vecera vonku, ale to je na malom meste, na sidlisku. A pocas skolskeho roka ma povinnosti, takze takto von sa dostane na par hodin a zdrziava sa na 1-2 miestach.

Prosim o radu len maminy, ktore maju taketo skusenosti.

lilimoni
19. jún 2015

@quinten ja mam sice iba prcka ale sesterka tiez nechava 15 rocnu a 14 rocneho samych 🙂 ak je zodpovedna, tak preco nie? Viem, ze mas strach ale stale jej mozes zavolat alebo poslat sms z roboty 🙂

dzejn80
19. jún 2015

Ja som v 14 bola daaavno sama aeste som sa aj starala o mladsiu sestru 🙂 ale asi to boli ine casy hehe, celkom vazne, ak je zodpovedna, skus si s nou dohodnut nejake pravidla, napr. ze sa ti o nejakej hodine ozve, kde je ... nech si aj budik kvoli tomu nastavi, aby nezabudla. Ale doveruj jej, ze to zvladne, myslim, ze dnesne decka su fakt inde ako my, myslim, ze popredu 🙂

quinten
autor
19. jún 2015

Mne sa ale jedna konkretne o tu Bratislavu? Co tu tie decka robia?Ako som pisala sme priamo v centre.

zaha_nov
23. jún 2015

Ahojte, ja som prihlasila 14-rocnu neterku na novy denny dizajnersky tabor do Galerie Satelit v Hurbanovych kasarnach http://goo.gl/forms/YafZy9tzUy . Maju sa venovat vlastnym tvorivym dizajnerskym projektom, vyzera to super 🙂

vipi
1. júl 2015

Dajdte ho do Toptenisu ,su tam výborne campy pre teenagerov