Bariéry v Starom meste v Bratislave. Čo by ste vylepšili?

katkarina01
22. okt 2008

ahojte vsetky maminy (aj oteckovia), zaujimalo by ma, s akymi problemami sa stretavate v starom meste, hlavne na pesej zone. co vam tam robi problemy? co by ste vylepsili? zaoberam sa tym v ramci mojho semestralneho projektu a myslim, ze najlepsie je spytat sa priamo vas. ak sa podari, bude to aj publikovane. je sanca aspon upozornit na problemy... vdaka za pomoc

chromozom
24. okt 2008

Katka, myslis len bariery v ramci transportu alebo aj take obycajne problemy typu - kam dat vycikat dieta?

katkarina01
autor
28. okt 2008

ahojte, emjee, vdaka za odkazy. uz ich mam prestudovane 🙂
chromozom: vsetko, co vam robi nejake problemy v meste alebo aj naopak, nieco, co vas potesilo, ze je tak, ako je. od transportu, cez miesta na hranie, cikanie, prebalovanie, kojenie..., uzke dvere, schodiky, ine prekazky... proste vsetko. alebo kludne aj podniky pre rodinky, kde sa casnicky nebudu znervoznovat kvoli placucemu babu alebo pobehujucemu deticku

luciaj
6. nov 2008

najvacsi problem je pre man parkovanie, pretoze ak mam platit 70-100 sk na hodinu parkovania v parkovacch domoch, "vylet" do stareho mesta ma vyjde pekne draho.

adulik23
7. nov 2008

mna stvu auta zaparkovane na chodnikoch tak, ze sa stadial neda prejst s kocikom. 😠

chasencha
8. nov 2008

moj problem su spoje,ked sa chcem dostat do mesta,potrebujem cudziu pomoc,lebo s velkym kocikom sa bohuzial nevtrepem do elektricky,take bezbarierove by boli fajn 🙂 aaaaaa este viac takych miest kde sa da nakojit alebo prebalit

capy
10. nov 2008

mne prekaza v starom meste ten strasne hrbolaty chodnik. tie kocky su strasne a hlavne chuda dieta ked je v kociku tak to aj dusu s neho vytrasiete. a malo miest kde dat dieta vycikat a nebodaj ze prebalit. a to uz nehovorim o podnikoch. s kocikom pomaly ziadna sanca ani do cukosky a normalne podniky ani nehovorim. chybaju tam neake detske kutiky. parkovanie nehrozi vobec. a mhd to je niekedy az postrach.

katrin
10. nov 2008

tak ja ti môžem písať romány o tom, čo mi v st. meste prekáža:

1. parkovanie áut blízko k domom (mal by byť zachovaný aspoň 90cm odstup, aby po chodníku mohli chodiť vozíčkari, príp. matky s dvojičkovými kočíkmi)
2. parkovanie vôbec na chodníkoch
3. žiadne plochy, kde sa dá ísť s deckami (uzavreté detské ihriská, kde by nemali prístup psíčkari) - jediné takéto miesto je prezidentská záhrada, tam ale pieskovisko nie je... Všade inde majú psy voľný pohyb, všade psie výkaly....
4. žiadne prebaľovacie pulty - sú ale napriklad iba v Mc Donald, kde sa so sirokým kočíkom nevtrepeš...
5. úzke vchody, schody,..... nie všade sa dá dostať
6. hlavne, bezohľadnosť ľudí

Ak by si potrebovala čokoľvek, len napíš IP

sutocka
22. máj 2009

ja by som o tom tiez vedela rozpravat, ale myslim, ze hlavne problemy Katrin vystihla dostatocne
- parkovanie na chodnikoch(skuste ist s kocikom a dalsim chodiacim drobcom do stvorprudovej cesty)
- prebalovanie hlavne v zime( uz je jedno 😲 bezbarierove wc za Magistratom aj s prebalovacim pultom)
- o schodoch, vstupoch do obchodov, ochote pomoct s kocikom
- "barierove" urady az na par vynimiek vsetky
- stale nieco rozkopane a pri obchadzkach nemyslia na kociky
- auta v pesej zone jazdiace jak na pretekarskej drahe a ked si ich nahodou clovek nevsimne, este aj zatrubia(a spiace dieta je uz minulost)
- a mne osobne v starom meste strasne chyba normalny ovocno-zeleninovy trh
- a o zariadeniach priatelskych k detom ako by sa tu zem zlahla